» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
195 / 506
»»

Assass1n ::

Ssd bi šel b.p. le do konca ne bo izkoriščen, se pravi sata 2 prenosi(kar je super :) ). Hdd caddy pa tudi mora špilat kot sem bral( ne vem pa iz lastnih izkušenj).
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

zavajon ::

HDD caddy dela b.p., a pri meni je žal disk v njem kar glasen, dosti bolj, kot je bil na originalnem mestu. Nekaj težav sem sicer imel za sneti originalno zunanjo ploščico iz CD-ja, da sem jo pritrdil na caddy. Mi je pa šlo bolj zato, ker sem moral ploščico sneti, da sem CD dal v zunanje ohišje.

ge ::

Torej dilemo okrog Samsung VS OCZ sem raščistil, sedaj pa eno podvprašanje. ;))

Ker je plata Asusu P755D še v "letih" in nima nativ USB3/SATA3 priklopov uporabljam Assu S3U6 kartico (True SATA 6Gb/s & USB 3.0 support: Native support PCIe Gen2 bandwidth). Torej če SSD disk priklopim gor bo zadeva lufala s polno hitrostjo ali bodo kake omejitve ? Kaj pa posodobitve FW, deluje potem prek te kartice ??
:(
Ge

Runnagain ::

Runnagain je izjavil:

btree je izjavil:

Runnagain je izjavil:


(1 minuta lučka na polno sveti, sistem neodziven).
LPR!!


tole meni dela na win7, katere nastavitve odpravijo težavo?


Sam ima tudi Win7, starter verzijo...najprej sem nadgradil verzijo iz 502 na 503, kar ni bilo videti, da pomaga, potem sem pa izključil indexing, prefething, ... uporabil sem ker samsung magician sw, da izključi zadeve.
Od takrat naprej na podobno težavo še nisem naletel. Prej mi noben test (Crystal disk mark, AS SSD test...) ni šel skozi, brez da bi se disk vmes odločil počakat, sedaj teh problemov nimam.

Kdo ima probleme, naj si le naloži samsungov Magician SW, optimizira sistem, in poroča, ali je to pomagalo.

LPR!!


Je kateremu, ki je vzel Kingstona V+200 pri mimovrste, in je imel probleme z občasnim ustavljanje SSD-ja, tole pomagalo?

lpR!!

SplitCookie ::

Kaj pa posodobitve FW, deluje potem prek te kartice ??
:(


Kupi hdd katerega ni treba stalno posodabljati (je dodelan)
830 je to kar rabiš

Posodabljaš, če že, pa le ko se ti zgodijo napake ali je zadeva kritična za zanesljivost sistema
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mailer ::

V Hoh-u je za cca 20€ cenejši.

Gatsu ::

Sam sem tudi končno naročil Samsung 830 256GB varjanto iz hoh.de za 151€ kar je skora pol manj kot sem dal za prvi Vertex2 60GB. En vertex po šel zdej v novi htpc, drugi pa v PC od žene, da ji bo wow lepše laufal :) Pa še izkoristil bom to priliko za prehod na Win8.

lalala ::

mailer a smo mi v nemčiji? rastko ti je dov link v sloveniji kjer je trenutno najcenješi.Mislm da bi mogla bit prov tema za tujino odprta :)

mailer ::

Sem pač prilimal cenejšo varianto istega izdelka. V kolikor kupuješ izključno en disk je vseeno kje kupiš.

amigo_no1 ::

Gatsu je izjavil:

Sam sem tudi končno naročil Samsung 830 256GB varjanto iz hoh.de za 151€ kar je skora pol manj kot sem dal za prvi Vertex2 60GB. En vertex po šel zdej v novi htpc, drugi pa v PC od žene, da ji bo wow lepše laufal :) Pa še izkoristil bom to priliko za prehod na Win8.

