» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
68 / 109
»»

N0t0ri0us ::

sem pisal prodajalcu. Rekel je, da zaradi stavke v nemčiji ne pošilja trenutno iz VB. Prav tako sem mu predlagal, da mi povrne stroške carinjenja in se je s tem strinjal.

Hvala za pomoč :)

LP

DrSergioDJ ::

vprašanje za koga, ki je že imel izkušnje s tem.

Kupil sem nekaj, kar ni bilo enako izdelku na sliki Ebay oglasa ter zahteval vračilo. Čeprav je imel prodajalec napisano, da vrača samo vsoto za izdelek, ne pa tudi poštnino, sem dobil nazaj od ebaya obvestilo, da dobim povrnjeno vse (ker je bil na sliki original, dobil pa sem nek 3 razredni fejk).

Potem pa mi piše še:

Next steps:
1. Contact seller to get a return label. The seller will pay for postage.
2. Print and add details of the returned item.
3. You should receive a refund within 6 days of delivery.

Zadeva se pošilja v Anglijo. Kakšen točno return label naj bi dobil od prodajalca? Kolikor razumem bi tole funkcioniralo le, če bi se tudi jaz nahajal v Angliji (return label naj bi bila kot vnaprej plačana poštnina?)?

Hvala za pomoč.
...

DrSergioDJ ::

2) glede na ebayeva pravila je za plačilo poštnine paketa nazaj k prodajalcu odgovoren prodajalec (vkolikor izdelek ni enak opisanemu, kar v mojem primeru ni). Kako se to zmeniš s prodajalcem, da te ne nategne oz. da dobiš plačano tudi poštnino nazaj k njemu in ne le prvotno poštnino?
...

Alamar ::

Slika je lahko simbolična in ni merodajna razen, če to izrecno piše v oglasu. Pomembno je kaj točno piše v oglasu glede izdelka.

Drugače ti lepo piše. Pač kontaktiraj prodajalca in ga povprašaj, na kateri naslov izdelek vrneš. Če gre za izdelek majhne vrednosti, ti bo zelo verjetno povrnil celotni znesek nakupa (poštnina + cena izdelka), ker se mu ne splača plačevati poštnine za nazaj. Poslati pa moraš priporočeno, ker sicer nimaš dokaza, da si poslal.

DrSergioDJ ::

To sploh ni bilo moje vprašanje. Mene zanima samo kako se zmeniš oz. kakšen je postopek, da dobiš povrnjenjo tudi povratno poštnino.
...

toplakd ::

Za povrnitev poštnine se zmeni s prodajalcem.

@Alamar: Če je slika simbolična mora to izrecno pisat v oglasu, ker drugače je merodajna.

Siddh ::

Jaz sem si naročil tale tiskalnik:
http://www.ebay.com/itm/231472986888?ss...

Prodajalec pa ker živim v "remote area" oz. oddaljenem območju hoče, da plačam še ekstra 35€ preko paypala izven ebaya. Zanima me, če je temu verjeti ali ne. Sicer ima 99,6% rating in v opisu piše, da je za oddaljena območja možen ekstra strošek, ampak mi je vseeno malo sumljivo. Pa nad njegovim sporočilom je veliko opozorilo s strani ebaya, naj ne odgovarjam pošiljatelju, če zahteva, da se denar nakazuje izven ebaya.


Okapi ::

Verjetno hoče samo malo prišparati. Ebay kasira provizijo tudi od poštnine in če je ta draga, poskušajo prodajalci na ta način priťi do dodatnih nekaj dolarjev.

Siddh ::

Ne vem, če bi mu napisal, da bom plačal ko dobim pošiljko ali pa enostavno bil tiho. Paket je baje že poslan. Mogoče bom vprašal za tracking number. Ne vem.


Alamar ::

Gladko ignoriraj. Nima kaj dodatno računati izven standardnih postopkov ebaya. Saj ima tam možnost določitve poštnine za vsako državo, ne pa da kar pavšalno določi FREE poštnino. Drugače imajo tudi svoj stran z lastno trgovino in tam lahko računajo kar hočejo. Sledilno številko ti bi pa moral že sam sporočiti tako, da jo takoj zahtevaj. Če bo kaj odlašal, paket 100% ni odposlan, saj pošilja preko DHL in tam je sledilna številka takoj na voljo.

toplakd je izjavil:

Za povrnitev poštnine se zmeni s prodajalcem.

@Alamar: Če je slika simbolična mora to izrecno pisat v oglasu, ker drugače je merodajna.
Narobe sem se izrazil. Ebay za nove, nerabljene izdelke dovoljuje tako imenovane "stock photo", ki se lahko seveda malce razlikujejo od dejanskega artikla (odstopanja v označbah, razlike v barvi...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Limona ::

Zdravo, imam vprašanje.

