» »

Internetni liniji se sfuzlal :-)

Internetni liniji se sfuzlal :-)

Yoxi ::

Evo neki ne zastopm...... Imam paket 1Mb internetno povezavo preko kabeljske Evj elektroprom . To pomeni okolo 128 kb/sek prenosa a ne ....popravite me če se motim.....
In kaj se mi zgodi danes.....internet deluje presenetljivo hitro.. Potegnem 20Mb velik fajl dol v pičlih parih sekundih, pogledam prenos mi kaže okol 330kb/sek halooooooo kak je pa to možn ... ??? NČ JASN ŠE KR ampak zlo vesel take linije če človek plačuje samo za 1 Mb prenosa.



Čudo tehnike :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Doman ::

Meni pri 4mb paketu vleče tudi 700kb/s prvih nekaj sekund.

Pyr0Beast ::

Dejansko to browser prednaloži nekaj podatkov, medtem, ko ti izbiraš, kam boš stvar shranjeval :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

buneech ::

To se je dogajalo na telemachu, samo, da so tam zviševali hitrosti internetnih paketov :)

Senitel ::

Za 20Mb file na 1Mb liniji rabiš točno 20 sekund. >:D

gokky ::

Tako kot si napisal, drži. Vendar pa v glavah večine uporabnikov:
- 1Mb linija pomeni 1 megabit na sekundo
- 20Mb file pomeni 20 megaBAJTOV (20MB)

Izi ::

Verjetno si mislil 20 MB in ne 20 Mb.
Za 20 Megabajtov podatkov rabiš z 1 Megabitno linijo točno 160 sekund. Prenos je res teoretično do 128 Kilobajtov na sekundo.
In kot je bilo že rečeno browserji ponavadi podatke začno prenašati takoj ko ti klikneš povezavo in medtem ko ti izbiraš kam boš sploh shranil datoteko in poklikaš vse tiste potrebne gumbke za potrditev je lahko celotna datoteka že v začasni mapi na disku. Ko ti klikneš zadnjo potrditev se samo še prenese iz začasne mape v tisto, ki si jo izbral.
Od tod potem občutek ogromne brzine.

Ko se boš spravil na download Gigabajt ali več podatkov, boš opazil, da vse le ni tako hitro, tisti števec prenosa podatkov bo kazal pravo vrednost šele po nekaj minutah prenosa.

Yoxi ::

Ja vem da so pri prenosu začetne špice visoke prenosa in da se ponavadi potem zniža prenos. Ampak čudno se mi zdi da tudi emula do sedaj ni presegala meje 130kb/sek prenosa, sedaj pa vleče prek 300kb/sek.
Sej zastopm vso to zadevo ampak mam tak filing kakor da bi se mojemu ponudniku sfuzlalo in da je sedaj hitrejši prenos. Sm si za foro potegnu en gonilnik za grafo z nvidine strani k je 80mb velik in je konstantno cel fajl poteglo s 330kb/sek prenosa. Dejansko pri 1mb povezavi nebi smelo presegati 130kb/sek. če se ne motim a ne ....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Izi ::

In kje je torej problem?
Ali te peče vest, ker dobiš več kot si naročil? >:D

Yoxi ::

Dobil več kot plačam, je to samo + zame. Sm pa pač napisal da se mi čudno zdi da se to dogaja :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Pesimist ::

eh dogaja se marsikaj. Eni majo po 60Mbit odprto oz kolko pac nese modem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
5807 (728) techfreak :)
»

počasen USB ključek - Corsair Voyager GT 16GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
193374 (2861) tsatthoggua
»

ADSL speed

Oddelek: Omrežja in internet
61679 (1331) Mavrik
»

Cable internet

Oddelek: Omrežja in internet
12999 (736) bzagozen
»

Kako naviti modem...

Oddelek: Navijanje
81542 (1200) EvilK|NG

Več podobnih tem