» »

problem nvidia 9800 GT 512

problem nvidia 9800 GT 512

zachov ::

Zivjo.

Pred dnevi sem nabavil nov komp in problem je že tukaj.Gre se za grafično nvidia 9800 GT. Ko mi komp lavfa en čas in zaženem kakšno igro imam kdaj srečo da ta le dobro deluje ali pa začne grafiko enostavno pacat in zašteka po ponovnem zagonu kompa deluje spet vredu..ampak čez čas spet in spet isto....In to pri vseh špilih..Najprej sem mel visto sem mislu bom dal xp pa enak drekec. Driverje sm devo tri različne gr dela isto. Zdej bi pa proso če je imel kdo podoben problem in kk se ga reši. Zlo pa ciljam na itak pregrevanje grafe al pa preslab napajalnik. Hvala za pomoč

Komp - http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=3...
PwneD bY ShaoliN
  • spremenil: zachov ()

dolenc ::

Če bi bil napajalnik bi se slika razpacala in bi zaštekalo ali pa bi se takoj restartov.

To kar opisuješ je res najbolj podobno pregrevanju, ampak čudno da bi se to z novo grafično kartico zgodilo.

Lahko odpreš kišto zaradi garancije?

_GiZmO_ ::

Kot prvo,lahko pogledaš temp. jedra grafične (gpu-z,EVGA precison tool,ati tool....),šele potem se lahko pogovarjamo o pregrevanju!Kot drugo,a si navijal kaj?Lahko,da te kaj zafrkava PCIe frekvenca.
HP DV7-2130eg

zachov ::

Kište ne morem odpret ( nalepka )

Navijal nisem nič :)

Temp.
GPU - 48
Grafična - 50
PwneD bY ShaoliN

zachov ::

Pa naj omenim tudi blue screen in računalnik se znova restarta :) Vendar ni vsakič tega BS-ja.



Lp
PwneD bY ShaoliN

dolenc ::

Odvi grafo začasno dok ne najdeš problema s programom riva tuner. Jedro na 550, shader na 1375 in ram na 815, pa bi moglo delat.

zachov ::

Ne pomaga kaj :) bad

Kaj pa monitor...ima kakšno vlogo tukaj ;D imam 15ko Oo
PwneD bY ShaoliN

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zachov ()

dolenc ::

Probi odvit še mal, skor more pomagat. Monitor nima veze. Sam če maš že takšno grafo, mej še monitor primeren :)

zachov ::

oki doki.Veš kaj me zanima .. s tem programom ko odvijem zadevo in potem ko se restarta komp potem morm na novo štimat :) ..


jaja sej bo božiček prnesu LCD ;)


Lp
PwneD bY ShaoliN

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zachov ()

Ruby ::

iz mojih iskušenj povleci (latest) RivaTuner http://downloads.guru3d.com/RivaTuner-v... s tem programom pohitriš ventilator da se ti nebo vec pregrevala problem rešen, navijaš lahko GPU, rame nadaljna navodila pa mas usa na strani.

aja vent, k gres spilat dej od 50 do 70 za zahtevne (npr cod5,crysis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ruby ()

zachov ::

Veliko stvari sem že sprobal in bil vesel kadar je komp zdržal malo dlje..vendar potem spet pacarija :)
PwneD bY ShaoliN

dolenc ::

Tam pri rive tunerju obklukej, apply overclocking at startup pa ti bo shranilo.

lesiii ::

jaz imam podobne probleme samo da me med špilom crysis štekne, tako da moram resetirati comp. probav sem iz testerjem za grafične pa je vse normalno pokazalo. mislim da je tukaj bol problem v nastavitvah in ne vem točno kako moram nastaviti. če kdo ve lepo prosim če napiše

lp aleš

zachov ::

Mn se enostavno ne da več ubadat s tem..ko spaca sliko pač resetiram...sam je bad ko je nov komp..sem pa čekiral po googlu in ima velik folka tole težavo in sem jo hotel odpraviti z velik kterimi fintami a žal brez uspeha... mi pa dostkrat vrže BSOD - z napako - nv4_disp :)
PwneD bY ShaoliN

