» »

delete

delete

balasko ::

ojla, malo sem na knap z prostorom na HD, pa me zanima, če lahko kaj zbrišem v C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data, glede na to da mapa zaseda 1,5GB, kaj je fora sploh te mape?

Hvala
PS: na vsako glupo vprašanje probaj dati pameten odgovor

Utk ::

Verjetno lahko kaj zbrišeš, ne smeš pa kar tako na blef. Malo poglej česa res ne rabiš.

KandazaR ::

Nikakor ne šari tam če nimaš pojma kaj delaš! Raje kupi nov disk so zelo poceni te čase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

jan01 ::

Kako dobiti dosti placa?
-izklopneš system restore
-disabliraš hibernate(dobiš toliko kot imaš rama)
-zbriši vse v temp(start->run-> %temp%

kupiš
samsung 640GB 68€
ali
wd 640GB 73€

balasko ::

thanks, bom naredil tako

še vseeno pa me malo muči, čemu služi ta mapa če je sistem v drugi mapi, programi so tudi v drugi mapi, ...?

gzibret ::

Zbrišeš lahko tudi vse direktorije v mapi c:\windows, ki se začnejo nekako takole $NT..., lahko tudi ostale, ki se začnejo z $, samo previdno.... Raje jih prvo prestavi v neko drugo mapo, restartaj računalnik, zaženi nekaj programov, in če vse dela OK, potem zbriši za večno. Velja za WinXP.

Imajo pa winsi tudi neko mapo, veliko cca 1gb, ki jo tudi lahko zbrišeš, samo ne vem točno, katero (mislim, da je nekje v windows\softwaredistributions). Prebrskaj malo po netu.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

PS - folder applicationdata pa pusti pri miru. Ne bodo ti več delali nekateri programi.
Vse je za neki dobr!

5er--> ::

Downloadaj si CCleaner in pusti, da ti sam ščisti.

SkIDiver ::

C:\Windows\SoftwareDistribution lahko brišeš v podmapi DataStore. Pobrišeš samo vsebino mape ne mape same. Sama vsebina mape SoftwareDistribution pa je namenjena za shranjevanje prenešenih posodobitev. Notri imaš tudi log datoteke in ostalo. Ravno vse po spisku mogoče ni potrebno brisat. Pobrišeš kar ti zasede nekaj 100MB prostora. Pred boš brisal pa v command prompt vpiši ukaz "net stop wuauserv" in ko končas "net start wuauserv" (brez narekovajev). Priporočam potem še ponovni zagon.

luky ::

Jaz pa prosim za pomoč s katerim programom bi lahko izbrisal particijo velikosti 1.5 Gb ( Recovery )ki je narejena ob času instalacije Viste na prenosniku Toshiba. Tisti njihov Recovery ne potrebujem, sama njihova particija pa mi je samo v napoto. Poskusil sem že z Partition magicem pa mi je ne pokaže, prav tako ne Gparted, zaradi tega ker je particija označena kot Skrita.
Če pa gledam z Ghostom, ali pa Defragom pa jo vidim.

Hvala za pomoč.

lp.
luky!

SkIDiver ::

Start->desni klik na Računalnik (Computer) in izberi Upravljanje (Manage). Nato pod Shramba (Storage) izbereš Disk Management. Sedaj pa delaj z njo kar pač želiš.

luky ::

Start->desni klik na Računalnik (Computer) in izberi Upravljanje (Manage). Nato pod Shramba (Storage) izbereš Disk Management. Sedaj pa delaj z njo kar pač želiš.

Vse tako naredil, jo lepo vidim, samo z njo se ne da nič delat. Če kliknem z desno miško mi še samo pokaže opcijo Help pa nič drugega. Piše pa da je Healthy EISA Configuration 1.46 GB. Pri drugih particijah, ki sem jih naredil lepo dobiš ob kliki z desno miško celi menu in lahko delaš s particijo kar hočeš. S to pa nič.

Če še ima kdo kakšno idejo prosim...

lp.
luky!

SkIDiver ::

Če imaš DVD od viste al pa CD od XP-jev bootaj iz njega pa pobriši v setupu particijo in resetiraj PC. Potem bi moralo igrat.

luky ::

Če imaš DVD od viste al pa CD od XP-jev bootaj iz njega pa pobriši v setupu particijo in resetiraj PC. Potem bi moralo igrat.

Hvala ti za nasvet, vendar tam ko bootam z DVD-ja od Viste ( z njim sem delal particije ) ta recovery particija ni vidna, drugače bi jo že bil sigurno že prvič pobrisal, pa tistega 1.46 GB dodelil C: ali D: particiji.

Ne vem kako so to naredili tisti pametni pri Toshibi. Verjetno bo mogla ostati, če ne najdem nekega orodja, da jo skensam.....

lp.
luky!

5er--> ::

GParted

SkIDiver ::

Potem pa poskusi s CD-jem od XP-jev. IBM-ovo je lepo pobrisal.

luky ::

Potem pa poskusi s CD-jem od XP-jev. IBM-ovo je lepo pobrisal.

Hvala lepa vsem, original program za takšne zadeve je DISKPART od M$, ki to zadevico okoli Recovery particije pobriše 100%. Pomagal mi je stric Google...

lp.
luky!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 7 update ne dela ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5311331 (8858) konspirator
»

Poln C disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
273634 (2908) Invictus
»

Težava z Windows Update

Oddelek: Pomoč in nasveti
151446 (1017) Machete
»

računalnik ne nadaljuje operacije...nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
7789 (682) neeno
»

Kako odstranit en operacijski sistem, drugega pa pustiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
231678 (1280) Paramedic

Več podobnih tem