» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
194 / 506
»»

gruntfürmich ::

Jst je izjavil:

WARNING!!!

Jaz sem za foro (ker moram itak narediti reinstall) iz http://thessdreview.com strani šel po "The SSD Optimization Guide Redesigned", ki je bil objavljen 16. maja 2012 in vam povem: IZOGIBAJTE SE TEH KAO TWEAKOV!!! Performance merjeno v CrystalDisk je padel, ena vrednost občutno, programi se pa ne odpirajo nič hitreje, ampak prej počasneje.


ti malo bluziš?
to so vsesplošni twiki, ki se povsod pojavljajo in priporočajo. niso pa obvezni.
veliko teh twikov je splošnih za win7, enih par pa je specifičnih za ssd.
tko da nehaj bluzit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Mogoče če se greš benchmarking in ti je pomembna vsaka točka več. Pri normalnem delu, ko imaš odprtih več programov, se pa te kao tweaki razvodenijo. Plus izgubiš kar nekaj funkcionalnosti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PlayTheGame ::

Jst je izjavil:

Mogoče če se greš benchmarking in ti je pomembna vsaka točka več. Pri normalnem delu, ko imaš odprtih več programov, se pa te kao tweaki razvodenijo. Plus izgubiš kar nekaj funkcionalnosti.


Sej zato sem pa na prejšnji strani napisal, da vsak ki si nastavlja SSD po tem vodiču, naj si PREBERE vsebino vsakega posameznega tweaka in ugotovi ali je to primerno za njegove protrebe ali ne. Ne pa da se kar povprek nekaj nastavlja pa sploh ne veš kaj čemu služi.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

bajsibajsi ::

PlayTheGame je izjavil:

Jst je izjavil:

WARNING!!!

Jaz sem za foro (ker moram itak narediti reinstall) iz http://thessdreview.com strani šel po "The SSD Optimization Guide Redesigned", ki je bil objavljen 16. maja 2012 in vam povem: IZOGIBAJTE SE TEH KAO TWEAKOV!!! Performance merjeno v CrystalDisk je padel, ena vrednost občutno, programi se pa ne odpirajo nič hitreje, ampak prej počasneje.


Katerega tweaka točno se moramo izogibati? Ker jaz (in verjamem da še kdo) sem po tem vodiču nastavil SSD in ne dela nič počasneje. Dosti tweakov pa itak ni namenjenih izboljšanju hitrosti/odzivnosti ampak obstojnosti SSD-ja (npr. indexing, superfetch, TRIM,...). Edino kar nisem naredil je nastavitev za hitrejši shutdown, ker se mi zdi že sedaj več kot dovolj hiter (beri: instanten) ter še eno malenkost, ki se je sedajle ne spomnim - itak je pa treba mal prebrat kaj točno ti določen tweak naredi in se na podlagi tega odločit ali bo to ustrezalo tvojim potrebam? Npr. 'windows search' je že ena takih stvari - nekaterim nepogrešljiv, nekateri ga pa ne uporabljamo itd.

Želimo imeti torej kak konkretnejši argument, zakaj oz. v kateri točki ta vodič ni v redu? :|


Poleg ze omenjenih pozitivnih lastnosti, ti ta vodic podari polovico prostora nazaj; kar znasa cca. 12GB ob instalaciji Win7 (namesto 25GB clean install). Seveda bo scasoma to postalo nepomembno, a le kaksno leto nazaj to ni bila tako zanemarljiva lastnost pri 40-60GB SSD. Zlasti za tiste, ki zelijo imeti gor se kaj drugega kot zgolj OS.

Zgodovina sprememb…

krikoman ::

Zdravo

Crknil mi je Seagate SATA1 v prenosniku, kaj menite za tole zamenjavo?

amigo_no1 ::

http://www.anandtech.com/show/6125/cruc...
the v4 is a 3Gbps SATA drive based on Phison's PS3105 controller.

Če gledaš 4k random r/w, ni pretirano hiter:
10000 in 4000
http://www.anglianinternet.co.uk/shop/1...


recimo samsung 830 ima 45000 (r) in 35000 (w)
http://www.dinokomp.si/product_info.php...


