» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
71 / 109
»»

perci ::

Tudi jaz tega ne bi kar "spregledal". Koji kurac primitivni.

Tilen ::

Razumem in zavedam se, kakšne so možnosti, vendar umetnine mu iz rok ne morem na silo vzeti. Denar ni problem (plačilo in vračilo). Verjetno bi prodajalec tudi več vrnil, samo da ne bi rabil izročiti izdelka.

Machete je izjavil:

Če je zadeva vredna par K€, potem se splača. Kaj misli kar vsak pastir, da bo malo potipal in ravnal potem kakor se mu sprdne.. Deal je deal.


Zraven umetnine je bila priložena tudi ocena sodnega cenilca in izvedenca Janeza Mesesnela, katera tudi ni bila zastonj. Ocenjena je bila na 15.000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pithlit ::

Pa ni to fora. Pravila avkcije so jasna. Kdor zmaga dobi izdelek. Sploh če je 'reserve' cena dosežena. Če se prodajalec ustreli v koleno se pač ustreli. Tko kot če greš v trgovino pa najdeš en izdelek z oglaševano ceno ki ji manjka ena nula... pač, jeba, prodaja se po oglaševani ceni. Drugače inšpektorat. V tvojem primeru pa lahko prijava na policijo. Zadevo si kupil (domnevam da tudi plačal) in sedaj ti tip noče dat izdelka... pa predpostavimo da ti nočeš vračila denarja ampak izdelek - pogodba je zavezujoča, ponavadi.
Life is as complicated as we make it...

Tilen ::

No in kakšne so realne možnosti? Jaz nočem denarja, njemu so pa umetnino včeraj recimo ukradli / poškodovali, karkoli. On reče, da artikel ni tak, kot je oglaševan in ker je "pošten", odstopa, denar pa brez problema vrne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bellzmet ::

A jebi ga. Sej, če si pošten, si biddal samo zato, ker je bila cena definitvno prenizko postavljena (glede na oceno izvedenca). Pač je prišlo do napake pri nastavitivi začetne cene, za kar se prodajalec opravičuje:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Tilen ::

Biddal sem za nekoga, ki bi to kupil. Max bid sem imel še bistveno višje, vendar ker ni bilo ponudnikov, je cena ostala na 500 USD.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

Tko kot če greš v trgovino pa najdeš en izdelek z oglaševano ceno ki ji manjka ena nula... pač, jeba, prodaja se po oglaševani ceni.
Jeba, če verjameš urbanim mitom.

Pithlit ::

Ko urbani mit sreča inšpektorja rata hecno.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Okapi je izjavil:

Tko kot če greš v trgovino pa najdeš en izdelek z oglaševano ceno ki ji manjka ena nula... pač, jeba, prodaja se po oglaševani ceni.
Jeba, če verjameš urbanim mitom.


Sicer povsem offtopic ampak je bistveno večja jeba, če vsakič, ko odpreš usta zineš neumnost.

Preberi si 26. člen ZVPot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Ja, in ko ti banka pomotoma nakaže milijon, ti ga tudi ni treba vrniti. Ti kar sanjaj svoje paragrafarske sanje dalje.;((

O.

St235 ::

Kakšno vezo ima sedaj napaka pri bančnem nakazilu s to temo? Daj mi prosim razloži kaj te žene, da vsakič posebej dokazuješ svojo nerazgledanost in omejenost? Predlagam, da o tem povprašaš na naslednjem zborovanju poštarjev pa boš mogoče kaj več zvedel o tem kake neumnosti klatiš.

Trgovina, je dolžna izdelke opremit z ceno in ta cena je zavezujoča ponudba (ob upoštevanju 46. člena OZ). To pa nima nikakršne veze s konkretno temo (prodajalec je namreč fizična oseba), še manj pa z bančnimi transferji. Tako, da lepo prosim nehaj spet smetit temo z brezveznimi posti v katerih dokazuješ svoje nepoznavanje tematike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Miha 333 ::

Samo očitno Slovencem ni jasno, kaj je dražba, kakšna so pravila Ebay-a, da je tam tako ponudba kot licitacija ali nakup obvezujoč in še marsikaj drugega. Ni to Bolha, kjer najdeš oglase s ceno 1 €, v opisu pa piše "cena po dogovoru". Ali pa, ko so še imeli licitacije, si bil najvišji ponudnik, nato pa ti je prodajalec sporočil, da je cena toliko (seveda več od tvoje zmagovalne ponudbe) in da za manj ne da, ter da je z dražbo samo želel videti, koliko so ljudje pripravljeni plačati. In potem se še čudijo, da to na Ebayu ne gre.

