» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
73 / 109
»»

St235 ::

Be tudi ostalo na 80%, ker ne moreš linkat slovenskega bančnega računa.

Machete ::

Saj ti piše Add a U.S. bank account.. jej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

amacar ::

St235 je izjavil:

Be tudi ostalo na 80%, ker ne moreš linkat slovenskega bančnega računa.

Lahko linkaš, če imaš business račun.

Ikspe ::

Kakšen je potem naslednji korak? Me pokličejo po telefonu, pošljejo kaj po pošti ali lahko že kar začnem z nakupi na ebay?

Ikspe ::

rabim pomoč:
paypal je zrihtan in tudi ebay račun je odprt.

Baje treba zdaj v ebay spravit račun od pypala ali kaj že.
Lahko kdo mal opiše?
V ebayu sem iskal če je v nastavitvah kakšna stvar ki zahteva paypal pa nisem našel nič takega.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ikspe ::

Na ebay sem mislil da bom kupil poceni usb ključ iz kitajske.
Na prvi pogled sem mislil da sm se zmotil ker sem gledal na ebay.de:

Na ebay.de stane najcenejši 32 GB, 2.0 USB ključ 6.6 € - iz hongkonga in je brez poštnine.

Potem sem šel pogledat na ebay.com in najprej sem opazil da je že sama izbira kriterijev drugače postavljena. Na ebay.com tudi ne moreš izbirat hitrosti USB-2.0 ali 3.0 (ali pa nisem našel)
Glej zdaj to: Na ebay.com 10 najcenejših Usb ključev 32 GB, 2.0 USB stane manj kot 1 dolar (še manj kot evro).

Mi lahko kdo to razloži?

darkolord ::

32 giga ključka ne boš dobil za en dolar. Ali je tisto cena brez poštnine ali je pa natega in boš dobil kar nekaj.

Ikspe ::

darkolord je izjavil:

32 giga ključka ne boš dobil za en dolar. Ali je tisto cena brez poštnine ali je pa natega in boš dobil kar nekaj.


http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-High-Sp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

N0t0ri0us ::

Ikspe je izjavil:

darkolord je izjavil:

32 giga ključka ne boš dobil za en dolar. Ali je tisto cena brez poštnine ali je pa natega in boš dobil kar nekaj.


http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-High-Sp...


Preberi opis..

Package Included:

1 x Blue Color TF Card Reader

Pithlit ::

Ni treba opisa brat... Je že iz naslova jasno za kaj se gre. Pa slikce pol tudi.
Life is as complicated as we make it...

OK.d ::

Ikspe je izjavil:

darkolord je izjavil:

32 giga ključka ne boš dobil za en dolar. Ali je tisto cena brez poštnine ali je pa natega in boš dobil kar nekaj.


http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-High-Sp...

LOL optimist:))
LPOK.d

Ikspe ::

aja reader je ja

Kaj pomeni Place bid? In pa GBP tud ne vem kaj pomeni.
http://www.ebay.com/itm/32GB-Swivel-USB...

Machete ::

Jezus kristus. Daj malo se pobremzaj preden naročaš in si malo preglej in nauču ebay, predn boš odpiral dispute in tukaj pisal kako so te zaj. (ne mislim zlobno, ampak resno no), ker vidim da si buyhappy, ampak ne veš kaj počneš :)

Place bid - postavi avkcijsko ceno (kolikor si pripravljen dat max. npr), torej dražba.
GBP - Britasnki funt -> uradna valuta Združenega Kraljestva.

Pa izogibaj se tem kitajskim in azijskim prodajalcem, ker boš čakal 100 let pa veliko vprašanje je kaj sploh dobiš. Primarno išči robo, ki se pošilja iz EU. Se splača, četudi je kak euro dražje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dr.Akula ::

USB ključ pa res ni nekaj kar se naroča iz eBay-a. Naroči v eni slo. spletni trgovini, par € več, pa veš kaj dobiš.
ni podatka

Ikspe ::

To so dobre info ki sem jih dobil na forumu:
Nad 22 eur plačaš ddv (+stroške obračuna), nad mislim da 150 pa carino + ddv.
Če so stvari iz EU pa ne plačaš nič, zato se splača pogledat tudi na ebay.co.uk in ebay.de.
Ampak moraš pazit kje je lokacija predmeta, lahko je še vedno na kitajskem.

