» »

Knjige

Knjige

Odin ::

No, potem bom pa jaz prvi, ki bo odprl kulturo.
Katerega pisatelja najbolj cenite? Katera knjiga vam je najboljša?

R0K ::

Adams Douglas - Hitchhiker's Guide to the Galaxy

.:joco:. ::

Enako kot ROK :D
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

BC3 ::

Irving Stone - Sla po življenju, Mihail Lermontov - Junak našega časa, Dostojevski - Bratje Karamazovi... (uglavnem ruski romantiki in realisti)

Area_51 ::

:)) J.R.R. Tolkien. Lord's of The Rings
Area 51

rh^ ::

Tone Svetina : Ukana

pucvoler ::

Štopar je zakon!!!
Ne me poslušat!!!!!!

trillian ::

potem pa pridite jutri na duglas adams memorila night v kiberpipo. tam nas bo veliko, ki nam je stopar biblija..

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Arthur ::

Douglas Adams je car, seveda. Priporočam vam pa še Stik - od Carla Sagana. ;)

pozorhudmaček ::

Camus-Tujec

Switch ::

Trenutno Cankar: ne vem zakaj, ampak njegovo pisanje mi je priraslo k srcu:D Sicer pa Adams in Tolkien. Prabrat pa moram tudi Harry Potter:\

DoloresJane ::

Bom samo naštela, ker bi trajalo predolgo, če bi morala vse obrazložiti. Vključila bom seveda tudi pesnike.
William Shakespeare, Lord Byron, Wordsworth, Austen, Dickinson, Keats, Yeats, Dostojevski, Čehov, Tolstoj, Ibsen, Baricco, Kureishi, Ondaatje, Pound, Camus, Lorca, Ovid, Katul, Stupica, Blatnik, Prešeren, Cankar, Minatti, Gradnik, Ahmatova, Jesenin, James...

Seznam bi šel lahko naprej. :D

madmitch ::

Charles Bukowski, najbolje v srbščini.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

para! ::

Pozdrav vsem,

o najljubši knjigi bi težko govoril, lahko pa naštejem nekaj del, ki sem jih res z užitkom in strastjo prebiral in so mi še danes v spominu.

Eno od teh del je Slika Doriana Graya, delo pisatelja Oscar Wilde-a. Pač, kljub vsemu na romantičen način napisana knjiga, v kateri je konec nerealističen in tako praktično kot tudi teoretično nemogoč. Vsekakor več kot le zanimivo.

Drugo od mojih bolj priljubljenih del je romantična Madam Bovary, ki jo je na papir spravil Flaubert. Dotično delo mi je všeč prav zaradi romantičnega stila, v katerem se na temu primeren način opisujejo čustva. Tudi spletke Eme Bovary so zelo zanimive.

Tretje delo je Trpljenje mladega Wertherja, v katerem pisatelj Goethe skozi glavnega junaka knjige opisuje čustva do Lotte. Ta čustva so tako močna, nezlomljiva, nepreklicna, opisuje pa jih na tako osladen način, da se bralcu zdi že lepo. Ne glede na osladnost opazimo kako Wertherja njegova lastna ljubezen do Lotte ugonablja, kako ga uničuje in ga na koncu pripelje do samomora.

Poleg teh treh del, so mi kot dobra dela v spominu ostali še Dostojevski in njegov Zločin in kazen, Tolstoj z Vojno in mirom, Zola z beznico in še nekateri drugi realisti.

Lep pozdrav,
Jazz
Death before dishonor!

JurijTurnsek ::

Stephen King - Zelena milja (Green mile)
http://www.slatnaskejta.com

Ziga Dolhar ::

Enid Blyton - Pet Prijateljev.

Jack69 ::

Skrivni Dnevnik Jadrana Krta starega 13 in 3/4
Zakaj??? Začaj!!!

By: Jack

Ziga Dolhar ::

(pa da ne bi kdo mojega zgornjega posta preveč resno jemal... :])

R0K ::

Ziggga : sem že skor nehal dvomit, da si otrok po srcu, ko si to napisal ;) :P

Ziga Dolhar ::

Rok, to da sem otrok (ali otročji, no), pa sploh ne gre dvomit.

Ziga Dolhar ::

Dirkac: pssssst! Tut knjige so avtorsko zaščitene, povečnini. K***a. (Krava, that's it!)