Okapi ::

St235 je izjavil:

Kakšno vezo ima sedaj napaka pri bančnem nakazilu s to temo? Daj mi prosim razloži kaj te žene, da vsakič posebej dokazuješ svojo nerazgledanost in omejenost? Predlagam, da o tem povprašaš na naslednjem zborovanju poštarjev pa boš mogoče kaj več zvedel o tem kake neumnosti klatiš.

Trgovina, je dolžna izdelke opremit z ceno in ta cena je zavezujoča ponudba (ob upoštevanju 46. člena OZ). To pa nima nikakršne veze s konkretno temo (prodajalec je namreč fizična oseba), še manj pa z bančnimi transferji. Tako, da lepo prosim nehaj spet smetit temo z brezveznimi posti v katerih dokazuješ svoje nepoznavanje tematike.
Če kdo smeti, smetiš ti s svojim neotesanim trolanjem.;(( Če na listku s ceno pomotoma manjka ničla, je to napaka, ne pa zavezujoča cena, prav enako, kot če ti banka pomotoma nakaže za eno ničlo denarja več.

O.

St235 ::

Ti kar razlagaj take neumnosti na letnem obrednem srečanju poštarjev med tem, ko boste iskali neznane naslovnike. Bomo imeli vsi več od dneva.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Če na listku s ceno pomotoma manjka ničla, je to napaka, ne pa zavezujoča cena

Tebi sploh ni jasno kaj je oglaševana cena, kajne? Pa saj ne vem čemu se sploh čudim...
Life is as complicated as we make it...

perci ::

Lej, Okapi, tule si ga v štartu polomil. Tudi v praksi funkcionira čisto tako kot je zapisano. Primerjava z napako pri bančnem nakazilu je pa sploh lovska.

Okapi ::

Zakaj? Napaka je napaka, še zlasti, če je očitna, in jo opazijo, še preden plačaš račun. Tudi kakšne položnice so bile že napačno izstavljene, in močno dvomim, da bi na sodišču uspel, če ne bi hotel plačati ali vrniti razlike.

O.

St235 ::

Zato, ker se raje delaš neumnega in sestavljaš neumne scenarije namesto, da bi se sprijaznil s tem, da nimaš pojma o čem govoriš.

A ti resno primerjaš plačilo položnice (ki je v bistvu samo denarna transakcija za pred tem dogovorjeno blago/storitev) z nakupom izdelka (sklenitev pogodbe) v trgovini?

Napaka na položnici je primerljiva s tem, da ti na blagajni napiše napačno številko v POS. To, da ima izdelek na blagajni drugo ceno kot na polici pa je primerljivo s tem, da skleneš pogodbo za telefonijo za 20EUR izstavijo (in pričakujejo, da plačaš) pa položnico za 30EUR, ker so se v pogodbi zmotili.

Res je težko imet kakršen koli zametek inteligentnega dialoga z nekom, ki ne loči med sklenitvijo pogodbe in obveznostjo plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

A ko v trgovini s police vzameš izdelek, si že sklenil pogodbo?

St235 ::

Trgovec s tem, ko razstavi izdelek na polici in ga opremi s ceno poda zavezujočo ponudbo in ne more kar tako odstopit od nje.

Okapi ::

Ja, razen če pride do očitne napake. Tule se lahko pregovarjamo do nezavesti, in ne bomo nikamor prišli. Ti pač paragrafarsko trdiš, da lahko kupiš nov avto za en evro, če je nekdo narobe napisal listek s ceno, jaz pa zdravorazumsko pravim, da ga ne moreš.

O.

St235 ::

Ti predvsem mešaš pojme in vlečeš v debato brančne transakcije in položnice, in sedaj še avtomobile, ki nimajo ničesar s temo. Prav tako ne vem kaj je zate očitna napaka. OZ pozna bistveno zmoto ki jo definira sam člen OZ in tudi sodna praksa.