Lahko doda še kdo kakšno zanimivost iz področja stroškov in carinjenja?

Machete ::

Ja.
Prvo pravilo preden staviš in klikaš buy ipd. preveri če sploh pošilja prodajalec v Slovenijo.
Drugo pravilo, kar se zaveš da kupiš, KUPIŠ. Ni to cicibici malo klikam po ebayu.

Za zanimivosti in prigode s področja carinjenja pa je najbolje da pokličeš na carinsko upravo, gotovo imajo veliko zanimivih anekdot :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mat xxl ::

Kako spremenim nekomu oceno iz negativne v pozitivno ?. Gre zato, da mi je nek dobavitelj poslal drugartikel, kotje bil naročen, in se sploh ni odzival na pritožbe, ker sem tudi sam malo zaspal je Ebay primer zaprl. Kasneje, ko sem dal prodajalcu oceno negativno in pojasnil zakaj.... se mi je pa oglasil, da se opravičuje, da mi zastonj pošlje pravi artikel, starega naj pa obdržim, da me pa prosi samo, da potem to svojo oceno spremenim.

To pa mi sedaj ne rata oziroma ne znam...

Okapi ::

Prodajalec mora ebay prositi za "feedback revision". Potem ti dobiš možnost, da oceno spremeniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ebay99 ::

Živjo, bom kar tu vprašal.
Sem študent in imam ebay in paypal račun že od leta 2012, zdaj sem začel prodajati, na mesec bi bilo 500eu dobička in zdaj nevem kaj naj naredim sp se mi ne splača odpreti ker bi šel samo v minus, in izgubil pravico do študentske sobe, bonov, študentskega dela... imel sem v mislih popoldanski sp ki pa si ga študent tako ali tako ne more odpreti od leta 2013. Kaj naj naredim?

Ikspe ::

mene pa zanima kaj pomeni
This is a private listing. Sign in to view your status or learn more about private listings.

To piše tu na vrhu v tem linku in ne vem če je prodajalcu za zaupat
http://www.ebay.com/itm/Mrice-E300-Rebo...

Machete ::

Mirne duše naročiš. Maš kakih 5-10% da ne pride. Sicer se boš kar načakal, ampak če se ti ne mudi in ne najdeš primerne cene iz EU potem ok. Private listing pomeni, da prodaja kot (privat) oseba in ne kot trgovina ali organizacija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ikspe ::

Ko hočem kupit mi da na izbiro to:
V čem je razlika med zgornjim in spodnjim?

darkolord ::

Zgornje je plačilo direkt s kartico, spodnje je preko paypal računa.

Okapi ::

Oboje je prek Paypalovega računa (IMHO) - v prvem primeru poberejo denar s kartice, v drugem s stanja na Paypalovem računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ikspe ::

To pomeni da je zgornje za tiste ki v ebayu niso povezali paypal računa?
V čem je prednost plačevanja med enim in drugim?

darkolord ::

Če nimaš paypal računa, lahko plačaš s prvo opcijo. Prva opcija je obično plačilo s kartico, s tem da je paypal pač posrednik.

Če paypal račun imaš in se z njim prijaviš, verjetno ni nobene razlike med opcijama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mojca ::

Morda se motim, ampak pomoje je razlika v tem, da imaš v primeru nakupa s PayPalom boljšo zaščito kupca. Če odpreš dispute in trgovec ne odgovarja, v primeru plačila s PayPalom brez nadaljnega dobiš vrnjen denar. Ne vem, kako gre v primeru plačevanja s kreditno kartico, a predstavljam si, da težje (enkrat sem že sprožala vrnitev denarja s kreditne kartice, pa nisem imela občutka, da se jim da ravno premaknit, dokler ne izčrpaš vseh ostalih možnosti in ti prodajalec denarja ne vrne že sam). Pri neposrednem plačilu na IBAN/BIC je verjetno še težje.