Že dolgo časa razmišljam v tem in zdaj hočem to narediti.
Rad bi prodajal na ebayu, vidim da nekaj ljudi prodaja podoben izdelek kot bi ga jaz. Ampak trik je v tem, da vsi dajo pod "private listing" tako da drugi ne vidijo kaj je kupec pri njih kupil. problem je zdaj v tem da so člani že recimo 2 lete prodajajo to stvar ampak imajo zelo malo feedbacka.

Mene zdaj zanima če ljudje to stvar res tako malo kopujejo ali kopujejo tako, da se prodajalcem splača dati to stvar na ebay in pač nobeden oziroma zelo malo ljudi pusti feedback.

Ne razumem zakaj bi 2 leti vztrajali če majo samo 100 pozitivnega feedbacka stvar je pa vredna dobrih 10eur.

hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Limona ()

Alamar ::

Po mojih izkušnjah feedback pusti manj kot polovica kupcev. Mnogi se tudi sploh nočejo oglasiti na poslano sporočilo, če so pošiljko prejeli in potem moraš "trepetati" do skrajnega roka, da slučajno ne prijavi "izgubljene" pošiljke.
Mnogo teh privat prodajalcev prodaja le občasno ali pa mogoče tvoj artikel ni tako zanimiv za obširnejšo prodajo. Navsezadnje nimaš kaj izgubiti, saj je 50 oglasov mesečno brez začetne provizije in si brez stroškov, če zadeve ne prodaš.
Pomembna je tudi cena. Če boš imel identično ceno, kot prodajalec iz kakšne zelo prepoznavne države, boš težko veliko prodal, ker bo večina izdelek raje kupila iz recimo Nemčije, kot Slovenije. Jaz ponavadi ponujam svoje oglase 20% pod povprečno ceno na ebayu.

Limona ::

hja podoben izdelek prodaja samo eden iz anglije in eden iz latvije, tisti iz latvije nima nič feedbacka.
Prodajal bi pa mogoče 2€ ceneje kot ta iz anglije.

kakorkoli že, hvala za info!

Machete ::

Pa je velika skrivnost zakaj se gre?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mailer ::

Našel sem ugodno ceno za fotoaparat a vse diši po nategu. Glede na to, da ima feedback samo od majic se mi zdi preveč sumljivo, da bi naročil.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Pithlit ::

Machete je izjavil:

Pa je velika skrivnost zakaj se gre?

Seveda je. Vsi hočemo ukrasti brilijantno poslovno idejo.

Po drugi strani pa sploh ni važno za kaj se gre.
Life is as complicated as we make it...

Machete ::

Čakam že 1 teden pohukan ovitek za telefon. Lieferung ca. Mo, 17. Aug - Di, 18. Aug
Naročil ravno zato, ker piše lokacija Frankfurt, Germany, ker ponavadi z DE dobim v roku treh dni.
Sem jim pisal, da wtf je zdej to.

Thank you for your email and we are sorry to hear that you have not received your order yet. We can see from our records that it was posted out last 11-Aug-2015 using Royal Mail Service and was sent to your eBay address.
Should you not receive the item until 01-Sept-2015, please contact us via email, live chat or call our customer service department on 01253807899 and we will address this accordingly.
Customer service is extremely important to us so once you receive your order we would really appreciate that you leave us positive feedback and a five star rating.
If you have further concerns, please let us know so we may address it accordingly.


Odgovoril sem, če se slučajno zajebavajo pa če kdo peš tole nosi in če slučajno pošiljajo iz kake Kitajske v UK in potem naprej.. In seveda ni odgovora.
Ali so moji sumi upravičeni, da se grejo shady pošiljanje, ker tile ovitkarji so pomoje ena posebna kasta?
Royal Mail iz Nemčije?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nikjozo ::

Rabim hiter odgovor,

kje v eBay-u kliknem, da nisem prejel pošiljke. Minilo je čez 60 dni (v paypal nekaj piše da imam kvazi protection 180 dni)...ampak nikjer ne vidim linka za povrnitev denarja, saj se kitajc ne javlja (kljub skoraj 100% feedback), a v eBayu ni nikjer nič za refund? tnx

St235 ::

Lahko da si zamudil ebayev rok, vloži pritožbo direktno na paypalu.

nikjozo ::

St235 je izjavil:

Lahko da si zamudil ebayev rok, vloži pritožbo direktno na paypalu.


