» »

Kje kupiti kvaliteten strižnik las?

Kje kupiti kvaliteten strižnik las?

«
1
2

Azrael ::

Išče se strižnik las, ki bi bil uporaben tudi v profi frizerstvu. To je mišljeno tako, da je naprava narejena kvalitetno in se noži ne skrhajo že po nekajkratni uporabi.

Pri poceni izdelkih so problem noži, ki se hitro skrhajo, nabava drugih pa je misija nemogoče ali dražja, kot nov podoben aparat. Drug problem poceni je še ali hudo šibak motor ali ne preveč posrečen mehanizem podoben Braunovim brivnikom, kjer rezila poganja elektromagnet.

Zaradi relativno velike mase rezil se mehanizem hitro obrablja in deluje vedno slabše in še pri malo bolj gostih laseh mehanizem enostavno ne zmore opraviti svojega dela. Tako, da motorski pogon rezil, je zahteva.

Napajanje omrežje, lahko tudi akumulator, vendar to ni pogoj.

Skratka išče se nekaj takega, kot je uporabil Mr. Bean.

Pozna kdo dobavitelje opreme za frizersvo ali kateri aparati, ki so dobavljivi pri nas ali EU bi ustrezali zahtevam?

Do sedaj sem našel enega dobavitelja opreme za frizerstvo, vendar upam, da kdo od bralcev te teme pozna še koga iz te branže.
Nekoč je bil Slo-tech.
  • spremenil: Azrael ()

#000000 ::

Jest sem zlo zadovoljen s tem KLIK

Mislm da ga cekarček prodaja za 50 € ne vem pa odkje taka razlika tam 130 pri nas 50 wtf

edit: ja za 43 ga ima cekarček LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Poldi112 ::

Zanimivo. Jaz imam najcenejšega Phillipsa in dela brezhibno že leta.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

Ma jest sem mel tud Philipsa ampak je po cca 2 letih začel cukat namesto strižt, če je bilo več las je kr zablokiral, pol sem kupu neki podobnega ampak je blo čez čas isto. Tale Moser pa dela k šus, baterija pa drži skor cel mesec brez filanja.

krneki0001 ::

Firma Remington dela tudi profi zadeve. Najcenejši so od 30 do 50 evrov, pa zdržijo dolgo (prejšnjega sem imel 7 let(dokler se ni nekaj polomilo), sedanjega imam že 3 leta, tisti profi pa stanejo tam od 100 evrov naprej, ampak tistih še nisem imel v roki.

bluefish ::

sicer nekih izkušenj nimam, vendar pa v lokalni frizeriji uporabljajo Remigton in Moser mašinice.

Azrael ::

Hvala vsem za odgovore.

Da, imamo Remington strojček, ki gre proti koncu, cuka in nima moči, zato se išče nekaj novega in po možnosti boljšega.

Glede trgovine Cekarček, tisti napis Demo ni brez razloga. Dopoldne pokličen na objavljeno tel. številko (e-mail ni objavljen nikjer) in tip na drugi strani nima pojma o kakšni spletni trgovini in ugiba, da gre najbrž za predstavitev kakšno spletno trgovino njihovo rač. podjetje lahko naredi...

Tako, da to potem razloži 3x nižjo ceno, kot v de in enotno ceno vseh izdelkov.

Očitno bo treba naročiti iz de.
Nekoč je bil Slo-tech.

dzinks63 ::

Mogoče kakšen : PHILIPS, ali : Wella Xpert

Azrael ::

Zaenkrat so rekli, da bi jih najbolj zanimal strižnik povsem klasične izvedbe (nobenih lučk, akujev, čiperaja,...), torej nekaj takega, kot je Moser Class 45 model.

Pozna mogoče še kdo kaj podobnega in dobavljivega?

