» »

Avto brez tablic - kako peljati drugam?

Avto brez tablic - kako peljati drugam?

c0dehunter ::

No, zadeva je taka: registrske table od mojega avta sem moral vrniti na upravno enoto. Sedaj bi ga rad spet registriral, a bi se za to moral peljati 10km po cesti, to pa seveda ne gre, ker nimam nobenih tablic.
Mami je rekla, da se dajo dobit "preizkušnja" tablice, ki veljajo le določen čas, jaz sem pa malo skeptičen, če mi bojo to kar tako dali, glede na to, da bi moral narediti še tehnični pregled...
Zanima me, če kdo ve kaj več o tem, vsaka informacija bi bila dobrodošla.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

imagodei ::

"Preizkušnjo" dobiš. Ravno za take primere je...
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

prosi mamo naj gre z svojim avtom kako minito pred tabo
in če vidi policaje naj te pokliče

teh 10km bosta že prevozila

aja: pa vozi počasi - da bo kak avto za tabo in ne bo možnosti da bi te policaji od zadaj videli

Zeberdee ::

10 kilometrov ni problem. Vsaj jaz bi nekaj minut pred sabo spustil enega kolega in nato še enega direkt pred mano ter enega za mano... 4 kavice pa res niso drage ;)

karafeka ::

Itak moraš poleg preizkušnje plačati tudi obvezno zavarovanje (za tiste 3 dni), v primeru, da narediš kako pizdarijo.

Zato je mogoče, da si prej zrihtaš letno AO zavarovanje pri zavarovalnici, tako ti tega ne bo treba plačevati pri preizkušnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Utk ::

Ja če se le da, naredi tako. Če avto slučajno ne naredi tehničnega, boš imel še za nazaj problem, če se švercaš.

flipflop ::

Problem niso samo policisti. Kaj pa če pride do kakšne okvare na avtu, pa boš moral počakat sredi ceste? Kaj če vate prileti kak drug udeleženc? 100 stvari je ki lahko grejo narobe, kaj ni bolj enostavno in bolj varno da vzameš tisto preizkušnjo, kot pa da vlačiš 10 kolegov zraven?

echo ::

Kaj pa če te preprosto povlečejo do tam? Bi blo to ilegalno? Lepo špago navežeš pa gremo!

c0dehunter ::

Ja, hočem legalno, sem meu že dost kazni - samo z parkiranjem so me za 200eur obrali ;((
Nič, bom kar preizkušnjo probal dobit, zavarovanje pa ne vem če bi celoletno plačal... Kaj pa če gre kaj narobe z avtom? Ali je to neodvisno od avta - mensezdi da ne...
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

flipflop ::

Kaj bi naj šlo narobe? Zavarovanje lahko kasneje tudi vzameš nazaj.

Utk ::

Ja če ga pelješ na tehnični, boš itak plačal celoletno zavarovanje.

IceIceBaby ::

Pri preizkušnji plačaš zavarovanje samo za tistih par dni. Se splača, če se kar koli zgodi imaš lahko veliko problemov, če avto ni zavarovan.

jernejl ::

Pri preizkušnji plačaš zavarovanje samo za tistih par dni. Se splača, če se kar koli zgodi imaš lahko veliko problemov, če avto ni zavarovan


Tako je, poleg preizkušnje sodi zavarovanje za nekaj dni.
Saj sploh ne gre za to, da bi te dobili "neumni policaji, ki polnijo državni proračun". Gre za to, čemur so registracija / preizkušnja / zavarovanje namenjeni.
Saj najbrž bi bilo vse v redu, ampak če bi se slučajno (bog ne daj) zaletel v kak dragi avto (pa to še niti ni tako hudo) in/ali komu povzročil kakšne poškodbe (tukaj pa lahko odškodnine zletijo v nebo), boš celo življenje odplačeval.

PacificBlue ::

Jz sem imel malo podoben primer, ko sem kupoval avto(no sicer tehničnega sem dobil kr pri avtohiši) ampak zaradi registracije sem se pa potem moral peljati(z drugim avtom) v 50 km oddaljen kraj, da sem dobil tablice. Sicer je bila možnost, da bi dobil tablice za preizkušnjo, ampak cena 90 evrov? Ne hvala.

Aja pa glede zavarovanja..najceneje je pri Zavarovalnici Maribor, preizkušeno:)

solatko ::

Najceneje je, če ima kakšen prijatelj mačka za vleko vozil (to je tista prikolica, pri kateri se prva kolesa dvignejo in lepo vlečeš do avto baze), gre pa tudi z vlečnim drogom.

c0dehunter ::

Se pravi je treba plačat 90 EUR za tiste tablice, ali je vključeno zavarovanje zraven za tiste tri dni? OMFG v vsakem primeru :O

Drugače je pa najceneje pri Generali zavarovanje.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Valvoline ::

Ni tolk drago
Odvisno kolk KW ima avto
Da se preizkušnje vzet za 3 dni. Skupaj z zavarovanjem 40-50e za normaln avto.
Zdej pa če je kakšn 3.0 4.0 motor je pa druga stvar :)

iNooby ::

ja
Haters gonna hate...

koyotee ::

ce je nad 2500ccm je vseeno a je 6.0
za zavarovanje so vazni kilovati, za cestnino pa kubatura.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preizkusne tablice

Oddelek: Na cesti
3339040 (8346) billy
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530826 (10543) smacker
»

nakup avta z 2-ge roke

Oddelek: Na cesti
121536 (1163) Heavy
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
3714863 (7600) ...:TOMI:...
»

Priprava avtomobila na tehnični pregled (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5414462 (12891) Izbeglica

Več podobnih tem