» »

VIP - Večer za inovativne in podjetne: Japec Jakopin, Seaway

VIP - Večer za inovativne in podjetne: Japec Jakopin, Seaway

Kiberpipa -

V letošnji sezoni se ponovno vračajo VIP - Večeri za inovativne in podjetne, ki jih organizirata LUI - Ljubljanski univerzitetni inkubator, in Kiberpipa. Potekali bodo enkrat mesečno, vsak drugi četrtek v mesecu (januarja 2009 izjemoma tretji četrtek) v Kiberpipi na Kersnikovi 6 na v večernih urah. Kot se za VIP spodobi, bomo tudi letos gostili zanimive goste - uspešne inovativne podjetnike, ki bodo z nami delili svoja znanja in izkušnje na svoji poti do uspeha.



Dobimo se v četrtek, 9. oktobra 2008 ob 19. uri! Prvi VIP večer bo s svojo prisotnostjo počastil Japec Jakopin, bivši profesor ljubljanske Medicinske fakultete, snovalec bark in soustanovitelj uspešnega slovenskega podjetja Seaway. Svojo uspešno podjetniško kariero je Japec od samega začetka delil z mlajšim bratom Jernejem. Skupaj sta leta 1983 najprej ustanovila studio J&J design za načrtovanje plovil, leta 1989 pa še podjetje Seaway. Leta 1995 sta bila brata Jakopin izbrana za nagrado Podjetnik leta, leta 2007 pa sta prejela gorenjsko gazelo. Z gostom bomo govorili o njegovi nenavadni poklicni poti, o sodelovanju z Elanom in odločitvijo bratov Jakopin, da gresta 'na svoje' ter o ključnih dejavnikih, ki so vplivali na uspeh podjetja Seaway. Japec Jakopin bo s poslušalci delil izkušnje in nasvete, po zaključenem pogovoru se bo z gostom mogoče tudi osebno pogovoriti.



Zaradi lažje organizacije dogodka prosimo za potrditev udeležbe preko Facebook skupine LUI Slovenija. Več informacij...

9 komentarjev

softwar66 ::

Ker ne uporabljam in nočem uporabljati facebooka me žal ne bo. Kje je tu demokracija!?

GizmoX ::

Ker ne uporabljam in nočem uporabljati facebooka me žal ne bo. Kje je tu demokracija!?

Exactly!:P
(če bi si znal vzeti čas in bi lahko prišel, bi se verjetno vseeno potrudil, tudi z knjižnjim obrazom:8))
udirač => uni. dipl. inž. rač.

huelz ::

Sistem prijave je vsekakor malodane butast. Sploh za nas, ki se teh servisov iz taksnih ali drugacnih vzrokov ne posluzujemo.
Sicer pa, Japec kaj novega ne bo imel za povedat (kar seveda ni ze povedal parkrat), me pa bolj zalosti dejstvo, da zasluge glede uspesnoti (brata) pripisujeta samo in le sebi (pa ne me narobe razumet, to kar sta ustvarila je hvale vredno).
Seveda, tisti, ki poznamo ozadje, bi lahko rekli kako krepko tudi cez to, mi je pa samo zal, kam gre (ali je sla) zadeva zadnje case.
Sploh pa, vazna je itak samo miselnost, kaj se dogaja v ozadju pa kot receno niti ni omembe vredno.
Podravljam pa take dogodke, ki jih je vsekakor premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Primoz ::

Pač prideš brez prijave in jim tako pokažeš kaj si misliš o facebook prijavah ;). Oz. pač prosijo, vendar ne zahtevajo.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Tear_DR0P ::

kdor hoče lahko pride tudi brez prijave - ker pa ljudje iz bolj poslovnih voda radi vedo kdo drug še pride, se trudimo da bi jim to omogočili - z njim priljubljeno storitvijo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

G-man ::

In your face, Facebook!

Ziga Dolhar ::

Ker ne uporabljam in nočem uporabljati facebooka me žal ne bo. Kje je tu demokracija!?


Demokracija je v tvoji odlocitvi, da te ne bo.
https://dolhar.si/

Matheeew ::

A je res potrebno toliko (zelo milo rečeno) nepotrebnih komentarjev.

Gost je zanimiv, njuno podjetje v špici kar se navtike tiče, v komentarjih pa neko pizdenje čez facebook 8-O

Tear_DR0P ::

če si kdo v zadnjem trenutnku premisli, si dogodek še vedno lahko ogleda preko spleta v živo http://video.kiberpipa.org/live.html - facebooka se boste v tem primeru izognili na daleč8-)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A ima Slovenija kak primer omembe vrednega projekta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5913952 (3066) krneki0001
»

Najbogatejši Slovenci 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6423091 (14031) Assass1n
»

V Kiberpipi ta teden: Izdelava video igralnega avtomata, Minilo je 10 let, VIP z Milo

Oddelek: Novice / Kiberpipa
134035 (2872) Tear_DR0P
»

V Kiberpipi ta teden

Oddelek: Novice / Kiberpipa
82905 (2172) Tear_DR0P
»

Večer za inovativne in podjetne: Kristjan Pečanac

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
145303 (4729) hruske

Več podobnih tem