» »

crossover cable - križni kabel

crossover cable - križni kabel

mrhovina69 ::

zdravo!
imam 2 računalnika z visto in bi ju rad povezal z križnim kablom. navodila so nejasna...
prosim pomoč z vspostavitvijo povezave od A do Ž, če je možno.
zanima me še kje se pojavi kaka ikona za povezavo,ko je povezava že narihtana?
hvala!

<b>klima</b> ::

Kaj zdej maš težave s samim kablom, ali je kabel ok, pa te povezava zafrkava?

mrhovina69 ::

kabel je ok ampak ne vem kako ga narihtat,instalirat,namestit...
navodila na netu so pa nejasna in nenatančna.vodijo me na take ikone, ki jih sploh ni.
moj podpis!

bibip ::

Štekaš, pa dela.
Če hočeš drugi računalnik preko prvega na internet spravit, moraš pa tisti most naredit.

dronyx ::

In cilj tega početja je...? Če že imaš kupljen crossover kabel, ga vtakneš samo v oba računalnika (v mrežni kartici jasno) in sta povezana. Tehnično je v bistvu to vse. Naprej pa je odvisno, kaj bi rad s tem počel...

Če bi rad recimo delil mape med računalnikoma, kopiral datoteke ali dal v skupno rabo recimo tiskalnik, ki je priključen na računalnik, moraš v vsakem primeru nastaviti na obeh mrežnih vmesnikih IP naslova in naslova morata biti seveda tudi v istem omrežju. Poleg tega moraš obema računalnikoma nastaviti različno ime in isto WORKGROUP. Recimo kot primer:

PC1
Full computer name: PC1
Workgroup: KRNEKI
IP: 192.168.100.10
maska: 255.255.255.0

PC2
Full computer name: PC2
Workgroup: KRNEKI
IP: 192.168.100.20
maska: 255.255.255.0

Ko imaš to nastavljeno, se računalnika "vidita" med sabo in potem se lahko ukvarjaš naprej s skupno rabo sredstev.

Če imaš na enem računalniku povezavo v Internet in bi to isto rad še ne drugem računalniku, potem ti verjetno na tistem računalniku ni potrebno nastaviti IP naslova, ker ga dobi od ADSL vmesnika samodejno prek DHCP. Slediš pa navodilom za souporabo Internet povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kixs ::

Pri novejsih racunalnikih/mreznih niti ne potrebujes crossover kabla, ker mrezna sama zazna in obrne signale.

lp

bibip ::

@kixs97
Sigurno? Kakšen vir? Me zanima...

kixs ::

Sam tega nisem probal. Mi je pa tule na firmi en demonstriral, ker tudi nisem verjel - tega je ze cca 3 leta.

lp

bibip ::

Zanimivo... Bom sprobal enkrat... :(

dronyx ::

Automatic crossover...samo ne verjamem pa, da to možnost podpirajo že vse 1000BASE-T mrežne kartice. Poizkusiš pa lahko, če ne dela, greš pa po crossover kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mrhovina69 ::

onix, hvala, dobro si to razložil.se mi že nekaj svita, bomo vidli,če mi bo uspelo.
moj podpis!

mrhovina69 ::

ne vem kje bi lahko to narihtal!

PC1
Full computer name: PC1
Workgroup: KRNEKI
IP: 192.168.100.10
maska: 255.255.255.0

PC2
Full computer name: PC2
Workgroup: KRNEKI
IP: 192.168.100.20
maska: 255.255.255.0


predvsem IP ne vem kje bi narihtal.
če pa slučajno vse štima pol pa ne najdem fatoteke ali ikone s katero grem na drugi računalnik.
moj podpis!

dronyx ::

Sicer nimam Viste, ampak za IP nastavitev lahko slediš tem navodilom. DNS strežnike in Gateway ti ni potrebno nič vpisovat. Samo IP naslov in masko omrežja.

Da spremeniš ime računalnika in predvsem nastaviš isto WORKGROUP pa tole. Tu je bistvo, da sta imena različna, workgroup pa isti. Lahko pa pustiš kar privzeta imena. Na XP je recimo workgroup privzeto WORKGROUP. Na Visti pa ne vem kako je s tem.

Drugače pa imaš tule kopico ostalih dobrih navodil za to, kar hočeš narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako prenesti podatke iz starega računalnika na novega?

Oddelek: Omrežja in internet
103290 (2721) solatko
»

ne dela mreža preko crossover kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171602 (1445) Invictus
»

Mrežna povezava preko Switcha

Oddelek: Omrežja in internet
71275 (1108) bartmatej
»

KAko povezati dva rač? :(

Oddelek: Omrežja in internet
151559 (1313) DSmidgy
»

Povezava PC ----> prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
91259 (1147) Dr.S

Več podobnih tem