» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
67 / 109
»»

Alamar ::

Zakaj pa ne sprožiš postopek za pridobitev gesla od gmail računa, če se ga ne spomniš?

tiltech ::

Če bi poznal postopke, ne bi tu spraševal. Če dam za obnovitev gesla, če sem te prav razumel, bom dobil na stari email nabiralnik ki nimam gesla in sem na istem. Če veš, mi pomagaj prit do starega ebay računa. Je kakšna možnost,da bi v novem računu nekako obnovil stari račun iz tega ebay računa? Kot sem pri paypal. Ko lahko dodaš več email naslovov.

Machete ::

Alamar pravi, da provaj z googlom rešit povrnitev starega računa. Pomoje tudi to bolje, kot vse ostalo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alamar ::

Z googlom probaj rešit, da boš dobil geslo od prvotnega gmail računa. Pojdi na gmail in tam klikni na potrebujem pomoč in sledi navodilom. Da bi pa prenesel stari ebay račun na novega je pa imho sigurno nemogoče.

Sergio4 ::

Ali je po dodanju kartice na paypal racun se vedno traba cakati nekaj casa da lahko kupujes ali lahko zacnes kar takoj? Menda si vcasih rabil neko 4 mestno kodo katero si dobil na bancni izpisek?

kixs ::

Kartico moras se vedno avtorizirat - 4 mestna stevilka pri opravljeni transakciji. Ce imas on-line bancnistvo, vidis kodo, ko se transakcija opravi.

Jerry000 ::

kako poteka postopek, če želim blago menjati? Naročil sem neko srajco preko ebay in mi je malo premajhna. Ali oni krijejo poštnino in vse ali moram jaz kriti poštnino? Kako lahko vidim kam poslati?

amacar ::

1. odvisno če sploh sprejemajo zamenjave
2. sam boš kril poštnino
3. vprašaš prodajalca kam pošlješ

kixs ::

Kako je s carino in davscinami pri narocanju iz Norveske?

Norveska ni v EU, ima pa razno razne sporazume o trgovanju in sodelovanju z EU. Pa nisem cisto na jasnem kako nasi pregledujejo pakete od tam.

Gre za rabljeno racunalnisko opremo, cena skupaj s postnino cca 50EUR.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Kazooki ::

Zdravo,

jaz imam pa en problem z nemškim ebayem. Veliko naročujem prek spleta, prek ameriškega in angleškega ebaya, tudi preko nemškega sem že. Poskušam kupit en kovček z orodjem, znesek je 117 eur ampak mi na noben način noče sprejet plačila.
Včeraj sem položila denar na Viso, nekaj ga je še gor in ne vem kaj je narobe... A mislite da zato ker je Visa electron? Prej to ni imelo nobene veze...

Potem sem poskusila še s paypalom pa tudi to ne gre skozi. Nikoli nisem imela nobenih težav, sedaj pa kar naenkrat. S kartico ni nič narobe, še en teden nazaj sem jo normalno uporabljala na aliexpressu...

A mi lahko pomagate? Prilagam screenshot kaj napiše tam zgoraj z rdečo. Pa poskusila sem že oboje paypal in kreditno večkrat.

 Screenshot

Screenshot

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kazooki ()

kixs ::

Tudi, ce je artikel na ebay.de, gres lahko na angleskega in tam kupis. Popravi le domeno v linku (naprej od domene pusti pri miru) iz ebay.de/.... v ebay.co.uk/.... in bo ta artikel odprl v angleskem ebayu. Potem pa opravi nakup kot obicajno.

Kazooki ::

Ne spusti me čez... sem odstranila in še enkrat dodala kartico, pa ne sprejme. Tole mi ven vrže...

Machete ::

To te nek stanje na kartici hebe. Ali ni več veljavna ali nima kritja, ali nisi še plačala prejšnjemesečnega zapitka itd..
Nevem kje je hakeljc pri visi elektron. A to nalagaš gor ali ti z trja vleče..?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kazooki ::

Kartica je do 2017 veljavna, denar sem pa gor šla položit v četrtek. Ta stvar je 117 eur, jaz sem dala gor 120 + še nekaj je bilo od prej na tem računu. Saj pravim da sem vse naredila kot prej in do sedaj še nikoli nisem imela problemov...

Kazooki ::

Je pa tale zadeva če ima kaj veze:

http://www.ebay.co.uk/itm/MANNESMANN-We...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kazooki ()

Machete ::

To deluje, kot da ta denar še ni na računu. Ali imaš potrditev, da je ta denar že zabeležen kot stanje na kartici? Ali veš samo, da si nakazala.? Kako hitro je stanje prenešeno na kartico in kakšne so provizije? Ker četrtek, petek je neugoden čas za akrobacije z bančnimi nakazili, če se mudi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kazooki ::

Imam potrditev in vse, stanje naj bi bilo še isti dan oziroma takoj, vsaj do sedaj je bilo tako.

