» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
69 / 109
»»

kixs ::

Js sicer nisem v Sentjerneju, vendar res pride od tam do nase poste.

Ni mi jasen status: Posiljka vrnjena posti.

mailer ::

Mogoče je šlo na napačno pošto in so vrnili, da jo potem preusmerijo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kixs ::

Komaj cakam, da bo ura 8:00 :|

kixs ::

V glavnem... na posti bodo preverili.

Dodatno pa je danes se tole iz sledenja ;((

8.09.2015 SILJUA Odprava v naslovno državo [Podatek prispel iz mednarodnega sistema]

kixs ::

Evo, pol ure klicanja... posiljka je res na poti nazaj v ZDA ;((

Na dostavni posti pa morajo preveriti, ker oni, tam v Sentjerneju, se res ne morejo spominiti 1000 posiljk in bo ocitno trajalo cel dan... Ampak nekoga bom prijel za jajca!!! ;(

mailer ::

Pravico imaš zahtevati vse stroške, ki si jih s tem imel. Mogoče je kdo vrgel list o prispeli pošiljki stran.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

darkolord ::

Če bi bilo obvestilo, bi na sledenju skoraj zagotovo pisalo "Naslovnik obveščen, pošiljka pripravljena za izročitev na pošti", poleg tega so jo vrnili isti dan.

Verjetno je bil napačen naslov ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kixs ::

Obvestila seveda ni bilo. Kogarkoli sem klical na Posti, pravi, da bo edino dostavna posta vedela kaj je bilo narobe - oz. postar. Verjetno res kaj z naslovom - vendar, da takoj isti dan vrnejo in gre direkt na letalo!! Hitrost, ko je ne potrebujes... a res ne morejo pocakat kaksen dan, da se lahko kdo javi po posiljko, ce jo ze pricakuje.

kixs ::

Dobil klic. Pismonosa pravi, da je v naslovu manjkal prejemnik - ime priimek. Naslov je bil, vendar gre za stanovanjski blok. V takih primerih _morajo_ posiljko takoj zavrniti in poslati nazaj... _takoj_ 8-O

Pravi tudi, da take posijke dobivajo dnevno, vendar se mu ni zdelo nic cudnega, ker je iz ZDA in verjetno ni nekdo neki brezveze posiljal 8-O

St235 ::

Kontaktiraj Okapija, mogoče tvoja pošiljak rpide na vrsto pri naslednjem letnem srečanju vse slovenskih poštarjev in bodo takšno malenskost kot je manjko imena in priimka rešili v 2 minutah.

kixs ::

Od posiljatelja se cakam info kako je napisal naslov.

Vseeno pa se mi zdi taka ekspresna obdelava precej cudna. Sej, ce bi res zivel v kaksnem vecjem kraju in bloku s 100+ stanovanji, je potem res misija nemogoce ugotovit. Ampak gre za devet stanovanj na tem naslovu in samo eno dobiva prakticno tedensko posiljke iz tujine. In ne rabis imet IQ 200, da ugotovis ali se ti vsaj zdi komu je namenjeno. Je ze tako, da je lazje zavrniti posiljko, kot pa malo pomisliti ali jo celo za kak dan zadrzati.

Pa ni prvic, da imam probleme s postarji pri nas in na koncu jim grem vedno na roko. Zdej imam tega ze pocasi dovolj. Ali bom moral res vsako pricakovano posiljko najavit?

St235 ::

ne rabiš, samo poskrbi da bo ustrezno naslovljena.

Machete ::

Moji poštarji so pa zakon. Zadnje čase prinesejo na šiht. Še za partenrko če je kaj. Podpišejo če me ni. Isto jaz podpišem druge v bližnji familiji, če jih ni. Do sedaj sem v ca 10ih letih dobil čisto vse pakete, cele, iz vseh možnih koncev sveta, od par do nekaj 10 mesečeno. Edino za vinilke sem jih moral opozorit, da jih ne tlačijo v nabiralnik, tako da gleda ven 98% paketa, ker se zaradi težnosti na Zemlji zvije vogal.
Ajde določene hitre pošte so klasa zase, ker mečejo pakete (z grafično) na balkon!! in sploh ne veš da je tam, če ne bi pogledal slučajno.
Če pa vejo s kje si in se dobiš na firmi ali kje na xy preko mobitela dogovorjeni lokaciji, ti dajo pa še za pol vasi pošte =D
Skratka vem, da je veliko against the rules, sam meni sede. Ker funkcionira, ni zapletov in je komot.
Tako da če slučajno uletim na letno konvencijo poštarjev (PS), častim pijačo :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kixs ::

St235 je izjavil:

ne rabiš, samo poskrbi da bo ustrezno naslovljena.


