» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
66 / 109
»»

mat11 ::

Samo forwardaj mail(0bvestilo) od Paypala.
mat

BCSman ::

Pred mesecem sem na nemškem ebayu kupil polnilec za telefon z microusb kablom. Ker kabel ni delal sem prijavil stvar kot "vračilo zaradi defektnega izdelka". Nakazali so mi nazaj denar na paypal. Sedaj sem opazil da imam tole naročilo pod "unpaid items". A bi moral dejansko ta defektni kabel poslat nazaj v Nemčijo? V 1 mesecu nisem dobil še nobenega opozorilnega maila naj jim pošljem nazaj.

CellarDoor ::

BCSman: A bi moral dejansko ta defektni kabel poslat nazaj v Nemčijo? ... prijavil stvar kot "vračilo zaradi defektnega izdelka"

vračilo česa, denarja ali izdelka

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

Kliknil sem "return this item" in kot razlog izbral "it is defective or doesnt'work".
Nisem opazil še kake druge možnosti za izrazit, da je artikel defekten.
Kolikor sem seznanjen, bi ob defektnih proizvodnih moral prodajalec častit poštnino ali se motim? Nisem dobil nobenega maila, kako mi jo bo financiral..

CellarDoor ::

in zdaj naj ti verjamejo na besedo? oziroma so ti že verjeli in vrnili denar, ampak če bi tako z vsemi delali, ne vem če bi bilo uspešno

BCSman ::

Predvidevam da so to naredili, ker se jim ne bi splačalo dajat za poštnine več kot je vredno naročilo (medtem sem sicer dobil že nov kabel s kitajske za 1,5eur).

dr.Akula ::

CellarDoor je izjavil:

in zdaj naj ti verjamejo na besedo? oziroma so ti že verjeli in vrnili denar, ampak če bi tako z vsemi delali, ne vem če bi bilo uspešno

Sam sem do sedaj imel nekaj takih primerov, ko je roba prišla nedelujoča ali poškodovana. Enako sem poklikal da hočem denar nazaj in izpolnil kaj je narobe, pa zraven priložil slike. Na koncu sem tudi napisal, da lahko izdelek pošljem nazaj (ter da naj mi v odgovoru napišejo naslov za vračilo), ampak bodo v tem primeru oni plačali poštnino. Vsi so samo vrnili denar ali pa poslali nadomestni izdelek. Jaz jim sicer komot pošljem stvar nazaj pod napisanimi pogoji, če bi to želeli.
ni podatka

St235 ::

Nič ne rabiš naredit, če je prodajalec priznal napako in vrnil denar je zgodba zate zaključena.

dukedl ::

Machete je izjavil:

Kje bentimo nad počasnostjo dostave, tukaj?
Ok. Royal Mail je crap. Your item, posted on 29/04/15 with reference BLANK has arrived in GLS SLOVENIA and is being processed for delivery.
Kaj to sedaj pomeni da mi ga bo GLS dostavil in ne PS?


svoji pošiljki lohk slediš tud na https://gls-group.eu/SI/sl/sledenje-pos... , ne sam na https://www.royalmail.com/track-your-it...
lp dukedl

Janac ::

Dve vprašanji.

1. Kupil sem nek filter za objektiv konec oktobra, februarja se je ''razmajal''(znana težava), pisal prodajalcu, mi še naslednji dan napiše da je poslano. Do danes paketa še nisem dobil, zadnji odgovor pa sem od njega dobil kak mesec nazaj(takrat ko mi je napisal da je poslal), potem ni več odgovarjal. Kaj naj naredim?

2. Od decembra še nisem prejel usb wifi ključka, prodajalec napisal poslano, zdaj že kak mesec brez odgovora, paketa seveda še vedno ni pri meni. Kaj še lahko naredim?

Hvala lepa!

yoco ::

Kako se računa carina (DHL)? Naročil sem en paket(z Kitajske), tezek cca 10kg, dobil obvestilo od DHL da moram plačat 70€ za njihove storitve. Glede na to, da je to moje prvo naročilo me samo zanima če je normalno za tak znesek?

St235 ::

Odvisno, lahko je povsem normalen, lahko je bistveno previsok ali pa bistveno prenizek. Zdaj, lahko čakaš, da bo kdo od nas našel kristalno kroglo in ti odgovoril, lahko pa dokažeš da si funkcionalno pismen in prebereš temo z nadvse dvoumnim naslovom Carina.

yoco ::

Sem lepo vprašal, ni treba bit dickhead! ;((

Alamar ::

yoco je izjavil:

Kako se računa carina (DHL)? Naročil sem en paket(z Kitajske), tezek cca 10kg, dobil obvestilo od DHL da moram plačat 70€ za njihove storitve. Glede na to, da je to moje prvo naročilo me samo zanima če je normalno za tak znesek?
Pomembna je vrednost izdelka in ne teža. Če je cena nad 22 EUR se računa 22% DDV od cene izdelka + cene poštnine. Dodati je treba še manipulativne stroške DHLa in potencialno carino, če je vrednost izdelka nad 150 EUR. Carinske stopnje so pa različne, tudi 0% na določene stvari.