Saj tale izdelek, ki pride z nemčije nima davka oziroma carine tu ne? Saj še vedno velja da tega za stvari iz EU ni kajne?

kixs ::

Jap.

riverside ::

Zanimam se za nakup miške Logitech g400s. V SLO ni nikjer več v prodaji (kokr vem) in sem mal brsku po ebayu. Torej našel sem dve solidni opciji


http://www.ebay.co.uk/itm/Logitech-G400...
No tale pa pride s Švice in je brez poštnine ter brez carine.

Kaj mi priporočate? Sam mislim, da bi tale iz Švice bla boljša opcija.

d4vid ::

Tudi iz švice zna bit carina, ker ni v EU.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mirkuma ::

Švica ima carino.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

riverside ::

Uf slaba, bom pa kaj drugega našel. No sem spremenil iskalne rezultate v EU, pa ni niti ene primerne (le ena, pa še ta je 120+)

Dejan99 ::

Se je komu že zgodilo, da mu je več prodajalcev preklicalo naročilo na ebay-u? Pred kratkim sem sestro prosil, da mi naroči en kos v vrednosti cca 150 eur. Isti kos sva naročila pri dveh prodajalcih in oba sta brez pojasnila preklicala naročilo in povrnila kupnino 8-O. To je njen prvi nakup, zato nima nobene ocene/zvezdice. Ali so lahko prodajalci nezaupljivi zaradi ocene?

Alamar ::

Lahko komot skenslajo transakcijo, če jim kaj ni všeč. Sploh, če imaš feedback pod 10, je to pogosta praksa. To, da si enak kos naročil pri dveh različnih prodajalcih ni nujno, da sta različna prodajalca, ker imajo nekateri prodajalci/trgovine po več ebay računov in gre lahko v bistvu za istega prodajalca.:)

dolina_tiha ::

Zanima me nekaj, a je že kdo imel težavo, da je kupil nov računalnik, ga prižgeš, preden pride v windows ekran utripa in je črna slika, če pa v biosu počakaš kakšni 2 minute pa gre normalno notri v windows, kot bi se moral komp zagret? Imam namreč to težavo že od začetka, sprobal sem že vse, problem pa je v tem, da sem računalnik kupil prek ebaya v nemčiji, kako naj sedaj uveljavljam garancijo?

Machete ::

Kontaktiraj prodajalca, razloži situacijo in se zmeni kaj narest.
Če je prodajala trgovina, potem bi se moralao kaj urediti. Če si kupil od fizične osebe pa moraš pregledat njegove pogoje oglasa in opis predmeta.. in se v vsakem primeru spet zmenit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mare2 ::

Mogoče se je znebil računalnika.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

HighBane ::

Zdaj sem zmagal na dražbi za grafično, kontaktiram nemškega prodajalca in mu rečem, če pošlje v Slovenijo ali mu dam nemški naslov. Mi reče, da ne. In ko mu hočem odgovoriti, da mu bom plačal in priložil nemški naslov, vidim, da je preklical naročilo in hotel podobno od mene??? Kaj lahko prodajalci tako brez problema razveljavijo dražbo?

Machete ::

Ja. To se zmeni prej. Krivda je na tvoji strani, ker nisi prebral kaj piše v oglasu in kam pošilja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Čisto možno, da pošilja samo na vertificirane naslove in se pač ne gre mučk z pošiljanjem na XY naslove.

HighBane ::

Machete je izjavil:

Ja. To se zmeni prej. Krivda je na tvoji strani, ker nisi prebral kaj piše v oglasu in kam pošilja.


Kako je moja krivda, če ga kontaktiram, če možno pošlje v Slovenijo in mu rečem, da drugače imam nemški naslov? Če bi vedel, da bo tako hitro reagiral, bi mu že v štartu dal nemški naslov pri checkoutu in se izognil "pogovarjanju". Zdaj se mi končujejo 3-4 dražbe na dan, ne bom vsakega kontaktiral, če pošlje direkt v Slovenijo, ker pride cena itak previsoka 2-3h pred koncem in meni se gre za to, da je čim manj posrednikov pri pošiljanju. Drugič najboljše, da sem tiho, dam nemški naslov (Cheaper&More) in je.
Malo me je spravil v obrate in presenetil s kako lahkoto je dražbo preklical, katere pozorno spremljam in čakam, na eno poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

St235 ::

Odvisno, s čem si plačeval? Če s paypalom, bi prodajalec videl, da naslov ni pravi.

kixs ::

Morda se mu je zdela cena prenizka in bo se enkrat probal. Dobil je pa dober izgovor, da lahko prekine narocilo.

Osebno vedno prej vprasam, ce posiljajo v SLO. Nocem potem imeti problemov, ker si lahko zmisli skoraj poljubno ceno postnine ali pa sploh ne bo hotel poslati.

Jerry000 ::

Jaz tudi prev vprašam če pošilja in kolikšna je cena. Se je že zgodilo da mi je prodajalec navedel ceno poštnine X in je potem bilo X+3€. Vendar sem imel srečo da je kupec bil pošten in je sam kril tiste 3€ :)

1Razzor1 ::

Sem poslal šal, ki ga je nekdo kupil za 10 eur. Imel sem ebay money back guarantee.
Kupec je napisal, da ni dobil predmeta, kot je opisan in mi ga je poslal nazaj. Nazaj sem dobil en star šal, ki je čisto strgan.

