» »

Mreža ne dela!

Mreža ne dela!

kacza ::

Danes sem zaradi prezasedenosti in nedelovanja določenih stvari formatiral moj PC in namestil gor Windows XP SP3 integrated June 2008. Vse dela lepo, le mreža ne (tudi internet deluje). Moj workgroup se imenuje "doma". Sem ga lepo vpisal in vse pa mi vseeno noče povezat. Pod network connections mi izgleda takole:
 Napaka in network connections

Napaka in network connections



Firewall imam izklopljen, zdaj sem inštaliral zadnji ZoneAlarm, a tudi ta ne moti, saj mi že prej ni delalo. :?

Upam na čimhitrejši odgovor, saj nujno potrebujem mrežo za inštalacijo nekaterih programov, ki so na drugem rač.

Hvala
LP
  • spremenil: kacza ()

dronyx ::

Najprej preveri IP nastavitve. Ima računalnik pravi IP in masko omrežja kot ostali? Ping dela? Če greš v raziskovalcu gledat Moja omrežna mesta-Entire network-Microsoft Windows Network ali vidiš sploh kaj? Imaš omogočenega Client for micrososft netwrok in File and print sharing ...?

kacza ::

Računalnik ima nastavljeno vse na automatic, tako kot ostali računalniki (na routerju je omogočen DHCP).
Masko omrežja ima enako kot ostali. Ping dela. Če grem na tisto kar si rekel mi javi tisto napako, ki sem jo prilepil (spodnje okno), client for ms network in file and print sharing sta vključena.

solatko ::

Si dal geslo v uporabniški račun?

dronyx ::

Imaš vklopljeno Uporabi preprosto skupno rabo datotek v raziskovalcu (Orodja - možnosti mape - pogled)?

Če omrežje teh domačih PC-jev ni preveliko, bi jaz še poizkusil na vseh preimenovati workgroup iz DOMA v nekaj drugega. Včasih se MS obnaša čudno in ga moraš nekako nahecati, da spet sodeluje.

kacza ::

solatko, gesla nimam na nobenem računalniku. Vsi ostali računalniki se med seboj vidijo. Med njimi je tudi eden, ki sem mu pred par dnevi dajal gor WinXP SP3 enako verzijo kot mojemu (prvo je bila ista napaka a sem jo na nevem kak način rešil) in ta računalnik pravtako vidi vse ostale, tudi mojega in lahko pravtako piše po mapah, ki sem jih jaz sharal.

onyx, imam. Bom poskusil tvoj predlog.

EDIT: Sem poskusil dvema PCjema spremeniti workgroup in zdaj mi dela. :) Hvala ti, bom še ostalim spremenil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kacza ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ranljiv je računalnik v internetu?

Oddelek: Informacijska varnost
111621 (1182) fiction
»

Prokleto domace omrezje.

Oddelek: Omrežja in internet
283169 (2111) darkolord
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289399 (6335) bastadu
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371730 (1418) nimus
»

Mojstri še enkrat Crossover povezava - POMOČ

Oddelek: Omrežja in internet
321919 (1477) MrStein

Več podobnih tem