Pričakuješ lahko nekaj takega:
http://benchmarkreviews.com/index.php?o...
http://www.techpowerup.com/reviews/Patr...

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

krikoman je izjavil:

Zdravo

Crknil mi je Seagate SATA1 v prenosniku, kaj menite za tole zamenjavo?

Pozabi! par € več imaš Samsung 830 ali Crucial M4

ST-777 ::

Nekaj o cenah SSD-jev:
"Iz raziskave ameriškega trga, ki jo je opravil spletni portal The Tech Report, je razvidno, da se cena GB prostora pri pogonih Solid State giba že od preračunanih 51 evrskih centov naprej (OCZ Agility 4 256 GB). Ta se je še pred dobrimi tremi meseci gibala okoli 65 evrskih centov na GB.

Trenutno najdražji pogoni SSD na GB prostora so Intelovi. Cena modela Intel 320 Series 40 GB se namreč giba okoli 1.73 evra na GB. Ta je sicer za 10 evrskih centov nižja kot pred tremi meseci." Vir: racunalniske-novice.com

krikoman ::

Če sem iskren sem tudi porabo spregledal, je kar velika, samo kje najdeš Samsung 830 al pa M4 128GB za par eur več? Rabil bi pa nekaj na hitro ker stacionarca ne morem vlečt s sabo okol. Najmanj pa rabim 90GB. Več kot 90eur pa ne dam.

Ožji izbor:
-Corsair Force 3 90GB Samo je Sand Force?
-Kingston 128gb v200 JMicron?

Sicer se opravičujem, ker sprašujem stvari, ki so več ali manj že napisane, samo nisem ravno na tekočem s ssdji, prej kot pa bi se prebil čez vse forume bi bil že torek popoldne, jutri zjutraj pa bi rad že bil operabilen;((.

Assass1n ::

http://www.techtradecenter.si/164_Kompo...

Tole si preber review-e, vrjetno zna bit pravi.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

krikoman ::

In tudi je pravi, jutri grem v nabavo, hvala za pomoč

FlyingBee ::

trenutno ni na zalogi, piše pod ceno

FlyingBee ::

kaj pravite na teka korenjaka:
http://www.mlacom.si/ssd-solid-state-dr...

Toliko je izbire SSD-jev, da smo verjetno končni kupci precej že lahko zmedeni, na eni strani SF, ki imajo nore teoretične zmogljivosti, vendar naj ne bi bili tako zanesljivi oziroma odvisno tudi od proizvajalca SSD-ja ...

pa S pa AS flash pa toggle pa ...

Zgodovina sprememb…

Opkow ::

Ce vzames Samsunga 830, si opravil dober nakup.

edit:
Krikoman: Izogibaj se Kingstonu, ce nima napisano 200+. Ta v tvojem linku je samo 200, za katere sem pa zasledil, da odsvetujejo nakup.
So pa imeli kak teden nazaj na mimmovrste 2x akcijo za Kingstona 200+, ko je bil mislim, da za 70 eur. klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

SplitCookie ::

Če kupiš karkoli drugega kakor 830 - delaš napako
In pri disku se raje skeširaj malo več


#Crknil mi je Seagate SATA1 v prenosniku, kaj menite za tole zamenjavo?
500GB Momentus 5400.6, FW1.0 ?
Kakšen laptop je to bil ? (Model, znamka)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

FlyingBee ::

ima še kdo kingston v+200 120 gb in težave?

luky ::

Lahko kdo pove če Intel ToolBox za SSD dela na Win8?
luky!

bdoxx ::

je sploh kdo nabavil tistega kingstona 200+ na mimovrste? pa ga potestiral?

xandros ::

Kaksne tezave pa imate?
A so to kaksno pokvarjeno serijo prodajali?