Hoh.de ima 12E poštnine v Slo, tako da je potem razlike samo še 8E.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

A ni 16e postnine?

amigo_no1 ::

Oba sva narobe napisala :P, 14.90E je

http://www.hoh.de/versandkosten
Lieferung in EU-Länder
Versandkosten
Die Kosten für den Versand in die EU betragen 14,90 EUR inkl. 1kg Gewicht. Jedes weitere Kilogramm kostet 1 EUR.



hoh.de:
81.49+14.90 = 96.39


ttc.si:
101.90

razlika je 5.51 E

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

FlyingBee ::

umirite se, 840 pro prihaja, splača se počakati

tt2 ::

Kdaj pa približno pa pride ta 840 pro. In v čem je tako dober, ker hitrost pisanja/branja ni ravno dosti višja. Bo pa cena kar lepo višja od serije 830 kakor vidim po googlu.

tine55 ::

100% raje kupim 830 samsunga kokr pa 840 pro, je tastar dal čez toliko zadovoljnih uporabnikov, tanov se bo pa še ornk mogu pokazat.

mailer ::

FlyingBee ::

840 je posredno pomemben za nas, ker bo verjetno (in res samo verjetno) padla cena 830.ki, čeprav je recimo pri TTC 128gb varijanta že za 100 EUR

amigo_no1 ::

Že vidim da bo zmeda z 840 vs 840 pro, ko bodo nekateri trgovci pozabili napisati točen model.
Ko bi ju vsaj poimenovali 840 vs 841 bi vsak bumbar videl razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

Pada ze, pa ne zaradi 840.

In cena za 840pro 128GB je komaj nekj drobiza nizja od 830 256GB

Izi ::

mailer je izjavil:

Review Samsung SSD 840 (250GB)

Dober in natančen test.
TLC se obnese mnogo bolje kot je kdorkoli pričakoval.
840 bo sicer štartal z enako ceno kot jo ima trenutno 830, ampak bo čez kakšnega pol leta verjetno že vsaj za 20% cenejši od 830. In če upoštevamo, da je 840 kar opazno hitrejši od 830, bo 840 najboljši vstopni SSD za tiste, ki jim je pomembna cena.
840 bo imel brez dvoma daleč najboljše razmerje cena/zmogljivost. V naključnem branju in pisanju, kar je praktična uporaba, pusti 830-ko daleč za seboj. Sicer pa Samsung 830 nikoli ni slovel zaradi hitrosti, ampak predvsem zaradi zanesljivosti.
Za nas tukaj pa bo seveda najbolj zanimiv 840 Pro, ki bo praktično najhitrejši SSD ki trenutno obstaja, hitrejši tudi od trenutnega zmagovalca Vertexa 4. Ampak cena pa ne bo več ravno vabljiva.

kuglvinkl ::

840 bi utegnu bi zanimiv, da mi zamenja še zadnji disk. bi pa morala bit cena okol 0,4-0,5 evra za GB, se prav okol 100-110 evrov za četrt tera.

Lahko pa da bo kakšen drug proizvajalec spustil cene še bolj ;).

Dr_M ::

Ma jest se TLCja ne dotaknem niti s 100m palco.

830 se bo dobro prodajal, dokler bo na voljo, ker je bistveno cenejsi od 840 in 840pro. Ko se bodo cene malo normalizirale, bo tudi 840pro nekje na nivoju in ne bistveno drazji od 840. Pac, 3x ne bos sel na kavo v enmu mescu, pa bo razlika pokrita do 840pro.

Izi ::

Saj v tistem članku piše, da so priporočljive cene proizvajalca že določene in sicer:

Samsung 840
120 GB - $109.99
250 GB - $199.99
500 GB - $449.99

Samsung 840 Pro
64 GB - $99.99
128 GB - $149.99
256 GB - $269.99
512 GB - $599.99

Večji prodajalci gredo lahko včasih tudi pod priporočene cene nekje do -20%, tako da so to maksimalne cene.
Pro model je dražji kar konkretno za okoli 40 % in ne samo za "3 kave" ;)

DorijanM ::

Hoj!

Mogoče je bilo že kje napisano, vendar me zanima če lahko v ASUS K55VM vgradim SSD disk? Katerega mi priporočate in če ga lahko vgradim sam? Samega caddyja za HDD ne mislim kupovati, ker ne potrebujem več kot tistih 128GB oz. imam zunanji disk za ostale stvari.

Hvala

Dr_M ::

Pro model je dražji kar konkretno za okoli 40 % in ne samo za "3 kave" ;)


Po teh cenah, je trenutno tole res. Ampak ce pogledas na geizhals, je situacija popolnoma drugacna. Pa sem mnenja, da bodo cene s casoma se blizje.
Dovolj informirani ljudje se nekaj casa ne bodo kupovali TLC ssdjev. Ne bom rekel nikoli, ker nas tej butasti proizvajalci znajo res presenetit in ukinit MLC za mainstream (podobno kot delajo z monitorji, samo se z kretenskim 1080 nas posiljujejo).

