» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
65 / 109
»»

scythe ::

Grem pod ¨contact seller¨, potem izberem opcijo ¨I received an item that wasn't as described¨ , pol se mi pa pod opcijo odpre pojasnilo ¨If there's something wrong with the item, don't worry. Just request a refund¨. Kliknem reguest a refund in mi odpre okno da lahko pišem prodajalcu. Pisal sem mu že 3x in ignorira moja sporočila. Rad bi odprl direkt spor glede prodajalca. Vem da imam še opcijo paypal. Nakup je bil opravljen preko Ebaya in plačano preko Paypala

Alamar ::

http://ocsnext.ebay.com/ocs/sr?search=1...

Pa se ti je odprl case po tem postopku? Če se je, mora minit določeno število dni, preden lahko eskaliraš naprej ebayu. Ne vem točno, kako je trenutno, ker vsak drugi mesec nekaj spreminjajo in tudi nisem imel problemov zadnjih nekaj mesecev. Še nedolgo nazaj nisi mogel rešiti ebay spora preko paypala, ker te je preusmerilo nazaj na ebay. Namreč ebay=paypal vsaj zaenkrat še. Očitno pa da je sedaj omogočeno reševati preko paypala, kar je v bistvu bolje za kupca, saj ima paypal po ta novem 180 dnevni rok za pritožbo.

scythe ::

Nič se ni odprlo....na tujih forumih pravijo da prvo dobiš opcijo da kontaktiraš prodajalca, čez 48-72ur se naj bi odprla možnost za odprtje spora....kolk je to res nevem :/

Alamar ::

Saj ti piše po treh delovnih dneh lahko potem posreduješ naprej ebayu v odločitev.

scythe ::

Bomo vidli jutri...če se mi bo opcija odprla za spor....tedi je 3 delovne dni od zadnjega pisanja pod ¨I received an item that wasn't as described¨. Kej velik nebom čakal....na paypalu znam že jutri spor odpret...problem je ker se negre za mali dnar...

bela120 ::

Ali samo meni ne odpre angleškega ebaya?

scythe ::

Meni odpre brez problema...

Oldi ::

Na nekaterih straneh ne moreš artikla dodati oziroma sploh dati v košarico ampak ga lahko samo kupiš. Ker sem pri istem prodajalcu našel 3 zadeve in bi rad plačal samo eno poštnino, bi vse združil v en nakup, a mi nikakor ne rata. Kontaktiral se prodajalca, ni mu bilo jasno kaj hočem, po dodatnem pojasnjevanju se ni odzval.

Recimo tole, lahko samo kupiš ali dodaš v zbirke ali listo želja.
http://www.ebay.com/itm/10pcs-12-x-12mm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Miha 333 ::

Oldi je izjavil:

Na nekaterih straneh ne moreš artikla dodati oziroma sploh dati v košarico ampak ga lahko samo kupiš. Ker sem pri istem prodajalcu našel 3 zadeve in bi rad plačal samo eno poštnino, bi vse združil v en nakup, a mi nikakor ne rata. Kontaktiral se prodajalca, ni mu bilo jasno kaj hočem, po dodatnem pojasnjevanju se ni odzval.

Recimo tole, lahko samo kupiš ali dodaš v zbirke ali listo želja.
http://www.ebay.com/itm/10pcs-12-x-12mm...

To pomeni, da je za vsak artikel svoja poštnina, saj je logično, da je za 3 artikle višja poštnina kot za enega. Pri teh kitajcih sploh ni nujno, sa se različni artikli pošiljajo iz iste lokacije, poleg tega imajo velikokrat že vnaprej pripravljene pakete kot jih prodajajo na ebayu in enostavno možnosti združevanja nimajo oziroma se jim ne da s tem ukvarjat, ker kot vidiš, tega prodajo na stotine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Oldi ::

Spregledal sem sporočilo od prodajalca, zgornja objava bi se morala glasiti:

