» »

ali gre za isto zadevo?

ali gre za isto zadevo?

All ::

Nekaj se igram z vestelovim (matrix in kitton) dvd predvajalnikom, oz. dvema.
Oba imata podobno, vendar ne enako napajalno vezje. Pri obeh je odletel čip v napajalniku.
prvi
drugi
zanima me če gre tu za enako zadevo?, da ne bom dimnih signalov spuščal :-))

Mikron ::

Nahitro sem pregledal in mislim, da nista enaka. Gledal sem pin out in "interno blok shemo" Lahko da imajo, samo različne oznake. Jaz bi počakal, da odgovori nekdo, ki se bolje spozna:).

All ::

Še mal sm vezje pogledu, in je sila identično, razlikuje se v eni diodi, ter v enem kondenzatorju.

še slikce

Zopet delujoči matrix


Še v razsulu kitton. Potrebno je zamenjati še diode....dušilko...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Priporočena vezava izgleda enaka pri obeh, v pinoutu je majhna razlika, pin 2 pri TNY 26x je vezan na masu ICja, pri NCP10xx pa ni priklopljen nikamor - visi v zraku in bi ga lahko brez škode vezal na maso. Nisem pa še preveril delovnih napetosti in frekvenc.

>Še mal sm vezje pogledu, in je sila identično, razlikuje se v eni diodi, ter v enem kondenzatorju.

Kaže, da res ni hudih razlik. Mogoče bo na mestu še menjava optocoplerja, saj je lahko tudi ta šel po gobe ali je vsaj slab, saj kot na sliki izgleda, je bilo precej toplo.
Nekoč je bil Slo-tech.

All ::

Thx Azrael....
optokopler bom še preveril..tako ali tako morm še zamenjat par stvari...diode dušilko...

tole se precej greje že po defoltu, saj so na obeh ploščah znaki pregrevanja....ok tist k je orng črno je neuspešen poizkus popravila :-))))

Pyr0Beast ::

Mogoče podobna shema prav pride. :)



Gre se za shemo od referenčnega PSU-ja za Zoran Vaddis 9 čipset/dekorder.

-12 +12V nista nadzorovani napetosti, pri prenapetosti je na drugem PCB-ju ene par zenerc, da popivna to napetost.
5V je nadzorovana najverjetneje preko T431 shunt regulatorja in optocouplerja.

3.3V je 'generirana' iz 5V s pomočjo 2h diod, na katerih je padec 2x0.7V = 1,4V, kar iz 5V znese okoli 3.6V .. na meji vzdržnosti za elektroniko.

Obvezno bi preveril kondenzatorje na izhodu in po možnosti dodal enega 1000uF na 5V linijo.
Če imaš kakšne lučke, katere ti svetijo stalno, ko je predvajalnik vklopljen, jih ne oklapljaj, saj bo začel PSU nemarno cvikati, ko bo vsake kvatre filal kondenzatorje :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelan računalniški napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
152275 (1703) jjedat
»

optocoupler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383414 (2956) korenje3
»

Sposoja osciloskopa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152444 (1853) Azrael
»

Obstaja kakšen ampermeter za velike tokove in majhne napetosti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62356 (2212) radiator
»

a/d pretvornik -> usb

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222159 (1733) BluPhenix

Več podobnih tem