» »

virusi? in problemi na kupčku

virusi? in problemi na kupčku

vir ::

- Pred kratkim sem formatiral pc in naložil med drugim NOD32 in pa Ad-aware Pro.

Ko grem na internet in odpiram ali zapiram Explorer okna se mi v XPju pojavijo naslednja oknenca čeprav pritisnem block:



- Če vklopim Ad-aware da mi preskenira pc mi poleg ostalega ponavadi najde te 3 hrošče (glej spodnji del slike).


- tudi kolegi me opozarjajo da od mene po msn chatu prihajajo neke čudne stvari

-ta stvar se mi stalno pojavlja čeprav vedno označim s kljukico naj me več ne opozarja

solatko ::

Ja treba je odstranit. Dobro čiščenje z AV in ASPY programi, čiščenje registra, najhitrejše je pa nova instalacija.

vir ::

Uninstaliral sem scrackan Adaware in free NOD32.
Naložil sem Firefox3, free Avira in free Ad-aware. (z obema sem takoj preskeniral disk)


Rezultat:
-Ko odpiram firefox mi še vedno odpre tista Ad-watchewa okenca.
-Še vedno me tudi sprašuje če shranim imena čeprav sem obkljukal naj me več ne sprašuje.
-Če bo po novem Ad-aware še vedno našlo tiste 3 hrošče še nevem.
-Kolegov še nisem vprašal če še vedno dobivajo po msnju neka avtomatska sporočila.

-Zanimivo je pa tud to da Ad-Watch pri free Ad-aware ki sem ga zdaj instaliral nebi smelo bit Ad-watch in mi je kot vidim ostal še od skrekanega Ad-aware (ko sem pred mescom najprej naložil free Ad-aware, mi je pri aktiviranju Ad-watcha napisalo da pri free verziji ne dela ampak samo pri tistih boljših, plačljivih). Sumim da bi to bil lahko nek virus ki je ostal še od cracka.


Zanima me še če obstaja kak vredu brezplačni požarni zid, ki se nebi tepel z ostalimi programi, ker ta dva neplačljiva ga nimata.

In ali priporočate poleg tega še kak drug program za varno delovanje mojga PCja?

jan01 ::

Adaware je crap. Posnemi si raje odlični superantispyware free. Pa podskeniraj še s avptool
Za firewall comodo(izberi tisti suite, med installacijo odkljukaj antivirus!) oz online armor free.

vir ::

zrihtano

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

vir ::

Bbi moralo biti sedaj ko sem instaliral Comodo, v nadzorni plošči namesto Windows firewall po novem Comodo firewall? In če, kako popravit...?


jan01 ::

Tistega od windowsa disabliraš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Checker.exe ?

Oddelek: Operacijski sistemi
301621 (1106) Fukomuko
»

NOD32-groznja-windrivers.exe KAJ NEJ NARDIM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81236 (1063) BitchezRullz
»

Nasvet za dober anti-spyware, anti pop-ups

Oddelek: Pomoč in nasveti
71188 (1084) jan01
»

Podoben av kot...

Oddelek: Informacijska varnost
91608 (1380) StratOS
»

Kaj uporabljate za zaščito in čistost vašega sistema?

Oddelek: Programska oprema
151643 (1408) pivo

Več podobnih tem