Js drugega kot prodajalcu dati svoj naslov ne morem. Se vedno pa ne vem kako je on dejansko napisal celoten naslov. Poslal je prioritetno in sigurno ni kar nekaj napisal.

Pred pol leta je bil primer, ko sem cakal na paket iz Nemcije. Cakam teden, pa nic... prodajalec pove, da bo ze prislo, naj se malo pocakam. Mine se dober teden in me obvesti, da je dobil posiljko nazaj. Grem na posto, zenska tam pa, da ji je bilo sicer cudno, da nisem prisel iskat, ker navadno pridem takoj. Pa je vseeno poslala nazaj. Obvestila o posiljki pa nisem dobil v kaselc, kot po navadi. In potem cez nekaj tednov skoraj enaka situacija, vendar sem po dobrem tednu poklical na posto, ce me caka kak paket in me je res. Spet nobenega obvestila.

Modri dirkač ::

Očitno je ne pustiti obvestilo v nabiralniku v zadnjem času v modi pri Pošti SLO, verjetno šparajo papir.
Obvestila zdaj tudi navadni poštarji ne puščajo več, kaj šele hitra pošta, tistim se pa itak ne da pisat...
Everybody lies!

kixs ::

Sem rekel posiljatelju naj slika posiljko in naslov, ko jo prejme nazaj. Me prav zanima kaj je napisano. Mi pa je zatrdil, da je napisal celoten naslov kot sem ga dal :|

dottor ::

Imel bi vprašanje glede bidinga... Bidal sem dvojne rame istega prodajalca, pa sem ga vprašal če se da po končanem bidanju če zmagam odločit katere bi rad naroču (čakam odgovor), pa me zanima kako se da to še drugače rešit? Kaj če ene plačam in druga ne (v primeru da zmagam bide), kakšne so sankcije za neplačilo izdelka?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

šernk ::

kakšne so sankcije za neplačilo izdelka?


Slovenija gre pri prodajalcu na black listo in ne bo več pošiljal nikomur...

dejte si že zapomnit da ebay ni jeb*na bolha, kjer nihče ne odgovarja nikomur. če na ebayu zmagaš avkcijo, se sicer lahko s prodajalcem zmeniš da od nje odstopaš, če se on s tem strinja, drugače si pa dolžen zadevo plačat.

če to narediš večkrat te pa najbrž ebay izključi iz sistema.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dottor ::

Sej če zmagam oba bom uzel oba in pol en KIT prodal dalje...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

erex ::

Edina sankcija, ki je, je da ne boš moral bidat ali kupovat dva meseca pri prodajalcih, ki imajo nastavljen filter za neplačnike.

Gama ::

Nevem kaj imajo tok proti Indoneziji, da noben ne pošilja tja. Še za Western Union sem mogu povedat za kaj pošiljam v Indonezijo, najbrž če bi reku za storitev sploh nebi šlo skozi, itak sem reku da je za darilo.

matobeli ::

Kakšne so trenutno kaj izkušnje z plačilom dajatev (DDV) pri "Global Shipping Program"?
Dela/ne dela, se v primeru da ne dela precej zajebavaš da dobiš nazaj denar?

V primeru da moram plačati pri nas, ali bi lahko zahteval od prodajalca povrnitev stroškov carinjenja? Mislim, zahtevam lahko, ampak ali kdo ve če imam sploh kaj šans?

pilatus ::

Do katere vsote vrednosti naročila iz ZDA te ne ocarinijo?

darkolord ::

Če pod "ocarinijo" misliš vse uvozne dajatve, potem mora vrednost blaga (brez poštnine) biti do 22 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Miha 333 ::

darkolord je izjavil:

Če pod "ocarinijo" misliš vse uvozne dajatve, potem mora vrednost blaga (brez poštnine) biti do 22 eur.

