» »

proc AMD xp 2500+ 1,830GHZ, 333mhz (oz. problem)

proc AMD xp 2500+ 1,830GHZ, 333mhz (oz. problem)

buhti69 ::

lp, no sm čisto nov na forumu in sem kar v to temo šel.

poglejte imam problem pač tale moj procesor je že zelo star in bi si raj kupim kaj bolšega, samo jest sedaj nevem kako iskati ker tale moj je že star oz. plata je stara (MB SOC-A MS-KT4-VL 8xAGP/SB5) in če bi mogoče saj dobil 2800+ 2.0GHz samo ane če bi pasala notr sploh.. če mi zna kdo svetovat?

kixs ::

Karkoli bos noter dal, ne bos kaj veliko pridobil - seveda je odvisno od tvojih zelja in zahtev - kaj bos z racunalnikom pocel.

Ce imas na voljo cca 150€, zamenji tako plato+cpu+ram (nekaj v rangu ali AMD X2 5000+ ali Intel C2D E5400). Kupis pa neko rabljeno graficno na PCI-express vodilu. Ce nimas dosti €, pa eno plato, ki ima integrirano graficno. Pa kasneje dokupis graficno. Na tak sistem najbolj pase kaksna 8800GT 512 ali 3870.

Staro plato,cpu,ram,vga pa prodas po komponentah... dobis ene 50€ (na pamet ocena, ker ne vem kaj ima).

lp

PrimeEvil ::

Torej če je tvoja matična ta:

http://www.firingsquad.com/hw/127/MSI_K...

Podpira Socket A procesorje, torej iščeš Athlona XP, tukaj imaš pa listo le-teh:

http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/TYPE-A...

...najmočnejši za Socket A izgleda Athlon XP 3200+, ampak problem je da tvoja matična podpira le procesorje z 333 FSBjem, torej vzemi ali AMD Athlon XP 3000+ - AXDA3000DKV4D, AMD Athlon XP 3200+ - AXDA3200DKV4D, AMD Athlon XP 2800+ - AXDA2800DKV4D...paziti je treba na oznake da ima procesor FSB 333.

Je pa res da sedaj že za skor smešne cene dobiš rabljen, dosti boljši računalnik od tvojega :)

Zgodovina sprememb…

buhti69 ::

aha ja lejte a veste kako je to da grem kupt tole za 150€ (pa še to mislš da bi sam za tok denarja dubu vse? mogoče rableno sam saj matična je nova 100€ pa še ram saj 1gb je 30€ potem proc nov saj 100€, grafa..)vse ane...to bom iskou lep čas da bom kej najdu..ker šele zdej zadn mesc se bol v komp poglablam tele uznake vse recimo agp pol podnožja procesorje to sm šele v kratkem zdele zvedu ane...

pa še...PrimeEvil, aha sam je potem problem tudi tole dobiti, ubistvu se mi najbol splača nabavt nou komp samo pol pa rabm mal več denarja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

kixs ::

Ravno zadnjic sem bratu menjal cel sistem, ker mu je Sockat A plata crknila.

Kupil sem mu (ce se prav spomnem):
GIGABYTE GA-945GCM-S2L 945GC
INTEL Pentium E5200 2.5/800 2MB BOX
SuperTalent T800UB1GV 1GB PC6400 DDR2 2X

Skupaj je prislo 160,90€

Zdej vidim, da je procesor malo drazji - USD:EUR razmerje se je spremenilo in so popravili cene.

Za stari procesor Sempron 2500+, hladilnik, 2x512MB DDR, Geforce 4 4200Ti 128MB pa je dobil 50€.

AMD sistem bi prisel se malo ceneje, ampak ta ima vseeno vec moznosti za nadgradnjo in navijanje, pa ceprav plata ni neko cudo tehnike.

Torej je za novo jedro racunalnika dal 110€.