Na nekaterih straneh ne moreš artikla dodati oziroma sploh dati v košarico ampak ga lahko samo kupiš. Ker sem pri istem prodajalcu našel 3 zadeve in bi rad plačal samo eno poštnino, bi vse združil v en nakup, a mi nikakor ne rata. Kontaktiral se prodajalca, ni mu bilo jasno kaj hočem, po dodatnem pojasnjevanju mi je poslal link na enega od izdelkov in od tam naprej sem tudi ostale izdelke lahko dodajal

Recimo tole, lahko samo kupiš ali dodaš v zbirke ali listo želja.
http://www.ebay.com/itm/10pcs-12-x-12mm...
Link, ki mi ga je poslal se je začel z http://www.ebay.co.uk/

Pa še odgovor Mihu
Na UK strani sploh ni poštnine, svašta, isti trgovec, ista cena, samo poštnine ni in lahko kupiš več zadev naenkrat. Pa ko kliknem obišči prodajalno sedaj dela, prej sem moral pa preko Item for sale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Šit, ko sem se logiral (prej je ebay vedel kdo sem, saj je levo zgoraj pisalo Hi Anton) se je košarica spremenila in pri vsaki poziciji so se dodali poštni stroški, Request total from seller pa ne morem klikniti.

Miha 333 ::

Oldi je izjavil:

Šit, ko sem se logiral (prej je ebay vedel kdo sem, saj je levo zgoraj pisalo Hi Anton) se je košarica spremenila in pri vsaki poziciji so se dodali poštni stroški, Request total from seller pa ne morem klikniti.

Zato, ker za UK je brezplačna poštnina, za Slovenijo pa ne (lahko preveriš pod zavihkom Postage and payments). In ko si se logiral, se je prilagodil podatek o poštnini za tvojo lokacijo.

To, da ne moreš zahtevati skupne poštnine, je nastavil prodajalec. Pač za vsak artikel je svoja poštnina, saj kot sem že rekel, po domače povedano se prodajalcu ne da s tem j*bat, pač če hočeš, kupi, drugače bo pa kdo drug. Pač avtomatizem, velike količine, verjetno vnaprej pripravljeni paketi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Oldi ::

Ja ampak sistem ve, da sem to jaz iz Slovenije, pa mi vseeno v nakupovalni košarici ne da poštnine.

Gre pa za majhne količine elektronskih komponent pa cca 3€. Ali ne bi bilo edino smiselno, da je pakiranje všteto v ceno, poštnina je pa extra. Kakorkoli, ni važno, važno da vem, da se moram vedno logirati, čeprav me levo zgoraj pozdravljajo z mojim imenom.

bela120 ::

Če naročim ponaredek iz kitajske in če me najdejo kaj mi sledi?Kakšne kazni so ponavadi ?

St235 ::

načeloma nikakršne, ti pa zna kaka odvetniška firma sanjat o temu, da moraš kaj plačat.

kixs ::

Pred tremi tedni sem zmagal na nekaj avkcijah od enega privat prodajalca iz DE. Vse skupaj za precej nizko ceno. Doda stroske posiljanja in mi poslje. Pred tednom sem mu poslal mail, da se vedno nisem prejel paketa in ce lahko kaj preveri. Takrat mi je napisal, da naj se malo pocakamo, saj lahko traja tudi mesec dni za dostavo. No, danes pa mi poslje mail, da je dobil vrnjenega, ker dostava na moj naslov ni bila mozna.

Po prejetih 100+ posiljk od vsepovsod, se mi to se ni zgodilo.

Problem je v tem, da niti ne vem ali je sploh poslal. Trenutno cakam njegov odgovor preko katere dostavne sluzbe je posiljal, da lahko pri nas preverim kako in kaj!?

Najraje bi videl, da mi slika paket z mojim naslovom in stempiljkami, pa se potem naprej pogovarjamo kaj narediti.

Kaj bi/ste vi naredili?

lp

kixs ::

Tipo je poslal po DeutschePost, ocitno nepriporoceno... Posta mi ni pustila nobenega obvestila o cakajoci posiljki?! Mat'r sem jezen... cez par minut se Posta odpre! Sam zdej nimam vec kaj narest... ali placat se enkrat postnino ali pa vse pustiti in dobiti povrnjeno nazaj od avkcij. :(

Machete ::

Naročajte si na šiht, če ste v službi. Je bolj elegantno in sigurno.
Če je kakšna manjša pošta se itak zmeniš, če ne si pa naslov nastaviš na Paypalu/ebayu..