22 EUR skupaj s poštnino, s tem da lahko pošiljko vseeno pregledajo in zaračunajo storitev, poleg tega če oni mislijo, da je dejanska vrednost večja, vzamejo za osnovo to vrednost (ponavadi primerljiva tržna vrednost na domačem trgu).

Uvoz poštnih pošiljk

Okapi ::

Ajoj.;(( V tej temi je že kakšnih 100x povedano, da je meja 22 evrov BREZ poštnine. Če izdelek preseže mejo, pa DDV zaračunajo skupaj s poštnino. Se pravi:
1) Izdelek stane 21 + 5 evrov poštnine - ni uvoznih dajatev (plačaš pa lahko 5 evrov* stroškov preverjanja vrednosti, če deklaracija CN22 ni pravilno izpolnjena).
2) Izdelek stane 23 evrov + 3 evre poštnine - plačaš 22% DDV od 26 evrov, + 5-7 evrov* stroškov carinjenja.

* okvirne cifre, točne najdeš na spletni strani od carine/pošte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Miha 333 ::

Okapi je izjavil:

Ajoj.;(( V tej temi je že kakšnih 100x povedano, da je meja 22 evrov BREZ poštnine. Če izdelek preseže mejo, pa DDV zaračunajo skupaj s poštnino. Se pravi:
1) Izdelek stane 21 + 5 evrov poštnine - ni uvoznih dajatev (plačaš pa lahko 5 evrov* stroškov preverjanja vrednosti, če deklaracija CN22 ni pravilno izpolnjena).
2) Izdelek stane 23 evrov + 3 evre poštnine - plačaš 22% DDV od 26 evrov, + 5-7 evrov* stroškov carinjenja.

* okvirne cifre, točne najdeš na spletni strani od carine/pošte.

100x povedano, a 100x narobe. Citiram Carinsko pošto:

Če vaš spletni nakup presega vrednost 22 EUR, bo pošiljka predmet obračuna predvidoma naslednjih uvoznih carinskih dajatev:

od 22 do 150 EUR: uvozni DDV,
od 150 EUR: carina + uvozni DDV,
trošarinsko blago (nakup): uvozne dajatve + trošarina - ne glede na vrednost.

* Vedno je potrebno upoštevati tudi strošek izvedene storitve carinskega posredovanja.

Carinska vrednost blaga, ki je osnova za obračun uvoznih dajatev, ne zajema le cene izdelka, temveč tudi stroške pošiljanja/poštnine, prevoza, zavarovanja ipd.

Za vse pošiljke, predane v carinske postopke, se obračunajo storitve carinskega posredovanja, ki jih je izvedla Pošta Slovenije.

Najpogostejše storitve carinskega posredovanja Pošte Slovenije:

Carinski postopek: pošiljka predana v carinski postopek zaradi naslednjih razlogov: ugotavljanja dejanske vrednosti blaga, splošne navedbe vsebine, nepopolne oznake valute, sumljive vsebine, kontrole blaga ipd; carinski postopek se zaključi brez obračuna carinskih dajatev (carinska vrednost pod 22 EUR), obračuna se storitev carinskega posredovanja – carinski postopek.
Enostavno carinjenje MV (male vrednosti: 22–80 EUR): carinska vrednost blaga je med 22 in 80 EUR, obračuna se carinska dajatev za carinsko vrednost in storitev carinskega posredovanja – enostavno carinjenje MV.
Enostavno carinjenje VV (večje vrednosti: 81–150 EUR): carinska vrednost blaga je med 81 in 150 EUR, obračuna se carinska dajatev za carinsko vrednost in storitev carinskega posredovanja – enostavno carinjenje VV.
Zahtevno carinjenje: ko gre za trošarinsko blago, blago večjih vrednosti ali posebnosti, se izvedejo redni carinski postopki, skladno s carinskimi predpisi, obračuna se storitev zahtevno carinjenje (za fizične osebe).

darkolord ::

No, jaz pa citiram FURS:

Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve, se upošteva samo vrednost blaga
(brez poštnine).
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost
blaga (brez poštnine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Pithlit ::

Miha 333 je izjavil:

22 EUR skupaj s poštnino

In pol se Okapi čudi da se včasih izgubi živce?