Zdej, ce mislis nove igre spilat, potem moras obvezno dokupit graficno. Sicer pa je za vse ostalo cist OK. Brata itak zanimajo samo filmi, ki pa na starem racunalniku seveda niso vec delali - FullHD. Pa tudi DVI izhoda ta plata nima.

lp

buhti69 ::

Ravno zadnjic sem bratu menjal cel sistem, ker mu je Sockat A plata crknila.

Kupil sem mu (ce se prav spomnem):
GIGABYTE GA-945GCM-S2L 945GC
INTEL Pentium E5200 2.5/800 2MB BOX
SuperTalent T800UB1GV 1GB PC6400 DDR2 2X

Skupaj je prislo 160,90€

Zdej vidim, da je procesor malo drazji - USD:EUR razmerje se je spremenilo in so popravili cene.

Za stari procesor Sempron 2500+, hladilnik, 2x512MB DDR, Geforce 4 4200Ti 128MB pa je dobil 50€.


AMD sistem bi prisel se malo ceneje, ampak ta ima vseeno vec moznosti za nadgradnjo in navijanje, pa ceprav plata ni neko cudo tehnike.

Torej je za novo jedro racunalnika dal 110€.

Zdej, ce mislis nove igre spilat, potem moras obvezno dokupit graficno. Sicer pa je za vse ostalo cist OK. Brata itak zanimajo samo filmi, ki pa na starem racunalniku seveda niso vec delali - FullHD. Pa tudi DVI izhoda ta plata nima.

lp


tole se pa splača morm rečt! se bom glede telih delov pozanimov kar se tiče cen pa vsega pa še grafo! ej res ti hvala točn tak komentar sm potreboval točno kere dele, res ti hvala ;)

aja pa še kaj pa procesor da bi jest potem kasneje še bolšega nabavil tudi tale plata podpera amd? ker podnožje ma to AM2? oz. a je enih novejših?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

dzinks63 ::

Prodaj to kar imaš. Za cca 300€ boš imel nekajkrat boljši računalnik kot ga imaš sedaj.

Če pa bi rad igral igrice, pa dodaš še eno grafično
npr: ASUS HD 2600PRO 40€
ali za malo več igranja npr: ASUS 8800GT 76€

buhti69 ::

Prodaj to kar imaš. Za cca 300€ boš imel nekajkrat boljši računalnik kot ga imaš sedaj.

Če pa bi rad igral igrice, pa dodaš še eno grafično
npr: ASUS HD 2600PRO 40€
ali za malo več igranja npr: ASUS 8800GT 76€


ne sej ohišja nerabm pa dvd enote tudi ne pa placa tudi ne ker imam sedaj že 600gb samo da sta notr dva tastara disca ampak to se dobi nastavke potem imam pa še koalko 500gb prenosn disc

pa še kje si pa ti tole pogledal, tal predračun a kako ni rekel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

dzinks63 ::

To je izbrano pri sestavi.si, lahko pa tudi kje drugje naročiš nekaj podobnega.
Sicer je pa v tem predračunu mala napaka, v ceni sta zajeta dva ohišja, tako da končna cena je še cca 30€ nižja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

buhti69 ::

To je izbrano pri sestavi.si, lahko pa tudi kje drugje naročiš nekaj podobnega.
Sicer je pa v tem predračunu mala napaka, v ceni sta zajeta dva ohišja, tako da končna cena je še cca 30€ nižja.

aha hvala ti... bom jest to še ta tedn šou v tukaj eno izmed trgovin in prašal da čim bol podbne dele, nč slabše samo bolše ane... za pred račun bom rekel

kaj pa grafična? razmišljaj sem kar novo GF 7600gt 256mb? bo dobra?

dzinks63 ::

Ne se hecat, 7600gt je za sedanje čase predpotopna zadeva. Če boš igral do 1280x1024 resoluciji ti je zgoraj predlagana 8800gt prava stvar, če se jo še sploh da res kje tako ugodno dobit.

kixs ::

Vzames nekaj takega kot sem napisal. Takrat sem vzet tisto, kar so imeli na zalogi. AMD sistema ne bi jemal, ker je Intel vseeno boljsi, razen, ce ti je prioriteta cim nizja cena in ne mislis navijat.

