» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
70 / 109
»»

Pithlit ::

neon21 je izjavil:

Če je že minilo teden dni od zadnjega roka za prejem izdelka iz kitajske , sem nato napisal mail osebi za refund in sem ga dobil. Sedaj pa je ta oseba dejala , da če bi slučajno v prihodnje prišel ta naročen izdelek , če lahko plačam nazaj za izdelek. Vsota res ni velika , vendar me zanima , kaj ste vi naredili v dani situaciji ter kaj bi naredili. Ali bi denar plačali nazaj ob prejemu izdelka kljub , da izdelek zamuja že več kot teden lahko se zgodi da bo zamujal še več , ali bi denar obdržali oz. nebi plačali nazaj saj je potekel rok zadnjega roka dostave.

Jaz plačam. Sem plačala tudi za izdelek ki je do mene rabil nekaj čez 4 mesece.

V vsakem primeru pa prodajalec dobi tistih 5 zvezdic, saj ni on kriv da pošta muti.
Life is as complicated as we make it...

matobeli ::

A kdo prodaja na ebayu?

Me zanima kako bi uvedel tisti avtomatični izračun poštnine ki ga ima večina prodajalcev?

stiper7 ::

Kaj se zgodi če na ebayu zmagaš dražbo in potem izdelka ne plačaš?

Pithlit ::

Dobiš jih po prstih.

Zgodi se od nič pa do groženj s tožbo. V vsakem primeru pa si pi*da.
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

Uporabljate v naslovu SI pripono postni stevilki ali ne (za mednarodne posiljke)?

npr.:

Janez Novak
Ulica hrastov 11
SI-1000 Ljubjana
Slovenia

Js jo ze nekaj let. Bolj me zanima ali to se kdo drugi uporablja, mislim tudi na druge drzave? Vcasih kaj posljem v tujino, pa se nikoli nisem kaksnih pripon pisal. Zadnjic mi nekdo celo ni mogel poslati, ker mu v obrazcu ni dovolilo pripone.

N0t0ri0us ::

je ne pišem nikoli. Prispe pa okrog 97% pošiljk uspešno. Kakšna se sem in tja izgubi.

Bomber7 ::

Hotu sm objavt oglas na ebayu, pa mi ven vrže error, da nimam zadost feedbacka. Kolk feedbacka rabš, da lahko objavlaš oglase?

Alamar ::

kixs je izjavil:

Uporabljate v naslovu SI pripono postni stevilki ali ne (za mednarodne posiljke)?
Na ebayu ne, drugje si pa včasih prisiljen nekaj vpisati v rubriko pokrajina in tam vstavim potem SI oznako noter.

Bomber7 je izjavil:

Hotu sm objavt oglas na ebayu, pa mi ven vrže error, da nimam zadost feedbacka. Kolk feedbacka rabš, da lahko objavlaš oglase?
Načeloma ga ne rabiš. Razen, če si kaj ekstra noter vstavljal oziroma, če so po novem uvedli kakšne omejitve v smislu višine cene ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Bellzmet ::

Pri naročilu iz Kitajske je dobavni rok opredeljen na 30 dni (ker ga prodajalec ni opredelil, ga Ebay določi sam na 30 dni). Se pravi, če izdelka ne dobim lahko od naročila čakam 60 dni, da še imam čas za pritožbo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

darkolord ::

Mislim da je 30 dni od zadnjega predvidenega roka dostave, tako da je 60 dni, ja.

neon21 ::

Torej če si na debetno viso naložim € in kupujem preko ebay.de worldwide in prikazuje cene v dolarji , potem če zadevo kupim naprimer za 10 dolarjev mi ebay oz. paypal avtomatsko pretvori valuto iz eure v dolarje in s tem zaračuna provizijo prav? Torej , če se ne motim je bolje na banki naložit na viso dolarje , ker ima banka ugodnejši menjalni tečaj kot paypal right?

dr.Akula ::

Na paypal strani naredi tole, pa se ti bo konvertiralo po menjalnem tečaju tvoje banke.
ni podatka

neon21 ::

Hvala sm nastavil.

kixs ::

Je kdo ze dobil taksno obvestilo ob bidanju?