St235 ::

yoco je izjavil:

Sem lepo vprašal, ni treba bit dickhead! ;((

Nimam tolerance do lenih in funkcionalno nepismenih ljudi.

yoco ::

Alamar je izjavil:

yoco je izjavil:

Kako se računa carina (DHL)? Naročil sem en paket(z Kitajske), tezek cca 10kg, dobil obvestilo od DHL da moram plačat 70€ za njihove storitve. Glede na to, da je to moje prvo naročilo me samo zanima če je normalno za tak znesek?
Pomembna je vrednost izdelka in ne teža. Če je cena nad 22 EUR se računa 22% DDV od cene izdelka + cene poštnine. Dodati je treba še manipulativne stroške DHLa in potencialno carino, če je vrednost izdelka nad 150 EUR. Carinske stopnje so pa različne, tudi 0% na določene stvari.

Hvala za razlago! :D

St235 je izjavil:

yoco je izjavil:

Sem lepo vprašal, ni treba bit dickhead! ;((

Nimam tolerance do lenih in funkcionalno nepismenih ljudi.

Upam, da so vsi tvoji bližnji/frendi nad to tvojo toleranco!

perci ::

yoco, Lakotnik si ne more pomagat, mi moramo imeti toleranco do njega :)

Blazz ::

BCSman je izjavil:

Pred mesecem sem na nemškem ebayu kupil polnilec za telefon z microusb kablom. Ker kabel ni delal sem prijavil stvar kot "vračilo zaradi defektnega izdelka". Nakazali so mi nazaj denar na paypal. Sedaj sem opazil da imam tole naročilo pod "unpaid items". A bi moral dejansko ta defektni kabel poslat nazaj v Nemčijo? V 1 mesecu nisem dobil še nobenega opozorilnega maila naj jim pošljem nazaj.


ti samo klikni še enkrat, item marked as paid in to je to...

Janac ::

Janac je izjavil:

Dve vprašanji.

1. Kupil sem nek filter za objektiv konec oktobra, februarja se je ''razmajal''(znana težava), pisal prodajalcu, mi še naslednji dan napiše da je poslano. Do danes paketa še nisem dobil, zadnji odgovor pa sem od njega dobil kak mesec nazaj(takrat ko mi je napisal da je poslal), potem ni več odgovarjal. Kaj naj naredim?

2. Od decembra še nisem prejel usb wifi ključka, prodajalec napisal poslano, zdaj že kak mesec brez odgovora, paketa seveda še vedno ni pri meni. Kaj še lahko naredim?

Hvala lepa!


Ve kdo?

St235 ::

Če sprašuješ kaj naredit v okviru te teme (ebay) potem je odgovor nič, ker te ne za eno ne za drugo več ne krije ebay buyer protection. Če si plačal preko paypala preveri ali tam roč še ni potekel, glede na to, da je že nekaj časa rok 180 dni se ti mogoče še izide. Če sprašuješ na splošno pa so možnosti praktično neomejene, edin problem je, da velika večina le teh ne bo popolnoma nič vplivala na težavo, ki jo imaš.

kixs ::

Na vprasanje o ceni postnine iz DE za tezo cca 350g in velikosti ene VHS kasete, dobim odgovor:

DHL Paket (max. 120 x 60 x 60cm) 15,99 EUR


;((

ThinkPad ::

Registriran sem na ebay.com, kjer se lahko logiram.
Potem najdem izdelek, ki me zanima, na ebay.de kjer se pa ne morem logirati z enakim username/passwd kot ne ebay.com. Javlja napačno ime ali geslo..
Na ebay.com ne najdem tega, ker vidim na ebay.de
Na ebay.de sicer še vedno lahko kupim kot gost in me potem preusmeti na PayPal, kejr lahko plačam, vendar ta transakcija seveda ni zabeležena pod mojim up. imenm na ebay.com

A je to "normalno", ali se samo meni dogaja?

kixs ::

Js se lahko na katerikoli ebay prijavim.