Hvala že v naprej.
Nekoč je bil Slo-tech.

urosbe ::

Tako je, Cekarček je DEMO spletna trgovina, ki slučajno vsebuje bazo podjetja - vse cene artiklov so enotne. Prava spletna trgovina s frizerskimi izdelki z možnostjo nakupa pa je na http://www.klevi.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosbe ()

#000000 ::

Kwa cekarček je samo muštr ? Mater samo to majo šele zdaj 12 evrov enotne cene, prej je bila za vsak artikel drugačna, zato se mi je čudno zdelo kako mora bit tolk cenje pri nas, če pa smo znani po tem da je vse vsaj 1 krat dražje.

No ja pol pa najboljš naročit iz .de

Azrael ::

Update po skoraj enem letu.

Ker je v mojem primeru Kranj oddaljen samo dobrih 30km, se je šlo konec lanskega avgusta pofirbcat v trgovino Klevi. Pokazali so kar veliko in na koncu je padla odločitev za, v tej temi priporočenega, Moser Chromstyle, saj je s popustom za gotovino strojček prišel ceneje kot pošiljanje iz de.

Strojček po skoraj enem letu uporabe, še vedno dela ko urica. Akumulator drži obljublen čas, motor in rezila so dovolj močna.

Prejšnji Remington HC210C, ki je bil proti Made in China klumpu, raketa, je proti novi pridobitvi zelo slab. Počasen, cuka in je glasen.

Moser je bil drag, ampak je izpolnil in presegel pričakovanja in je bil tako dober nakup.

Hvala vsem sodelujočim za nasvete.
Nekoč je bil Slo-tech.

zuz3k ::

potrebujem strojček za striženje las, mora pa imeti nastavek do 40-42 mm in pa
da so nastavki kvalitetni, da se med striženjem ne premika globina nastavka
budget do 55€

kolebam med firmami
Remington alpha hc5150,
Philips qc5390/80
MOS 1457 Ergo Cut - XL (je moser isto kot mos??)
Ardes M375
Trisa Cut & Style 1704.4610

ima kdo izkušnje z omenjenemi strižniki, morda samo firmo?

lp
Life is a psychological game.

SimplTech ::

Že kakšno leto uporabljam Remington HC5550 Accelerator.

Sem zadovoljen. Dobil sem ga v BigBangu mislim da za 40 EUR, kar se mi je zdela sprejemljiva cena. Imaš zraven dosti nastavkov, dolgo avtonomijo, polniš ga kar preko USBja.

zuz3k ::

v temi omenjate znamko Moser, ali je to morda znamka MOS?
Life is a psychological game.

delfinus ::

Izjemno kvaliteten in robusten je Wahl Super Taper, ki sem ga kupil pri nas. Ko ga ze primes v roke in pozenes je to cist drug svet od kakega plastik Philipsa.



Dodaten komplet nastavke sem ugodno kupil na ebayu, saj sem rabil za malo daljso dolzino las. Nastavke je zelo enostavno menjavati. Ciscenje je simpl, posamezni rezervni deli so na voljo zelo poceni.

lp, d.

Šimpanz ::

V Ljubljanskem BTC maš trgovino Estela, ki prodaja vso opremo za frizerske salone in majo tudi ene 10 profi strižnikov. Pojdi tja pa mal pošnofi.

zuz3k ::

tega wahla sploh ne najdem pri nas, pa tudi izgled in sestava sta boh pomagaj


trenutno sem se najbolj zagrel za http://www.mimovrste.com/artikel/3450041320/mo...

lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

vorantz ::

js sm si tega nabavu kak mesec nazaj
http://www.mimovrste.com/artikel/345000...
sem ga samo enkrat uporabu tako, da težko govorim o dolgoročni kvaliteti
je pa moje prekleto goste lase pospravil brez problema

delfinus ::

Wahl Super Taper je resna in izjemno mocna pro mrcina. Sestava je robustna in izjemno kvalitetna. Masinca je zato tudi malce tezja od ostalih. Ni plastik fantastik. Strizenje je zelo lahkotno. Zadeva je Made in USA. Ugodno se ga dobi tukaj: http://www.klevi.si/index.aspx?id=4008-...
Glede na striznike, ki sem jih prej imel je tole cisti budzet hi-end.

lp, d.

tomy_justomy ::

Živjo,

odločam se med dvema Philipsovima modeloma, rad pa bi vprašal, če je komu jasno, zakaj tolikšna razlika pri času polnitve med njima - imela pa naj bi enake Ni-MH baterije ...