[DrAc0] ::

Trenutno najboljsa je Stephen King - Langolierji. Ob branju dobil napade krčev.. Pač Kingovo delo. :D Ve še kdo za kaj podobnega, nasvet bi prav prišel saj so počitnice kle..
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

Faktor ::

Draco - probaj še kingov aparat, hujšaj!,izterjevalec, cujo ipd.

sicer pa tudi sam prisegam na adamsa :)

Dirkac ::

Ziggga, se strinjam, da so knjige avtorsko zaščitene, ampak obstaja tudi nekaj projektov, ki omogočajo navadnim ljudem (beri: tistim s tanjšo denarnico) brezplačni dostop do literature v elektronski obliki. Trenutno najbolj znan je Projekt Gutenberg, ki ponuja kar okrog 4900 knjig. Še link.

Heisenberg ::

najboljsa knjiga zame je tista ki mi je ni treba prebrati :D

Ziga Dolhar ::

Dirkač.

Tut knjige so avtorsko zaščitene, povečnini.


Povečini. Te, ki jih mi poznamo, ne neke bušmanske.

Aja, tudi one, ki jih lahko iz neta zastonj potegneš (legalno), SO (povečini?) avtorsko zaščitene.

dodatek: sem še enkrat prebral tvoj post in se seveda strinjam. (zgoraj napisano je rahlo neumesno, amapak še vedno resnično :])

Zgodovina sprememb…

DavidJ ::

Nietzsche; Also sprach Zarathrustra - ein Buch für alle und keinen >:D

hehe, sej ne, je pa ful dobra.. samo cez Hlapci od Cankarja pa se nisem bral...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

kuglvinkl ::

Ja, ta knjiga je za nas, Hiperborejce, za ostale ne.
Your focus determines your reallity

NoUse4AName ::

prevec dobrih knjih da bi se lahko odlocil za katero. Najbolj so mi ble vsec A song of ice and fire(serija knjig), The Gods Themselves, The Light of Other Days, 1984, I Robot, The songs of distant earth, Golo Sonce,...
Od slovenskih je itak Cankar se najboljsi, dober je tudi Edo Rodovsek z svojimi zbirkami novel.
Stoparski vodnik po galaksiji je dobra knjiga, sam je z njo isto kot z gospodarjem prstanov, prevec je preprosta da bi spadala med najboljse. Se res da je zelo dobro napisana pa fajn se nasmejis ob branju, ampak je prevec preprosta.

Ziga Dolhar ::

Štorparski vodnik mi je ZELO všeč in ga pač preberem enkrat letno. Ampak se pa strinjam, da je "easy reading". Z nekom sem se zarad te izjave skregal :-). (Okej, on se je kregal, ne mene grdo gledat :]).

tao_s ::

zanimiva je tudi A game of thrones - George R.R. Martin


btw. sicer ne vem kaj vidite na gospe Bovary... jaz sem jo klel ko neumen, ker sem jo moral brat, ampak definitivno pa ne spada v romantiko ampak realizem!

Drugo od mojih bolj priljubljenih del je romantična Madam Bovary, ki jo je na papir spravil Flaubert. Dotično delo mi je všeč prav zaradi romantičnega stila, v katerem se na temu primeren način opisujejo čustva. Tudi spletke Eme Bovary so zelo zanimive.


Tomi ::

Sam pa zadnje čase niti ne najdem ene pametne knjige, ki bi jo prebral (razen strokovne literature, ok).
Sem pa svoje čase zelo cenil Verna, in sem po moje prebral vse knjige vsaj nekakrat, zadnje čase pa sem imel v rokah Štefanca, in njegove humoreske. Precej dobro, moram reči.
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

a pozna kdo kaksno stacuno, kjer bi se dalo te knjige kupit v elektronski obliki. Vcasih me prime, da bi kaj prebral pa mi ni za lazit v knjiznico, se posebej ce je to v soboto zvecer:D

kuglvinkl ::

Tomi, sposodi si Hazarski besednjak (M. Pavić), če te manjko pametnih knjig žuli.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša najljubša knjiga/avtor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
848233 (1813) donvito
»

Knjige, ki jih niste marali, pa si niste upali povedati

Oddelek: Sedem umetnosti
4610346 (9387) Isht
»

Poznate kj dobrih knjig?

Oddelek: Sedem umetnosti
433684 (3114) madonch
»

Domača branja & branje bukv nasplošno

Oddelek: Šola
164403 (4073) Mercier
»

Par gud knjig. Predlogi?

Oddelek: Loža
192792 (2485) ChiefThunder

Več podobnih tem