Okapi ::

Jaz grem v primeru, ko bi naj nekaj prišlo, pa nisem še nič dobil, na pošto vprašat, če me čaka kakšna pošiljka. Ker tisto obvestilo od pošte se včasih izgubi v šopu reklam, mogoče ga poštar pozabi napisati, skratka, ni ravno 100%. In kar ni 100%, se osebno preveri.;)

O.

Machete ::

Kako nimaš nalepke proti reklamam mi ni jasno.

Anze90 ::

Verjetno se je že razglabljalo o tem, vendar vseeno sprašujem. Prvič sem se na ebay prijavil preko nemškega ebay.de, sedaj pa mi kljub temu, da kupim preko ebay.com od angleških prodajalcev pošilja maile v nemščini. Se da to spremeniti?

FX6300B ::

namen imam naročiti tole http://www.ebay.com/itm/New-Fashion-Lea... pa me zanima kako je s carino in tistimi dajatvami je treba kaj plačati? ps: prvič naročam iz tujine zato sprašujem

perci ::

Načelom ni treba nič plačati.

Razen, če kitajec narobe izpolni carinsko deklaracijo.

FX6300B ::

aha hvala

Alamar ::

Anze90 je izjavil:

Verjetno se je že razglabljalo o tem, vendar vseeno sprašujem. Prvič sem se na ebay prijavil preko nemškega ebay.de, sedaj pa mi kljub temu, da kupim preko ebay.com od angleških prodajalcev pošilja maile v nemščini. Se da to spremeniti?
Kolikor vidim, se na da tako enostavno. Moraš kontaktirat ebay

http://community.ebay.com/t5/Archive-My...

perci je izjavil:

Načelom ni treba nič plačati.

Razen, če kitajec narobe izpolni carinsko deklaracijo.
Kitajec bo v 90% narobe izpolnil deklaracijo, verjetnost, da bi tole kontrolirali na naši carini je pa ravno obratna - 10%:D Meni še nikoli niso komplicirali za takšne drobnarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Oldi ::

Ja in kaj bi lahko bilo narobe izpolnjeno, če je zadeva 5$, mar ni pod 22€ vse vedno brez kakršnihkoli dajatev?

rimljan ::

žal ni, nazadnje kljub vsem poslanim dokazilom (screenshot paypal in online shopa) da je bil znesek 15€.....je bilo 3€ carine al neki podobnega
rimljan

Alamar ::

Oldi je izjavil:

Ja in kaj bi lahko bilo narobe izpolnjeno, če je zadeva 5$, mar ni pod 22€ vse vedno brez kakršnihkoli dajatev?
Od srede lanskega leta pošta zaračunava manipulativne stroške za poizvedovanje o dejanski ceni. Seveda, če ocenijo, da napisana vrednost na deklaraciji ni prava (roko na srce pri Kitajcih v 90% ni) pošljejo dopis in ta dopis se plača kljub temu, da pošlješ dokaze o vrednosti pod 22 EUR. Namreč, ti kot kupec si dolžan poskrbeti, da prodajalec izven EU pravilno označi deklaracijo in/ali priloži račun.

Samo, kakor sem že večkrat omenil, pri pošiljkah minimalnih dimenzij in teže načeloma ne komplicirajo in spustijo čez, ker je takih pošiljk enostavno preveč.

Anze90 ::

Alamar je izjavil:

Anze90 je izjavil:

Verjetno se je že razglabljalo o tem, vendar vseeno sprašujem. Prvič sem se na ebay prijavil preko nemškega ebay.de, sedaj pa mi kljub temu, da kupim preko ebay.com od angleških prodajalcev pošilja maile v nemščini. Se da to spremeniti?
Kolikor vidim, se na da tako enostavno. Moraš kontaktirat ebay

http://community.ebay.com/t5/Archive-My...