Kljub temu da sem naročil vsaj stokrat in imam izkušnje, očitno so nategovalci vedno korak spredaj v inovativnosti. Se menim direkt s paypal. tnx.

Machete ::

Heh, ne poslat niti ni nekaj inovativno. ? Če gre pa za Kitajce, pa jih že v štartu ne smeš resno jemat. Jaz se jim ognem v največjem možnem loku.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jst ::

Jaz imam original licence za Windowse tako doma, kot v službi.

Pred parimi dnevi smo se s kolegi pogovarjali ob kavi in je nekdo omenil, da se dobi na ebayu licenca za 8.1 Pro za drobiž. In sem sedaj pogledal in vidim cene od 14 funtov do 30 funtov. (Pa tudi do 150-200 za škatelno verzijo.)

Če to licenco kupim in jo vpišem pri inštalaciji Win 8.1, bo delovala? Nekje piše zraven "zastonj Windows 10 upgrade". Kaj lahko to isto številko vpišem tudi pri frišni inštalaciji Win10?

Nisem nikoli kupoval licenc za Windowse na ebay-ju in me zanima kako in kaj...

Bi pa rabil eno za prenosnik od sestrične... (ne prenesem piratskiega OSa)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

načeloma bo delalo in s strani uporabnika ne bo razlike kar se uporabe tiče. Lahko pa je problem z katerim od 1001 člena MS pogodbe, ki govori o temu kdo in pod kakšnimi pogoji sme prodjaat licenece, ampak tebe kot uporabnika se to kaj dosti ne tiče.

Jst ::

In kaj naj kupim? OEM ali GLOBAL (karkoli global pomeni)?

Recimo tale je OEM, 15 funtov:

http://www.ebay.co.uk/itm/Windows-8-1-P...

Bi to moralo delati?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dr.Akula ::

Jst je izjavil:

Če to licenco kupim in jo vpišem pri inštalaciji Win 8.1, bo delovala? Nekje piše zraven "zastonj Windows 10 upgrade". Kaj lahko to isto številko vpišem tudi pri frišni inštalaciji Win10?

Ne, je ne bo sprejelo.
ni podatka

MooM ::

Gledam tale boreoskop na ebayu. Če ga naročim iz EU so cene okoli 20 €, če ga naročim iz Azije pa okoli 7 €. Zanima pa me, od kje bi ga dobil najhitreje oz. ali je kakšna razlika med Kitajsko, Malezijo, Honk Kongom, Singapurjem, Filipini? Ali gre vse na isti kontejner? :D

darkolord ::

Težko rečt. HK in SG pošta sta sicer hitrejši kot CN, samo vprašanje, iz kje dejansko pošljejo ... Pa kupi tam, kjer pošljejo priporočeno.

Jst ::

dr.Akula je izjavil:

Jst je izjavil:

Če to licenco kupim in jo vpišem pri inštalaciji Win 8.1, bo delovala? Nekje piše zraven "zastonj Windows 10 upgrade". Kaj lahko to isto številko vpišem tudi pri frišni inštalaciji Win10?

Ne, je ne bo sprejelo.


Kako/Zakaj ne? Doma imam kupljeno Win 8.1 Pro, ko je bila 30EUR. Pa je bil dejansko upgrade iz Win7. In če na frišno inštaliram Osmico, kodo lepo sprejme in potem piše "Geniune".



---

edit: MooM: V kolikor boš naročal iz kakšnega Gearbest, dx, ali,... lahko pričakuješ mesec dni +/- teden dni. Če pa kupuješ na ebayju, se pa pozanimaj pri prodajalcu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

perci ::

Win 10 ne sprejme licence keya od win 8.

Pri upgradeu pa sploh ne rabiš nobenega keya. In tudi če potem narediš clean install (po tem, ko si enkrat naredil upgrade), ne rabiš nobenega keya, ker MS prepozna tvoj komp.

Jst ::

Tnx za potrdilo. Sem si mislil, da je treba prvo narediti install Osmice, ker se ne spomnim, da bi po nadgradnji iz Sedmice na Osmico, ko sem moral narediti frišen install Osmice, moral vpisati kakšno kodo.

Offtopic: če malo pomislim, je bila Osmica prvi MSjev sistem, ki mi niti enkrat ni kar iznenada se odločil, da ni Geniune. Sem imel večkrat takšen problem pri Sedmici, za XPje se pa sploh ne upam šteti.

Ontopic: Katero opcijo pa naj kupim na ebayu? Sestrična gre v nedeljo nazaj v Piran in bi rad do takrat opravil nakup, odstranil "crack" in naredil Windowse Geniune. Torej moram kupiti čimprej danes... If anyone would help me...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

perci ::

Zakaj bi sploh kaj kupoval? A ne dela upgrade tudi iz piratskih?