Predvsem pa nikjer nisem trdil, da lahko kupiš avto za 1€ in mi to v svojem nepismenem slogu veselo podtikaš. Razen, če bomo sedaj izvedeli, da se avtomobile kupuje v merkatorju kjer so postavljeni na police.

Vsak pol pismen vidi, da je ta tema odprla s tole skrajno zgrešeno in neumno izjavo:
Jeba, če verjameš urbanim mitom.


Enostavno dejstvo je, da če se trgovec zmoti pri označitvi cene na polici bo nosil odgovornost za to napako in je dolžan izdelek prodati po oglaševani ceni. To nima nikakršne veze s tem, če je takšna napaka v katalogu/ceniku, ki je informativne narave.

Seveda pa se lahko sedaj veselo naprej zaletavaš kot teliček, ali pa se pač spijazniš da si brcnil v temo.

Okapi ::

Vsak pol pismen vidi, da je ta tema odprla s tole skrajno zgrešeno in neumno izjavo:
Ja, polpismeni, taki kot ti, to očitno res mislijo. V resnici se je odprla z:

Tko kot če greš v trgovino pa najdeš en izdelek z oglaševano ceno ki ji manjka ena nula... pač, jeba, prodaja se po oglaševani ceni.

perci ::

Okapi, Jezus. Tako evidenten zajeb (črno ne belem) pa še vedno trmariš.

Ja, Lakotnik ima problem z bontonom, kar pa ne pomeni, da nima prav.

Pithlit ::

Okapi... kaj je oglaševana cena? (hint: to ni kar neka nalepkica z neko cifro gor)
Life is as complicated as we make it...

nomad_soul ::

Še ima kdo težave z ebay-jem?

Bi moral nekaj plačati pa mi javi:
"Something went wrong. Please try to check out again.
Error code: 70025 "
ali
"Your request can't be processed at this time.
Error code: 70004 "

Probano na večih ebay lokacijah.

V mobilno aplikacijo pa se ne gre niti prijavit.

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

Okapi... kaj je oglaševana cena? (hint: to ni kar neka nalepkica z neko cifro gor)
Če misliš, da je to nekaj, pri čemer se ne moreš zmotiti, ali da se pri tem zmota ne more nikakor upoštevati, se pač motiš.

O.

Okapi ::

perci je izjavil:

Okapi, Jezus. Tako evidenten zajeb (črno ne belem) pa še vedno trmariš.

Ja, Lakotnik ima problem z bontonom, kar pa ne pomeni, da nima prav.
Ker sem prepričan, da ni zajeb. Če je cena 10x nižja od dejanske in je očitno, da se je to zgodilo zaradi napake pri označevanju izdelka, ti trgovec ni dolžan prodati izdelka po tej napačni ceni. V nasprotno bi me lahko prepričala samo sodba Vrhovnega sodišča, tako da lahko o tem kar nehamo razpravljati.>:D

Pithlit ::

Seveda se lahko zmotiš. Ampak se moraš konkretno zmotit... in ko te stranka ujame, moraš prodat po zmotni ceni. Če misliš drugače se motiš. Če misliš strankam govorit da se motijo in da ti morajo plačat drugo ceno od oglaševane pa se pripravi na obisk inšpekcije (in posledično kazen... izdelek boš pa vseeno moral po oglaševani ceni dat stranki - tko kot če te brez vinjete na AC dobijo).

Ja, Lakotnik je ošter, jaz že imam naziv zato ker se nočem fina delat... ampak ti si pa naziv zaslužiš zato ker trolaš kot največji da-ne-rečem-kaj (in pol folk popizdi).

Ne, označena ocena ni oglaševana.
Life is as complicated as we make it...

šernk ::

Pithlit je izjavil:

Sej maš še paypal...


HVALA!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ge ::

Obstaja sploh kaka možnost da izdelek še dobim ?
Plačano 29/10 , predvidena dostava med 17/11-10/12.



Naj še čakam .... ?
Ge

amacar ::

Do 10.12 počakaj. Js sem v takem primeru dobil.

gradbenik1 ::

Potreboval bi malo pomoči tistih, ki ste v tem že prekaljeni mački.

