» »

Pregrevanje matične,grafične?

Pregrevanje matične,grafične?

Slayz0r ::

Živjo! Imam problem oz vprašanje.
In sicer imam racunalnik maticna plošča je Gigabyte GA-M52S-S3p Tip procesorja DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz 6000+ ter Asusovo grafično EN8800GT 512MB. Vrašanje: grafična kartica ko je v mirovanju ima temperaturo nikoli manj kot 73°C ko pa je povno v uporabi pa doseze 96°C posledicno se matična plošca segreje do 93 °C je to normalno! Imam dobro prezracen racunalnik z vsemi ventilatorji (grafična,ohišje,) ter racunalnik imam na prostem v klimatizirani sobe 22°C.

Urc ::

Poglej s kakšnim programom kot je Expertool ali pa RivaTuner, Winfox itd. na koliko % se ti vrti ventilator na grafični. Matično se segreje do 93 °C ? S katerim programom gledaš temperature ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Slayz0r ::

Am temperaturo pa s koliko se mi vrti ventilator gledam z Everst-am Ultimate edition in ko je graficna v polni uporabi se vrti z 4300 RPM ampak temperatura se zmeraj doseže 96°C in ja Maticna se mi segreje tudi na 93°C... je to mogoce kaj narobe oz nevem koliko ima kartica in maticna treshol

mjk ::

Ne to ni normalno!
Preveri ventilator!
očisti notebook nepotrebnega praha (pusti samo pomemnega :D)

drugače pa sem sam imel primer, ko mi je šel ventilator na grafični na desktopu in je bil sistem pri 90 stopinjah nestabilen in se je resetiral čim se je obremenjeval z zahtevnejšo grafiko dalj kot 15 min.

problem sem rešil z zamnjavo ventilatorja. (moja je imela temp min30 - max60)

mjk ::

Sem še bil od vtisom enga druzga posta ... tko da ... imaš zlo podoben primer, kot sem ga imel sam ... preveri enako kot prej ... tisto ref. o notebooku ignoriri :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404694 (3463) solatko
»

MSI GE60 visoka CPU temperatura

Oddelek: Strojna oprema
9950 (784) xxpolhecxx
»

AMD X2 4000+ & Sapphire HD2600XT -> Max temp ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161276 (1173) MarkoMan
»

pregrevanje grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
11952 (827) Kmet
»

AMD 3000 Box- 6000 RPM?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171576 (1257) BogyX

Več podobnih tem