» »

Komplet izvijačev

Komplet izvijačev

Curious ::

Ali lahko kdo priproči komplet izvijačev, ki bi zasedli čim manj (nameravam jih neprestano nositi v torbi za prenosnik) in bili namenjeni čim večje število vijakov, ki so na računalnikih, prenosnikih (če je možno, tudi kakšen večji, saj je pogosto potrebno kaj pričvrstiti v rack).

Kje bi lahko tak komplet kupil (v Merkurju in podobnih trgovinah sem že vse pregledal), mislim, da bi potreboval nekaj bolj specializiranega prav za računalniško opremo.

Vikking ::

Kupiš akumulatorski izvijač, z nastavki. Glede na to, da potrebuješ to orodje vedno sabo, potem je tudi fajn da se ne matraš. :)

recimo:

izvijač bosch

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Curious ::

Vikking, potrebujem nekaj čim, čim manjšega in lahkega. Akumulatorski izvijač definitivno odpade.

mihec87 ::

Akumulatorski izvijač verjetno odpade ker je kar precej debel in ne bi prišel v kakšno luknjo do šraufa

kixs ::

Js imam ze vrsto let samo 1 krizni izvijac s precej dolgim vratom. Za kaksne bolj mocno pritrjene vijake, pa uporabim kar svicarski nozek, saj krizni ni namenjem vecjim momentom. Za specialne vijake, pa dobis kupis cel komplet razlicnih nastavkov. Je sicer mali (malo vecji od CD skatlice in debel ene 3cm, ampak ni tako lahek ~1kg).

Vecinoma pa vse postorim samo z enim kriznim izvijacem (99%).

Vikking ::

Akumulatorski izvijač verjetno odpade ker je kar precej debel in ne bi prišel v kakšno luknjo do šraufa


Kar se tiče debelosti, obstojajo tudi palični izvijači. Kar se tiče dostopa, pa ima zraven nastavek za težko dostopna mesta (vsekakor bolje dostopaš, kot z navadnim izvijačem).

Sicer si lahko omisliš kaj takšnega:
 Kjer je posoda tudi držalo.

Kjer je posoda tudi držalo.



sicer pa to:
 Mikro all ride

Mikro all ride

kumer ::

jaz sem ravno vceraj imel tezave saj nisem mogel pritrdite enega vijaka na matično ker z rokami nisem dosegel, z križnega izvijača pa mi je padal dol.

torej zanima me ali se da dobit magnetne nastavke ...oz kakor se pač temu reče
torej da vijak dam gor in da ga lepo prime.

ali morda kdo ve kje se da to dobit
LP

Pyr0Beast ::

Parkrat podrgnes po magnetu pa se stvar namagneti [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Leks ::

jaz pa iščem priročni izpihovalec s katerim bi lahko izpihal prah iz ohišja računalnika. Do sedaj sem vedno iskal kakšen kompresor ali močan sesalec. Naj bo čim manjši in čim močnejši, na baterije ali brez. Lahko navedete tudi linke za sosednjo Avstrijo.

Lp

Opkow ::

dre1 ::

Definitivno odpadejo razni akomulatorski izvijači ,če uničiš glavico vijaka maš lahko velike težave,kupi raj kak komplet malo kvalitetnejših ŠRAUFNCIGERJEV ;),ker boš lahko bolj z občutkom delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dre1 ()

gruntfürmich ::

sploh ni kaj za razmišljat: unior katalog poglej. priporočal bi te te, ki so najboljši: http://www.unior.com/cgi-bin/cms.cgi?do..., ki se dobijo tudi v kompletu 7 [1090/2 GARNITURA IZVIJAČEV ZA ELEKTRONIKO] ~25€.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

M323SBA ::

Kupi si kakšen finomehanični set. Ima vse: torx nastavke, nasadne nastavke, imbuse, philipse, križne in navadne. Poleg imaš en izvijač, ki je v bistvu raglja, poleg so tudi podaljški. Jaz sem eno tako zadevo kupil v Lidlu in je od tehničnih stvari bil edini smiselni nakup za 10 EUR. Dokaj trpežno, dobro se obnese, nastavki so tako mikro majhni, da boš lahko še telefone razstavljal. 1,5mm je najožji navadni izvijač. Pošteno. ;)

V glavnem, pojdi v neko trgovino (recimo Merkur) pa naj ti pokažejo finomehanične sete.

kumer ::

jaz sem en takšen finomehaničen set gledal v bauhausu in se mi je zdel zelo "plastk fantastik", pa še glave so bile zelo majhne
morda pa je bil za kaj drugega namenjen :\

unior zadeva pa zgleda zanimivo samo cene pa so verjetno v oblakih ??