Seller has restriction on shipping addresses


To mi je javil snajper dve sekundi pred koncem avkcije. Pa me zanima ali bi mi tudi ob rocnem bidu?

tiran2000 ::

verjetno je bilo tovrstno vprašanje že postavljeno, vendar me zanima kaj sploh lahko naredi prodajalec, če zmagam bid, kjer sem edini bidder (torej ni povpraševanja) pa vidim, da mi izdelek ni všeč, ker sem opazil nekaj v opisu kar mi ni všeč (izdelek je za levičarje in ne desničarje, zdi se mi da je celo spremenil opis, pa ne vem kje pogledati če je to res).

poslal sem mu seveda prošnjo z obrazložitvijo napake na moji strani in prošnjo za stoniranje pogodbe.

kaj se lahko sploh zgodi, če prošnjo zavrne, jaz pa ne plačam? (izdelek bom itak v tem primeru verjetno plačal, ker ga lahko v SLO prodam za bistveno več denarja)

dobim negativni rating kot kupec in to je to?

ebay nekaj bluzi o pravni veljavnosti pogodbe, vendar koliko je to sploh realno in relevantno pri nas. za 10 evrov me verjetno ne bo šel tožit za poslovno škodo ... zanima me predvsem informativno.

dr.Akula ::

@tiran Če je prodajalec spreminjal opis, potem bo nekje pri opisu link "View all revisions". Primer
ni podatka

St235 ::

tiran2000 je izjavil:

verjetno je bilo tovrstno vprašanje že postavljeno, vendar me zanima kaj sploh lahko naredi prodajalec, če zmagam bid, kjer sem edini bidder (torej ni povpraševanja) pa vidim, da mi izdelek ni všeč, ker sem opazil nekaj v opisu kar mi ni všeč (izdelek je za levičarje in ne desničarje, zdi se mi da je celo spremenil opis, pa ne vem kje pogledati če je to res).

poslal sem mu seveda prošnjo z obrazložitvijo napake na moji strani in prošnjo za stoniranje pogodbe.

kaj se lahko sploh zgodi, če prošnjo zavrne, jaz pa ne plačam? (izdelek bom itak v tem primeru verjetno plačal, ker ga lahko v SLO prodam za bistveno več denarja)

dobim negativni rating kot kupec in to je to?

ebay nekaj bluzi o pravni veljavnosti pogodbe, vendar koliko je to sploh realno in relevantno pri nas. za 10 evrov me verjetno ne bo šel tožit za poslovno škodo ... zanima me predvsem informativno.



Ebay čisto nič ne bluzi, pogodba je seveda veljavna in povsem realna in relavantna.

Ne bo pa te šel tožit za 10€, boš pa še ena slovenskapizda, ki ne spoštuje pogodb in bo še en prodajalec več, ki z nami ne bo hoetl poslovat in bo sporočilo Seller has restriction on shipping addresses vse bolj pogosto.

Je pa tako, da večina brez težav stornira naročilo, je pa poembno, da ga na to opozoriš, zaradi provizij ki jih računa ebay.

scipascapa ::

Kako že kombiniraš 2 artikla od istega prodajalca, da je enotna poštnina?

Včasih je bilo tako, da si dal BUY - COMMIT TO BUY...zdaj pa ko dam BUY, gre direktno v plačilo?

Alamar ::

Ne moreš sam kombinirati, če prodajalec sam ne določi enotne poštnine. Drugače daš izdelke v voziček (add to cart) in pošlješ prodajalcu zahtevo za skupen znesek (gumb request total from seller). Vendar ti ni dolžan dati rabat na poštnino, ker ni bilo določeno v samih oglasih od izdelkov.

tiran2000 je izjavil:



kaj se lahko sploh zgodi, če prošnjo zavrne, jaz pa ne plačam? (izdelek bom itak v tem primeru verjetno plačal, ker ga lahko v SLO prodam za bistveno več denarja)

dobim negativni rating kot kupec in to je to?
Kot kupec (žal) ne moreš dobiti negativen feedback. Če pošlješ lepo spisano prošnjo, da gre za pomoto, bodo praktično vsi sprejeli odpoved transakcije. Če slučajno ne bo, te lahko prijavi na ebay kot neplačnika in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

tiran2000 ::

pogodba že obstaja, vendar ni realnega mehanizma s katerim bi me prisilil, da jo izpolnim.

kakorkoli že, sem se dogovoril s prodajalcem in je šlo brez problema.

erex ::

Pač ne plačaš. Dobiš unpaid strike in ne morš kupovati dva meseca od določenih prodajalcev, ki imajo vklopljen filter za neplačnike.

šernk ::

kaj se dogaja zadnje čase na relaciji kitajska-EU- SLO?

že druga pošiljka v zadnjem mesecu s trakingom iz kitajske je obstala nekje v Sloveniji...

pri prejšnji je bilo po trackingu da je prišla pošiljka v Slovenijo 29. septembra...paket sem dobil prejšnji teden!

nova pošiljka...spet tracking: 23 Oct 2015, 06:25:00AM Item Arrived at Slovenia

paketa še vedno nimam. to je že drugi zaporedni paket s tracking number, medtem ko vsi navadni paketi pridejo brez težav iz kitajske v roku 2-3 tednov. Tudi pri temu ta čas štima. 7. oct naročen - 23. oct v Sloveniji, le da do mene potem rabi še en mesec...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Tracking je fake, v resnici še ni v Sloveniji.