RejZoR ::

SplitCookie je izjavil:

Če kupiš karkoli drugega kakor 830 - delaš napako
In pri disku se raje skeširaj malo več


#Crknil mi je Seagate SATA1 v prenosniku, kaj menite za tole zamenjavo?
500GB Momentus 5400.6, FW1.0 ?
Kakšen laptop je to bil ? (Model, znamka)


To ni čist res. Crucial M4 so tud dokazal, da so zelo zanesljivi, enako OCZ Vertex 4.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Assass1n ::

Jaz in mi dela brez problemov, isto kot prej 830 ;)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

WyattEarp ::

Imam Agility 3 60Gb, že krepko čez 1 leto in nimam nobenih težav. Imam pa 2 komada v dveh različnih računalnikih... Tako da pomoje je kukr maš srečo. Lahko najbolj zanesljivega kupiš pa ti bo crknu.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Runnagain ::

FlyingBee je izjavil:

ima še kdo kingston v+200 120 gb in težave?


Kakšne težave pa imaš? Sam sem ga vgradil v Acer Aspire One D150, pa mi na cajte zmrzuje...oz. mi je, dokler nisem izključil nekaterih nastavitev...od takrat mi disk še ni zmrznil (1 minuta lučka na polno sveti, sistem neodziven).

LPR!!

btree ::

Runnagain je izjavil:


(1 minuta lučka na polno sveti, sistem neodziven).
LPR!!


tole meni dela na win7, katere nastavitve odpravijo težavo?

Runnagain ::

btree je izjavil:

Runnagain je izjavil:


(1 minuta lučka na polno sveti, sistem neodziven).
LPR!!


tole meni dela na win7, katere nastavitve odpravijo težavo?


Sam ima tudi Win7, starter verzijo...najprej sem nadgradil verzijo iz 502 na 503, kar ni bilo videti, da pomaga, potem sem pa izključil indexing, prefething, ... uporabil sem ker samsung magician sw, da izključi zadeve.
Od takrat naprej na podobno težavo še nisem naletel. Prej mi noben test (Crystal disk mark, AS SSD test...) ni šel skozi, brez da bi se disk vmes odločil počakat, sedaj teh problemov nimam.

Kdo ima probleme, naj si le naloži samsungov Magician SW, optimizira sistem, in poroča, ali je to pomagalo.

LPR!!

Zgodovina sprememb…

poga ::

bdoxx je izjavil:

je sploh kdo nabavil tistega kingstona 200+ na mimovrste? pa ga potestiral?


Jaz sem ga tudi nabavil... Do sedaj nobenih tezav. Kaksne tezave naj bi se pojavile?

Sem pa takoj naredil FW upgrade in potem nalozil gor Windows 8 evaluation, bolj ali ne za testiranje oz igranje z novo verzijo OS-a. Po 4 dneh uporabe zadeva (se vedno) deluje b.p. pa sem kar dosti eksperimentiral.

Disk je sicer priklopljen na SATA 2, kar pomeni, da nekaj zgubim na performansah, amkpak je zadeva se vedno obcutno hitrejsa od navadnega diska. W8 npr se nalozi v 5. sekundah, doloceni programi (npr office) pa v kaksni sekundi...

lp

btree ::

Runnagain je izjavil:


Kdo ima probleme, naj si le naloži samsungov Magician SW, optimizira sistem, in poroča, ali je to pomagalo.

LPR!!

bom sprobal, hvala

krikoman ::

SplitCookie je izjavil:

Če kupiš karkoli drugega kakor 830 - delaš napako
In pri disku se raje skeširaj malo več


#Crknil mi je Seagate SATA1 v prenosniku, kaj menite za tole zamenjavo?
500GB Momentus 5400.6, FW1.0 ?
Kakšen laptop je to bil ? (Model, znamka)


Laptop je Lenovo 3000N500 bil pa je Momentus 250GB.

AData je pošla tako, da sem se kar odločil za Samsung 830 64GB za 77€. Je sicer nekoliko majhen ampak čez sigurno ga res ni. Sem pa potem imel še en dan za prebiranje testov in komentarjev in na kraj pameti mi ne pride kaj drugega, hvala vsem za nasvete.

FlyingBee ::

FlyingBee je izjavil:

kaj pravite na tega korenjaka:
http://www.mlacom.si/ssd-solid-state-dr...

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

FlyingBee je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

kaj pravite na tega korenjaka:
http://www.mlacom.si/ssd-solid-state-dr...