Philips QC5360

Philips QC5370


Poleg 8x daljšega čŤasa polnitve ima cenejši (5€ fore) manj možnih nastavljanj dolžine + glave se ne sme prati pod vodo.

Verjetno se bom odločil za QC5370, ampak tole z baterijo mi ne gre v račun, Ni-MH ima isto hitrost polnjenja kot Li-ion.

T0RN4D0 ::

Drugačen polnilec.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

zuz3k ::

zuz3k je izjavil:


trenutno sem se najbolj zagrel za http://www.mimovrste.com/artikel/3450041320/mo...

lp


kupil sem tegale, kvalitetno izdelan le gumb bi pograjal ;(

polni se pa kar 14-16 ur 8-O

lp
Life is a psychological game.

maxipin ::

Živjo. Meni pa je na misel prišlo, da bi se sam začel striči (oz. briti). Na misel mi je prišel ta strižnik:
https://www.mimovrste.com/strizniki/phi...
Si ga kdo lasti? Predvsem mi je všeč, ker se mu lahko glava obrne za 180°.

krneki0001 ::

Philipsovi strižniki so bili meni vedno čudni. Že več kot 20 let uporabljam mašince od firme remington (sedaj imam že drugo, ker je prva nekje po 15ih letih crknila. Akumulator je šel po gobe po 15ih letih in sem si privoščil novo nekje 5 let nazaj. Dvomim, da bo en philipsov strojček toliko časa zdržal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

maxipin ::

Ma saj lahko zdrži manj. Samo da dobro opravlja svojo nalogo. Ti se sam strižeš? Ali je drugače sploh koristna ta funkcija z obračanjem glave?

krneki0001 ::

Brijem in strižem na nulo. In to vsake 2 tedna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

fosil ::

Jaz se tudi sam strižem in vidim kako bi mi lahko koristilo to obračanje glave.
Se mi zdi da to vse skupaj naredi samo bolj nerodno.
Moj nasvet je sledeč.
V hofer pojdi kupit tole.
Probaj kako ti gre to striženje, nato si lahko kupiš kaj boljšega, boš tudi vedel na kaj bit pozoren.
Tako je!

Boone ::

Tudi jaz sem pred časom kupil strižnik in se strižem sam. Imam tole. Nič posebnega.

Si pa ne znam predstavljati, kako ti bo koristilo tisto obračanje glave. Saj brivnik ni tako ogromen, da ne bi mogel celega obrniti. Zakaj bi obračal samo glavo.

Fosil ti je dal dober predlog. Pojdi v Hofer po tistega cenenega. Ker se zna zgoditi, da boš ugotovil da mogoče pa vseeno ne bi tega počel sam. In €10 je le manj nok €60 :D

black ice ::

Še en glas za Remington. Zadnjega sem kupil lani v Sparu za cca 50€. Pri cenenem šrotu se pogosto zgodi, da po nekaj striženjih izpušča lase in začne cukati kar ni ravno prijetno.

maxipin ::

Sem našel tale posnetek . Se mi zdi kar zanimivo.

RejZoR ::

Remington HC5600
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Banfi ::

osebno mam tega:
link
Pa je super, lahko ga perem pod vodo pa vse :)

Larus ::

Jaz imam istega, kot ga gor reklamira delfinus (prodajalec?). http://www.klevi.si/izdelek/4008-0480/s...
To je res grdoba ampak Phillips in podobne plastike so me bolj kot ne cukale, ta pa striže kot tank.

maxipin ::

Naročil in dobil Super Taper-ja (takega ki ga ima Larus). Pa po resnici povedano mi ni ravno všeč, precej težek, ogromno vibracij in tudi izjemno vroč postane po pol ure striženja. Larus, je enako pri tebi?

