» »

Racunalnik se izklaplja

Racunalnik se izklaplja

poki ::

Imam problem, da se računalnik vsake toliko casa kar na lepem resetira in se ponovno zazene. Vsi ventilatorji delujejo pravilno. Ne vem pa ali je problem mogoče v napajalniku. Na matični pa ni videt da bi bil kak kondenzator napihjen. Je zde kdo imel kak tak problem ali pa ce ima kdo kaksen uporabn nasvet.

Lp poki

Pyr0Beast ::

Zna biti napajalnik ali pa pregrevanje procesorja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Duhec ::

Najprej odstrani kljukico pred "Samodejno zaženi ponovno", ki jo najdeš pod Nadzorna plošča, Sistem, zavihek Dodatno, Nastavitve pri "Zagon in obnovitev", shrani in restartaj sistem.
Če se ti zdaj še resetira komp potem imaš težavo po vsej verjetnosti z napajalnikom.
Če pa začneš dobivat BSOD (blue screen)s kodo napake, navadno Stop 0x00000xx (xxxxxxx,xxxxxxxx,xxxxxxxx,xxxxxxx) pa jo prepiši sem, da jo analiziramo.Če so ti BSODi-i vedno druge kode ali cifre potem je najverjetneje slab ali nekompatibilen spomin.
Če imaš kaj navito mašino, jo odvij.
Preveri hlajenje grafike.

poki ::

Duhec bom sprobal kar si napisal in javim. hvala

satanck ::

Imam podoben problem.
Po Duhcovem nasvetu sem dobil kodo napake:
0x0000000A (0x00000002,0x00000000,0x804DB77C)

333333 ::

Pri resetiranju raćunalnika med delovanje, pojavljanjem blue screenov itd je ponavadi v prvi vrsti v okvari trdi disk ali ram, pol pregrevanje, nap, grafa mb... itd. Tako da bo treba stestirat 1. disk in ram to pol pa dalje :)
Spiritual

-žiga- ::

Tudi jaz imam tak problem s HTPC sistemom. Na začetku se je večkrat resetiral po nekaj minutah v Windowsih, potem se je pa še med ponovnim zaganjanjem občasno resetiral.. skoraj takoj, še preden so se pokazale prve reči na TVju. Potem je vmes nekaj mesecev deloval normalno, zdaj pa spet počne to.

Bom poskusil z Duhcovo metodo, ampak dvomim, da je to rešitev mojega problema.

Sem sumil napajalnik, ampak potem je toliko časa delovalo brez kakršnihkoli problemov, da nisem nič poskušal.
A bi bilo možno, da je tudi z električno napeljavo sumljivo? Sicer ne bi smelo biti, ker je bilo nekaj prenovljeno... Sicer je na isto vtičnico priklopljen TV, VCR in DVD predvajalnik, pa nikoli noben ni kazal kakih simptomov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se računalnik ponovno zaganja

Oddelek: Pomoč in nasveti
81129 (1028) MIHAc27
»

Računalnik se čudno obnaša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
645727 (4891) accord37
»

Ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112154 (1616) Anney
»

BlueScreen!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51341 (1186) dejan1992
»

Grafična kartica - resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
494212 (2822) Assass1n

Več podobnih tem