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Ma jest se TLCja ne dotaknem niti s 100m palco.

830 se bo dobro prodajal, dokler bo na voljo, ker je bistveno cenejsi od 840 in 840pro. Ko se bodo cene malo normalizirale, bo tudi 840pro nekje na nivoju in ne bistveno drazji od 840. Pac, 3x ne bos sel na kavo v enmu mescu, pa bo razlika pokrita do 840pro.

Bistveno? Zadeva je pri 'isti' kapaciteti zaenkrat 10 € dražja, ko se gredo še price gouging. 840 bo zelo zelo kmalu cenejši od 830. 840 pro pač ne.

Dr_M je izjavil:

Pro model je dražji kar konkretno za okoli 40 % in ne samo za "3 kave" ;)


Po teh cenah, je trenutno tole res. Ampak ce pogledas na geizhals, je situacija popolnoma drugacna. Pa sem mnenja, da bodo cene s casoma se blizje.
Dovolj informirani ljudje se nekaj casa ne bodo kupovali TLC ssdjev. Ne bom rekel nikoli, ker nas tej butasti proizvajalci znajo res presenetit in ukinit MLC za mainstream (podobno kot delajo z monitorji, samo se z kretenskim 1080 nas posiljujejo).

Kaj naredi TLC tako zelo zelo slab, da ga ne bi kupil? Mene pri 840 moti samo malo slabši performance, ki je občasno celo nižji od 830. Ampak bo cena to v prihodnosti več kot odtehtala. Vzdržljivost pa, če bi prebral Anandov članek, lahko popravil z DSP-jem. Pa če pogledam na geizhals je po tvoje ena kava vredna cirka 16 €, če s tremi pokriješ razliko.

EDIT: velja za 250ish GB model, pri 500ish razlika poskoči na ~100 EUR, torej 33 EUR na kavo. Dobro ti gre, da piješ take kave ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

PrimozR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ma jest se TLCja ne dotaknem niti s 100m palco.

830 se bo dobro prodajal, dokler bo na voljo, ker je bistveno cenejsi od 840 in 840pro. Ko se bodo cene malo normalizirale, bo tudi 840pro nekje na nivoju in ne bistveno drazji od 840. Pac, 3x ne bos sel na kavo v enmu mescu, pa bo razlika pokrita do 840pro.

Bistveno? Zadeva je pri 'isti' kapaciteti zaenkrat 10 € dražja, ko se gredo še price gouging. 840 bo zelo zelo kmalu cenejši od 830. 840 pro pač ne.

Dr_M je izjavil:

Pro model je dražji kar konkretno za okoli 40 % in ne samo za "3 kave" ;)


Po teh cenah, je trenutno tole res. Ampak ce pogledas na geizhals, je situacija popolnoma drugacna. Pa sem mnenja, da bodo cene s casoma se blizje.
Dovolj informirani ljudje se nekaj casa ne bodo kupovali TLC ssdjev. Ne bom rekel nikoli, ker nas tej butasti proizvajalci znajo res presenetit in ukinit MLC za mainstream (podobno kot delajo z monitorji, samo se z kretenskim 1080 nas posiljujejo).

Kaj naredi TLC tako zelo zelo slab, da ga ne bi kupil? Mene pri 840 moti samo malo slabši performance, ki je občasno celo nižji od 830. Ampak bo cena to v prihodnosti več kot odtehtala. Vzdržljivost pa, če bi prebral Anandov članek, lahko popravil z DSP-jem. Pa če pogledam na geizhals je po tvoje ena kava vredna cirka 16 €, če s tremi pokriješ razliko.

EDIT: velja za 250ish GB model, pri 500ish razlika poskoči na ~100 EUR, torej 33 EUR na kavo. Dobro ti gre, da piješ take kave ;)



Ce bi malo bolj pozorno prebral moj post, nebi takih traparij pisal zdele, ki jih niti ne bom naprej komentiral.
In ja, sem prebral anandov clanek, ampak tudi anand ni vsemogocen in ne ve vsega. Ubistvu mu cedalje manj verjamem.

jest10 ::

No piše da 120GB verzija 840 kao zdrži ob povprečni uporabi malo čez 3 leta. Se pravi malo čez garancijo. 60GB verzije ni, ker bi se iztrošila že globoko v garanciji.
Se pravi če se namerava disk malo bolj uporabljati 840 gladko odpade

medenko ::

kako lahko sploh upajo narediti taki disk?

