» »

Nakup novega računalnika!

Nakup novega računalnika!

TTKKMM ::

Pozdravljeni!

Ker imam željo po nakupu novega računalnika, a ne vem kaj in katere tipe sistemov zahtevati bi naprosila, da bi mi če ima kdo dobro znanje o računalnikih sugerira kaj kupiti. Računalnik bi naj vseboval:

- 1x matična plošča,
- 1x disk - z možnostjo dodaje novega diska,
- 1x cd pekač - samo cd pekač
- 1x dvd pekač - naj bosta posebej, v primeru da če eden crkne da ima še enega
- 1x zelo dobra grafična kartica, za dobre igre ki so na trgu ter za igre na spletu
- 2x ventilator - ker vidim po svojem računalniku, ki ga imam doma da se pregreva in da to škoduje delovanju grafične kot tudi celotnemu sistemu.
- 4 rame ali več odvisno kolko menite da rabim.
in vse kar menite da računalnik potrebuje, kar pa sama ne vem :)

A bi mi lahko kdo sestavil računalnik, da bi lahko to dala naprej ustreznemu podjetju ki se ukvarja s sestavo računalnikov. Da nebi izpadla tak trola pred njimi lol.

Prosim pa, da ne gledate tako, da sem dekle in ne rabim dobrega računalnika.


Kristina

postar_si ::

Za kaj ga boš pa potrebovala in koliko denarja si pripravljena dati?

Planetarium ::

Ni sploh fore v temu da bi izpadla debilno al pa karkoli, problem je sam u tem da bi te pošteno okol prnesl (ne usi ampak ksne lokalne stacune znajo bit kr problem).

Recimo optimalna konfiguracija ki se jo poslužuje kr precej ljudi:

CORE 2 DUO E8400, 3.000 GHz 6MB - 148€
Asus P5Q I P45 - 108€
TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Elite - 80€
SAPPHIRE PCI-E ATI RADEON HD4850, 512MB - 173€
SAMSUNG 640GB SATA2, 16Mb, 7200rpm - 84€
SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X, RAM 12X LIGHTSCRIBE SATA - 24€
Teac 52/32/52 IDE oem - 16€ (če že res hočeš :)
Chieftec DH-03B-SL-OP - 48€
ATX 650W Corsair TX - 93€
= 774€

Dobro bi blo povedat koliko si pripravljena odštet ter če se bo PC uporabljal še za kaj drugega kot le za igre. Aja pa priporočam ti da se v primeru nakupa držiš ponudnikov kot so funtech.si, agt.si itd..

TTKKMM ::

Računalnik bi uporabljala vglavnem za igranje novih iger ki prihajajo in so že zunaj (na spletu ali samo tako). Zanj sem pripravljan dati 800-900 samo da bo dover nekaj časa.

batista bomb ::

potem pa 4870 namesto 4850

Pegaz ::

@Planetarium a ni to malo neoptimalen P/P? Na Elektroniki imajo zelo podoben racunalnik za precej manj denarja.

Planetarium ::

@Planetarium a ni to malo neoptimalen P/P? Na Elektroniki imajo zelo podoben racunalnik za precej manj denarja.

zakaj neoptimalen, večina folka ki kupi tukej PC za igranje iger pa da ne pretirava vzame podobno konfiguracijo.. E8400, 640GB, HD4850/70, 4GB

Ja elektronika je pač elektronika, če ji paše lahko tudi tam naroči mi je vseeno jaz samo priporočam tisto trgovino pri kateri nisem imel problemov.

kekec17 ::

jst ga tud kopujm pa nwem zakaj naj kupim 2 jedrnega zakaj ne 4 jedrnega usi tako pravjo da je za igrce bolsi 2 jedrn kt pa 4

NoDrugs ::

@kekec17
ce misls met rac. izkljucnu za igrce uzem 2 jedrnega k je v večini primerou iger boljši, v redkih primerih slabši kjer je igra optimizirana tudi za večjedrne procesorje. čas za 4 jedrnike v igrah bo še pršou ... sm ne še zdej . Če pa ti mislš programerat pa multitasking met je pa valjda 4jedrnik bolši ker hitrej preračunava operacije ( beri preračunava več operacij naenkrat kot 2 jedrnik).
mislm da je tu tu. Če se motm naj me kdu poprav ker nočm ljudi neki napačnga naučit.
@TTKKMM
se popolnoma strinjam s Planetarium-om. Sam sem se odločil za podobno konfiguracijo pri nakupu mojega računalnika.


