» »

1 dolg 2 kratka piska

1 dolg 2 kratka piska

#000000 ::

Kaj naj bi pomenili tile piski ? Plata je pa GA-8N-SLI

edit: če po teh piskih stisnem CTRL+ALT+DEL se zadeva restarta in tudi lučke na tipkovnici posvetijo edino slike ni. Napajalnik je pomojem 460 w dost močen, vsaj da bios pokaže bi mogu bit.
  • spremenilo: #000000 ()

Nagi Bator ::

Mislim da ti BIOS pravi, da nekaj ne stima z graficno. Lahko, da je samo slabo vtaknjena v slot. Poglej v navodila maticne za ziher.

#000000 ::

Ma sem dal dol PCI-e in dal neko staro PCI grafiko, in isto piska. Fak

KandazaR ::

Zna bit celo napajalnik. Drugače pa je verjetno plata (sploh če si probal že drugo grafo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

teddy81 ::

Poguglaj za temi kodami za to plato. Pri HP prenosniku npr. to pomeni, da je graphic adapter failure. Torej napaka grafike.

Azrael ::

Koda pomeni problem z incializacijo grafičnega HW in je seveda lahko vzrok tudi plošča.

Samo preden greš v garancijsko menjavo ali nakup nove, še nekaj idej:

- je PCI kartica za test 100% v redu? V drugem PC dela?

- si pred testom s PCI kartico odstranil PCIe grafiko? Če je nisi, ni nujno, da bo PCI grafika delala, če je PCIe pokvarjena.

- malo upanja, CMOS Clear? Če se je okvara zgodila neposredno po posodobitvi BIOSa, je mogoče ravno to vzrok.

- za vsak primer preveri napajalnik, najbolje z drugim. Ob današnji nekvaliteti je lahko tudi on vzrok - prešibak zaradi okvare in plošča ne more zvoziti osnovnih testov strojne opreme (v takem primeru ni nujno, da bi odklapljanje diskov in ostalega pomagalo, zato je bolje preizkusiti drug napajalnik).
.
Nekoč je bil Slo-tech.

#000000 ::

Napajalnik je nov, in plata zgleda se nekaj odziva če stisnem ctrl-alt-del se zadeva restarta, in tud lučke zasvetjo edin slike ni, ob testu PCI grafike sem vzel dol PCI-e in dobu isti beep.

Bom jutr probu še s kako drugo grafiko al pa kr brez nje da vidm kaj bo brenčal pol.

`ripper` ::

preglej, ce ti grafika sede do konca v slot not. lahko, da jo sam na pol vtaknes. Plata drugac piska tud zarad ramov, samo je drugacen pisk. Porin rame se enkrat na novo not pa mogoce probej obrnit okol, ce mas kak par.
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Invictus ::

Ta pisk sporoča da je nekaj narobe z grafiko.

Za ostale piske naslednji link: http://www.pchell.com/hardware/beepcode...

LP I.

Duhec ::

Grafika se ne inicializira in je tako, kot da je ni not. Ni pa rečeno, da je ona kriva.
1. Poglej kondenzatorje na plati, če so napihnjeni ali celo puščajo... kaka rjava snov.
ali
2. Menjaj napajalnik.

jishiri ::

ali si mogoce sam sestavil konfiguracijo? nisem preverjal tvoje maticne plosce za bios verzijo...

namrec jaz sem sestavljal racunalnik in mi je enako piskalo.. (1L.)(2S.) naredil sem nekaj testeranj.. in ugotovil da sama maticna ni mogla iztisniti tistih 0.1V za RAMe ki sem jih imel notri zato pac ni delovala.. ce imas slucajno (Award BIOS) poizkusi kako drugo pomnilnisko paličico.



LP

#000000 ::

No sem skor pozabu, kriva je bila grafična, in tudi rezervna na PCI ni bila izpravna.

hvala LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z grafično kartico GTX780

Oddelek: Pomoč in nasveti
191914 (1653) smolkovicd
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272183 (1788) amacar
»

Je šla grafična ali napajalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
371841 (1376) _Denny_
»

PCI express x16

Oddelek: Pomoč in nasveti
242618 (2314) shadeX
»

Mrtva maticna ali ne???

Oddelek: Strojna oprema
121101 (1022) _Dejan_

Več podobnih tem