Mene zanima kako prodajalec dokaže, da je poslal pravi izdelek, ki ni poškodovan.

Okapi ::

To je čedalje hujši problem na ebayu, namreč goljufivi kupci. Ebayu pošlji fotko svoje robe in tiste, ki si jo dobil nazaj, in upaj na najboljše.

kixs ::

Gledam en izdelek na ebay.de. Seveda ima oznaceno posilja le v DE. Poslal sem mu sporocilo, ce slucajno poslje v SLO. Od tega je zdaj stiri dni in nobenega odgovora. Avkcija se konca jutri. Ocitno prodajalec ali nima interesa sploh odgovarjat na tako vprasanje ali pa enostavno ne gleda sporocil - ima samo 31 feedbacka, tako da verjetno ni neki stari macek.

Zdej se mi poraja vprasanje ali riskirat pa sodelovat v avkciji in potencialno zmagat ali raje ne?

Trenutno ni se nobenega biderja, kar seveda ne pomeni, da ne bodo v zadnjih sekundah skocili sniperji. Ceprav je glede na opis izdelka mala verjetnost. Tudi zacetna cena ni ravno nizka in skupaj z najdrazjo postnino (30€) bo cez 100€. :|

Damn :P

Machete ::

Ne. Če nisi odgovorjen si predstavljaj da ta artikel zate ne obstaja. LAhko pa seveda provaš še enkrat poslat vprašanje.
Mogoče pa nima trohice pojma angleško, če si pisal v EN in raje ignorira. Skopiraj mu v mail še google translate za vsak primer.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Dobra ideja. Bom se z nemscino probal.

nikjozo ::

Pred dobrim mesecem dni sem naročil in plačal eno zadevo na eBayu.

Kmalu po naročilu je prodajalec označil da je poslal, med sporočili pa imam s strani eBay-a napisano:

"We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller..."

Prodajalca sem že dvakrat kontaktiral kako je z zadevo, pa ni nobenega odziva. Predvidevam da ne bom dobil ničesar ali pa zapakirano opeko.

Koliko časa imam da poskušam še kontaktirati prodajalca, če je rok 45 dni, potem se ta hitro bliža. hvala za nasvet.

Okapi ::

Prijaviš, da pošiljke nisi dobil in hočeš denar nazaj. Pred tem je vsako dopisovanje odveč.

_geek_ ::

Tudi jaz imam eden problem. Torej jaz še nisem prejel naročenega artikla (naročil sem 21. maja . est delivery pa je bil Jun 08, 2015 - Jun 29, 2015) in sedaj mi prodajalec pravi, da mi bo še enkrat poslal in da naj case zaprem. Ta oseba ima sicer skorajda 50k pozitivnih reviews tako da ali naj zaprem case ali pustim odprtega???

Hvala

Okapi ::

Ti mu lepo povej, naj vrne denar, ti boš pa (če tako hočeš) še enkrat kupil in plačal.

O.

rimljan ::

Jst enako postopam, kot Okapi, ker od teh zadev, ki so jih še 1x poslal, nisem nobene dobil.
rimljan

darkolord ::

Jaz sem še vedno dobil v drugo poslano robo. Sem pa jasno pustil odprt case, dokler robe nisem dobil.

šernk ::

jaz sem dobil eno iz UK. iz kitajske pa res edino iz dealextreme.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

A je na ebayu kakšno pravilo glede objavljanja linkov, v opisu stvari, ki jo daš na dražbo? A lahko daš recimo link na stran, kjer tisto prodajajo, da lahko morebitni kupci vidijo ceno novega izdelka? Ali link na kakšno že končano dražbo na ebayu?

O.

N0t0ri0us ::

Na ebayu sem naročil display za s4. Pisalo je, da odpošljejo iz Velike Britanije, ampak sem dobil od carinske pošte sporočilo, da je pošiljka prispela iz singapurja. Torej bom moral plačati še 22% davka in še nekaj € carinskih stroškov...

Kaj lahko storim glede tega ?

Machete ::

Plačaš ali pa ne plačaš in s tem zavrneš. Lahko daš tudi negative feedback z obrazložitvijo, če je 100% označeno, da se roba pošilja iz uk. Lahko pa se zmeniš na hitro da ti da partial refund v znesku tvojega dodatnega stroška in mu v tem primeru ne boš dal negativne ocene.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

_geek_ ::

Okapi je izjavil:

Ti mu lepo povej, naj vrne denar, ti boš pa (če tako hočeš) še enkrat kupil in plačal.

O.


rimljan je izjavil:

Jst enako postopam, kot Okapi, ker od teh zadev, ki so jih še 1x poslal, nisem nobene dobil.


darkolord je izjavil:

Jaz sem še vedno dobil v drugo poslano robo. Sem pa jasno pustil odprt case, dokler robe nisem dobil.



Hvala za odgovore, bom raje zahteval refund in drugje naročil. (My 6th sense is telling me so :) )
««
67 / 109
»»