» »

nasvet za pc komponente

nasvet za pc komponente

sandrogrm ::

Načrtujem z nakupom računalnika, ki bi znal uporabljati tudi GPU kot matematični koprocesor. Sem setavil eno reč pa me zanima, če mi lahko svetujete, kako bi bilo mogoče bolje. Kombinacija je AMD Phenon + ASUS plošča (SLI podpora) + Nvidia grafična (CUDA programiranje).

Sledeča možna konfiguracija:
Procesor: AMD Phenom X4 9850+ Black Edition
Maticna plosca: ASUS M3N-HT Deluxe Mempipe - 3-Way SLI
Ram: Mushkin DIMM Kit Redline XP2-8000 4GB PC2-8000U CL5-5-5-15 (DDR2 1000)
Graficna kartica: ASUS GeForce 9800GT 512MB HybridPower
Trdi disk: SATA2 SEAGATE 500GB 32MB
Opticna enota: SATA2 Sony NEC AD-7203S
Ohisje: ANTEC Nine Hundred
Napajalnik: ZALMAN ZM600-HP
Hladilnik procesorja: ZALMAN CNPS8000

Pri napajalniku mi ni jasno dimenzija 120mm, 140mm ali so te mere vezane na ohišje, ali je v splošnem bolje večja mera kakor manjša in enako paše v ohišje. Želim si, da bi bil stroj med delom čim tišji (tukaj imam probleme, kaj je dobra kombinacija napajalnik+hladilnik+ohišje).
Najlepša hvala za pomoč.

lp s

solatko ::

Če hočeš tiho mašino, kupi ohišje ANTEC Tre hundred, ima napajalnik spodaj in se del s procesorjem in rami občutno manj greje in ima večjo pretočnost zraka, na vrhu pa ima tihi 120 vent za odvajanje toplega zraka.
Not lahko vgradiš še 3 dodatne počasne in tihe ventilatorje (2 sta priložena - zgoraj in zadaj). Napajalnik gre v vsako ohišje - standard. Osebno bi vzel LC POWER 750 - pri PC plus cca €100. Disk bi vzel Samsung F1 640GB 16MB - je hitrejši.

AapocalypseE ::

Jaz tudi priporočam Antec Three Hundred ohišje. Imam sam omenjeno ohišje in je res super. Spredaj sem še dal dva 12cm original antec ventilatorja. Prej sem mel neko navadno ohišje in sem mel na matični 49°C, zdaj pa mam 34°C, tako da res hladi dobro. Spredaj je še protiprašni filter, tako da se ne nabira prah v ohišju. Če pa kupiš Nine Hundred boš moral dokupit to zadevo, ker drugače boš mel ZELO zasvinjano notranjost računalnika.
Serijsko ma ohišje na zadnji strani en 12cm ventilator in na stropu enega 14cm za odvajanje zraka.

Napajalnik bi jaz vzel ta: http://www.ceneje.si/lc-power-napajalni...
Procesor pa Intel Q6600 oz. če so ti igre na prvem mestu, navit Core 2 Duo.

Zgodovina sprememb…

ShARk63 ::

Kaj pa Coolermaster RC-690? Sicer nimam izkusenj, ampak po slikah sodec zgleda uredu ohisje. Ce ima kdo izkusnje naj kaj vec napise.

solatko ::

Podobna zadeva, izgleda v redu, če ga dobiš ugodno se sigurno splača. Tre hundred je pri elektronika.si €50.

sandrogrm ::

Lepa hvala za pomoč in nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljanje gaming PCja

Oddelek: Kaj kupiti
181736 (1311) CyberAD
»

Katero ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
233325 (2428) Picero
»

ANTEC P180/182SE/190 vs. Thermaltake Xaser III (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547185 (5508) ABX
»

racunalnik in windows vista home pentium za 1100eur. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
2139478 (6881) JerryP
»

Se splaša kupit ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
997127 (4898) Big_Al

Več podobnih tem