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zachov ()

lesiii ::

ja samo mislim da je samo napaka o drajverju in nikjer drugje meni je tudu to napisalo samo zdaj me pa samo vn vrže. aha si kaj spremenil 3d nastavitve

lesiii ::

dan a kermu dela ta grafika normalno? mislim da sem najdu problem. mislim da je to samo problem v matični plošči.

grisha ::

Am,.. jas sem mel podobne probleme z nVidia geforce 7600 GT, mi je kr zaslon razpacalo, in mi polek slike kazalo neke barve in in popačilo sliko. Računalnik sem nesel na popravilo (sem mel še garancijo),.. in so ugotovili, da je bla grafična v k**** in so mi jo zamenjali. Zdaj mi pa še vedno normalno dela. :D

lesiii ::

aha pol je grafična v k**** meni pa samo vse skupaj štekne. Se mi pa čudno zdi zakaj grafična kartica 9800 gt piska ko jo obremeniš, no vsaj meni to dela. a komu tudi piska?

zachov ::

Am,.. jas sem mel podobne probleme z nVidia geforce 7600 GT, mi je kr zaslon razpacalo, in mi polek slike kazalo neke barve in in popačilo sliko. Računalnik sem nesel na popravilo (sem mel še garancijo),.. in so ugotovili, da je bla grafična v k**** in so mi jo zamenjali. Zdaj mi pa še vedno normalno dela. :D


ejeje js nimam več garancije k sm vlomu v kišto ;D Sam je pa zanimivo da sem probal od frenda grafično pa mi je enako zaštekalo. Drugače pa mi naredi enako kot si ti opisal - popačena slika!

Lp
PwneD bY ShaoliN

grisha ::

Pol pa nwm sicer se jas ne spoznam ravno na navijanje računalnika pa tega,.. tako da ne vem, če je problem v pregravnju, lahko pa, da je z matično ploščo kaj narobe,.. najbolš, da neseš na popravilo boš pač plačo nekaj malega edino, če boš hoto, da ti menjajo matično oz. grafično (ti bojo tam povejali kaj je v narobe) boš pač doplačal zraven oz. si zbral drugo. :)

Vsaj pri mojemu bratu je blo tak, so ugotovili, da je mel grafično tudi v k**** in si je zbral novo in pač doplačal toliko za njo, ampak, če nimaš garancije boš malo več, odvisno katero si boš zbral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grisha ()

zachov ::

Sam če je res zanič grafa..potem bi lahko tudi ob vsakem zagonu igre spacalo sliko.Tako pa če komp znova zaženem lahko normalno igram in igram in igram...potem zaključim z igranjem in grem malo brskati po netu..potem pa si zaželim spet malo igranja in spacana slika je tu...ponovn zagon..dela spet vredu :) žalostno bi rekel človek, ki ima v sebi vsaj kanček čustev ;D
PwneD bY ShaoliN

lesiii ::

zdaj vem kaj je. dal sem na garancijo in so mi zamenali iz novo. ampak zdaj je čisto isto kakor je bilo. tko da vem kaj je. matična plošča ne ustreza tej grafični oziroma je preslaba plošča. vam povem ko zamenjam še to.

zachov ::

Hja bi rekel , da bi lahko bilo to ja...ker js mam kr eno osnovno :) XY.

Lp
PwneD bY ShaoliN

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zachov ()

lesiii ::

oj. zdaj vem kaj je. zamenjav sem osnovno ploščo in zdaj ne meče nič več vn. tko se pravi da nimate pravih plat oziroma prešvoh. imeti more podporo SLI za nvidia. če maš ati mora imeti cross fire plato.

zachov ::

Ktero osnovno pa maš zdej?

Lp
PwneD bY ShaoliN


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
16684 (542) joplin
»

Težave laptop HP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101641 (1397) solatko
»

pofuk.. comtron

Oddelek: Kaj kupiti
345212 (2658) x45
»

Bios ATI Radeon x1650 težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
111329 (1144) mkonci
»

RAčunalnik se samodejno restarta!

Oddelek: Pomoč in nasveti
251792 (1328) maxsustar

Več podobnih tem