» »

Storage

Storage

tec ::

Potrebujem večjo količino prostora in se pripravljam, da postavim raid polje z nekje 3TB

Kakšne diske vzet? Gledal sem tole, ampak mi hitachi ne leži najbolje. Tko, da me zanima kakšno opremo nabavit.

Pa še tole. A je sploh možno postavit raid3 in potem še en raid3, ki bi bil mirror? Oz. kako bi priporočali, da spravim skupaj 3TB in še mirror. Potem pa rabim še eno ohišje, da diske zmontiram not.

A bi se dalo npr. od bladecentra SAN storage vzet in ga prikljucit na PC ali Mac preko optike?

Če ima kdo kakšno idejo, kako se tega lotit...hvala vnaprej

ender ::

Diski bi bili verjetno najboljši kakšni Seagate, ker ti daje proizvajalec 5-letno garancijo. Namesto RAID3 ti priporočam RAID5.
Ne poznam nobenega krmilnika, ki bi ti omogočal dve RAID 3/5/6 polji povezat v mirror, čeprav jih precej omogoča povezovanje v striping (to oglašujejo kot RAID 30/50/60).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jan01 ::

Raje pogooglaj kako se (ne)obnese raid 5 na s več tera diski...

ender ::

Imam RAID6 z osmimi 1TB diski, in deluje brez problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Djuro ::

jan01: sam sem pred časom naredil raid6 z 42 diski (od tega 2 spare). Pa kolikor vem dela BP.

ender ::

Djuro: upam da si uporabil diske čim več različnih proizvajalcev in različnih serij, drugače se ti lahko zgodi, da ko bo crknil en disk, bodo v zelo kratkem času pocrkali še ostali (v najslabšem primeru med tem, ko se bo RAID rebuildal na spare).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fizicni vs. software Raid (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
899072 (6246) MrStein
»

RAID na osebnem računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
394325 (1888) pegasus
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293546 (2305) element
»

Raid

Oddelek: Strojna oprema
193797 (3535) ender
»

pomen raida??

Oddelek: Pomoč in nasveti
61193 (1067) aky

Več podobnih tem