Ce je dolocen oglas viden samo na doloceni domeni, enostavno spremeni samo domeno v oglasu. Npr.: www.ebay.de/... v www.ebay.com/... potem bos lahko normalno nadaljeval z nakupom na .com strani.

lp

korenje3 ::

sem dal enemu negative feedback, ker je prodal nekaj drugega kot je oglaševal. naredil je tako da kao nisem plačal. kaj lahko naredim v tem primeru oz. kakšne so posledice za mene?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Machete ::

Da kao nisi plačl ni mogel narediti kar tako, ker je cel sistem praktično avtomatski. Če je bilo plačano, ne more označiti da ni. Saj je ebay praktično = paypal. Če si plačal imaš tudi gotovo dokazilo. Če si sobil neakj drugega, kot je bilo oglaševano potem prav. Ponavadi se da vedno zmenit, ampak če ti veš da je to upravičeno tudi prav.
Posledic za tebe ni. Če boš še naprej dobival 'item not payed' pa boš pač persona non grata. Če se to ponavlja ti ukinejo račun.

korenje3 ::

plačilo je bilo izven ebaya. direktno nakazilo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Machete ::

Jaz pri direktnem nakazilu v pogovoru copy pejstam vse podatke transkacije in prilepim print screen (ali link) potrdila transakcije.
Isto dam v comment artikla vse glavne podatke transakcije. Pa še pod 'more actions' imaš 'payment sent' ali nekaj takega, da označiš. V primeru claima ebay itak korespondenco vzame v obzir. Se je pa itak bolje izognit takim nakupom od neznancev.
http://pages.ebay.co.uk/help/buy/questi...
čeprav:
However, if you paid using another payment method and you manually mark the item as Payment Sent, the seller is not automatically notified.

Kakšen ima pa feedback?

[Michael] ::

Zdravo!

A se da kje naštelat, da ti prikazuje stvari, ki ti jih lahko pošljejo v Slovenijo?

Gledam ene cd-je pa me že v košarici opozarja, da ne pošiljajo v Slovenijo.

Steinkauz ::

Sortiraj po ceni + poštini.

Jerry000 ::

Mene nekaj zanima. Ker je ta tema zelo obširna se mi je ne da brati, zato raje kar vprašam. Kako je z prodajo na ebayu? Oziroma kako je potem z pošiljanjem v tujino? Kako to poteka? Še nikoli nisem tega delal

[Michael] ::

Hvala!¨
Bolje, ampak še vedno ti prikazuje stvari, ki jih ne pošiljajo meni na dom.

Okapi ::

Oziroma kako je potem z pošiljanjem v tujino? Kako to poteka? Še nikoli nisem tega delal
Greš na pošto in pošlješ. Če hočeš biti siguren, da te kupec ne bo nategnil, pošlješ s storitvijo, ki omogoča sledenje pošiljki in mora prejemnik podpisati prejem. Podrobnosti ti bodo razložili na pošti.

O.

Jerry000 ::

Ampak a lahko normalno prodajam glede na to da ni ebay.si? Lahko normalno objaulam izdelke in prodajam kot je to enostavno na bolhi?

Machete ::

JA. Samo pač oglas moraš oddati. Napisati vse kar je relevantno, označiti način prodaje (avkcija, fiksna cena, rezervirana cena).. Označiti kam pošiljaš itd itd..
Pojdi pač step by step ob oddaji oglasa, vsako polje preglej, izpolni itd. itn..
Nobena raketna znanost. Edino malo bolj resen moraš bit kot na bolhi. Ker če ne te bodo pojeli z chargebacki. (In prav je tako).

Jerry000 ::

Sprašujem ker sem že bral da je za slovence malo drugače, ker moraš prelisičit ebay da si kao v UK...preko VPN ali nekaj. Lahko pa da je bil stari post in je zdaj ok :). Če je nevermind pol :)

Alamar ::

Jerry000 je izjavil:

Sprašujem ker sem že bral da je za slovence malo drugače, ker moraš prelisičit ebay da si kao v UK...preko VPN ali nekaj. Lahko pa da je bil stari post in je zdaj ok :). Če je nevermind pol :)
Traparija.

Moraš pa vedeti, da ebay ob prodaji izdelka pobere cca 10% provizije na končno prodajno ceno izdelka+poštnino. Plus paypal pobere slabih 5% na celotni znesek.

Jerry000 ::

Torej dobis kar dosti manj

kixs ::

Vedno bolj me razp**dujejo ti nemci.

Prodaja artikel oznacen kot "New other". V bistvu artikel ni nov, le nerabljen.

Potem pa v besedilu:
Eine Garantie auf einwandfreie Funktion kann ich aufgrund des Alters nicht geben. Da es sich um einen Privatverkauf handelt, keine Garantie, keine Rücknahme und kein Umtausch. Bieten Sie nur, wenn Sie damit einverstanden sind!


Google translate:
Jamstvo za pravilno delovanje ne morem dati na podlagi starosti. Ker je to zasebna prodaja, ni garancije, ne odkup in ne izmenjava. Postavite svojo ponudbo le, če se strinjate!


