» »

nakup določenih komponentov (pomoč)

nakup določenih komponentov (pomoč)

buhti69 ::

no jest hočm naročit komponente... da bo cena do max 250€
plošča, proc, ram in grafa

grafična: SAPPHIRE grafična kartica ATI Radeon HD 3850, 512MB GDDR3, PCI-E, DVI, Tv-Out, HDTV, HDMI

proc bo kr tale: AMD procesor ATHLON 64 X2 5200+, 2.7 GHz, Socket AM2, 1MB, BOX

ram bo tale: Patriot DDR2 RAM, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom, 2GB


zdej ploščo gledam da bi tole dal: ASUS osnovna plošča M3N-H/HDMI, AM2+, SB 7.1, GLAN
(je bolša/slabša ud spodnjega linka?)

oz. me zanima bi rad tole: ASUS M3A78-EM
ampak nimajo na zalogi pa še iz maribora so tako da bi rad čim bolj isto dobil lohk tudi mal bolšo

kaj pravte? hočm vse naročit iz solo.si ker majo to v lj vse ...

aja pa še to...tole bi imel za igrive recimo kot je cod5, grid, itd...
  • spremenil: buhti69 ()

Blinder ::

naredi linke kot delajo kristjani, tam zgori klikni na povezava in pol kopiraj naslov not. Ljudem se ne da 4 linke oznacit pa pol it delat copy/paste
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

buhti69 ::

naredi linke kot delajo kristjani, tam zgori klikni na povezava in pol kopiraj naslov not. Ljudem se ne da 4 linke oznacit pa pol it delat copy/paste

sej samo na njega klikniš z to kroglco ko jo imaš na miški in se ti v novem zavihtu udpre...

KandazaR ::

naredi linke kot delajo kristjani, tam zgori klikni na povezava in pol kopiraj naslov not. Ljudem se ne da 4 linke oznacit pa pol it delat copy/paste

Bo treba preiti na NOV slo-tech in ne bo teh težav:)

buhti69 ::

eto je sedaj vredu...

Gregor P ::

... torej sam nisem ravno neka referenca:P ... ampak opazil sem da imata matični plošči, ki si ju navedel zgoraj, torej ASUS M3N-H in ASUS M3A78-EM, integrirani grafični kartici (prva "nVidia GeForce 8300", druga pa "Integrated ATI Radeon™ HD 3200 GPU"), tako da ti verjetno že v štartu odpadeta:|

... ko tako malo gledam te matične, mi je glede na podnožje procesorja (AM2) padla v oči Gigabyte GA-M52L-S3; v glavnem samo zaradi 1x PCIe 2.0, če boš hotel kdaj v prihodnosti menjati grafično. No, ali pa ASRock A770CrossFire (podpira AM2 in AM2+).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

KandazaR ::

Grafično raje 9600gt http://www.aperio.si/article.aspx?artic... -87€

buhti69 ::

tole zaradi intergrirane grafe me briga kera je ker bi koalko svojo nabavu... kar se pa tiče tele grafične, mene določeno zanima iz internete strani SOLO.SI in tudi plato iz solo.si

torej tale plata: samo ko gledam ceno je za 20€ razlike..v čem je pa razlika sploh? kera je bolša v % ..?
Matična plošča Gigabyte GA-M52L-S3, AM2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

Gregor P ::

... zakaj ravno SOLO.SI?!? Mislim kot prvo to ni edina trgovina v Lj, kot drugo pa, če ti pošiljajo po pošti je praktično vseeno, kje je ta trgovina locirana v Sloveniji (hudiča še iz Nemčije dobim ponavadi pošiljko v treh dneh npr. iz K&M Elektronik)...

... tu so člani foruma že načeli temo o tej ter ostalih spletnih trgovinah:|

... sam sem se vrgel v Core 2 Duo arhitekturo, tako da sem malo ven iz AMD-ja:P, ampak po mojem ne moreš toliko zgrešiti, gledaš pač da podpira plošča čimveč standardov (tako da bo tudi še jutri uporabna) in da ima čim več razširitvenih rež ter vmesnikov, morda ker se gre ravno za igre, da podpira bodisi CrossFire (X) oz. SLI (pač glede na ATI ali NVidio), če si boš umislil še drugo grafično kartico itn.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

buhti69 ::

... torej sam nisem ravno neka referenca:P ... ampak opazil sem da imata matični plošči, ki si ju navedel zgoraj, torej ASUS M3N-H in ASUS M3A78-EM, integrirani grafični kartici (prva "nVidia GeForce 8300", druga pa "Integrated ATI Radeon™ HD 3200 GPU"), tako da ti verjetno že v štartu odpadeta:|

