» »

Premajhna slika

Premajhna slika

mrhovina69 ::

zdravo!
imam premajhno sliko,ko vklopim kako igrico. ko igrica ni vklopljena je slika normalne velikosti.ne vem kako se tega znebit in prosim za pomoč.
hvala!

<b>klima</b> ::

Kako premajhno sliko? Govoriš mogoče o resoluciji, ki se spremeni, ko zaštartaš kak špil?

mrhovina69 ::

ja to sem mislil.resolucija se zmanjša, ko zaštartam špil.
moj podpis!

bluefish ::

to je čisto normalno. V igri v nastavitvah nastavi na želeno resoulucijo in to je to. Seveda se bo pri nekaterih igrah še vedno zmanjšala ob prihodu v meni, vendar pa bo v igri takšna, kot si jo določil.

mrhovina69 ::

ampak na ostalih računalnikih se to ne dogaja. ne glede kakšna je resolucija na računalniku,v igri se vedno avto nastavi na celozaslonski način.

torej ugotovil sem,da ni resolucija kriva ampak ob prihodu v igro se slika ne nastavi na celozaslonski način. poleg tega v vseh igrah ne moreš štimat resolucije.
moj podpis!

`ripper` ::

alt+enter?
to naj bi switchalo med fullscreen in obratno
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Izi ::

Tudi grafični driverji imajo nastavitev kako naj se obnaša ob manjših resolucijah od naravne.
Ponavadi se nastavi, da ti sliko raztegne čez cel ekran ne glede na resolucijo. To lahko nastaviš samo v grafičnih driverjih. Lahko pa je raztegovanje izkljuceno in potem boš pri igri, kjer preklopi v manjšo resolucijo imel vse naokoli črn rob.

Seveda pa je takorekoč nujno, da v vsaki igri posebej nastaviš da uporablja enako resolucijo kot je predvidena za tvoj monitor. Tako bo slika daleč najlepša in seveda čez cel ekran ne glede kako imaš ti nastavljeno raztegovanje v grafičnih driverjih.

mrhovina69 ::

ja, še vedno imam ta problem. alt+enter ne deluje. za grafične driverje pa ne vem kje se nastavijo oz. kako se nastavijo.
ponavljam svoj problem. namizje in nekateri programi delujejo v normalnem celozaslonskem načinu medtem,ko nekateri programi enostavno nočejo. ne mi rečt,da je resolucija kriva. a ima kaj widescreen veze s tem?
moj podpis!

huek111 ::

Kateri programi ne delajo?Katero grafično imaš??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

Valvoline ::

A je to navadni al pa lcd monitor
To se ponavad dogaja pr navadnih(katodnih) monitorjev. Če je navadni monitor včasih k spremeniš resolucijo morš potem ročno nastavit velikost slike. Rastegneš levo-desno gor-dol in jo centriraš glih na sredino.
Če je LCD pa je priklopljen na VGA ne na DVI se včasih enako dogaja.

mrhovina69 ::

to je prenosnik,ki ima integrirano grafično.
za monitor pa mislim,da je lcd.
moj podpis!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črna robova na ekranu v igrah

Oddelek: Pomoč in nasveti
5566 (526) Mavrik
»

Igre in širokozaslonski 16:9 ekrani

Oddelek: Igre
352764 (1887) Jaffa
»

Monitor - Widescreen 16:9 ... info

Oddelek: Pomoč in nasveti
121283 (971) Izi
»

WIN XP- DOS programi ne delajo več "ful-screen" !

Oddelek: Pomoč in nasveti
81056 (902) _Tom_
»

Kateri monitor je boljši za oči: CRT ali LCD?

Oddelek: Kaj kupiti
312452 (1878) andrej

Več podobnih tem