» »

Mono, je že kdo delal z njim?

Mono, je že kdo delal z njim?

Beezgetz ::

Hej,

zanima me, če je že kdo delal z mono-tom. Predvsem kako win aplikacijo spraviš na linux. Sem včeraj inštaliral ubuntu, toda kaj zdaj?

Lep pozdrav, Beezgetz

borchi ::

instaliraš mono runtime, zaženeš aplikacijo in pogledaš če/zakaj ne dela...?
l'jga

Beezgetz ::

Živijo Borchi,

ok, morebiti si malo preveč predvideval, jaz sem papak pri tem, sem šele ta teden dobil mono in te periferalije.

Torej moj problem je sledeč: Sem v windowsih zagnal MoMA ter pregledal moj .exe datoteko. Ko je bilo vse ok (sem moral umaknit printanje), sem zagnal mono command prompt in je aplikacija delala. toda to ta, .exe datotekca.

No, pol sem (vceraj) prvič dal linux na računalnik, da sprobam to reč. Pa se seveda nič ne zgodi. Zanima me bolj podrobno kaj moram narest. Ce si Ljubljančan, te povabim na kavo/pivo, to bi mi bili najlažje, toda vsakega odgovora bom izjemno vesel.

Hvala, beezgetz

camx ::

Beezgetz: nisem siguren če je mono inštaliran po default v Ubuntuju, za vsak slučaj poženi iz konzole (sudo apt-get install mono (moral boš vpisat root geslo)). Ko imaš Mono nameščen, pejdi v konzolo, premakni se v mapo kjer imaš program (exe), in poženi: mono program.exe
Potem se bo, če maš srečo, program pognal, oz. izpisal napako.

Upam, da si mislu na to kako poganjat .NET aplikacije na Ubuntuju. Če si pa mislu razvijat, pa namesti Monodevelop (sudo apt-get install monodevelop (namestilo ti bo tudi paketke potrebne za compilanje programov)).

Beezgetz ::

Kje si Cime!

Ja .NET aplikacija. Kaj pomeni da moram vpisat root geslo? Bom pa zdaj probal iz konzole, čeprav je to meni čisto nova stvar...

hvala

edit: to mi izpiše:
[sudo] password for grom:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Package mono is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source
E: Package mono has no installation candidate


še en edit: konzola = terminal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Beezgetz ()

camx ::

Povej več informacij:
- katero verzijo Ubuntuja imaš?
- poženi samo iz konzole (terminala): mono , in povej če kaj izpiše (napako da ne najde monota, al karkoli
- če imaš mono, potem se v mapo kjer imaš program, premakneš z (primer da imaš datoteko v mapi "mapasprogramom", ki se nahaja na namizju, in si pravkar pognal konzolo in si v home mapi): cd Desktop/mapasprogramom/
-- mono imeprograma.exe

krho ::

Am Ubuntu 7.04 verzija ima mono že gor. samo napišeš mono tvoj.exe in to je to
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Beezgetz ::

This version (Hardy Heron) was released in April 2008 so its version number is 8.04

Če v terminal vpišem mono, mi izpiše:
Usage is: mono [options] program [program-options]

Development:
--aot Compiles the assembly to native code
--debug Enable debugging support
--profile[=profiler] Runs in profiling mode with the specified profiler module
--trace[=EXPR] Enable tracing, use --help-trace for details
--help-devel Shows more options available to developers

Runtime:
--config FILE Loads FILE as the Mono config
--verbose, -v Increases the verbosity level
--help, -h Show usage information
--version, -V Show version information
--runtime=VERSION Use the VERSION runtime, instead of autodetecting
--optimize=OPT Turns on or off a specific optimization
Use --list-opt to get a list of optimizations
--security[=mode] Turns on the unsupported security manager (off by default)
mode is one of cas or core-clr

kako se pa v terminalu premaknem v kakšno določeno mapo?

momci, vem da morim s temi vprašanji, toda to je moj tretji dan za linuxom

Hvala

misek ::

potem se v mapo kjer imaš program, premakneš z (primer da imaš datoteko v mapi "mapasprogramom", ki se nahaja na namizju, in si pravkar pognal konzolo in si v home mapi): cd Desktop/mapasprogramom/


cd Change Directory
cd je ukaz, kateremu sledi direktorij. Tako kot v Win.

Beezgetz ::

@ misek: bookmaked, 10x

Mavrik ::

Kar ni izgovor za dejstvo, da ne znaš uporabljati googla.
The truth is rarely pure and never simple.