SplitCookie ::

840 bo sicer štartal z enako ceno kot jo ima trenutno 830, ampak bo čez kakšnega pol leta verjetno že vsaj za 20% cenejši od 830. In če upoštevamo, da je 840 kar opazno hitrejši od 830, bo 840 najboljši vstopni SSD za tiste, ki jim je pomembna cena.


20% ceneje in nabavit neko nepreverjeno tehnologijo - neumnost

Bo čas pokazal koliko je dejansko vrednosti na tem.

830-ka je vse kar SSD mora biti, nekaj več hitrosti niti ne boš videl, niti uporabljal.
500MB/s read in 400MB/s write je - good enough

Ampak očitno bo pri TLC - jih obvezno kupovati 2x prevelik disk, da ti ne bo crknil v kratkem času - kakor tudi rihtat ogromne particije za overprovisioning

ASUS K55VM vgradim SSD disk?

Itak da lahk
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

DorijanM ::

Se opravičujem za dvojni post, vendar me zanima če lahko v ASUS K55VM vgradim SSD? Ali je basic kit OK (bi ga uporabljal namesto HDD), ker nikjer nisem našel (govorim za Samsung 830 128GB) notebook kita?

Najlepša hvala za odgovore!

Lp,D

ST-777 ::

"Ker inženirji podjetja Samsung verjamejo, da zdajšnji datotečni sistem NTFS (New Technology File System) ni primeren za pogone SSD, so za slednje pripravili novega. Ta »sliši« na ime Flash Friendly File System (F2FS) in je povsem prilagojen delovanju novodobnih pomnilniških medijev.

Prve meritve so pokazale, da so pogoni SSD z uporabo datotečnega sistema F2FS znatno hitrejši in bolj odzivni. Ta prinaša še optimalnejšo uporabljanje s prostorom in daljšo življenjsko dobo pomnilnikov. ... Strokovnjaki ocenjujejo, da bi datotečni sistem F2FS lahko zaživel še pred letom 2014." Vir: racunalniske-novice.com, 14.10.2012.

Bravo, Samsung!

amigo_no1 ::

F2FS lahko da bo našel pot v Linux, v MS polknih ga še dolgo (nikoli) ne bo.

darkolord ::

Tam tudi nima kaj početi.

ST-777 ::

amigo_no1 je izjavil:

F2FS lahko da bo našel pot v Linux, v MS polknih ga še dolgo (nikoli) ne bo.

Bit-tech.net: "When - or, indeed, if - the file system has proved itself in the wild, it seems likely that Samsung will release a driver for Windows to add F2FS compatibility. So far, however, the company appears to be concentrating on Linux support."

In še nekaj za tiste, ki radi eksperimentirajo:
"If you fancy giving the file system a trial, the tools package can be downloaded from SourceForge - but be warned: thus far, there is no support for checking and repairing the file system in the event of a system crash, making data loss more than likely."

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2...

kuglvinkl ::

Corsair Neutron, dost zanimivo.

amigo_no1 ::

Danes sem nekaj iskal glede ssdjev (če je boljše na njem imeti 1 ali 2 particji) in ugotovil da imam vse hddje (in ssdje) napačno poravnane (partition alignment issue).

http://lifehacker.com/5837769/make-sure...
Ker se mi ni dalo ročno za računati vsakega posebej, če je "partition starting offset" deljiv z 4096 sem uporabil "AS SSD Benchmark", ki z rdečo ali zeleno označi, kateri hddji/particije so neporavnani.

http://www.alex-is.de/PHP/fusion/downlo...


Za odpravo napačne poravnave sem uporabil free win orodje, da se ni bilo potrebno igrati z Gparted live:
http://www.partitionwizard.com/free-par...

orodje, ki v eni potezi preveri poravnavo diskov:
Disk Alignment Test
http://diskat.net/download-en.html

ps: kako bi se najbolj točno prevedlo "partition alignment" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kuglvinkl ::

kar poravnava particij.

Ja, če delaš migracijo, moraš pazit na to.