Grafika pa tudi ze napisano. Vse kar je manj, ni vec aktualno. Pogojno kaksna 7900/7950GT, ki se je tudi na slo-tech v oglasih prodajala med 35-50€ - odvisno kako hitro jo zeli kdo prodati ;)

Manj od tega pa vsekakor ne.

Dzinks-ova 8800GT 256MB je kar dobra izbira, glede na to, da je nova. Sicer pa manj kot 512MB ne bi kupoval v tem razredu. Ce kupis plato, ki ima integirano graficno, se ti potem ne mudi tako z nakupom graficne. Ali kupis rabljeno ali pa novo je vseeno. Za denar bos boljso dobil rabljeno, ki pa so vecinoma se vedno v garanciji.

lp

buhti69 ::

Vzames nekaj takega kot sem napisal. Takrat sem vzet tisto, kar so imeli na zalogi. AMD sistema ne bi jemal, ker je Intel vseeno boljsi, razen, ce ti je prioriteta cim nizja cena in ne mislis navijat.

Grafika pa tudi ze napisano. Vse kar je manj, ni vec aktualno. Pogojno kaksna 7900/7950GT, ki se je tudi na slo-tech v oglasih prodajala med 35-50€ - odvisno kako hitro jo zeli kdo prodati ;)

Manj od tega pa vsekakor ne.

Dzinks-ova 8800GT 256MB je kar dobra izbira, glede na to, da je nova. Sicer pa manj kot 512MB ne bi kupoval v tem razredu. Ce kupis plato, ki ima integirano graficno, se ti potem ne mudi tako z nakupom graficne. Ali kupis rabljeno ali pa novo je vseeno. Za denar bos boljso dobil rabljeno, ki pa so vecinoma se vedno v garanciji.

lp
ja sej sam grafa me mal nazaj bremza ustalo mam že tko pogledan kr dost... bom še mal tuki pogledal za rablene pa mal rezerviral..čim prej bom naroču, dnar koalko mam, :)heh

dzinks63 ::

Če ne misliš menjat osnovne plošče, potem moraš kupit grafično na agp vodilu, za to pa je 7600GT na agp primerna. Mislim, da se ti ne splača, to bi bila samo zasilna rešitev, slej ko prej boš imel željo menjat cel sistem. Sedanje aktualne grafične so vse na pci-e vodilu, kar pa tvoja MS-KT4-VL ne podpira.

buhti69 ::

to vem da nepodpira... sej se že z enmu menim na zs da mi bo za do 250€ čim bošle komonente poiskal in dal linke...

kixs ::

Za 250€ bi vzel ze zgoraj omenjeno in rabljeno 8800GT 512MB ali 9600GT 512MB.

lp

buhti69 ::

eto folk zdej hočm naročit komponente... da bo cena do max 250€
plošča, proc, ram in grafa

proc bo kr tale http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...
ram bo tale
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

zdej ploščo gledam da bi tole dal
http://www.solo.si/asus-osnovna-ploa-m3...


oz. me zanima bi rad tole http://www.elektronika.si/product_info....
ampak nimajo na zalogi pa še iz maribora so tako da bi rad čim bolj isto dobil lohk tudi mal bolšo

kaj pravte? hočm vse naročit iz solo.si ker majo to v lj vse ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

opeter ::

Karkoli kupiš, boš dosti pridobil glede na tvojo staro konfiguracijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

graficna kartica in garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575721 (4804) IvoJan
»

Katero grafično kartico do 40-50eur?

Oddelek: Kaj kupiti
141802 (1488) g. Oden
»

Asus 4850 512MB Glaciator

Oddelek: Kaj kupiti
111340 (1047) Ashrack
»

Ali mi bo pasalo na matično ploščo??? HELP

Oddelek: Pomoč in nasveti
51045 (914) aragornis
»

Katero grafično za x2 3800

Oddelek: Kaj kupiti
171233 (1015) mesoreznica

Več podobnih tem