» »

Garnitura orodja za računalničarje

Garnitura orodja za računalničarje

TheAmunraaa ::

Zdravo!

Mene pa zanima kje bi se v SLO dalo dobiti garnituro orodja namenjeno računalničarjem.
Rabil bi nekaj podobnega temu: KLIK
Bil sem že v nekaj tehničnih trgovinah, a nisem našel nič podobnega, da bi bilo vse v enem paketu.

LP

Highlag ::

Ja za 50$ res ne boš dobil takšnega seta orodja.

Pa tudi vredno ni toliko. (Takšne količine orodja enostavno ne dobiš za 50$, če je mišljeno orodje za večkratno uporabo)

Kar mi na misel pride je Bernstein tools, ki ima tudi raznorazne sete, je pa verjetno cena tvojega linka x 10. Zastopnik je www.just.si, pa jih povprašaj. Imajo tudi neke PDF-je kjer vidiš kaj se dobi.
Never trust a computer you can't throw out a window

stock ::

Raje kupi posebej sproti kar potrebuješ. Siser pa točno ta set ki si ga prilimal je res bol za enkratno uporabo, če ti uspe kaj narest. Nekaj podobnega sem sam kupil u leclercu za 8€ pa mi je bilo žal. Tisti izvijač je največje sranje in te nastavki, ki se dajo not (na sliki levo zgoraj) v nečem rdečem, tisto je kot nek plastelin in se poca vsepovsot..

d4vid ::

Tudi jaz bom kupil nekaj ampak ne v kompletu. Za osnovno šraufanje PCja imam 4 izvijače, nekaj klešč (cvikanje , lupljenje kablov) in spajkalnik za menjavo kondenzatorjev, multimeter, pinceto. To imam, sicer v kompletu za šolo (elektrotehnik). Kaj še potrebujem?

Nekako mislim kupit tole:
- ozemljitvena zapestnica (trenutno se primem vtičnice za tista dva priljučka ki sta ozemljitev - zgoraj in spodaj)
- klešče za stiskanje konektorjev za internet
- tester za kabel UTP, FTP,...
- še kaj?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

TheAmunraaa ::

Hvala za odgovore!
tist link je bil le za primerjavo vsebine, ne pa kvalitete in cene. Če bi lahko bi itak šel z bolj kvalitetnim orodjem (Unior and stuff).
Mogoče bom pa res kupil vsako posebej, nato pa še en kovček pa da imam vse skupaj.

black ice ::

Za Unior boš odštel ohoho evrov. S tem orodjem ne boš počel nič zahtevnega, torej bo tudi čungalunga varianta čisto dovolj (izvzemši spajkalnik in multimeter).

darkolord ::

Ta čungalunga paket sicer ne izgleda slab (reviewi so povsod dobri, tako da verjetno niso ravno popoldne smeti), če ga pa malo seciramo ima nekaj velikih pomankljivosti:

- nima samostojnih najpogosteje uporabljanih izvijačev (mali križni in mali ploščati v velikosti "faznpriferja"), ki se uporabljata v 99% primerov.
- izvijač z nastavki izgleda zelooo neroden, tista "raglja" (trrrk trrrk trrrk šraufanje samo v eno smer) je neuporabna za računalniške zadeve
- tisti mali finomehanski izvijači so neuporabni, če je vijak malo močneje zategnjen; debelejši iz umetne mase (v stilu teh, teh ali celo teh) so precej uporabnejši
- ščipalke izgleda da niso "ploščate", kar pomeni, da stvari (žic, nogic, štrlečih kosov) ne moreš odrezati do roba
- uni ključi so bolj za kolo popravljat kot za karkoli električnega
- inbusi na obesku so precej nerodni

Edit: jaz bi v kompletu priporočal vsaj še naslednje:
- lupilec žic v tem stilu in v tem stilu za UTP kable
- network cable tester (kitajski za 3 dolarje)
- magnetizer/demagnetizer za hitro na- in razmagnetenje konic izvijačev

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Če misliš vzeti komplet z natavki glej le da bo imel kakšen daljši (cca 10cm) podaljšek, največji problem teh stvari je namreč da ne prideš zraven pogosto.

sicer pa za računalnik ne rabiš nekih ultra dragih zadev...ni omembe vrednih momentov. Razdrl z setom iz obija in hoferja že 50 računalnikov + vedno kaj šerawfam z njima pri avtu in ni problem v nastavkih temveč v znanju, če boš ti slabo prijel vijak, po možnosti še z napačnim nastavkom boš prej ali slej obojno uničil.


- nima samostojnih najpogosteje uporabljanih izvijačev (mali križni in mali ploščati v velikosti "faznpriferja"), ki se uporabljata v 99% primerov.
- izvijač z nastavki izgleda zelooo neroden, tista "raglja" (trrrk trrrk trrrk šraufanje samo v eno smer) je neuporabna za računalniške zadeve


predvsem z prvo stvarjo se izredno strinjam, z dvema srednje malima izvijačema pri računalniku lahko opraviš vse delo. Dejansko je za hitro razdiranje že faznbrifer dovolj, je pa vseeno priporočljivo imeti še en mali križni za vijake.
raglja če je dovolj občutljiva je tudi odlična pri računalniku, postane pa zadeva neuporabna, če želiš kaj privijačit z večjim momentom, ker jo boš enostavno uničil (teh pri računalnikih še nisem videl, govorim o momentih pri avtu)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

VelikiTun ::

TheAmunraaa je izjavil:

Mene pa zanima kje bi se v SLO dalo dobiti garnituro orodja namenjeno računalničarjem.
O kaki rabi govorimo?
Če se gre le za občasno menjanje komponent oz. sestavljanje računalnikov, potem je potrebno orodje minimalno.

fosil ::

Več kot 90% uporabe orodja boš uporabljal križni izvijač in tukaj se ne splača šparat.
Vzameš dva taka in dva taka, torej vsakega v dveh velikostih.
Za kakšne eksotične vijake, ki jih boš redko srečal pa imaš lahko kakšen poceni komplet.
Tako je!

54j0 ::

VelikiTun je izjavil:

TheAmunraaa je izjavil:

Mene pa zanima kje bi se v SLO dalo dobiti garnituro orodja namenjeno računalničarjem.
O kaki rabi govorimo?
Če se gre le za občasno menjanje komponent oz. sestavljanje računalnikov, potem je potrebno orodje minimalno.



Ja, en križni šraufenciger :)

folfy ::

Ravno danes sem videl v hoferju:



Za 6,99 €. Moram rečt da je kr ok, mam že od prej podoben komplet za 8€ pa je popolnoma zanič proti temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: folfy ()

darkolord ::

Ker pa je uni za 8€, ki ga imaš? POWERFIX?

folfy ::

Nimam pojma, nobenga imena oz logoja nikjer, zapakirano pa je blo tud bol kot ne s salotejpom :D Na neki čudni slovenski trgovini z rezervnimi deli za mobitele sem zraven touch screna na hitro naročo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

orodje za sestavo računalnikov

Oddelek: Kaj kupiti
325310 (2348) 49106
»

Osnovno orodje (izvijači)

Oddelek: Kaj kupiti
385825 (3896) noraguta
»

orodje za novo delavnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11033992 (28077) borisk
»

Komplet orodji za računalničarje? pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
162749 (2024) Scorpia
»

Komplet izvijačev

Oddelek: Loža
3511020 (9260) šernk

Več podobnih tem