Sem povprašal na podpori in je bil odgovor, da se lahko jezik spremeni v angleškega samo če si se registriral na ebay.de iz Anglije ali ZDA.

yoco ::

Živjo! Prosil bi vas za majhno pomoč. Rad bi naročil 30 kosov lučk
http://www.ebay.de/itm/10X-9W-Ultraslim...
Zanima me, če vi morda vesta koliko bi prišla še poštnina zraven? Nisem registriran, pa ne vem kako se točno pogleda!

Okapi ::

Vprašati moraš prodajalca, nič drugega ne piše.

Alamar ::

yoco je izjavil:

Živjo! Prosil bi vas za majhno pomoč. Rad bi naročil 30 kosov lučk
http://www.ebay.de/itm/10X-9W-Ultraslim...
Zanima me, če vi morda vesta koliko bi prišla še poštnina zraven? Nisem registriran, pa ne vem kako se točno pogleda!
Tole ti je razprodano že več kot mesec dni nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Okapi ::

Da ne odpiram nove teme.
En prodajalec (s Finske) prodaja na dražbi staro rabljeno uro. Pogledam odzive njegovih prejšnjih strank (ki jih ni ravno veliko), in vidim, da je v enem mesecu prodal 5 enakih ur (mogoče še več - 5 je odzivov kupcev). V par primerih je kar iste slike uporabil. Dosežene cene so bile različne, od 15 do 35 evrov, recimo, precej ugodne skratka, odzivi kupcev pa vsi pozitivni (dobra roba, hitra dostava ...).

OK, možno je, da je nekje dobil neko staro zalogo teh ur, in jih pač prodaja (pa ni čisto vsake šel na novo slikat). A je lahko tudi kakšen nateg? Cene so dovolj nizke, da si težko predstavljam, da bi šel navidezno kupovat svojo lastno uro in sam sebi dajal pozitivne ocene. Ja lahko še kakšen štos, ki ga ne poznam?

O.

Machete ::

Če bi dal link bi bilo mnogo lažje.

Alamar ::

Lahko ga seveda malo povprašaš o tem in boš videl, kaj ima za povedati.

Okapi ::

Pa še eno zanimivo (sumljivo) stvar sem oni dan opazil. En prodajalec iz Avstrije, tudi z dobrimi odzivi, ima napisano, da ne dostavlja v Avstrijo, Nemčijo in Švico. Kakšna fora z davkarijo morda? Ali nategun, ki noče imeti opravka z domačimi organi pregona?
http://www.ebay.com/usr/cutearbeit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Alessio983 ::

Pozdrav,


Bom kr tu uprašal...


Za avtomobil bi si rad naročil tole http://www.aliexpress.com/item/Android-... (Orginal pride prek 2000 € )

Ali je bolje da najdem preko ebaya ali mamazona tukaj v evopi izdelek, ali naj zaupam kitajskim stranem. Kaj bi bilo bolje ... Ker pojma nimam

yoco ::

Alamar je izjavil:

Lahko ga seveda malo povprašaš o tem in boš videl, kaj ima za povedati.

Kako sploh vprašaš? Kliknem na un link za kontakt, pa mi sam pokaže kao ene njihove odgovore na ta izdelek, nikjer pa ne najdem kako naj sam napišem sporočilo prodajalcu!

toplakd ::

Ja klikni spodaj na "Other (0)" in se ti bo prikazal "Continue".
S klikom na Continue potem lahko direkt kontaktiraš prodajalca s svojim vprašanjem.

Sicer pa imaš pri vsaki opciji spodaj na izbiro:

Did we answer your questions?
* Yes, I got my answer.
* No, I want to contact the seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

yoco ::

toplakd je izjavil:

Ja klikni spodaj na "Other (0)" in se ti bo prikazal "Continue".
S klikom na Continue potem lahko direkt kontaktiraš prodajalca s svojim vprašanjem.

Sicer pa imaš pri vsaki opciji spodaj na izbiro:

Did we answer your questions?
* Yes, I got my answer.
* No, I want to contact the seller.

