» »

Trdi disk med dvema računalnikoma

Trdi disk med dvema računalnikoma

iNDigo_Child ::

Danes sem malo eksperimentiral in iz prvega kompa vzel trdi disk (naloženi XPji in Vista) in ga dal v drugi komp (kjer je bil že trdi disk noter). Do tu še vse dela, saj so se windowsi naložili z drugega diska (pač, tistega, ki je že bil notr)... ko pa sem drugega izklopil in zagnal komp le s prvim, mi je normalno vklopilo bootscreen (kot mi nardi na prvem kompu), a ko sem zagnal enega od sistemov (ni važno, ali Vista ali XP), se mi je po nekajsekundnem nalaganju za kratek čas pokazal moder ekran (preveč na hitro, da bi uspel kaj prebrati z njega, nato pa se je komp resetiral. Zanima me, če je sploh možno, da na enem kompu instaliraš Windowse, na drugem pa jih zaženeš? Rahlo se mi zdi vprašanje neumno, saj resda sta kommpa različna po konfiguraciji, toda vseeno sprašujem, če je to možno, mogoče pa je kdo kaj pogruntal.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

solatko ::

Poizkusi dat v DVD tisti cd, ki si ga dobil pri osnovni plošči, še prej pa bi bilo dobro, če bi odstranil gonilnike za matično (če je drugačne konfiguracije (amd - intel)), ter za vse kontrolerje (disk, dvd, usb), potem bo sistem naložil potrebne gonilnike iz CD-ja in iz neta, morda ti bo zahteval programski cd (xp in visto)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava operacijskega sistema ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13310935 (9146) Assass1n
»

PC tezava, ki se ponavlja (vzrok neznan), sumim disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71093 (977) bobi1992
»

ali dela OS na drugem racunalniku?

Oddelek: Strojna oprema
7716 (555) Tomajdic
»

Problem z namestitvijo Viste......grozn problem.

Oddelek: Operacijski sistemi
171679 (1197) icek
»

komp za ~750eur

Oddelek: Kaj kupiti
5997 (889) Čmrlj

Več podobnih tem