Gaius ::

videc ::

Moser strižniki so eni boljših.

korenje3 ::

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Zstiller ::

Glavna sta wahl in oster vsi ostali pridejo za njima. Jih je pa v Slo. težko za dobit vsaj kar se profi robe tiče.

korenje3 ::

wahl je endurance, wella pa precision za moje pojme. z drugimi besedami wahl je za ameriške črnce, wella pa za belce.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Samael ::

Ko že omenjate wahl, na mimovrste se ga ta moment dobi zelo ugodno (ponudba dneva), pa še brezplačna poštnina je za te artikle iz "ponudba dneva" (opcija brezplačne dostave se pri ponudbi dneva ne pokaže takoj po polnoči ampak nekoliko pozneje, mislim da zjutraj/dopoldne).
V paketu je še dodatni mini prirezovalnik na baterije.

Wahl strižnik las Home Pro 100 Combo - 14,90 €
https://www.mimovrste.com/strizniki/wah...

zee ::

Pred casom sem nabavil Wahl Chrome Pro na Amazonu. Dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Machete ::

Jaz imam tega iz Hofriča za 25€ - https://www.hofer.si/fileadmin/fm-dam/p...
Dela kul. Ob naslednjem (3.) striženju bo že plačan, glede na frizerjevo ceno striženja..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ombre ::

Sam imam slabe izkusnje s trenutnim striznikom Remington HC5850, namrec stvar se zabase po treh strizenjih. Baterija pa tudi ni nevem kaj... prejsnji philips je delal 10 let brez tezav, tale pa je sr...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Gambino ::

Jaz sem bil tud z philipsom zelo zadovoljen.

korenje3 ::

sodelavcu je tudi crknil remington. izgleda da je to en jajc.
sicer so mu ga v trgovini zamenjali z novim, ker je bil še v garanciji.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

fishman ::

Pozdravljeni,

malo gledam za strižniki, ki bi zdržali malo dlje, pa mi je v oko padla znamka WAHL ima kdo kak komentar na to ali je zadeva OK ???

V mislih sem imel nekaj takega https://www.vidaxl.si/e/0043917963853/w...

Ali se dobi za ta denar kaj boljšega prosim za nasvet!!!

madebenc ::

Kateri strižnik priporočate za striženje "do konca", torej da obrije glavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madebenc ()

MxxW5 ::

madebenc je izjavil:

Kateri strižnik priporočate za striženje "do konca", torej da obrije glavo?


Če boš kaj našel, še meni povej. T.i. "balding clipperjev" pri nas ne prodajajo, oziroma se kakšen verjetno najde bolj po naključju. V trgovini prodajalec ne bo vedel, o čem govoriš. Pač posledice majhnosti slovenskega trga, na katerem so dobavljive le stvari široke potrošnje (enako boš tudi npr. spomladi zaman iskal dolge rokave in zimske čevlje, jeseni pa kratke rokave in sandale).

https://www.baldingbeards.com/best-bald...

Skratka, če boš kaj pametnega našel, poročaj.

mancini ::

balding cliper obrije glavo kot žiletka ali obrije na 1 mm??
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni strižnik

Oddelek: Loža
164726 (1099) Han
»

Brivnik za brado in glavo

Oddelek: Kaj kupiti
195680 (5070) radmannsdorf
»

Moški strižnik brade, katerega priporočate?

Oddelek: Loža
1910944 (6537) Deetron
»

Strojček za striženje las

Oddelek: Loža
81947 (1672) MIHAc27
»

Aparat za striženje

Oddelek: Kaj kupiti
153512 (2634) leil

Več podobnih tem