... ko tako malo gledam te matične, mi je glede na podnožje procesorja (AM2) padla v oči Gigabyte GA-M52L-S3; v glavnem samo zaradi 1x PCIe 2.0, če boš hotel kdaj v prihodnosti menjati grafično. No, ali pa ASRock A770CrossFire (podpira AM2 in AM2+).


pa sej ASUS M3A78-EM ima PCIe 2.0

ne sej tok za igrce se mi negre da bom meu SLI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

Gregor P ::

... dokler se ne najde nekdo, ki ti bo lahko malo bolj koristno svetoval na praktičnem področju, si lahko med tem zgolj za boljši pregled (da vidiš kaj vse je še na trgu ter po kakšnih cenah, seveda brez vračunanih poštnin) ogledaš malo geizhalsovo stran in se malo poigraš s filtrom zgoraj; morda ti pa pade kaj novega v oči;)

P.S.: sem te usmeril kar na plošče z AM2+ podnožjem, ker delajo procesorji, ki so narejeni za AM2 podnožje tudi na M2+ in vice versa (oz. vsaj tako trdijo pri AMD; sicer pa je ta podatek ponavadi naveden pri vsaki matični), le da AM2+ proci izgubijo nekaj funkcij, če jih daš na AM2 (saj je logično, starejše podnožje, druge specifikacije pač).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

buhti69 ::

sem se z nekim mojstrom pogovarju par dni po zsju, in mi je tole svetoval...

plošča: ASUS M3A78-EM
grafa: Sapphire Radeon HD4670 512MB
ram: Patriot DDR2 RAM, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom, 2GB
proc: AMD procesor ATHLON 64 X2 5200+, 2.7 GHz, Socket AM2, 1MB, BOX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

Gregor P ::

... po mojem je to čisto v redu (itak nimaš nič proti integrirani grafični kartici); zgleda da se vse ujema; ker je AMD matična plošča z ATI Hybrid CrossFireX (kar naj bi delalo samo v Visti), bi se tudi sam omejil zgolj na ATI-jeve grafične kartice; podpira tako procesorje za AM2 (torej tvojega) in AM2+ podnožja; lahko priklopiš dovolj SATA II diskov za shranjevanje večjih količin podatkov; ima veliko vmesnikov (tudi eSATA); morda premalo razširitvenih rež (ampak saj si rekel, da ne boš priključeval več različnih kartic, tako da to ni toliko pomembno); tudi RAM-i so videti ok ... kako je z navijanjem na tej plošči ne vem, ampak glede na opis se očitno nekaj da delati na njej ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

buhti69 ::

a na tej plošči se da uporablat samo visto??? potem bi mogel naložiti si visto, ki mi pa sploh ni pr srcu! al samo če bi hotu met dve grafični botr bi mogu met visto zaradi pač te croosfireX...

kaj pa na tej plošči se da priklopiti še tastare disce? ker nemislm kupt še nove sata disce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

x45 ::

xp je tud...

buhti69 ::

xp je tud...

aha ok, dobr..da nebom pol še mogu nalagat visto gor k je sploh nemaram!

buhti69 ::

ej kako jee pa s tem če hočem naročiti...pa nimajo na zalogi, sem že vprašal na elektronika.si in nimajo nič na zalogi ud tega...

Gregor P ::

... ne, ne, seveda ne, lahko naložiš katerikoli OS hočeš, zgolj za tisto Hybrid CrossFireX zgleda, da jo rabiš ...

... kar se diskov tiče, matična pač podpira 5xSATA II diske in 1 xUltraDMA 133/100 (torej PATA, Ultra-ATA, EIDE), kar pomeni da lahko priključiš na takšen kabel mislim da npr. dva stara IDE 3.5" diska, ali pač dve druge IDE naprave (master, slave)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jan01 ::

Grafična raje veliko boljšo 9600GT -88€ !
Procesor raje intel e5200 -70€ in matično(odvisno koliko ti ostane!) Procesor boš lahko bp zelo navil(to ni noben bavbav, saj se novi inteli preprosto zelo navijejo!!)

buhti69 ::

dej točne linke procesorja in matične...ker to jest nism nevem kašn mojstr v tem...

mogoče misliš tale proc http://www.solo.si/intel-procesor-core-...

samo kaj bo men možnosti navijanja če mi pa to nuben nezna narediti pa še 10€ je draži tale in đe matična koliko bo in sem že nad 300€, tok pa nemislm dat zarad enih igrc...že tele stvari ko imam gor naštete bom lohka imel vse na high tanove igrce, čez en let bom pa samo dokupil bolše komponente

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

KandazaR ::