Me pa zanima, če se komu sanja, kako po novem s PayPalom plačuješ v funtih. Včasih si na PayPalu sam izbral, ali želiš plačati v funtih ali v evrih, zdaj pa te opcije na "poenostavljenem obrazcu" ne najdem več nikjer (razem morda z neposrednim plačilom s kreditno kartico).

Qcube ::

mojca je izjavil:


Me pa zanima, če se komu sanja, kako po novem s PayPalom plačuješ v funtih. Včasih si na PayPalu sam izbral, ali želiš plačati v funtih ali v evrih, zdaj pa te opcije na "poenostavljenem obrazcu" ne najdem več nikjer (razem morda z neposrednim plačilom s kreditno kartico).


Sem ime isti problem in edino kar sem našel je direkten link na enem forumu. Potem ko se prijaviš v paypal klikni link

https://www.paypal.com/us/cgi-bin/websc...

Ikspe ::

Zakaj bi bilo dobro izbirat v kateri valuti plačuješ?
Jaz imam Na kartici v evrih in če prav mislim to paypal sam pretvori v kateri valuti hoče imet prodajalec? Če naprimer na ebay.com kupim izdelek ki stane 15 US potem se ne ukvarjam z valutami ampak samo potrdim nakup.

amacar ::

Ker ima paypal manj ugoden tečaj kot ti ga zaračuna banka, zato plačaš več, če pretvorbo zate naredi paypal.

dr.Akula ::

Qcube je izjavil:

mojca je izjavil:


Me pa zanima, če se komu sanja, kako po novem s PayPalom plačuješ v funtih. Včasih si na PayPalu sam izbral, ali želiš plačati v funtih ali v evrih, zdaj pa te opcije na "poenostavljenem obrazcu" ne najdem več nikjer (razem morda z neposrednim plačilom s kreditno kartico).


Sem ime isti problem in edino kar sem našel je direkten link na enem forumu. Potem ko se prijaviš v paypal klikni link

https://www.paypal.com/us/cgi-bin/websc...

A ta fora deluje, če najprej greš spremenit konverzijo na zgornjem linku, potem pa v roku dveh minut opraviš nakup?
Sicer pa ne vem kako si Paypal lahko dovoli, da po določenem času kar spet preklopi na svojo konverzijo, čeprav uporabnik izbere bankino. Pomojem bi se lahko kakšen urad za pravice potrošnikov začel ubadati s tem.
ni podatka

Ikspe ::

1. Koliko zaračuna za pretvorbo valute Paypal?
Je ta strošek fiksen ali odvisen od velikosti nakupa?

2. Kupil bi 10 izdelkov ki stanejo po 15 €.
Ker bi bila v primeru če kupim vse izdelke naenkrat zraven še carina, bi nakup rad razkosal.
Pred dnevi sem opravil nakup in danes dobil od ebaya email: Vaše naročilo je bilo označeno kot poslano, na naslov....
Če bi čakal na takšna sporočila in naročal, bi trajalo dva mesca da naročim vseh 10 izdelkov.
Kakšne so možnosti da nakup pospešim?

Alamar ::

1. Odvisno od valute. Paypalov tečaj se menja dnevno, kot vsi tečaji. Je pa vedno manj ugoden od tečaja banke, zato vedno izberi, da pretvorbo valute izvede tvoja banka.

2. ? Bolj razločno napiši v čem je problem? Sporočila od ebaya za odposlan izdelek so informativne narave. To sporočilo dobiš, ko prodajalec označi, da je izdelek poslal. Mnogi tega sploh ne označijo. To ne igra vloge.