To pač ni res. Lahko celo svoj link (in tisto kar si odebelil) prebereš. Uvozne dajatve se plača na izdelke katerih vrednost je med 22in 150€. Kar je več se poleg tega plača še carino. V _carinsko vrednost_ se, seveda, šteje tudi poštnina. Kar pa NI enako mejni vrednosti pri kateri ti bodo DDV obračunali. Če izdelek (oz. blago) NE dosega vrednosti 22€ se uvozne dajatve NE obračunajo. Obračunajo se pa takoj ko izdelek dosega to vrednost, in takrat se prišteje še poštnina.

Strošek storitve ti lahko, seveda, komot zaračunajo v čisto vsakem primeru (nima pa to nobene veze s carino oz. davkarijo).
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Miha 333 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ajoj.;(( V tej temi je že kakšnih 100x povedano, da je meja 22 evrov BREZ poštnine. Če izdelek preseže mejo, pa DDV zaračunajo skupaj s poštnino. Se pravi:
1) Izdelek stane 21 + 5 evrov poštnine - ni uvoznih dajatev (plačaš pa lahko 5 evrov* stroškov preverjanja vrednosti, če deklaracija CN22 ni pravilno izpolnjena).
2) Izdelek stane 23 evrov + 3 evre poštnine - plačaš 22% DDV od 26 evrov, + 5-7 evrov* stroškov carinjenja.

* okvirne cifre, točne najdeš na spletni strani od carine/pošte.

100x povedano, a 100x narobe. Citiram Carinsko pošto:

Če vaš spletni nakup presega vrednost 22 EUR, bo pošiljka predmet obračuna predvidoma naslednjih uvoznih carinskih dajatev:

od 22 do 150 EUR: uvozni DDV,
od 150 EUR: carina + uvozni DDV,
trošarinsko blago (nakup): uvozne dajatve + trošarina - ne glede na vrednost.

* Vedno je potrebno upoštevati tudi strošek izvedene storitve carinskega posredovanja.

Carinska vrednost blaga, ki je osnova za obračun uvoznih dajatev, ne zajema le cene izdelka, temveč tudi stroške pošiljanja/poštnine, prevoza, zavarovanja ipd.

Za vse pošiljke, predane v carinske postopke, se obračunajo storitve carinskega posredovanja, ki jih je izvedla Pošta Slovenije.

Najpogostejše storitve carinskega posredovanja Pošte Slovenije:

Carinski postopek: pošiljka predana v carinski postopek zaradi naslednjih razlogov: ugotavljanja dejanske vrednosti blaga, splošne navedbe vsebine, nepopolne oznake valute, sumljive vsebine, kontrole blaga ipd; carinski postopek se zaključi brez obračuna carinskih dajatev (carinska vrednost pod 22 EUR), obračuna se storitev carinskega posredovanja – carinski postopek.
Enostavno carinjenje MV (male vrednosti: 22–80 EUR): carinska vrednost blaga je med 22 in 80 EUR, obračuna se carinska dajatev za carinsko vrednost in storitev carinskega posredovanja – enostavno carinjenje MV.
Enostavno carinjenje VV (večje vrednosti: 81–150 EUR): carinska vrednost blaga je med 81 in 150 EUR, obračuna se carinska dajatev za carinsko vrednost in storitev carinskega posredovanja – enostavno carinjenje VV.
Zahtevno carinjenje: ko gre za trošarinsko blago, blago večjih vrednosti ali posebnosti, se izvedejo redni carinski postopki, skladno s carinskimi predpisi, obračuna se storitev zahtevno carinjenje (za fizične osebe).


Kaj ko bi nehal dokazovat, da si nepismen in ne razumeš kaj si prebral? Ne vem kaj je z otroci dan danes ampak včasih se je starejše poislušalo in se ni tja v tri dni nabijalo neumnosti samo zato, ker poznaš velike tiskane črke.

In spet pridemo do tega, da dlakocepim ampak osnovna težavam, da ljudje dalje širijo neumnost je v tem, da jo številni vedno znova narobe razlagajo. Ne gre za to, da za določene izdelke ni potrebno plačati DDV, gre se za to, da so izdelki do določene vrednosti opravičeni DDV.