Mnja vidim, da se kao da, pa da se ne da...eni tko, drugi drugač. Mogoče vseen boljš, da kupiš nek key.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Bellzmet ::

Če si že omenil. Baje, da če so Win 7 heckani z DAZ loaderjem, jih tudi Win 10 spozna za licenčne in jih uspešno aktivira.

Jst ::

Ne maram piratskega OSa. Sploh pa ne W10, ki sporočajo domov vsak premik miške. In glede na ceno Osmice na eBayju, je to no brainer. Popoldne, ko sva se dobila na pijači, sem ji odstranil AutoKMS Service, resetiral, potem imel več možnosti, vnesel kodo in w8.1 so Geniune. Za 16 Funtov. (nisem pogledal koliko mi je dejansko obremenilo račun)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

T_F_7 ::

Mene zanima, če se da prodajati v tujino, če nimaš feedbacka kot prodajalec in, v kolikor je možno, na katerem eBayu?

alen85 ::

živijo. matram se že 5 dni in nikakor mi nerata naredit oglasa na ebayu. registriran sem na www.ebay.at . naredil sem včeraj 5 oglasov. za foro sem šel pod iskanje in vtipkal naslov oglasa, in nenajde oglasa. niti enega od 5ih. če ima gdo cajt da mi mal pomaga :) hvala :)

Machete ::

Premalo si napisal. Če oglas ni pravilno izpolnjen, ti itak z rdečo obarva kaj ni ok, oz. kaj manjka.
Ko ga oddaš pa ti tudi napiše, da je uspešno objavljen in dobiš še potrditveni email.
Če jih imaš pod my ebay - Verkaufen - Ubersicht, potem so objavljeni in jih vidijo na .at
Ostali deli sveta pa odvisno kako si naštimal za pošiljanje itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

alen85 ::

Marchete hvala ti za hiter odgovor :) . so bile napake in sem poprav dokler ni šlo naprej. in na koncu je napisalo da je ok in tud meil sem dobil. in ga imam pod my ebay - verkaufen - aktive angebote. tud naštimal sem za europo da pošiljam. samo ko ga iščem po ebayu nenajdem oglasov. ni mi jasno zakaj? :) in bojim se da potem tud drugi ne vidijo moje oglase :D

 ebay

ebay

toplakd ::

Meni najde brez problema

darkolord ::

meni tudi

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: darkolord ()

alen85 ::

sem pogruntal. ker sem bil prijavljen in iskal svoje oglase mi jih ni nejdlo. ko sem se pa odjavil potem pa mi je našlo :D se opravičujem :(

Limona ::

Živjo!

Kratko vprašanje za tiste ki prodajate po ebayu.

jaz po ebayu prodajam oblačila in imam poštnino za cel svet 7 funtov

primer
http://www.ebay.co.uk/itm/Italian-Fashi...

ko na predmet klikneš lepo piše da je poštnina 7 funtov, če pa najdeš predmet v iskanju poleg drugih predmetov pa piše "postage not specefied.

Mi lahko kdo prosim pomaga?:(

Machete ::

Meni tudi ne kaže, če daš samo search.
Če pa izbereš sortiraj po ceni in poštnini (najcenejše prej itd..) pa pokaže normalno.
Nisem ziher ali je to (še) stvar nastavitev.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alamar ::

Meni kaže normalno poštnino zraven, če listaš po oglasih in tudi, če daš search.

Limona ::

čudno, pol meni nekaj šteka, glavno da drugi vidijo.

hvala za hitre odgovore!

kixs ::

Cakam na eno posiljko iz ZDA. Imam tracking #, ki pa nic ne kaze - USPS, posta.si in tisti all-tracking spletne strani. Lahko predvidevam, da ni poslano in je stevilka izmisljena?

Nja, USPS javi tole:

USPS Tracking™ is unavailable for this product for SLOVENIA.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Alamar ::

Mogoče napaka pri zapisu številke? Jo je prodajalec vpisal na ebay stran, ker ti tam potem direktno kaže "sledljivost"?

šernk ::

tracking včasih še po sloveniji ne deluje pravilno, kaj šele po svetu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bellzmet ::

@šernk: No jaz bi napisal tako: tracking po svetu še ne deluje pravilno, kaj šele v Sloveniji.

kixs ::

Evo, zdej za foro pogledam in kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj vidim 8-O



Js pa nobenega obvestila! Da niso oni to zdaj kar nazaj poslali?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

mailer ::

Nebi smeli, jutri pojdi pogledat.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz
««
68 / 109
»»