» »

Kater napajalnik za OC???

Kater napajalnik za OC???

Sagec ::

Lp ! Mam naslednjo konfiguracijo :
e6750,8800gt,2gb balistik tracer,seagate 500gb 32mb, asus p5k-e
Sedaj uporabljam 480w Lcpower

Zanima me kater napajalnik bi mi zadoščal za to konfiguracijo ??
Rabim izklučno za overcock in gaming !

Cena bi naj bila nekje okrog 100€
Za odgovore se že naprej zahvaljujem !
lp!

tilinho20 ::

Mislim, da bo ta napajalnik v redu.

Tomson ::

Seasonic, Corsair, Enermax, Tagan ---> katerikoli od teh bo več kot odlično opravil nalogo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tilen ::

Še najbolje pa LC 550W za ~30€.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

IVo ::

Tilen...Ta 550W LC za 30€ bi bil velko prešvoh... Kupi Hyperiona, ki ti ga je predložil tilinho20.

kmetek ::

ivo zakaj? imam podobno konfiguracijo pa dela vse ok :)

resda GPja...

IVo ::

Za kak resn overclock bo 550W premalo...

Tilen ::

Tilen...Ta 550W LC za 30€ bi bil velko prešvoh... Kupi Hyperiona, ki ti ga je predložil tilinho20.

Tako kot je za mojo mašino v podpisu hudo prešvoh ne ? Tak ki ne ve kateri napajalc kupit, bo pa extremno navijal? Dajte no...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Calligulla ::

LC 550w ali pa, ce se clovek res hoce izprsit LC 750w ali 700w ali koliko je ze je vrh glave.

IVo ::

Ja no sej sm reku da RESN OC... Tvoj niti ni... Jst sm mel svojga E6300 na 3600MHz, pa Grafa in rami so bli tut dost bolj OCjani kot tvoji.

Tilen ::

Jaz nisem nikjer napisal, da je moj oc resen, ali pač? Samo pravim, da tisti ki ne ve niti kakšen PSU bi kupil ne bo resno navijal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Cveto ::

Meni 450 vatni Chieftec poganja (GPS-450A) poganja brez problemov kar orenk navit sistem (iz podpisa). V škatli imam še dva Seagate 250GB Sata diska, en Maxtor 160GB ide disk, DVD in DVD-RW pogon, en 120mm in en 92mm ventilator. Sistem je tudi pri velikih obremenitvah (1 uro orthosa, OCCT, Crysis...) rock stable, čeprav vem da je precej na meji svojih zmogljivosti (C2D na 3,5ghz in navita 8800GT nista ravno varčna)

A to pomeni da ti napajalniki vseeno niso tako slabi?

IVo ::

Cveto tvoj napajalnik je 8-O. Skor da ne verjamem da to sploh lahko dela... Sam čudeži se dogajajo. Bi me pa zelo zanimal kako bi se odnesel z kakim quadom...

Sagec ::

Omg zdej sm pa low pa imam samo vprašanje k na napajalce resn nism nidkar vlagu dnarja..

Za lc 550w me res skrbi.. tko da raje vzamem lc 700w al pa kakega enermaxa k so res stabilni pri svojih voltažah in tokih..

Sporočim ko kupim !
lp!

Dripc ::

Jst mam Lc 550



Tko da kar se glede napajalnika tiče............

Lp

egomez ::

Cveto tvoj napajalnik je 8-O. Skor da ne verjamem da to sploh lahko dela... Sam čudeži se dogajajo. Bi me pa zelo zanimal kako bi se odnesel z kakim quadom...


To me pa spominja še na čase ko sem tudi jaz navijal. Takrat sem imel nek 250W napajalnik, ki sem ga imel še od starega računalnika in ker je delalo ga nisem menjal. Večina se je čudila kako sploh dela. Sicer sem mu odstranil ohišje, pa ene 6 ventilatorjev je bilo v kišti. No, enkrat pa očitno nisem imel vseh vključenih pa sta se dva tranzistorja v napajalniku kar stopila:)

No, sedaj kupujem spet nove komponente, tako da tokrat jim bom privoščil tudi nov napajalnik. Navil bom le rahlo in ne bom iskal nobenih mej komponent. Rabim samo soliden in ne vrhunski napajalnik, tako da tudi LC bi mogel biti dovolj. Pa tudi ultratih ni treba da je. So pa nekateri pisali da slišijo visokofrekvenčno piskanje pri nekaterih LC-jih, kar bi me pa motilo. Kako je pri temu 700W ki ga omenjate, se sliši to piskanje?

Oz. kaj bi bil best buy v SLO glede na ceno vs. stabilnost in izkoristek?

tilinho20 ::

Lc Power se je zelo popravil s temi najnovejšimi napajalniki (Arkangel, Hyperion). Oba sta zelo kvalitetna.

Svizec69 ::

Sagec@

sam imam skoraj identično konfiguracijo skupaj sestavljeno, razen grafična se razlikuje ampak je po porabi energije nekje v istem rangu oz. še mogoče malo bolj požrešna (radeon x1950xt...), procesor mam enak in na izzi navit. In mi moj Enermax Liberty 500W, ki pride nekje 100€ kot je tvoj buget vse zelo lepo poganja. Ga priporočam, čeprav bo marsikdo reko da je predrag.... Jaz ga ne menjam za neke 700 ali 800W napajlnike ker je tale čisto dovolj, ni nobenih napetostnih motenj, ne pregreva se, tih je... skratka meni je prva klasa.

Wofk ::

lc 550w je čisto dovolj močan qx9650 na 5ghz+ ter lc 550w za tomaže

Cveto ::

Aja, narobe sem napisal, napajalnik je samo 400W! :D





Pa še nekaj testov, da ne boste mislili, da nakladam!





Višje pa nisem probal iti, ker se res bojim, da se bo pokadilo iz napajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

Icematxyz ::

LC 550. Več kot dovolj. Sam bi dražji napajalnik kupil le, če bi bil dober in pasivno hlajen obenem ali pa morda zato da ima kable na konektorje. Torej da imaš toliko kablov v ohišju kot jih dejansko potrebuješ.

Ampak to so že malenkosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalec Corsair ali Thermaltake?

Oddelek: Kaj kupiti
291805 (1237) Dr_M
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605469 (4563) Pyr0Beast
»

Corsair VX 550W

Oddelek: Kaj kupiti
112248 (1997) RC14
»

PC za igrice/full HD montažo do 1000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
272123 (1399) pozitron
»

napajalnik ?

Oddelek: Strojna oprema
8955 (781) Calligula

Več podobnih tem