» »

Linux/Windows in šumniki

Linux/Windows in šumniki

Djuro ::

Zdravo!

Imam eno vprašanje glede šumnikov. Namreč na exchange imam geslo, katero vsebuje tudi šumnike.
Iz windows gre prijava v OWA brez kakršnihkoli težav, medtem ko se iz linux-a nikakor ne morem prijaviti, ker mi zavrača geslo. Če geslo spremenim v nekaj, kar ne vsebuje šumnikov, pa deluje OK.
Če pravilno predvidevam č v windows ni enak č v linuxu? Ali pa jest kaj narobe delam?

OmegaBlue ::

Šumniki so zelo slaba ideja za uporabniška imena ali gesla. Razlikujejo se pa kodne tabele (charset), ki jo uporabljaš windows uporablja odvisno od nastavljenih regional settings (pri nas ponavadi windows-1250) linux pa ponavadi UTF8. Načeloma pa ne bi smelo biti drugače če OWA pravilno določi stvar browserju - seveda stvar pri tem softwerju nikoli ni idealna.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Djuro ::

Jah ne vem. Smo kolegi enkrat testirali kako hitro se kaj gesla razbijejo, pa jih je vsem, ki smo testirali razbilo dokaj hitro, razen meni, ki imam šumnike (testirali smo z nekim bootable linux-om, se ne spomnim točno). Zastopim da v uporabniških imenih naj ne bo čžšjev, ampak v geslu se mi je od takrat naprej zdelo vedno 'pametno' uporabljat šumnike.

OmegaBlue ::

Da ker načeloma brute forcerji ne uporabljajo šumnikov.

Glede varnih gesel:
- geslo - je lahko uganljivo z bruteforce ali dictionary napadom
- GeslO - malo bolje
- G3sl0 - težavno
- G3slO213 - težko

Ne se zdaj sklicevat na samo dolžino gesla ker je prekratko, če želiš dokaj varno geslo (pred ugibanjem - pri prestrezanju si mrzel ;) ) imej vsaj 8 znakov dolgega uporablja velike in male črke skupaj s številkami in kakšnim "# * $ !" znakom.

Primer: Z4j3B4noGEslo#
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bluefish ::

kaj takega, kot podobno uporabljam za WPA: 9BMf#bhcsHO%jpU3CTN#078lTYfYvK\\WFYNq6zYMCR&$v,4DK\NR3,uadILyBE

OmegaBlue ::

Malo težko za zapomnit ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bluefish ::

copy/paste iz na USB ključku shranjenega fajla :). Vem, kvečjemu avtist bi si tole zapomnil :P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Passwordi me ubijajo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
17643147 (29566) Pero_SLO
»

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3710027 (7479) Phantomeye
»

Članek o varnih geslih

Oddelek: Informacijska varnost
436626 (5557) dronyx
»

Zanesljivost zaščite Wordovih in RAR dokumentov

Oddelek: Informacijska varnost
292533 (1978) NeMeTko
»

Razbijanje gesel z GPU je realnost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10228951 (23382) MrStein

Več podobnih tem