Na ebayu (nemškem) imam ogledano še eno zadevo. 2 sem že zmagal na licitaciji. Poštnina za vsak izdelek je 16€. Prodajalec omogoča kombinirano poštnino. Sedaj me zanima, če bom jaz te 3 izdelke (če seveda 3-jega še dobim za dober denar bom bidal), sicer 2, plačam poštnino za vse 3 torej 15,90€, če dam zaprosilo za kombinirano poštnino ali kako se to obračuna? Gre se za 2 bundi in eno jopo, kar pomeni da ne gre za ne vem kakšen paket?!

Najlepša hvala za pomoč :)!!

šernk ::

saj najbrž ima prodajalec napisano koliko je poštnina za vsak dodaten izdelek. bolje bi ga pa bilo vprašati v naprej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

Vprašaj prodajalca, če bi rad vnaprej vedel. Sicer pa potem na koncu ne plačaš posebej vsakega izdelka, ampak prosiš za skupen račun. Nekateri prodajalci pa hočejo, da plačaš vsako stvar posebej, potem ti pa nekaj vrnejo na račun. Skratka, odvisno od prodajalca.

gradbenik1 ::

Z dražbo sem začel v petek in očitno čez vikend ne odgovarjajo na maile (ne delajo).

Na veliko ima napisano takole pod opisom:

ARTIKEL SAMMELN / KOMBIVERSAND NUTZEN!

Damit die Versandkosten nur einmal berechnet werden, klicken Sie bitte erst nach dem Kauf des letzten Artikels auf "Jetzt bezahlen".
Nur so können wir Ihnen den Service bieten, dass Sie nur einmal Versandkosten bezahlen müssen.
Wir haben aus Sicherheitsgründen auch ein Limit von max. 10 gekauften Artikeln in 10 Tagen! Hier zählt auch wenn Sie bei einem Artikel aktuell Höchstbietender sind.

oz. če vržem v GT:

ARTICLE COLLECTING / Combine Shipping USERS!
Thus, the shipping costs will be calculated only once, please click only after the purchase of the last article on "Pay Now".
Only in this way we can offer the services that you have to pay only once shipping costs.
We have for safety reasons, a limit of max. 10 items purchased in 10 days! What counts here is even if you are currently the highest bidder on an item.

______________________________
Iz tega sklepam da omogoča. Zanima me predvsem ali plačam poštnino za 1 izdelek za vse 3 ali je čisto stvar dogovor oz. nekih metod preračunavanja, to bi bilo moje glavno vprašanje.

Najlepša hvala ;)

Pithlit ::

10 dni maš cajta za nakup do 10 artiklov... ko končaš stisneš "pay now" in ti bo vse poračunal. Drugač pa ja, ponavadi napišejo kolk zaračunajo poštnine za vsak naslednji izdelek.

Mi ti ne moremo povedat kolk ti bo nek nemec računal poštnine.
Life is as complicated as we make it...

Machete ::

Se pa tudi preko maila lahko zmeniš, da ti kasneje odbije nekaj poštnine, če mu že avtomatsko ne spelje in pač pošlje popravljen invoice..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gradbenik1 ::

Hvala za hitro asistenco. Malo sem nov v tem segmentu, saj sem do sedaj kupoval samo kakšne malenkosti preko Aliexpressa in včasih ebay, avkcije prvič, malo mi nagaja tudi vso to prevajanje, zato sem samo želel še kakšno mnenje. LP

tekajevc ::

Kako in kje izkušeni eBay prodajalci pošiljate pakete v tujino?

Danes sem hotel dati naprodaj svoj prvi artikel na eBayu. Ko sem prišel do izračuna poštnine (shipping cost) se je pa ustavilo: hotel sem izračunati poštnino iz Slovenije v ZDA.

Za paket 0,7kg pride najceneje pri Pošti Slovenije (38€ - a prijatelj me svari da zna potovati nekaj mesecev), TNT zaračuna 97€, FedEx 240$, UPS 202$ itd. Vse absolutno preveč za nek artikel, ki ga vrednotim na 39€. Ni šans da konkuriram kitajčkom z raznimi free shippingi, ali pač?