Pithlit ::

Zanimivo da ta 'tracking' slovenska pošta najde. Pa je že en teden v "carinskem postopku".
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

Kateri "ta"?

Pithlit ::

Moj. Ki ustreza šernkovemu opisu. Pride zadeva v Slo in ... s ustavi.
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

Kakšen je format številke? RxxxxxxxxxxCN?

Pithlit ::

RC..NL

Sam ni point v tem. Point je da ne gre kar pavšalno ocenit da gre za fake tracking. Moj dejaansko ni fake, pa kljub temu zadeva stoji na carinski pošti in noben ne ve zakaj. Pač cajt si vzamejo... saj nikjer ne piše da morajo takoj rešit prav točno tvojo (mojo) pošiljko obdelat.
Life is as complicated as we make it...

mat11 ::

Pokliči k njim. to sem že sam večkrat naredil in ponavadi je potem hitro šlo.
mat

darkolord ::

Pithlit je izjavil:

RC..NL

Sam ni point v tem. Point je da ne gre kar pavšalno ocenit da gre za fake tracking. Moj dejaansko ni fake, pa kljub temu zadeva stoji na carinski pošti in noben ne ve zakaj. Pač cajt si vzamejo... saj nikjer ne piše da morajo takoj rešit prav točno tvojo (mojo) pošiljko obdelat.
Če tracking od Pošte pravi, da je v Sloveniji, potem to drži. Če to pravi samo kitajski tracking, potem je precej verjetno fake.

Si preverila, če je na carinska.posta.si mogoče vnesti podatke? Lahko, da se je obvestilo nekje izgubilo. Pri cca. 1000 pošiljkah se mi še ni zgodilo, da bi na carini zadeva stala več kot nekaj delovnih dni (razen po moji krivdi), čeprav je to seveda možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Pithlit ::

Danes je 8 dan na carinski pošti (glede na SP sledenje - glede na 17track je pa tam že 11dni). Danes sem tudi dobila obvestilo da je tam. Torej, kljub legit tracking cifri, se očitno nekaj zatika na naši strani. Ni kar vsaka zamuda znak za fake tracking.

Mene pretirano ne moti vse skupaj.
Life is as complicated as we make it...

Racunalnik ::

Rabil bi par splosnih informacij.
Rad bi prodajal na ebay.de ampak tam moras pisati v nemscini s katero si nisva domaca in pravtako se predmet potem vidi samo na .de na ostalih pa ne, ce pa odprem ebay.com.uk pa lahko baje nastavis tudi nemskega in vso ostalo evropo. Torej ce odprem.com.uk ali moram na kaj pazit baje je cenejse odajanje oglasa kot na .de. Sigurno bodo pa userji.de videli oglas kot da je njihov nemski ce bom odal oglas na ebay.com.uk?

Ker sem samo kupoval sem imel seveda ebay.com registracijo, sedaj se moram na novo registrirat na ebay.com.uk?

Zanima me tudi prodaja, ker sem iz Slovenije in ker imam samo 40 pozitivnih feedbackov z kupovanjem in kupce to prestrasi, bi za zacetek rad prodajal za 1eur licitacijo da ne placam nekih provizij razen tistih 9%, pa baje je lahko samo ena slika. Sigurno bi pa imel rad pridrzano ceno da ce se noben ne najde da se ne opecem in prodam izdelek za 1 eur.Ta pridrzana cena se ne vidi pri kupcu oz biderju? Torej so te zelje se vedno zastonj ali bi uporabil se kaksno drugo?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Pridržane cene nihče ne vidi, ampak AFAIK je ne moreš uporabiti brezplačno. Sicer pa tudi če prodajaš na .com to vidijo vsi, tudi iz .de, .co.uk ... (vsaj če označiš, da pošiljaš po vsem svetu).

Racunalnik ::

Torej ce prodajam na.com bo tisti ki bo v .de iskal tocno dolocen artikel ki ga imam mu ga bo isto pokazalo kot ce bi ga prodajal na .de, brez karksnihkoli razlik?

Okapi ::

Razlika bo samo v vrstnem redu zadetkov.

Racunalnik ::

Ki je pa vrjetno ze zelo veliko glede na stevilo userjev ebaya. To potem velja isto za .com.uk

A je kaksno pravilo da moras na nemskem v nemscini pisat oglas?

