» »

Izgubljeni paket med pošto

Izgubljeni paket med pošto

YdoIPonU ::

Ker nimam pojma o teh stvareh, bi tukaj vprašal, če se kdo morda bolje spozna oz. ve kako ta proces poteka.
Torej pošta je izgubila paket in sem dobil odškodnino za ta paket, ki sem ga poslal po pošti. Zdej me pa zanima, kaj se pravzaprav zgodi, če se ta paket medtem najde oz. ali pošta slovenije sploh še išče ta paket oz. se ukvarja z njim ali je avtomatsko za tem, ko dobiš odškodnino, že pozabljen in se ne zanimajo več za njega. In če ga že najdejo, ali ga dobiš nazaj zastonj oz. ali jim moraš vrniti odškodnino. Ve kdo mogoče kako potekajo stvari, men se niti ne sanja.
Hvala za odgovore!

julah ::

Zato se pa napiše, da je vrednost paketa 500€, čeprav je noter le par sponk in ena nogavica.

YdoIPonU ::

Pa kaj pošta sploh nima zabeležen kaj je v paketu?

LuGi ::

Kako naj vejo če jim prineses zapakiranega :wooot: pomisli kaj sprasujes 8-O

YdoIPonU ::

Razumem ja, ampak kaj pa recimo, če dobiš recimo iz popravila televizijo al pa iz servisa mobitel itd. A se ne predloži kaj se potuje sem ter tja? A to se samo paket zavaruje za določeno vsoto, pošto pa ne zanima kaj je v njem, tudi če se izgubi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

LuGi ::

Nevem kako imajo podjetja to ampak načeloma ne. Ampak če ti vrednost napišeš na paket to tudi stane..i think.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

c00L3r ::

Točno tako. Več kot je paket vreden, več plačaš poštnino oz. zavarovanje paketa. Lahko pošiljaš zlate palce in rečeš, da je paket vreden 1€. Boš plačal manj... samo upaj, da se ne izgubi :D

YdoIPonU ::

Kaj se pa potem s paketi zgodi? Ko ti enkrat plačajo odškodnino je primer zaključen, ali ga še vedno iščejo in kaj če ga najdejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

bluefish ::

če se bo morda oglasil kdo, ki dela na Pošti. V nasprotnem primeru pa lahko tukaj filozofiramo v nedogled. Raje pokliči in povprašaj.

Okapi ::

Iščejo ga sigurno ne več - z odškodnino je zanje primer zaključen. Če ga pa slučajno kje najdejo, ga po vsej verjetnosti dobiš kot bonus. Stran ga skoraj gotovo ne vržejo, vračila odškodnine pa najverjetneje tudi ne terjajo.

O.

bluefish ::

jap, nekako logično.

LuGi ::

Mogoče gre v dražbo? :D

julah ::

odprli ga bodo in pobrali kar je noter zase.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije - šalabajzerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8815828 (5899) dice7
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310235 (8233) Zelnick
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022968 (16460) xxxul
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827216 (25027) galu
»

Odškodnina za poškodovan paket

Oddelek: Loža
162954 (2039) nokia6310

Več podobnih tem