Vsak nasvet je dobrodošel :)

Tilen ::

Ni šans da konkuriram kitajčkom z raznimi free shippingi, ali pač?

Vsak nasvet je dobrodošel :)


Konkuriraj v kvaliteti, ne v ceni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Okapi ::

Če zadeva ni zelo velika, jo pošlji v (podloženi) kuverti, ne kot paket. Pred kratkim sem poslal eno zadevo, veliko kot srednje debela knjiga, na Florido. Teta na pošti je natehtala 0,67 kg in zaračunala 9,77 evrov (priporočeno, s sledenjem). Brez tega bi bilo še nekaj ceneje.

tekajevc ::

Okapi je izjavil:

Če zadeva ni zelo velika, jo pošlji v (podloženi) kuverti, ne kot paket. Pred kratkim sem poslal eno zadevo, veliko kot srednje debela knjiga, na Florido. Teta na pošti je natehtala 0,67 kg in zaračunala 9,77 evrov (priporočeno, s sledenjem). Brez tega bi bilo še nekaj ceneje.

Se strinjam ja, vendar gre za paket velikosti 21x21x19 cm...

Okapi ::

Malce debelo je, ampak mogoče vseeno spraviš v veliko kuverto.

tekajevc ::

Kontaktiral sem tudi Mailboxde, ima kdo izkušnje z njimi? Njihov odgovor ravnokar:

The price estimation is:
13.27 EUR (the Deutsche Post, insurance up to 100 EUR) + 2.80 EUR (the processing fee) + 1.50 EUR (the customs declaration)

darkolord ::

tekajevc je izjavil:

Kako in kje izkušeni eBay prodajalci pošiljate pakete v tujino?

Danes sem hotel dati naprodaj svoj prvi artikel na eBayu. Ko sem prišel do izračuna poštnine (shipping cost) se je pa ustavilo: hotel sem izračunati poštnino iz Slovenije v ZDA.

Za paket 0,7kg pride najceneje pri Pošti Slovenije (38EUR - a prijatelj me svari da zna potovati nekaj mesecev), TNT zaračuna 97EUR, FedEx 240$, UPS 202$ itd. Vse absolutno preveč za nek artikel, ki ga vrednotim na 39EUR. Ni šans da konkuriram kitajčkom z raznimi free shippingi, ali pač?

Vsak nasvet je dobrodošel :)
Pošlji kot PISMO namesto kot PAKET. Pod 2 kili lahko daš kot pismo. 9,77 EUR (priporočeno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kixs ::

Pod 2kg je seveda cena visja - 14,29€. Omejitev za "pismo" je velikost skatle s sestevkom stranic pod 90cm, s tem, da je najdaljsa manj kot 60cm. Vendar je fora, ce posljes tako skatlo kot paket, je pa cena 13,67€ ;) V obeh primerih imas sledenje.

cebelar123 ::

Eno vprašanje na hitro ker zgleda sem se nategno rahlo.
Kaj točno pomeni:
Cena +

Import charges:
$45.85 (amount confirmed at checkout)
No additional import charges on delivery

This amount includes applicable customs duties, taxes, brokerage and other fees. This amount is subject to change until you make payment. If you reside in an EU member state besides UK, import VAT on this purchase is not recoverable. For additional information, see the Global Shipping Program

Ali to pomeni da so takse plačane in nebom moral še 1x v Sloveniji plačati carino in ddv ali je bolj zakomplicirano in bom moral še doplačati kaj?

Okapi ::

Saj ti lepo piše.
This amount includes applicable customs duties, taxes, brokerage and other fees.


Evo, namesto tebe sem še v Google Translate dal, če ti angleščina povzroča preglavice.;)
Ta znesek vključuje veljavne carinske dajatve, davke, posredništvo in druge pristojbine.

darkolord ::

kixs je izjavil:

Pod 2kg je seveda cena visja - 14,29EUR. Omejitev za "pismo" je velikost skatle s sestevkom stranic pod 90cm, s tem, da je najdaljsa manj kot 60cm. Vendar je fora, ce posljes tako skatlo kot paket, je pa cena 13,67EUR ;) V obeh primerih imas sledenje.
Za 0,7 kg v ZDA je priporočeno pismo 9,77 EUR, paket pa 38,27 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
««
71 / 109
»»