Namreč zgoraj jasno piše: Carinska vrednost je cena izdelka plus cena poštnine. Vse lepo in prav, če si pismen. Ker potem veš, da v kolikor obstaja osnova za zaračunavanje DDV potem bo DDV obračunan od celotne vrednosti. Ker pa so številni krepko pod tem nivojem intelekta in pismenosti pa pridejo do zaključka, da se vedno računa oboje ker samo do 22€ ni DDV.

V resnici pa zakon jasno pravi: Blago do skupne vrednosti 22€ je oproščeno plačila DDV. Torej v koliko je blago OPROŠČENO plačila DDV potem NI osnove za izračun DDV in tudi ni osnove, da bi se ugotavljala carinska vresnot.

Okapi ::

V resnici pa zakon jasno pravi: Blago do skupne vrednosti 22EUR je oproščeno plačila DDV.
Na žalost zakon tega ne pravi tako zelo jasno, oziroma vsaj Carina tega ne razume tako preprosto. Namreč:
pošiljke, ki so oproščene predložitve carinskim organom: pisma, razglednice, pošiljke za slepe, tiskovine kot so npr. katalogi, ceniki, brošure, pošiljke z javnimi listinami, trgovsko korespondenco, poslovnimi knjigami, občasne pošiljke blaga vrednosti do 22 EUR (pošiljke z drobnimi darili, reklamnim materialom, ne velja za spletne nakupe ...


Za spletne nakupe po tej razlagi velja izključno carinska vrednost blaga, se pravi skupaj s poštnino, tudi pri ugotavljanju, ali je sploh treba plačati DDV.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Mešaš hruške in jabolka. To kar si ti citiral nima nikakršne veze s tem, da je blago so 22EUR oproščeno plačila DDV. Dodatno citiraš CARINSKO POŠTO in ne CARINO (Del FURS).

Namreč kar si tako sprelegal so besede pred tem: pošiljke, ki so oproščene predložitve carinskim organom

Torej izdelki iz spletnih trgovin niso oproščene predložitve carinskim organom. Po domače to pomeni, da se lahko utaknejo v njih četudi piše, da so vredne manj kot 22EUR. Po definiciji carisnke pošte sodijo med ti.: pošiljke z blagom, kjer se ugotavlja izvor blaga in carinska vrednost blaga (pošiljke iz tretjih držav, pošiljke iz držav EU, ki vsebujejo blago, ki še ni bilo sproščeno v prost promet v EU) in za katere je treba opraviti carinske formalnosti. Vendar pa že takoj naprej ugotavljajo, da četudi je postopek izveden je možno, da gre za

Poštne pošiljke, ki so predane v carinske postopke, so po zaključku postopka lahko:

sproščene v prost promet brez obračunanih carinskih dajatev,


Merodajno je samo in le to kar določa zakon oziroma konkretno pravilnik, ki pravi:
https://www.uradni-list.si/1/content?id...

V skladu s 1. točko prvega odstavka 51. člena ZDDV-1 je plačila DDV oproščena pošiljka, poslana prejemniku kot pismo ali paket v skupni vrednosti, ki ne presega 22 eurov.

Ravno tako je podano navodilo carine:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Tukaj so tudi precej podrobna navodila FURS glede tega iz decembra 2014:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Tudi tukaj je jasno navedeno:
Pri presoji, ali je blago v pošiljki upravičeno do oprostitve DDV, se upošteva samo vrednost
blaga (brez poštnine).


Pa še osnova od kje je ta stavek nastal:

Zakon o DDV:

1. pošiljke neznatne vrednosti, poslane neposredno iz tujine. Oprostitev se ne nanaša na tobak in tobačne izdelke, alkohol in alkoholne pijače ter parfume in toaletne vode. Skupna vrednost blaga v posamezni pošiljki, ki se šteje za neznatno, ne sme presegati zneska, ki ga določi minister, pristojen za finance;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Se pravi na Carinski pošti lažejo?

Podatek 1:
Carinska vrednost blaga, ki je osnova za obračun uvoznih dajatev, ne zajema le cene izdelka, temveč tudi stroške pošiljanja/poštnine, prevoza, zavarovanja ipd.


Podatek 2:

Ob prispetju poštnih pošiljk, ki vsebujejo kakršnokoli blago (blago iz tretjih držav - uvoz v Slovenijo) postanejo te pošiljke predmet zakonsko predpisanih carinskih uvoznih postopkov, ki jih od 1. junija 2014 po pooblastilih carine izvaja Pošta Slovenije.

