» »

Pomoč pri particijah

Pomoč pri particijah

danielka84 ::

Rabim pomoč, torej:
Kako naj zaklenem eno particijo, da bom vsebino lahko gledal samo jaz pod prijavljenim svojim accountom?
A obstaja kak program?kakšen?kateri?
A se to da nareit kr v winsih? mam winXP

lp
ni-da-ni

SanSan ::

V Winsih ne bos mogel skriti cele particije, vsaj kolker jaz vem.
Sprobal pa sem ze program (PGP Disk), ki se pojavi kot posebna particija in ga lahko zaklenes s kljucem, ki je zelo hudo kodiran, tak da gesla raje ne pozabit.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

danielka84 ::

ja sem ga vunpotegnil in naštimal, samo zgleda da ne deluje z WinXP najbolje!
noče mi pokazati particije??
drugače mi pokaže pot control_panel/h:
zgleda da ne dal z winXP, novejše različice je pa treba palčat;((

še ve kdo kaj?
ni-da-ni

ToniT ::

Sploh ne vem, kaj kompliciraš. Naredi NTFS particijo, odstrani vsem vse pravice in jih daj samo sebi in na koncu še lahko vse skupaj zakriptiraš z EFS - pri tem pa bodi previden.

danielka84 ::

EFS? bodo malo bolj natančen, prosim?
pa glede pravic, jes jih nikjer ne najdem??
lp
ni-da-ni

tec ::

Eden lazjih nacinov je uporaba TweakUI-ja, kjer lahko skrijes doloceno particijo. Ko jo hoces uporabljat jo pa spet odkrijes. Malo je zamudno, vendar je zelo preprosto. Pa ce racunalnik uporabljajo kaksni bolj izkuseni, lahko se TweakUI skrijes v msconfig. Ampak to je spet malo zamudno. No sam ideja.

ToniT ::

Od začetka:
NTFS sistem pozna pravice dostopa, branja, pisanja itd. na nivoju datoteke. Vsakemu uporabniku lahko določiš ali bo datoteko (direktorij) samo bral, pisal v njo, brisal ali pa sploh ne bo imel dostopa do nje.
V win xp moraš najprej izklopiti simple file sharing :
Explorer->tools->View in tam zbrišeš kljukico pri Simple file sharing.
Nato boš imel v lastnostih mape (datoteke) tudi security, kjer lahko določiš zgoraj našteto.
S tem lahko zablokiraš dostop vsem, razen administratorju.
Če pa želiš zablokirati dostop vsem in zašifrirati datoteke, pa uporabiš EFS (Encrypting file system). Takrat pa ne bo imel dostopa do teh datotek nihče brez ključa - če izgubiš ključ - adijo podatki tudi za tebe.

Nekaj o tem ima Andrej napisano na svoji strani:
www.budja.com/xp

Mercier ::

S tem, da je admin bog in lahko da klkico z EFS stran in ima popoln dostop. Če nisi admin, nisi pred njim varen v nobenem primeru. >:D

CaqKa ::

pa če imaš ntfs lahko tisti tvoji particiji določiš namesto "črke pogona" kam naj zmounta particijo... podobno kot na linuxu.. potem pa delaš z tistim dirom enako kot z ostalimi recimo da ga narediš Hidden ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win xp, uporabniški računi in dostop do diskov

Oddelek: Operacijski sistemi
51052 (935) mihax00
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232482 (2059) ToniT
»

Fat 32 : NTFS

Oddelek: Pomoč in nasveti
201495 (1228) andrej
»

WinXP - zaklenjena mapa

Oddelek: Pomoč in nasveti
101131 (953) andrej
»

Win XP kako do FAT particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
101247 (1126) ToniT

Več podobnih tem