» »

Wifi- kolk je v realu razlike med 802.11b in 802.11n ?

Wifi- kolk je v realu razlike med 802.11b in 802.11n ?

Brane2 ::

Tu me zanima razlika v dosegu in doseženi ralni hitrosti prenosa, pa tudi ostalih parametrih ( zanesljivost linka, obnašanje "v gužvi", kjer ima že vsak sosed Wifi itd).
On the journey of life, I chose the psycho path.

danielka84 ::

Sam sem nad razliko zelo zadovoljen!
Imamo centralni AP ter z WDS povezane client APje.

Prej z Asus wl500G ki so dosegali hitrosti do 2.7MB/s..
Sedaj uporabljamo Linksys WRT150N/160N z naloženim DD-wrt.. antene so ostale iste, samo da smo povsod še dodali eno.. to zarad tega ker so MIMO..
No tabližnji (60m) ima prenos 7.0MB/s, malo bolj oddaljeni ~1km pa nekje 4.5MB/s..

Ker uporabljamo windows filesharing.. lahko rečem da sedaj teče vse bolj gladko, in ni nadležnega čakanja da ti npr. odpre sosedov folder...
Sprobali smo tud predvajanje dvdjev, in se ustavi nekje pri petih sočasnih predvajanjih(video se začne zatikat..)
sam sem zelo zadovoljen, le prehod je malce drag glede na to, da potrebujes dodatne antene za daljse linke.
ni-da-ni

Brane2 ::

Kako to misliš dodatne antene za daljše linke ?

Maš usmerjene antene ali tiste tri palčke ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

danielka84 ::

Ta linksys je "n" in MIMO z dvema antenama...
da, uporabili smo 2 zunanje omni antene za centralni AP pri tabljiznih clientih je pa kr out-of-the-box nic dodatnih anten (imajo pa tako postavljene da je max ena stena vmes..), pri taoddaljenem pa so dve usmerjeni yagici.

Za indoor bi lahko kdo drug kaj vec povedal, sam sem na hitro stestiral prenos ko sem nalagal DD-wrt in med dvema tema linksysoma z original antencami in ena vmesna stena.. razdalja nekje 20m je prenos sel do 7.6MB/s.. je pa tud res da ni neko zelo naseljeno območje in da ni interferenc od koga drugega da bi motu signal.. edino mikrovalovna, ko si dam narest kapučin, se linku zmeša :P signal pade za 1/3 in zelo niha sama hitrost prenosa.
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Je kdo probal LInksys WRT600N ali kaj podobnega?

Kolk pa v praksi prinese tista tretja antena ?
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CES: Prvi usmerjevalnik za 802.11ad je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7521284 (18485) Invictus
»

WiFi router z 802.11n podporo?

Oddelek: Kaj kupiti
271504 (1167) RejZoR
»

Standard 802.11n potrjen

Oddelek: Novice / Diski
354801 (3160) saxnfeld
»

Standard IEEE 802.11n končno standarden

Oddelek: Novice / Diski
205674 (3866) techfreak :)
»

802.11n (Draft) realne hitrosti?

Oddelek: Omrežja in internet
121676 (1239) flisko

Več podobnih tem