Kadar izberem "other" mi vedno odpre stran z
What would you like to do next?
Offer details call (10X 9W Ultraslim LED Recessed Round Panel cool white recessed light ceiling light # 291256835032)
Watch Offer
To my messages
At My eBay

Nikjer ne morem napisat sporočilo!

Machete ::

Trenutno imajo težavo ali pa kaj delajo, ker tudi sam ne morem odgovoriti na dobljen odgovor znotraj msg sistema.
Vrže mi Email send failure.

Torej yoco, lahko da gre za trenutni problem, lahko pa da seller dejansko nima opcije pošiljanja vprašanj oziromo kontakta. Na to sem naletel parkrat, sicer že kar nekaj časa nazaj, in ne vem ali je to še opcija za prodajalce.
So imeli pa to samo res ogromni prodajalci (par 10k ali 100k prodaj), ker so zavtomatizirani do te mere, da se jim neda ročno ukvarjati z brezveznimi vprašanji (po njihovi logiki) in imajo ponavadi vse zadeve, ki so sploh lahko predmet vprašanja, jasno zapisane v glavi, oglasu itd.. ter smatrajo, da nimajo več česa povedati, kar niso že napisali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Janac ::

Živjo, kje filtiram, da mi prikaže tiste izdelke ki imajo najkrajšo predvideno dostavo? ročno sem našel 8. maj najbližje...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sop=15&...

kixs ::

Zelel sem kupiti en izdelek in clovek ni imel napisane cene dostave v SLO. Ga vprasam in mi napise 8,90€ - kar je ze DHL iz DE normalna cena. Zmagam na avkciji in mi v invoice doda ceno dostave 16€ ;(( Sem mu nazaj napisal, da se mi zdi tole pretirana cena... vendar v enem tednu nobenega odgovora. Dejansko ne bi rad placeval toliko za postnino, niti verjetno ne bi sodeloval v avkciji, ce bi tako ceno napisal.

Kaj narediti?

Machete ::

Napiši mu, da je rekel 8,90 in naj popravi invoice.
Če ne želi, označi, da želiš preklicat buy.

mat11 ::

Tale moj Kitajc in njegova pošta sta pa naredila rekord v času pošiljanja pošiljke. Naročil in plačal Decembra, dobil včeraj.
mat

Ganon ::

Problemček. Zmagal sem na dražbi in naslednji dan našel enako stvar na zalogi pri nas (pred tem sem preklical več trgovin in nikjer ni bilo nič). Kupil sem že ogromno stvari na ebayu, ampak sem vedno vse plačal. Zdaj se je prvič zgodilo, da nečesa ne bi kupil. Kaj lahko naredim? Je pa še en problem in sicer, da sem zmagal na nemškem ebayu, jaz in nemščina pa sva na veliko skregana, tako da težko manevriram po tisti strani.

St235 ::

Najboljše je poslat email prodajalcu. V veliki večini primerov se da dogovorit. V nasprotnem primeru pa spoštuješ dogovor in izdelek kupiš.

Machete ::

Kje bentimo nad počasnostjo dostave, tukaj?
Ok. Royal Mail je crap. Your item, posted on 29/04/15 with reference BLANK has arrived in GLS SLOVENIA and is being processed for delivery.
Kaj to sedaj pomeni da mi ga bo GLS dostavil in ne PS?

Btw, moram pohvalit UPS. Daleč najboljši in najkvalitetnejši tracking sistem in hitra dostava. Poseka vse ostale :]

Okapi ::

Ja - pakete od Royal Mail pri nas dostavlja GLS.

O.

yoco ::

Sem naročil paket v vrednosti cca 230€ (z Kitajske). Model me obvesti, da mi bo poslal preko DHLa. Danes mi DHL pošle sms, ki pravi, da jim pošljem dokazilo o plačilu v tujino in pooblastilo za zastopanje v carinskem postopku. Kje to dobim? Za plačilo, sem plačal preko PayPala, samo kopiram tisto kar sem dobil na svoj mail, njihovo potrdilo o plačilu?
««
65 / 109
»»