» »

Težava z računalnikom,.... ali je kriv napajalnik?

Težava z računalnikom,.... ali je kriv napajalnik?

wisky ::

Imam sledeč problem. Ko prižgem računalnik se normalno zažene in deluje vse kot mora. Ko pa pustim računalnik v mirovanju caa. 3ure se mi računalnik dobesedno ugasne. Sedaj me pa zanima kaj bi bilo narobe, kajti mislim da je 100% kriv napajalnik da je preslab za moj sistem. Pred tem ko se mi je comp. ugasnil pa sem še igral: grid, unreal 3, crysis , brothers in arms

Še moj sistem:

Intel QX6850 navit na 4.0ghz ( vodno hlajen )
Asus rampage formula
2x2gb crucial ballastix tracer
Sapphire 4870X2
WD 500gb
Napajalnik LC POWER 700W

_Prince_ ::

hmm ja tale LC 700W se mi res nekam bogo slisi za takole masino pa se tako navito...:|

wisky ::

kako močan napajalnik mi priporočate in od katere firme ?

Pyr0Beast ::

Enako močan, samo da ni od LC-ja oz. katere druge poceni firme :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Arkangel je čist azdost. Lc pa zdaj sploh ni slaba firma. Metatron serija je čist ql.
Drugače pa sam predlagam da poskusiš menjati posamezne komponente in nato probavaš.

wisky ::

Kaj misliš kaj bi bil prvi vzrok glede mojega problema ?

BmN ::

Samo 700W napajalnik bi moral bit dovolj, ali ne? Mogoče pa je kje drugje problem?

AngelOfDeath ::

Vprašanje iz katere serije je napajalnik. Tele nove Metatrončke mislim da dela malo boljša firma kot oni 550W šrot. 700W dvomim da ti ta računalnik porabi. Mogoče se ti kaj pregreva ? Ali se izklaplja samo pri obremenitvah ?
edit: Slovnica

tilinho20 ::

Mogoče napajlnik je kriv. Samo ni pa premalo močen.

wisky ::

Mislim da ne gre za pregrevanje ker so temp take:
matična: 35
cpu: 38
Grafična: prvo jedro 39, drugo jedro je 25

Valvoline ::

Preveč si ga naviu
Probaj zmanjšat na stock al pa nek normalnega recimo 3.3-3.5ghz pa poglej potem če se bo pc spet ugašal. Lahka da se čipset na plati pregreva zarad Oc-ja če si njemu tut dvignu napetost,verjetn si če maš takšn OC.

Valvoline ::

hmm ja tale LC 700W se mi res nekam bogo slisi za takole masino pa se tako navito...:|

Vataža pa nima nobene vloge,navadna številka 700W.
Kolk amperov pa lahka potegne pr 12v in 5v tu je štos. Lahka je 400W napajalnik in je buljš k pa tisti deklariran 700W. Nekje sm prebral članek da pač zavajajo z temi številkami. Primerjari so razne napajalnike od 350W do 800W. Izkazalo se je da so je bil najmočnejši tisti z 500W mislim da Corsair. Drgač pa so skoraj vsi napajalniki od 400W naprej imel podobnih performans.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za 1400evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8612133 (9306) bojsi
»

Se še trudim z računalnikom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
15957 (743) Rippy
»

Izbira napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
362600 (2251) BuBBle.D
»

Kater napajalnik za OC???

Oddelek: Kaj kupiti
201628 (1313) Icematxyz
»

Q6600 in lc550

Oddelek: Strojna oprema
322002 (1204) Pesimist

Več podobnih tem