Beezgetz ::

@ Mavrik: jah to si malo preskočil. Zadnje dneve googlam kot nor, toda mi na kraj pameti ni prišlo, da bi zdaj iskal terminalske ukaze - s tem si začetnik ne more kaj dosti pomagat če mina časa, recimo leto dni.
Poleg tega, še malo pa bo smisel forumov padel v vodo - saj je tu google!!! Je tako? NE, ni tako!

forum je mesto tudi za take reči - začetniku zelo pomagajo.

Ne tega osebno vzet, tako kot sem jaz, oba veva da si mi že pomagal in upam da mi boš tudi v prihodnje, toda na forumu povedat: "daj pogugli" je pa malomarno in skoda casa da si sploh to napisal. Prosil bi te, da ga raje zapravis tu: [ubuntu] Kako inštaliram? Začetnik

Hvala na razumevanju, beezgetz

misek ::

Se tudi jaz strinjam, da nasvet "uporabi Google" ni pravi. Kako naj začetnik sploh ve, kaj "vprašati" Google? Sem bil tudi jaz nekoč začetnik v Linuxu in mi je šlo najbolj na živce, ko sem vprašal Linux guruja (in to sodelavce v službi!) za pomoč, pa je bil odgovor "poglej v manual - man ukaz".

karafeka ::

V čem je sploh problem s temi osnovnimi komandami v linuxu ?

Saj so skoraj iste kot pa v dosu.

Beezgetz ::

Pozdrav Karafeka,

drinking problem? i have no problem. i drink, I pass out and that is it...

No, ne znam ga uporabljat, tud dos nisem kaj dosti uporabljal, tko da...

torej nazaj na topic; Ce linuxovec, ki ima mono instaliran, s terminalom odpre direktorij v katerem se nahaja .NET aplikacija abc.exe (ustvarjena v Visual Studiu s C#-om), ter v ta terminal napise mono abc.exe bi rec morala delati?

Hvala, beezgetz

Beezgetz ::

Sori admin, sam ni edit opcije:

torej, sem haredil novo aplikacijo z visual studiom. pišem v C#. aplikacija je enostavna, textbox, gumb in label. Ko v textbox vpisem kaj in stisnem na gumb, se text iz textboxa izpiše v labelu. Zagnal sem MoMA in mi je vse zeleno odkljukal. sem zalaufal mono in aplikacija dela.
No in sem restartu komp, in zagnal ubuntu linux. Ko sem v terminalu odtipkal ukaz mono linux.exe sem dobil seldeče:

** (linux.exe:8254): WARNING **: The following assembly referenced from /home/grom/Desktop/linux.exe could not be loaded:
Assembly: System.Windows.Forms (assemblyref_index=1)
Version: 2.0.0.0
Public Key: b77a5c561934e089
The assembly was not found in the Global Assembly Cache, a path listed in the MONO_PATH environment variable, or in the location of the executing assembly (/home/grom/Desktop/).


** (linux.exe:8254): WARNING **: Could not load file or assembly 'System.Windows.Forms, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' or one of its dependencies.

** (linux.exe:8254): WARNING **: Missing method EnableVisualStyles in assembly /home/grom/Desktop/linux.exe, type System.Windows.Forms.Application

Unhandled Exception: System.IO.FileNotFoundException: Could not load file or assembly 'System.Windows.Forms, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' or one of its dependencies.
File name: 'System.Windows.Forms, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089'

A je to komu jasno? Prisil bi pomoči.

Hvala, Beezgetz

Za danes imam preveč, se slišimo jutri, lahko noč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Beezgetz ()

camx ::

Nimaš nameščene knjižice libmono-winforms - namesti jo.
libmono-winforms2.0-cil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

Beezgetz ::

cime care!

Dela, dela.

no zdaj se pa začne pravi deu. Prosil bi, če si ogledate to: [mono] 'razhroščevanje win app v ubuntu'

Hvala vsem, Beezgetz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sfc/scannow - ogromno napak

Oddelek: Pomoč in nasveti
101305 (1080) Twix
»

[c#] Vprašanje glede release verzije aplikacije

Oddelek: Programiranje
51333 (1157) Ericssony
»

null reference exception na čudnem mestu C#

Oddelek: Programiranje
51213 (1150) krho
»

[C#] v linux?

Oddelek: Programiranje
211769 (1172) [MYTiX]
»

Visual Basic.NET - za začetnika ?

Oddelek: Programiranje
304603 (3722) mHook

Več podobnih tem