» »

Kje kupiti praktičen vzorec rodovnega debla?

Kje kupiti praktičen vzorec rodovnega debla?

Saladin ::

Odločil sem se, da bom naredil obširen rodovnik svoje družine.

Ker se gre za dolgotrajno delo in ne mislim en ogromen list (ali šok manjših) povsod z sabo vlačit, me zanima,
če se da dobiti kakšna praktična, prazna podloga družinskega debla, ki jo samo dopolnjuješ in ki se jo da praktično in hitro zložit v kako mapo ali etui.

Kot neke vrste zloženka v usnjenem, zaščitnem etuiu, ki jo po potrebi razgrneš v vsej svoji slavi in dopolnjuješ/pregleduješ-
Ko pa si končal, da se zloži lepo nazaj in je zaščitena ter ne zavzame veliko prostora.

Računalniški programi ne pridejo v poštev, ker bi rad ob obiskih daljnih sorodnikov ta rodovnik z sabo vzel, ga tam pokazal in naprej dopolnjeval.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"
  • spremenil: Saladin ()

KaRkY ::

Problem pri tem je če ma negdo 10 otrok ti maš pa samo 5 vej. Pa nerabiš zraven listov nosit mej samo laptop pa si zapisuj gdo je od koga otrok.

vuego ::

Kaj pa online? S sabo neseš laptop, dostop do interneta pa danes ne bi smel bit več problem (če en drugač pa mobile).

Poglej si www.geni.com. Res zakon za take stvari.

Saladin ::

Laptop ne pride v poštev (razen morda neka über poceni izveba), GSM in drobnarije pa sploh ne.

Mora bit papirnata izvedba, ki jo bom kasneje prepisal v digitalno obliko.

Nič posebnega ne nucaš.
Srednje velik etui z svinčnikom (morda z šablono za posamezno osebo) in parimi velikimi plohami kvalitetnega papirja, ki se lahko praktično razvlečejo in zložijo nazaj.

Ena velika ploha za pregled vseh bližnjih sorodnikov, druga ploha za detajlen pregled vseh sorodnikov po mamini strani in tretja po očetovi.

Ko zapolniš 3 plohe (in podatke preveriš) pa to spraviš v digitalno obliko.

Cilj je čez par let imeti obširno rodovno deblo, ki bi ga dal natisniti v velikem formatu, dati v okvir in na steno ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

redo ::

Razumem, da avtorja ne zanimajo programi, vendar bom vseeno zapisal, kaj uporabljam sam, če bo kdo iskal. Zase (in res samo zase in za nekaj pomagačev) imam postavljen strežnik s phpgedview-om. Primeri, kako izgledajo takšni rodovniki, si lahko ogledate na strani (pod Sites using phpGedView) ali pa v slovenščini tukaj in tukaj (ne vem, če je že uradni prevod, morda če prosite avtorja na kateri od teh straneh, ga lahko dobite). Z internet dostopom pa je po mojih izkušnjah bolj tako. Ni ravno vsepovsod, kjer bi ga potreboval. Zato tudi sam delam nekaj podobnega, kot je opisal Saladin. Je pa računalnik priročen, ker se mi je že zgodilo, da sem se v "papirnatem" drevesu "izgubil".

Ampak malo dvomim, da je cilj še vedno natisniti veliko drevo in ga dati na steno. Bi prej rekel, da je moderna različica tega, da daš na internet (seveda skriješ zasebne podatke živečih ljudi (in morda tudi mrtvih), kar je v spodobnih programih omogočeno), kjer lahko gledalec sam izbira, v kakšni obliki in koliko drevesa želi videti. Navsezadnje, če imaš zadevo speljano preko interneta ti lahko pri nadaljnjem iskanju tudi kdo pomaga (recimo na drugem koncu sveta). Lahko povežeta svoji bazi (se drevesi prekrivata, ...), ...

Saladin ::

Ampak malo dvomim, da je cilj še vedno natisniti veliko drevo in ga dati na steno

Bo kar pravi cilj.

Saj bazo bom imel v računalniku, ampak ko bo drevo dovolj veliko za kako 1x3m veliko sliko, bo definitivno šlo v tisk in na steno

Za vsako osebo bi napisal 6 vrstic podatkov

    ime in priimek
    točen kraj in datum rojstva/smrti,
    poklic,
    splošno zanimivost
    vzrok smrti
    morda še dodam slike posameznikov


Ampak začet moram na papirju.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

krneki0001 ::

Jaz sem za mamo zrihtal program Brothers keeper. Sva kupila original preko neta z polno licenco, da ima zraven še podporo.

Sedaj je v naš rodovnik že vpisanih okoli 500 prednikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8436004 (848) Hudobec82
»

Podatkovne baze podatkov

Oddelek: Znanost in tehnologija
181808 (1282) jb_j
»

Papir in e-knjige/bralniki

Oddelek: Znanost in tehnologija
408082 (7512) kuglvinkl
»

Kako natisniti plake z običanemu tiskalnikom?

Oddelek: Loža
292547 (1790) Limit-sky
»

analiza mrtvega drevesa?

Oddelek: Loža
74340 (3942) Tic

Več podobnih tem