Poštne pošiljke, ki so predane v carinske postopke, so po zaključku postopka lahko:

sproščene v prost promet brez obračunanih carinskih dajatev,
sproščene v prost promet z obračunom carinskih dajatev, ki so: carina, DDV, trošarina, DMV, okoljska dajatev,
zasežene od carine in pozneje predane v uničenje (prepovedi in omejitve uvoza: varstvo pravic intelektualne lastnine, vsebine, katerih prenos je prepovedan),
vrnjene pošiljatelju zaradi prepovedi uvoza blaga v pošiljki.

Za vse pošiljke, predane v carinske postopke, se obračunajo storitve carinskega posredovanja, ki jih je izvedla Pošta Slovenije.

Najpogostejše storitve carinskega posredovanja Pošte Slovenije:

Carinski postopek: pošiljka predana v carinski postopek zaradi naslednjih razlogov: ugotavljanja dejanske vrednosti blaga, splošne navedbe vsebine, nepopolne oznake valute, sumljive vsebine, kontrole blaga ipd; carinski postopek se zaključi brez obračuna carinskih dajatev (carinska vrednost pod 22 EUR), obračuna se storitev carinskega posredovanja - carinski postopek.
Enostavno carinjenje MV (male vrednosti: 22-80 EUR): carinska vrednostblaga je med 22 in 80 EUR, obračuna se carinska dajatev za carinsko vrednost in storitev carinskega posredovanja - enostavno carinjenje MV.

St235 ::

To kar citiraš je besedilo CARINSKE POŠTE, kako točno oni zapisujejo stvari je popolnoma brezpredmetno. Sem ti dal tako link do stališča pristojnega organa (Carisnka uprava RS) kakor tudi relavantno zakonodajo.

Zapis carinske pošte ima enako logično luknjo kot blodnje na tem forumu. In sicer preveč poenostavlja in ne izhaja iz premise, da je blago do 22EUR oproščeno plačila DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Preberi še enkrat prav počasi, kaj sem vprašal, preden druge obtožuješ nepismenosti.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Še enkrat preberi tekst od pošte in boš videl, da ne lažejo. Zgolj ne podajo dovolj podrobnega in natančnega opisa ampak posplošujejo.

Če pogledamo kar si odebelil:
carinski postopek se zaključi brez obračuna carinskih dajatev (carinska vrednost pod 22 EUR) Povsem resnično. Če je carisnka vrednost pod 22EUR to pomeni, da je tudi samo blago pod 22EUR in je oproščeno plačila DDV.

carinska vrednost blaga je med 22 in 80 EUR Ponovno povsem res. Gre namreč za njihov cenik kako kaj obravnavajo. Seveda, pa za povsem jasno sliko manjka:, če izdelek ni oproščen DDV v v skladu z 1. točko 1. odstavka 51. člena.

Kaj so razlogi za te dvoumnosti lahko pa samo ugibamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Seveda lažejo. Tako, kot so napisali, se za pošiljko, v kateri je 15 evrov vredna igrača, s poštnino 8 evrov (povsem realne številke), in katere carinska vrednost je torej 23 evrov, obračuna, citiram:
carinska dajatev za carinsko vrednost in storitev carinskega posredovanja - enostavno carinjenje MV.


Zakaj "carinska dajatev", in zakaj "enostavno carinjenje", če pa bi morala biti taka pošiljka "sproščena v prost promet brez obračunanih carinskih dajatev"?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Lahko do nezavesti razpravljaš z njimi o teoretični situaciji na naslednji konvenciji poštarjev. Ta teoretičen primer si si namreč gladko izmislil in razen površnega teksta ni mogoče sklepat kako dejansko ravnajo.

Primer, ki ga ti opisuješ sodi v kategorijo izdelkov, ki so sproščeni v promet brez obračunanih carinskih dajatev in zaenkrat še ne poznam primera, kjer ne bi spoštovali zakonskih določil.

Da je pa tekst zavajajoč sem ti pa že napisal, kakor tudi to katera dva stavka manjkata, da bi bila zadeva črno bela. Vse kar pri takem izdelku smejo zaračunat je postopek (4EUR) v kolikor dokumentacija ni popolna oziroma je nepravilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Primer je čisto realen. Potencialni kupec bi rad izvedel, kaj ga čaka pri nakupu v tujini, gre pogledati na spletno stran Carinske pošte in izve to, kar sem citiral. Se pravi napačno (lažno) informacijo.