Alamar ::

mojca je izjavil:

Morda se motim, ampak pomoje je razlika v tem, da imaš v primeru nakupa s PayPalom boljšo zaščito kupca. Če odpreš dispute in trgovec ne odgovarja, v primeru plačila s PayPalom brez nadaljnega dobiš vrnjen denar. Ne vem, kako gre v primeru plačevanja s kreditno kartico, a predstavljam si, da težje (enkrat sem že sprožala vrnitev denarja s kreditne kartice, pa nisem imela občutka, da se jim da ravno premaknit, dokler ne izčrpaš vseh ostalih možnosti in ti prodajalec denarja ne vrne že sam). Pri neposrednem plačilu na IBAN/BIC je verjetno še težje.
Ebay nudi enako zaščito za paypal in kreditno kartico. Upoštevati moraš roke. Prednost paypala je, da so lansko leto povišali rok za pritožbo na 180 dni, kar seveda urejaš preko paypala.
eBay Money Back Guarantee covers other electronic payment methods as well, when they are used in eBay Checkout, including ProPay, Skrill, Bill Me Later, credit card, and debit card.


dr.Akula je izjavil:


A ta fora deluje, če najprej greš spremenit konverzijo na zgornjem linku, potem pa v roku dveh minut opraviš nakup?
Sicer pa ne vem kako si Paypal lahko dovoli, da po določenem času kar spet preklopi na svojo konverzijo, čeprav uporabnik izbere bankino. Pomojem bi se lahko kakšen urad za pravice potrošnikov začel ubadati s tem.
?

Meni dela normalno in tudi nastavitev za konverzijo je ostala pravilno nastavljena, kakor sem jo nastavil pred mnogimi leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Ikspe ::

2. En izdelek stane 15 €. Deset teh izdelkov stane 150€. 150€ je več kot 20 € ki je meja za carinjenje.
Jaz bi se carinjenju rad izognil zato me zanima na kakšne načine je možno izvesti da bodo izdelki čim prej pri meni in brez carinjenja.
Mogoče tako da prodajalcu rečem da mi vsak izdelek posebej zavije v svoj paket? Pa bo to kitajc res storil?

zunno ::

Hja, 10 paketov v vrednosti 15EUR/paket. Pač najprej kontaktiraj prodajalca, če je to pripravljen narediti. Če je, se lahko izogneš carini. In poudari, da to MORAJO narediti. Sicer ti pa ostane še možnost 10x naročiti robo s časovnim razmakom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zunno ()

Ikspe ::

Bom kar s časovnim razmakom naračal. Ne vem pa v kakšnem časovnem razmaku.

Alamar ::

Tole ni 100% zagotovilo, da se boš izognil vsem stroškom. Če carinska deklaracija ne bo pravilno izpolnjena (pri Kitajcih je to v veliki večini primerov), je precejšnja verjetnost, da te bo carinska pošta z dopisom poklicala k predložitvi računa. In tudi, če bo vrednost računa pod 22 EUR, boš moral v tem primeru plačati manipulativne stroške, ki jih po javno objavljenem ceniku zaračuna pošta.

Pithlit ::

Ikspe je izjavil:

2. En izdelek stane 15 €. Deset teh izdelkov stane 150€. 150€ je več kot 20 € ki je meja za carinjenje.
Jaz bi se carinjenju rad izognil zato me zanima na kakšne načine je možno izvesti da bodo izdelki čim prej pri meni in brez carinjenja.
Mogoče tako da prodajalcu rečem da mi vsak izdelek posebej zavije v svoj paket? Pa bo to kitajc res storil?

Carine do 150€ ni. DDV pa je.

Zdaj si predstavljaj tole:
Naročiš vseh 10 komadov naenkrat. Plačaš ~40€ davščin.
ali
Naročiš csak komad posebej in plačaš ~50€ davščin.