že tele stvari ko imam gor naštete bom lohka imel vse na high tanove igrce


Haha. Good luck with that.

buhti69 ::

že tele stvari ko imam gor naštete bom lohka imel vse na high tanove igrce


Haha. Good luck with that.

mogoče pomislš kere igrce...grid..

pa še tok k jest igrce igram... k se koalko hmal naveličam..to kupujem tudi zato ker imam ta komp že 5 let (zastarelo že vse skp) in ne sam zaradi igrc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

Gregor P ::

bom lohka imel vse na high tanove igrce

... iskreno rečeno to ne bo šlo; sam imam navit sistem (že samo matična stane toliko kot ti hočeš dati za vse skupaj) z dvema močnima grafičnima v SLI itd., pa sicer igre še deluje nekako na high, ampak je to le še vprašanje časa, kako dolgo (ampak to mi je bilo seveda jasno že ob samem nakupu), tako da se ne slepit s tem ...

... ampak če jih boš igral nekje na srednjih nastavitvah, bi po mojem šlo;) ... ampak brez panike, pri grafičnih je vedno tako, tudi če bi kupil ta zadnjo najbolj super ultra incredible high drago kartico, bi bila čez nekaj mesecev že "zastarela" in bi moral kupiti še hujšo, skratka začaran krog (razvijalci iger skupaj s proizvajalci pač forsirajo takšen razvoj za čimvečji zaslužek) ... takšni fanatiki pa spet nismo an:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jan01 ::

Če zaokrožim:
e5200 75€
9600gt 90€
ram 2gb 30€
+
matična kolikor ostane asus p5q 105€, gigabyte GA-EP35-DS3 85€, ...

buhti69 ::

ja sej pol sm mal pogledu in sm vidu ja..na srednjih nastavitvah bo šlo ja...

buhti69 ::

Če zaokrožim:
e5200 75€
9600gt 90€
ram 2gb 30€
+
matična kolikor ostane asus p5q 105€, gigabyte GA-EP35-DS3 85€, ...


mislš tole vse:

plošča: Gigabyte S775 EP35-DS3, DDR2, PCIe, SATA2
proc: INTEL procesor CORE 2 DUO E5200, 2.5 GHz, LGA775, 2MB, 800MHz, BOX
grafa: Leadtek WinFast PX9600 GT, 512MB, PCI-e

pol bi raj tale proc uzeu: INTEL procesor CORE 2 DUO E7300, 2.66 GHz, LGA775, 3MB, 1066MHZ, BOX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

x45 ::

Bo bolje če ostaneš na AMD sistemu z AM2+ ploščo.

plošča: ASUS M3A78-EM
grafa: Sapphire Radeon HD4670 512MB
ram: Patriot DDR2 RAM, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom, 2GB
proc: AMD procesor ATHLON 64 X2 5200+, 2.7 GHz, Socket AM2, 1MB, BOX


775 gre v pokoj in ne bo novih cpujev.
glede grafe...
n-vidia je sicer ok, sam rade crkujejo ker majo nek feler v materialu.

buhti69 ::

ja sej nameravam kar amd sistem nabavt lepo tele komponente ko sem že naštel pa je..jutr samo še vidm koliko popusta mi dajo..in samo akcija naročim

aja pa še tale plošča sej ma priklop tastarih discov ane???

plošča: ASUS M3A78-EM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

mtosev ::

Bo bolje če ostaneš na AMD sistemu z AM2+ ploščo.

plošča: ASUS M3A78-EM
grafa: Sapphire Radeon HD4670 512MB
ram: Patriot DDR2 RAM, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom, 2GB
proc: AMD procesor ATHLON 64 X2 5200+, 2.7 GHz, Socket AM2, 1MB, BOX


775 gre v pokoj in ne bo novih cpujev.
glede grafe...
n-vidia je sicer ok, sam rade crkujejo ker majo nek feler v materialu.

Tudi AM2/AM2+ gre v pokoj in tud vec ne bo cpujev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

buhti69 ::

amd sistem bom kupu...sem se kr udloču že za to!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično Asus za AMD

Oddelek: Kaj kupiti
171429 (1189) Mitja358
»

Računalnik(škatla) za 600€

Oddelek: Kaj kupiti
311872 (1231) solatko
»

Kupujem novo plato, procesor in ram. kaj priporocate

Oddelek: Kaj kupiti
131590 (1254) aco111
»

Budget komplet (plošča + CPU + ram

Oddelek: Kaj kupiti
361802 (1024) opeter
»

proc AMD xp 2500+ 1,830GHZ, 333mhz (oz. problem)

Oddelek: Strojna oprema
171226 (1020) opeter

Več podobnih tem