Zakaj piše, da pri ugotavljanju, ali je nekaj treba carinit ali ne (meja 22 evrov), uporabljajo "carinsko vrednost", če to ni res? Tu noben stavek ne manjka, ampak je trditev preprosto napačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Ql, povej na naslednjem srečanju poštarjev, da zadevo odpravijo. Ne spremeni pa to na noben način dejanskega stanja in zakonske ureditve, ki je že n let enaka.

Predvsem pa kje piše, da se carinska vrednost uporablja pri presoji ali je nekaj oproščeno DDV ali ne? To je zgolj in le tvoj sklep. Tam piše zgolj to, da se DDV ne obračuna, če je carinska vrednost pod 22€ in, da se kadar je nad 22€. Kar je oboje tehnično res, kot pa sem že napisal pa manjka vsakič še en stavek, ki razreši situacijo kadar je carisnka vrednost nad 22€, hkrati pa vrednost blaga ni nad 22€.

Ob enem je pomembno tudi to, da v kolikor slepo slediš njihovim navodilom boš na koncu pozitivno presenečen, ker boš dejansko lahko plačal manj. Vsekakor boljše kot obratno.

k3k3tz ::

Oddelek za mednarodni poštni promet pošte Slovenije, kjer sami sebe zelo radi poimenujejo "carinska pošta", v vseh svojih sporočilih in navodilih zelo rad uporablja vse možne izvedenke pridevnika "carinski". Velikokrat neupravičeno/napačno in najbrž samo za to, da se bolj grozno in uradno sliši. S carino pa nimajo nič skupnega.

In ja, Lakotnik ma prav. Če bi rad vedel, kaj se zgodi pri uvozu, poišči informacije na straneh FURS.

Bellzmet ::

U bistvu kar pošlji mail na FURS kaj vse te zanima. So ti dolžni odgovoriti.

perci ::

Zakaj bi klical, če vse lepo piše?

neon21 ::

Če je že minilo teden dni od zadnjega roka za prejem izdelka iz kitajske , sem nato napisal mail osebi za refund in sem ga dobil. Sedaj pa je ta oseba dejala , da če bi slučajno v prihodnje prišel ta naročen izdelek , če lahko plačam nazaj za izdelek. Vsota res ni velika , vendar me zanima , kaj ste vi naredili v dani situaciji ter kaj bi naredili. Ali bi denar plačali nazaj ob prejemu izdelka kljub , da izdelek zamuja že več kot teden lahko se zgodi da bo zamujal še več , ali bi denar obdržali oz. nebi plačali nazaj saj je potekel rok zadnjega roka dostave.

Bellzmet ::

Kako pa je z pritožbami, če sploh ni naveden rok za dobavo?

neon21: jaz bi (če bi dobil) plačal, tudi če je zadeva prišla kasneje kot navedeno. Pač vem, da zna včasih kar trajat, da pride iz Kitajske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Okapi ::

Pošteno je, da plačaš, če dobiš. Če pride prepozno in ne potrebuješ več, pošiljke ne prevzameš in bo šla nazaj.

O.

neon21 ::

Se popolnoma strinjam in sem tudi sam takšnega mnenja , da plačaš kar dobiš. Zanima pa me kako potem to plačaš nazaj , saj še nisem imel primera , da bi mi dali denar nazaj kasneje pa jaz njim vrnem denar .

Okapi ::

Pišeš trgovcu in rečeš, naj ti pošlje paypalov račun.

O.

matobeli ::

Meni se je točno to zgodilo, zatežim za vračilo, dobim denar v roku 1 dneva, potem pa čez dva dni še paket. Ker sem stvar še vedno rabil in je bilo itak skoraj 0$ vse skupaj sem vrnil denar. Se pa ne spomnem več kako je šlo, a so mi poslali invoice ali sem kar direkt poslal, njihov paypal naslov pa itak imaš.

Sem pa opazil da so precej podaljšali dostavne roke, včasih je bilo ene 14dni in je skoraj vsaka pošiljka malo "zamudila", danes pa kar okoli meseca in jih večina pade notri.
««
69 / 109
»»