Za to ceno si rajši privošči Samsunga, ker nima SF kontrolerja, pa Samsung je veliko bolj preizkušen in priporočan. Seveda moraš za ugodno ceno poseči po nemški trgovini.

LpR!!

SplitCookie ::

A imajo SSD, tako kot imajo penale pri pisanju - omejitev branja ?

Pa naj si bo ta 100x večja od pisanja. Ali sploh ne obstaja ?
Me zanima tudi termično, da vsega skupaj ne spohaš.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Dr_M ::

Ne, pri branju ni nobenih omejitev.

SplitCookie ::

Torej ga lahko 10 let žulim pri 500M/s reada brez kakršnihkoli poškodb ?

To je nekaj čez 400.000TB - res ni nobenega efekta ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Brane22 ::

AFAIK pri branju ni omejitev. Če disk interno ne piše v kak logfile statistike pristopa ali kaj podobnega.

Ali če filesystem ne počne isto na prikrit način. AFAIK vsaj ext2/3/4 piše na disk tudi če je mountan kot read-only. Resda neko drobnarijo od flaga za konsistemnco sistema oziroma datum zadnjega mounta ali nekaj takega, pa vseeno.

TUdi možno da FS driver dela odspodaj kako optimizacijo dostopa in premika podatke na skrivaj.

Ali da drive počne isto. Ali da recimo refresha podatke v čipih s periodičnom branjem in vpisom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

SplitCookie ::

OS vem da ga serje ker stalno gor trapa s timestampi za last accessed in podobni heci, pa še indexing in podobne zadeve
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

hojnikb ::

#brezpodpisa

Brane22 ::

@hojnik:

Bom probal. Sem se nekaj igral z nilfs2 in bil navdušen. Na ćalost pa je imel le ta tudi svoje probleme, ki jih kar nekako niso uštimali ves ta čas.

Tale zadeva pa obljublja.

hojnikb ::

ja zgleda res kul, ker je dejansko nareta v mislih za velike flash pogone (ssdje). Pa še kolker vidim ni težav z licenciranjem..

Time will tell i guess..
#brezpodpisa

Pegart ::

Em, bom kar tukaj vprašal, če kdo ve. Kako je s starimi HDDji in ACHIjem? Lahko ne dela oz. jih sistem potem ne zazna? Ali je vse back compatible?

OrkAA ::

Dobil sem SSDje, zdaj me pa zanima kako je najlažje Windows 7 inštalacijo dobit gor, ne da bi blo treba karkoli spreminjat al pa da bi mel težave z driverji al pa da bi blo clo treba reinštalirat.

amigo_no1 ::

ge ::

khm, OCZ Vertex4 ali Samsung 830 128Gb ?
Cenovno sta nekje enaka, sodeč po izjavah (ta forum) bi naj bil Samsung "the best" za ta denar, po drugi strani pa je po testih (zadnje številka revije Bug) OCZ bojši.
Kaj torej priporočate?
Ge

Dr_M ::

Z nobenim ne bos zgresil.

hojnikb ::

imo je samsung bolša varjanta; namreč ni vse v številkah..

Če pa hočeš absolute best, lahko počakaš na samsung 840 pro...
#brezpodpisa

ge ::

Bom prilimal še sliko omenjenega testa (sory časopis je v hrvaščini).

Ge

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

amigo_no1 ::

Samsung.

Pegart ::

Em, formatiram SSD kot basic ali dynamic disk?

DSmidgy ::

Basic.

duque ::

živjo ... nekaj n00b vprašanj imam.

V mojega prenosnika HP Elitebook 8530p bi dal SSD (gledam prejšnje poste - npr. Samsungov 830 - 128 Gb bi bilo dovolj). Zmotilo me je, da je ta disk Sata 3, jaz imam pa Sata2. Gre to skupaj?
Obstoječ disk bi pa dal v hdd caddy in ga fural kot sekundarni disk (s tem se odrečem dvd enoti). http://www.ebay.com/itm/For-HP-EliteBoo...

To bi šlo? TNX za odgovore ...

Veron ::

če bi malo pogledal po temi, bi ugotovil, da je velikokrat bilo že napisano, da to GRE :) Sata3 disk na sata2 vodilo
««
194 / 506
»»