Se boš moral sam odločit kaj boš reskiral.
Life is as complicated as we make it...

dr.Akula ::

Alamar je izjavil:

dr.Akula je izjavil:


A ta fora deluje, če najprej greš spremenit konverzijo na zgornjem linku, potem pa v roku dveh minut opraviš nakup?
Sicer pa ne vem kako si Paypal lahko dovoli, da po določenem času kar spet preklopi na svojo konverzijo, čeprav uporabnik izbere bankino. Pomojem bi se lahko kakšen urad za pravice potrošnikov začel ubadati s tem.
?

Meni dela normalno in tudi nastavitev za konverzijo je ostala pravilno nastavljena, kakor sem jo nastavil pred mnogimi leti.

Meni je začelo samo od sebe preklapljati jeseni, po tistem ko sem zbrisal staro kartico in dodal novo.
ni podatka

k3k3tz ::

@Ikspe: v vsakem slučaju te bojo ob naročilu 10 kom enakih izdelkov povprašali po namenu uvoza. Ob najmanjšem sumu na preprodajo se znajo stvari zakomplicirati. Lahko boš mel pa srečo :)

jero_no1 ::

mojca je izjavil:

Me pa zanima, če se komu sanja, kako po novem s PayPalom plačuješ v funtih. Včasih si na PayPalu sam izbral, ali želiš plačati v funtih ali v evrih, zdaj pa te opcije na "poenostavljenem obrazcu" ne najdem več nikjer (razem morda z neposrednim plačilom s kreditno kartico).


Ti morda kaj pomaga tole (nakup na e-bayu) - pri nakupu čisto zadnji korak 'Confirm and pay'

mojca ::

Ja, bi pomagalo, a tega jaz nimam (ebay.co.uk). User interface je povsem drugačen. To sem videla včasih, zdaj pa ne več. Pomagam si lahko kvečjemu z "How do you like our checkout? Tell us what you think".

Ikspe ::

Pithlit je izjavil:

Ikspe je izjavil:

2. En izdelek stane 15 €. Deset teh izdelkov stane 150€. 150€ je več kot 20 € ki je meja za carinjenje.
Jaz bi se carinjenju rad izognil zato me zanima na kakšne načine je možno izvesti da bodo izdelki čim prej pri meni in brez carinjenja.
Mogoče tako da prodajalcu rečem da mi vsak izdelek posebej zavije v svoj paket? Pa bo to kitajc res storil?

Carine do 150€ ni. DDV pa je.

Zdaj si predstavljaj tole:
Naročiš vseh 10 komadov naenkrat. Plačaš ~40€ davščin.
ali
Naročiš csak komad posebej in plačaš ~50€ davščin.

Se boš moral sam odločit kaj boš reskiral.



Jaz si to lahk predstavljam, ne vem pa kako boš ti argumentiral kako iz 15 € dobiš ~50€ davščin.

Pithlit ::

Enostavno. Carinska pošta te pobara po dodatnih dokazilih in te z vsakim opali za 5€ (10*5=50). Pol pa hitro na forum jokat kolk nas carina lupi.
Life is as complicated as we make it...

amacar ::

Ampak to ni nujno, da se bo zgodilo, če je obrazec ok izpolnjen oz odvisno verjetno tudi od sreče lahko pride brez stroškov, če pa naroči hkrati bo pa 100% plačal stroške ddv.

Pithlit ::

Ja sej lahko se igra na srečo. Ni noben problem. Zato pa sem napisala da se mora sam odločit. Fakte ima na dlani... z njimi lahko počne pa kar hoče. Da bo na nuli mora 20% paketov it skozi. IMHO na meji verjetnega.
Life is as complicated as we make it...

jazjaz51 ::

Kitajček mi je napisal sledeče:

In this case,would you please close the case first?Your refund will be frozen if you keep your case open.Hope you can understand.
Looking forward to your reply.

A je to res? Kaj naj naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazjaz51 ()

Machete ::

Sicer bi lahko malo objasnil zakaj se gre, ampak ok.
Ničesar ne zapiraj. Ko bo dal refund, se bo case avtomatično končal. Lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
73 / 109
»»