Ker prodaja pod "New other", velja po eBay pravilih:

New other (see details)
A new, unused item with absolutely no signs of wear. The item may be missing its original packaging, or the original packaging has been opened or is no longer sealed. The item may be a factory second, or a new and unused item with minor defects. See the seller's listing for full details and description of any imperfections.


V glavnem nikjer v pravilih ni napisano, da mora biti izdelek brezhiben. Tako kot izrecno pise pri rabljenem izdelku.

Used
An item that has been previously used. The item may have some signs of cosmetic wear, but is fully operational and functions as intended. This item may be a floor model or an item that has been returned to the seller after a period of use. See the seller's listing for full details and description of any imperfections.


Moje vprasanje je ali lahko v primeru, da izdelek ne deluje, glede na prodajalcev opis oglasa, zahtevam refund?

Pri taksnih avkcijah mi ni najbolj vsec sodelovati. Ce niso ziher da dela/ ne dela, naj dajo oglas pod "defekt" in kupis na svoj rizik. Tako pa pol oglasa pise kako ni garancije, ni vracila... a vseeno je izdelek oznacen kot nov!? Potem pac velja ebay garancija. Pa ti prodajalci to vedo ali se samo delajo flegmatike? Ta ima sicer 100% pozitiven feedback in preko 1000 transakcij.

Okapi ::

To napišejo zato, da kupci ne bi težili z 2 leti garancije za stvarno napako, pa s 14 dni za vračilo, tudi če je vse OK, in kar je pač še stvari, ki sicer varujejo potrošnike, če kupuješ pri pravem trgovcu.

Če ne ustreza opisu, te varuje Ebay, ne glede na to, kaj napiše prodajalec.

Naši inšpektorji kar prežijo na vse, ki prodajajo "nove" stvari na Bolhi, nemški očitno ebaya ne pregledujejo tako natančno:-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kixs ::

Zadeva ni nova. Le nerabljena. Gre za izdelek star cca 20 let. Nerodna rec je le, da ni stestirano ali deluje. Mene seveda zanima le brezhiben.

SloSlayer ::

Pred mesecem dnevi sem nekaj naročil na ebayu in na žalost ne deluje. Odprl sem return request, vendar že en teden ni odgovora. Piše naj 27. maja requestam pomoč od ebaya, vendar ne najdem gumba, kjer to lahko storim.



Ve kdo kje je gumb?

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ste ze kdaj morali posiljat nazaj na Kitajsko, ce rec ni delovala?

Kupil sem ene DDR400 rame, ki ne delajo. Cipi so pa dejansko podvojeni - en na drugem!? Prvic vidim kaj takega. Se maticna mi je sla v auto-recovering BIOS 8-O

Zdej sam ne vem ali odpreti "Item not as described" ali "Not received", ker res ne bi rad imel nekih stroskov, ce bo potrebno nazaj posiljat to sranje! ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kixs ::

Za lazjo predstavo kaj pomeni "podvojeni":



In tudi oznaka na samih cipih je "podvojena":

perci ::

A lahko poslikaš to čudo :)
edit: si me prehitel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

m0LN4r ::

To je stacked memory ala HBM, trenutno je še novost na trgu in zelo draga zadeva :P :)):))

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

perci ::

v bistvu ne razumem, zakaj bi kdo rame prek ebaya naročal, če so v štacuni čist pocen - pa veš kaj dobiš in še garancijo imaš.

Jerry000 ::

Mene pa zanima kako refound deluje. Naročil sem nekaj na ebayu. Ker je bilo nekaj pomanjklivosti mi je prodajalec dal refound 10€, plačal sem pa preko paypala. Zdaj nikjer ne vidim ta refound...sem dobil mail da je poslan refound, paypal balance je 0, in na abanet nikjer ne kaže da je bilo 10€ prenešenih. Kako lahko ta denar dobim? Na paypalu pa imam pod history zapisan refound

Machete ::

To ti bo šlo v plus, pri mesečnem obračunu porabe na kartici.

Jerry000 ::

aha ok hvala

tiltech ::

Se opravičujem, če je mogoče že bilo to opisano. Nisem vsega bral.
Imam težavo in ne vem, kako poslati email sporočilo ebay-u. Rad bi prišel na svoj stari račun. Ker sem zgubil geslo od gmail računa, ne morem več uporabljati ebay račun, ker ne morem prit do svojega starega email nabiralnika. Zato sem moral ustvariti nov ebay račun in vse na novo. Pri starem računu sem imel skoraj 100% fedback in mnogo let uporabe. Tudi na paypal sem moral to javit in spremenit e-naslov.
Je kakšna možnost, da bi prišel do svojega starega računa na ebay? Sem že poizkusil z mojimi prijavnimi podatki in ne gre.
««
66 / 109
»»