Zgodovina sprememb…

matjazd ::

Čeprav Ebay ima možnost ogleda revizij ponudbe je dobra praksa , ki ne košta nič zajeti screenshot Ebay ponudbe in recimo 24ur na istem ekranu da se vidi datum v headerju 24kur

Axbcd ::

Koliko časa od plačila / shippinga se še lahko odpre dispute? Pred več kot enim mesecem sem naročil dva izdelka iz kitajske, enega sem dobil po 3 tednih drugega še do danes ne. "Estimated delivery Wednesday, Nov 4, 2015 - Monday, Nov 30, 2015". Ne ebayu piše naj kontaktiram prodajalca, če do tega datuma ne dobim izdelka. Jaz bi počakal do 30. novembra in potem kontaktiral, samo da se takrat ne zapre možnost disputa? Tudi če prodajalec obljubi, da bo poslal nov izdelek / vrnil denar, kako se zavarujem, da prodajalec ne bi zavlačeval in čakal, da bo dispute onemogočen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

Alamar ::

Pred estimated delivery ne moreš nič storiti. Torej počakaj, da poteče 30.11.2015

Axbcd ::

Sem prebral.
If you did not receive the item, or the item is not as described, you have 30 days from your actual or latest estimated delivery date to open a request, under the eBay Money Back Guarantee.

Assass1n ::

Jaz sem danes dobil uro naročeno mesec in teden dni nazaj, svetilko katero pa sem naročil par dni kasneje pa imam doma že kakšen teden :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

amacar ::

Js sem kak teden nazaj prejel stvar naroceno 16.1.2015. Ah kako cas bezi :))

šernk ::

mah...meni je pa buyer protection poteku pri enem izdelku za 8 EUR!

če bi se šlo za 1-2 eur naj bo sem že ene parkrat pozabu na vse skup ker sem naročil bolj iz firbca zadevo...tako pa ah...sej bo prišlo...sedaj da odprem case ebay buyer protection expired...na srečo mi vsaj še negativen feedback ostane (že tako sem popizdil ko je bil item location: france...pol mi pa pošlje pajac s kitajske ampak sem rekel, počakam vseeno da pride zadeva ker se mi ne mudi, umes sem seveda pozabil na vse skupaj)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pithlit ::

Sej maš še paypal...
Life is as complicated as we make it...

dr.Akula ::

Par tednov nazaj sem v Paypal vpisal novo kartico, ker je stara pretekla. Ko sem od takrat prvič nakupoval, sem pred plačilom še spremenil, da naj konverzijo dela moja banka. Po tistem sem se še enkrat vpisal v svoj Paypal account in preveril, če je ta opcija konverije ostala obljukana in je bila.
Danes pa spet kupujem na Ebay-u in vidim, da je končna cena v eur, čeprav je na Ebay v dolarjih. Grem pogledat opcije konverzije in je bilo spet označeno naj konverzijo dela Paypal.
Še kdo, ki se mu je to zgodilo?
ni podatka

Machete ::

ne
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tilen ::

Jaz sem imel pred kratkim eno negativno izkušnjo na Ebay dražbi in jo želim deliti z vami. :)

Prodajalec (Slovenec) je na dražbi prodajal umetnino enega našega avtorja za katero je zahteval minimalen bid 500 USD. Artikel je vpisal samo na Ebay.com, ker je očitno mislil, da bo tam pritegnil več pozornosti. Na koncu sem kot edini bidder za 500 USD zmagal, vendar prodajalec ni želel prodati izdelka. V tem primeru, če potegnem črto čez vse ceremonije, ne moreš narediti popolnoma nič. Lahko mu daš negativen feedback, to je vse.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pithlit ::

Lahko (pravzaprav kar moraš, če ti je kaj do fer play-a) ga prijaviš ebay-u. Pa mogoče paypal-u (da mu še mal ekstra nagajaš). In ja, Še enkrat več se dokazuje da s(m)o slovenci hujši od nekih kitajcev (čez katere se ima tolk za povedat).
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Glede na to, da je slovenec imaš dejansko možnost tudi civilne tožbe, ker ni izpolnil svojih pogodbenih obveznosti. Vprašanje seveda je, če se ti da s tem zajebavat. Ampak preko ebaya sklenjena pogodba ni nič drugačna, kot če bi jo sklenil pri nas, plačal izdelek, ki ga nato ne bi dostavili.

Machete ::

Če je zadeva vredna par K€, potem se splača. Kaj misli kar vsak pastir, da bo malo potipal in ravnal potem kakor se mu sprdne.. Deal je deal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
70 / 109
»»