» »

Celeron vs. Pentium 4

Celeron vs. Pentium 4

mercury ::

Živjo,
Štimam si en starejši PC za linux only. Trenutno je noter Celeron 2700 FSB400, 512M DDR RAM. Gor je Ubuntu in komaj da pelje; firefox že pri par tab-ih šteka. Sedaj pa vprašanje; a bi bila bistvena (opazna) razlika če bi menjal CPU za Pentium 4 2800 FSB533 in dodal še 512M RAMa?

L.P.

jest10 ::

Pri tebi je verjetno večji problem pomanjkanje rama.
Je pa P4 kar opazno močnejši od Celerona.

Pyr0Beast ::

Procesorja sta si bolj ali manj enaka, kar ti manjka je ram in pa defragmentiran disk.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BaRtMaN ::

Procesorja sta si bolj ali manj enaka, kar ti manjka je ram in pa defragmentiran disk.

Odvisno od datotečnega sistema. Ubuntu privzzeto naštima ext3, ki načeloma ne rabi defragmentacije (niti za tako opravilo ni programa).

Pyr0Beast ::

To je res, je pa Ubuntu prav nesramno počasen.

Sam bi sicer priporočal portable linux, kateri je na disku prav nesramno hiter [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Liker ::

Takole je:

Cely 2.7 in 512MB rama bi moralo biti za brskanje po internetu vec kot dovolj.
Samo za primer, imam dva starejsa racunalnika, Celeron 2000, eden ima 512MB SDR spomina, drugi pa pravtako Celeron 2000 in "le" 256 DDR spomina.
Na prvem imam XPje, in firefox 3 deluje brez vsakrsnih problemov tudi pri 10+ tabih.
Na drugem pa imam nalozen stable debian in pravtako firefox 3, ter tudi deluje povsem normalno.

Glede na to da pravis da je sistem neodziven so mozne tri stvari:

1) Pravis da je starejsi racunalnik, kaksen je disk ki je notri? Mogoce kaksna prastara zadeva z manj kot 10GB ? Stari diski so IZJEMNO pocasni, in jim ponavadi ne pomaga niti najitrejsi CPU in neskoncno rama (pred kratkim izkusil na lastni kozi, ko mi je odletel disk en malo starejsi maxtor, in sem na E2200 priklopil star Seagate 6.4GB disk, pa sem bil spet v 90-ih kar se hitrosti tice).

2) Imas kaksen zelo sumljiv vezni nabor na plosci (mogoce slabo podprto v linuxu, ali kaj podobnega).

3) Nekaj je narobe z operacijskim sistemom. (poskusi se kaksno drugo distribucijo z uporabo Live CDjev, ki jih imajo ze prakticno vsi)

Drugace pa P4 2.8 + 1GB rama, je sistem ki lahko se danes sluzi tudi za resno uporabo (seveda tudi igre s primerno grafiko), tako da ce mislim imeti racunalnik samo za pisarniska opravila, osebno menim da je nadgradnja "overkill"

LP

mercury ::

Hvala fantje!
Osebno sem vedno bil prepričan da je Celeron tisti ki ne dela nikamor. Tudi v XPjih zadeva ni nikoli delala ravno s svetlobno hitrostjo.

Ubuntuji so res med počasnimi distroji. Sam na Gentoo ne grem več (13h za KDE scompilat!!!). Verjetno se bom odločil da grem v investicijo, ker trenutno je PC komajda uporaben za osnovno delo.

Ahja, diski niso krivi. Imam dva WDja 80G + 160G oba 7200 na IDE, tako da to ne bi smel bit problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mercury ()

BaRtMaN ::

Probaj še Xubuntu. Uporablja XFCE, lahkokategorni upravljalec namizja.

Aja, ni ti treba na novo nameščat sistema. Samo namesti paket xubuntu-desktop in nato pri prijavi izberi tip seje XFCE (z F10 dobiš meni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

mercury ::

Sem ravno pred dnevi imel gor Linux Mint Fluxbox (derivat ubuntuja s fluxbox-em ; ultra light weight), pa ni bilo bistveno boljše. Tnx anyway!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlog za upočasnitev starih računalnikov?

Oddelek: Strojna oprema
415056 (3659) cegu
»

Katero Linux distribucijo, da bo gladko tekla

Oddelek: Operacijski sistemi
171889 (1576) c0dehunter
»

Ubuntu bo upokojil HAL

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
404333 (2912) poweroff
»

Lightwieght Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192191 (1385) hojnikb

Več podobnih tem