ta komplet ki je zgoraj omenjen 1090/2 ali morda kdo ve koliko stane
hvala

LP

gruntfürmich ::

unior zadeva pa zgleda zanimivo samo cene pa so verjetno v oblakih ??
ta komplet ki je zgoraj omenjen 1090/2 ali morda kdo ve koliko stane


?? če pa sem jo zapisal! če boš imel srečo jo boš dobil okoli 20 €, če pa ne pa od 25 do 30
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kumer ::

hvala, samo jaz sem gledal unior stran in ni sledu o ceni ..

kje si ti videl to ceno, v trgovini (merkur, obi...) ali kje na spletu..

LP

gruntfürmich ::

kupil sem si jih v merkurju pred pol leta za 25,48 €.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Blinkys ::

Jaz bi priporočal kakšne unior izvijače z zamenljivimi nastavki. so vrjetno malo dražji samo jih maš za večno če misliš računalnike šraufat.

Ali pa kaj takega http://www.unior.si/cgi-bin/cms.cgi?doc..., ali pa cel komplet http://www.unior.si/cgi-bin/cms.cgi?doc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blinkys ()

gazibo ::

yodl

americani mu recejo phillips #00 screwdriver , po nase pa ? vbistvu bi lih tko rabu tut en celoten set izvijacev za odpiranje laptopov, kje naj pogledam za kaksen online store pri nas ? po moznosti raje malo bolj kvalitetno

Vikking ::

gazibo je izjavil:

yodl

americani mu recejo phillips #00 screwdriver , po nase pa ?


Križni šraufnciger

gazibo ::

dobr ok to mi je jasno samo kako naj prodajalcu razlozim kako zgleda phillips #00 izvijac in kakih mer je?

Vikking ::

phillips #00 screwdriver = križni izvijač, velikost OO oz. PH00

za Phillips obstojajo velikosti: PH000,PH00,PH0,PH1,PH2,PH3,PH4 (pri nas rečemo phillipsu kar KRIŽNI izvijač), ampak
obstojajo še eni križni, ki pa se jim reče POZIDRIV: ki pa se označujejo z PZ1, PZ2, PZ3
PH in PZ rečemo kar križni nastavek oziroma križni izvijač. PH in PZ se malenkost razlikujeta, za nekoga ki malo za hobi dela, je čist vseeno ali uporablja PH ali PZ važn da se vsede nastavek v vijak.

Takole zgleda PH:

PH



Takole zgleda PZ:

PZ



za lažjo predstavo:

PZ-PH



komplet:

komplet

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

gazibo ::

uber kul, hvala za razlago, PZ in PH sem videl na unior site-u in nisem bil preprican ce je to to. bom v ponedeljek kar v bauhaus skocu. se enkrat hvala

PS: evo neki takega bi prav prislo, upam samo da se ne zlomi ze pri prvi uporabi http://www.nakupovanje.net/koop-garnitu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

Vikking ::

Nekam malo denarja za takšen komplet, kvaliteto hitro vidiš ko začne pobirat nastavek. Predlagam da pogledaš tudi za kakšnim Bosch kompletom.

Če iščeš specialno orodje za kakšno elektroniko pa potem: http://www.koch.si/Rocno_orodje_Sonic/H...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Pyr0Beast ::

Pozidriv so izvijači kateri samodejno vržejo glavo ven, ko presežeš določeno silo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krofko ::

Vikking je izjavil:

PH in PZ se malenkost razlikujeta, za nekoga ki malo za hobi dela, je čist vseeno ali uporablja PH ali PZ važn da se vsede nastavek v vijak.

S tem se ne morem strinjati. Če imaš nastavek PH, lahko vijačiš PH in PZ vijake. Z nastavkom za PZ vijake pa lahko vijačiš samo PZ vijake.

SynTax64 ::

Kupil v OBI-ju set finomehaničnega orodja LUX-TOOLS, ni sicer UNIOR vendar je za takšne prčkarije čist dovolj, cena je bila okrog 15EUR.
 finomehanični po diagonali

finomehanični po diagonali


 finomehanični_

finomehanični_


 finomehanični perspekt.

finomehanični perspekt.


 finomehanični__

finomehanični__


 finomehanični vsebina

finomehanični vsebina

trully ::

BigWhale ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pozidriv so izvijači kateri samodejno vržejo glavo ven, ko presežeš določeno silo.