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Ja treba je disk predhodno formatirat, ter pametno je preverit FW če je zadnji. Hvala vseen za headsup.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Veron ::

kar se tiče ssdja, sm mogoče sam osebno pričakoval preveč... ker tole mi ni neki extra wau...

sicer imam ssd v prenosniku, vendar v pcju imam 2 stara diska (200gb hitachi) v raid0 polju in se mi zdi, da ni spet neke blazne pohitritve...

sicer testi kažejo bistveno večje številke, ampak je to to, v praksi pa so razlike male, razen zagona, ki je res nekoliko hitrejši, vendar kolikorat dnevno pa zaganjaš sistem?

imam pa samsung 830 256gb v hp envy 6

Aston_11 ::

Veron je izjavil:

kar se tiče ssdja, sm mogoče sam osebno pričakoval preveč... ker tole mi ni neki extra wau...

sicer imam ssd v prenosniku, vendar v pcju imam 2 stara diska (200gb hitachi) v raid0 polju in se mi zdi, da ni spet neke blazne pohitritve...

sicer testi kažejo bistveno večje številke, ampak je to to, v praksi pa so razlike male, razen zagona, ki je res nekoliko hitrejši, vendar kolikorat dnevno pa zaganjaš sistem?

imam pa samsung 830 256gb v hp envy 6



Hm, tak je pač naslov teme. SSD kot sistemski disk. Moj kot sistemski disk dela perfektno - M4 64 GB. Za hrambo podatkov imam pa HDD 1 TB.

Kr_Edn ::

Sicer je tole malo OffT., amapk še zmeraj niham med nakupom SS diska ( Solid State disk- ne "nemški štromarji") in hibridnim trdim diskom Seagate Momentus XT 750GB. Vem " da se ne spalča", pa me vendar slednji privlači zaradi kapacitete ( pa tole: SSD/NAND failure allows the hybrid drive to function as a normal hard drive without the loss of data), Samsung 830 256GB pa tudi ni več ( pri Funtechu) tako drag. Kaj kupiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr_Edn ()

Dr_M ::

Solid State disk


Narobe. SSD nikoli ni bil in nikoli ne bo disk.
SSD = Solid-state drive

carota ::

Kr_Edn je izjavil:

Sicer je tole malo OffT., amapk še zmeraj niham med nakupom SS diska ( Solid State disk- ne "nemški štromarji") in hibridnim trdim diskom Seagate Momentus XT 750GB. Vem " da se ne spalča", pa me vendar slednji privlači zaradi kapacitete ( pa tole: SSD/NAND failure allows the hybrid drive to function as a normal hard drive without the loss of data), Samsung 830 256GB pa tudi ni več ( pri Funtechu) tako drag. Kaj kupiti?

Glede na to, da se ne moreš odločit med dvema opcijama, pomeni da sta enakovredni in je vseeno kaj izbereš ter boš enako zadovoljen. Seveda pa je tukaj še tretja možnost, da odložiš nakup dokler ne boš enega ali drugega res potreboval. :)

Kr_Edn ::

" Dr_M :

Solid State disk

Narobe. SSD nikoli ni bil in nikoli ne bo disk.
SSD = Solid-state drive "

OK.OK. Upam, da si pri vsem ostalem tako natančen. ( Potem je tudi naslov teme malo " sfalen": SSD za sistemski disk? )

" carota :

Glede na to, da se ne moreš odločit med dvema opcijama, pomeni da sta enakovredni in je vseeno kaj izbereš ter boš enako zadovoljen. Seveda pa je tukaj še tretja možnost, da odložiš nakup dokler ne boš enega ali drugega res potreboval. :)"

Pravzaprav ga že potrebujem, ker sestavljam računalnik. In SSD-ji so zelo hitri, Seagatov Momentus XT pa ima veliko prostora. Tako da .........

SplitCookie ::

Hibridni pogoni so dre*

Vzami raje ssd


Za višek podatkov si kupi zunanji HDD
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Dr_M ::

OK.OK. Upam, da si pri vsem ostalem tako natančen.


Probavam bit :)

Mogoce bi moral naslov res bit SSD za sistemski pogon :))

SplitCookie ::

SSD čipi so narejeni iz silicijevega waferja - diska
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

kuglvinkl ::

Enough.

trnvpeti ::

SplitCookie je izjavil:

Hibridni pogoni so dre*

wrong
««
195 / 506
»»