lp Tilen

jest10 ::

"SAPPHIRE PCI-E ATI RADEON HD4850, 512MB - 173€"
Bi lahko poiskal še dražjo možnost?? Madonca 4850 so že za 140€

kekec17 ::

ja sej drugace pol ko bo pa cjt za 4 jedrnike bom pa itak samo nadgradiv in bo to to hwala ti

kekec17 ::

jest10 ja samo lej je pa funtech pa agt sta najbol zaneslivi stacuni kolikor vem ne vem pa kje si ti vidu 140 to dvomm ksne 10 eurov vec je blo zihr kt pa 140

jureus ::

Ko bo cajt za 4 jedernega boš pa verjetno menjal kar pol kište. Ker se stvari tako hitro spreminjajo, da mene osebno kar glava boli. Pa te grafične ven mečejo kot lego kocke, vsaki dan je nova serija zaradi ene igerce, ki še sedaj nikomur ne dela vse na full pa na optimalni konfiguraciji ( vsi vemo o kiri igrci govorim). Tak da ne računaj na nadgradnje, kupi to kar boš rabil, potem boš itak novo kišto kupo. Priporočam kar 4 jederni procesor.

LP

NoDrugs ::

@kekec17 cene hd4850 so že po 140 ( elektronika 138 eur od powerolorja na primer pa tut kje drugje pomojm ).

kekec17 ::

sej ti pravm elektronika je en sam šit da veste bolje kupit pri funtech pa je vec šans da dobr dela...jah nwem 4 jedrnega pol najbrz ne bom ce ni tok za igrce ...jah sej za ene par let bo ..3 do 5 let bo pa ze :D

Edi999 ::

kekec17 alias Medena = Be bluzi več!

Časi, ko so bili na slabem glasu so se spremenili.
Raje si poglej kakšna so mnenja o vašem Comtronu.

DJ MartiNi ::

Za tiste, ki jim elektronika ne diši, v AGTju imajo Gaiwardovo HD4850 za dobrih 150€.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

Planetarium ::

In zdej enmu ni prov ker imajo pri funtechu Sapphirovo HD4850 za 176€. Pa wtf je z vami, sm ze prej omenu men je funtech najbolj zanesljiva stacuna. Če hoče kdorkoli kupovat pri elektroniki za manj denarja mu nobeden tega ne brani. Sama je spraševala za komponente in jaz sem jih skopiral s funtecha, je skučajno s tem kej narobe?

Pegaz ::

Jaz sem ji predlagal dosti cenejso in prakticno isto stvar. Osebno ne vidim razloga, zakaj bi kupoval nekje za vec denarja, ko so drugje manjse cene. Sploh za punce, ki kolikor jaz vem, raje dajo malo manj za racunalnik, kot vec. ;)

jest10 ::

In zdej enmu ni prov ker imajo pri funtechu Sapphirovo HD4850 za 176€. Pa wtf je z vami, sm ze prej omenu men je funtech najbolj zanesljiva stacuna. Če hoče kdorkoli kupovat pri elektroniki za manj denarja mu nobeden tega ne brani. Sama je spraševala za komponente in jaz sem jih skopiral s funtecha, je skučajno s tem kej narobe?

Ja je narobe, Funtech ima 4850 tudi za 155€, AGT za 150€ itd.

kekec17 ::

ja pa valda nous vsako komponento kupu pr drugi stacuni valda bos use iz ene uzel ane ker te vec pride ce vzames iz agtja in funtecha kot pa samo iz ene funtecha recimo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik in windows vista home pentium za 1100eur. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
2139814 (7217) JerryP
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565624 (4386) mera
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
8898 (852) kekec17
»

Grafična kartica?!

Oddelek: Kaj kupiti
271892 (1053) Urc
»

Nov kompjuter

Oddelek: Kaj kupiti
11908 (770) YdoIPonU

Več podobnih tem