Tako je! :) In so narejeni predvsem za strojno (akumulatorsko) vijacenje. Vsekakor pa ni vseeno kaj s katero glavo delas, kot je nekdo zgoraj trdil. :)

cekr ::

Sam imam sicer malo boljšo zadeve, vendar ti priporočam, da tudi razmišljaš v smeri, koliko se ti kakšna stvar tudi kaj izgubi ali jo kje pozabiš. Za tvoja opravila, ki se tičejo šraufanja po računalnikih, bodo dovolj eni čisto navadni najcenejši izvijači. Je pa mogoče še dobra zadeva, ki jo sam največkrat uporabljam. To je izvijač, ki mu lahko kovinski del obrneš. Na eno strani klasični-flach, na drugi strani pa križni. Je škoda, da bi dal za neke izvijače celo premoženje. Drugo je seveda, če se boš s tem ukvarjal profesionalno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Pyr0Beast ::

Da. Če šravfaš več kot par vijakov na dan si uberi orodje z kvalitetnim držalom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vikking ::

BigWhale je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Pozidriv so izvijači kateri samodejno vržejo glavo ven, ko presežeš določeno silo.


Tako je! :) In so narejeni predvsem za strojno (akumulatorsko) vijacenje. Vsekakor pa ni vseeno kaj s katero glavo delas, kot je nekdo zgoraj trdil. :)



Mogoče nista dovolj pazljivo prebrala, ampak če rabiš 5 vijakov na leto za privijačit ali odvijačit, je pa povsem vseeno za nekoga ali ima PZ ali PH (da privijačiš en vijak v vložek npr.). PZ in PH paše v vijak. Ko začneš vijačit z zelo veliko silo, pa se bo nepravilna uporaba takoj pokazala pri defromaciji glave oz. bo nastavek izpadel iz glave vijaka. Imata prav ko pravita da ni vseeno, se setrinjam (ko govorimo o bolj resni uporabi) a za nekoga ki rabi parkrat na leto, popolnoma vseeno, ne bo opazil razlike. Recimo: da odvijačiš vijake iz ohišja računalnika, napajalnika pa res ne boš opazil razlike.

Kar se tiče vajine teze pa imata oba narobe oz. moja teza je kontra vajini: Prav zaradi oblike ki jo ima POZIDRIV, dovoljuje večje sile pri katerih lahko vijačimo. Pozidriv je pravzaprav narejen z namenom, da zdrsne veliko kasneje iz glave vijaka kot pa phillips. Phillips pa bo zdrsnil iz glave vijaka, preden bi ta povzročil poškodbe glave vijaka.

Kar se tiče akumulatorskega vijačenja, pa res nevem od kod to tvoje razmišljanje.

Pyr0Beast ::

Eh. Za tiste 3 vijake letno zadostuje že švicar.
Samo kaj boš z njim.

Potem je pa obratno in je Phillips tisti z izmetom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

viking, seveda imas prav. PZ je narejen zato, da glave ne vrze ven. Strojne glave so tako narejene, da se vijacenje samo ustavi, ko presezes neko silo.

knesz ::

Ravnokar sem slikal izredno praktični križni izvijač, s katerim pridem do še tako nedostopnega vijaka globoko med kablovjem na matični plošči.



edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

šernk ::

tistih par vijakov 1x letno v računalniku lahko odvijačiš tudi z navadnim ravnim izvijačem, saj praviloma niso priviti z velikim momentom, tako da je popolnoma nepomembno kakšen komplet si kupiš.

vendar za malce bolj resno delo in da moraš kdaj sem pa tja tudi kaj drugega odvijačit, pa 40-delni komplet za 20EUR ne more biti dober, še profesionalne s časom uničiš, nekomu ki je hotel na orodju prišparati so lepo demonstrirali kaj je kupil: nastavek so naredili okrogel v cca 1 sekundi.

tudi ko gledaš ceno med dvema podobnima kompletoma...en komplet 40EUR drugi pa 250EUR ti je takoj jasno zakaj je 250EUR, sam že dolgo kupujem torx ključe in gledam komplet ki stane cca 10EUR, a kaj ko že tam vidim, da bom imel srečo če bom uspel 2 vijaka odviti...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

orodje za sestavo računalnikov

Oddelek: Kaj kupiti
325310 (2348) 49106
»

Osnovno orodje (izvijači)

Oddelek: Kaj kupiti
385825 (3896) noraguta
»

orodje za novo delavnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11033984 (28069) borisk
»

Komplet orodji za računalničarje? pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
162747 (2022) Scorpia
»

Garnitura orodja za računalničarje

Oddelek: Pomoč in nasveti
134854 (4095) folfy

Več podobnih tem