» »

802.11n (Draft) realne hitrosti?

802.11n (Draft) realne hitrosti?

danielka84 ::

Rad bi nadgradil omrežje na vasi, pa me zanima kakšne hitrosti sploh dosegajo te N zadeve.

Imamo dva bridga na g standardu, torej 4 APje in usmerjene yagi antence, sedaj dosegamo nekje 1.7MByt/s. na razdalji 1 km

Iščem pa na netu in nikjer ne najdem točnih podatkov kakšna je realna hitrost prenosa N standarda..
to mi je jasno da uporablja MIMO, torej to pomeni da bi na vsaki strani dal po 2 ali 3 yagi antence in bi zadeva mogla spilaT? nevem pa koliko bom pridobil v hitrosti?

Ekonomske računice ni, ampak ker sam naredim antene, se pa ze kar pozna.

Spajky ::

Pozabi, ne bo bistveno kaj hitreje IMHO 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Yacksy ::

Kolk bi bil prenos na 1 km ne vem. Lahko ti povem kar smo testirali po pisarni z enimi profi 11n AP-ji (ne bom tukaj reklame delal, če koga zanima => PM)
Realni prenos z Windows File Sharing ali FTP iz kište na kišto je bil okoli 60-70 Mbit/s (Tam okoli 2 - 3x bolje kot 11g AP-ji). To so bili relativno optimalni pogoji. Kaj se dogaja na razdalji 1 km je vprašanje (11n draft je tudi v delovanju precej bolj kompleksen ko 11g.)
Shit happens

Pyr0Beast ::

n sploh še ni določen standard ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Yacksy ::

Res je, zgoraj sem napisal narobe. Testiranje je bilo seveda na 11n draft AP-jih, ker 11n standarda še vedno ni obljavljenega.
Namen mojega prejšnjega posta je samo to, da se dobi občutek, koliko od obljubljenih 300 Mbit/s bo delalo v realnosti.
Shit happens

mihajlo carr ::

js mam ruter belkin n1 300Mbit/s in brezžično kartico belikn pre-n 108Mbit/s. vse skupaj iz kleti nese v prvo nadstropje(zidana hiša) s hitrostjo 54Mbit/s. signal je 4 črtice od petih.

flisko ::

Jaz na 5km dosegam 3,7mB/s,sam uporabljam 5GHz opremo in širina kanala 40MHz.

Jst ::

Draft n-ja, vsi kik so kupili router, pa čeprav imajo v prenosnikih g standard, imajo boljši signal - čeprav bi lahko to bila posledica boljših anten, večja verjetnost, ja. Da dajejo boljše antene k n routerjem. Če je pa še odjemalec n, potem je pospešek pa kar lepo viden.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

danielka84 ::

flisko, ti imaš 802.11a opremo? se tud nagibam k temu, samo je problem ker nemorem starih yagic uporabit, naj bi bila drugace narejena antena za 5ghz kot 2.4ghz.. in katere APje imas ce ni skrivnost?

Še glede N (draft), videl da je tudi zunaj draft 2.0 je kdo ze sprobal?
In glede antenc, gledam linksysa eni imajo 2 in eni 3 antene oboji so wireless n(draft) mimo, kaksna je potem razlika, ker bom imel usmerjene, torej so znane fixne točke, je ok ce vzamem z dvema antenama - manj anten.
ni-da-ni

Jst ::

Več anten je super, če zadevo laufaš v hibridnem načinu - Access Point + Wireless Distribution System. Eno antenco pač zamenjaš z usmerjeno, drudo pustiš. Tako si pridobil dober signal tako enega dela - Access Point z eno ali dvema original antencama - kot drugega načina delovanja - WDS z usmerjeno anteno. Plus in plus.

Če pa usmerjene antene, ki so super delovale z g standardom, delujejo super tudi z n draft, pa ne vem, ker to ni v mojem področju. Standard poznam samo toliko, da znam nastaviti kompleksne mreže, več AP-jev, WDS-jev, klientov, enkripcija, radius. Kar je pa nižje, pa poznam zadevo iz nekaj člankov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

flisko ::

uporablam owislink AICAA-8,huda zadeva,gor imam pa naložen www.oswave.com,sam ga je treba plačat za vsakega posebej.Drugače ma pa ta link dones uptime 412 dni.Imam nekaj odličnih 5ghz anten za dobro ceno. P.s. najdalši link mi je uspel na okoli 58km na 5g

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()

Spajky ::

najdalši link mi je uspel na okoli 58km na 5g


Kako velike (cm) parabole pa so ble na obeh straneh; sam firbec... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

flisko ::

90 cm parabole,pa odlični feederji od firme,ne bom delu reklame.Lahka na PM.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi: max hitrost 2.4GHz povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
72035 (1814) Mavrik
»

WiFi router z 802.11n podporo?

Oddelek: Kaj kupiti
271492 (1155) RejZoR
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879724 (6465) janezek67
»

Standard 802.11n potrjen

Oddelek: Novice / Diski
354782 (3141) saxnfeld
»

Standard IEEE 802.11n končno standarden

Oddelek: Novice / Diski
205652 (3844) techfreak :)

Več podobnih tem