» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
186 / 506
»»

ST-777 ::

tt2 je izjavil:

v kratkem bom moral kupiti SSD in sicer za prenosnik. In seveda nimam pojma kaj je notebook kit. A to je slučajno oprema brez katere SSD ne moreš vgraditi v laptop ali kaj drugega?
Samsung ima video, kjer je razložen postopek vgradnje SSD-ja v notebook (PC Upgrade). http://www.samsung.com/us/computer/memo...

jest10 ::

amigo_no1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ok, "zanimiv" hec je tole;((
Ravnokar se zafrkavam z inštalacijo sistema na nov SSD.
Intel 330 60GB mi noče bootat sistema. Ne na NV ne na jmicron kontrolerju.

Katera mb ?
Imaš prost sata disk ? Namesti winse gor, nato ghostaj na ssd in mora bootati (seveda po kloniranju odklopi prejšnji hdd).

Nič ni delovalo, tudi ne kloniranje starega sistema, pretikanje SSDja po raznih SATA portih, delna inštalacija na drugem računalniku, brisanje CMOSa, odvitje sistema...
Sedaj po celem dnevu zajebancij sem pometal iz sistema vse 4 "obične" diske, 2 optični enoti, ponovno brisal CMOS in uaaaaa tokrat je jasno delalo;(( In dela tudi po ponovnem priklopu ostalega šodra.

Plata M2N-SLI Deluxe

mat xxl ::

Ima kdo izkušnje z mSATA SSD diski, ker večina boljših novejših notesnikov ima port za to predviden, prav tako najnovejše matične plošče in, kot slišim dela zadeva hitreje, kot klasičen SSD, gre pa za tole : http://www.eventus.si/diski-ssd?fil_pri... zadeva je v velikosti UMTS modulov za notesnike.

Skratka, glede na to, da novejši notesniki navadno vsaj boljši imajo ta port lahko tudi v manjšem notesniku vgradite tak SSD + kombinacijo z HDD jem, kjer imate ne sistemske zadeve. Če pa ima kdo kake izkušnje ali kak test ssd jev na tem vodilu, se priporočam, pri nas se pa trenutno dobijo samo ti, kjer je link, Intlovi in OCZ jevi, ki pa jih sam zaradi pokvarljivosti starih ssd jev niti ne pogledam.

mat xxl ::

No sem našel en zanimiv test tega : http://www.notebookreview.com/default.a...

dr.Akula ::

Je tole v redu adapter za SSD za v PC? Sprašujem samo zato, da sem siguren, da ne bom kaj napačnega naročil :D
ni podatka

hojnikb ::

nerabiš tega
#brezpodpisa

dr.Akula ::

Lahko poveš alternativo temu?
ni podatka

FlyingBee ::

http://www.techtradecenter.si/164_Kompo...

SSD ADATA S510 naj bi bila ugodna izbira, tudi opisi so pozitivni

http://www.vortez.net/articles_pages/ad...

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

http://www.techtradecenter.si/164_Kompo...

SSD ADATA S510 naj bi bila ugodna izbira, tudi opisi so pozitivni

http://www.vortez.net/articles_pages/ad...

tale ssd sploh ni švoh, čeprav je sandforce.
Laufa čist lepo v tastarem hpju ;)
#brezpodpisa

sasoe ::

saj je bilo o tem verjetno že veliko povedanega,
vendar preden bi jaz našel odgovor, bi posivel (ta tema ima že 186 strani)

asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH + ninja3, LC6650GP3_SGv2.3, 2x2GB_RAM, HD6870, WD-green-2TB
SSD_Samsung_830_128GB

 crystal bench

crystal bench


 ATTO bench

ATTO bench


 gonilnik SSD

gonilnik SSD




prosim za nasvet, kako (če sploh) izboljšati "moč" SSDja in matične plošče (posodobitve driverjev?),
po možnosti čim bolj prilagojeno računalništvu za butce :)
(najprej klikni to, potem ...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

amigo_no1 ::

Loocas ::

amigo_no1 je izjavil:


BlaY0 je izjavil:

Na Amazonu je dobrih 100 € z notebook kitom. Dobiš v treh/štirih dneh.

http://www.amazon.co.uk/Intel-120GB-Sol...
75 GBP oz 93.17 E

Koliko je poštnine v Slo ?

cena v ZDA:
http://www.amazon.com/Intel-Series-Soli...
96 USD oz 73.65 E :))

Dobro nas perejo, USD = E.


ti si še en izmed ene tisoč bimbotov, ki mu je treba povedat, da so cene v USA BREZ DAVKA.

amigo_no1 ::

In koliko % je davka ?

3man ::

amigo_no1 je izjavil:

In koliko % je davka ?

Butale, južna provinca EU fevda si vzame 20%.

amigo_no1 ::

V ZDA me zanima.

Loocas ::

in zakaj te to sploh zanima? saj ne živiš v USA, pa tudi slovenski prodajalci morajo plačevati 20% DDV, kot je pa v SLO...

amigo_no1 ::

Da lahko primerjam cene z davkom.

Loocas ::

ne štekaš poante...

amigo_no1 ::

Jo štekam, na amazon US so cene z davkom.

bluefish ::

amigo_no1 je izjavil:

In koliko % je davka ?
Vsaka zvezna država ima svoj davek - tam med 5 in 10%: Sales taxes in the United States @ Wikipedia

Okapi ::

Ampak če ne kupujes v domači zvezni državi, ne plačas davka.

pol3ni ::

Pozdravljeni.Sestrični sem sestavil comp pa me samo zanima ali so ti rezultati dobri.
Disk je Intel 33o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

amigo_no1 ::

pol3ni ::

kuglvinkl ::

Samsung 256GB se da dobit že za 160 evrov. Tko kot sem napovedal :).

DrSergioDJ ::

Imam Asusa Sabertooth p67 rev 3.0...pa gledam tele samsung 256gb in me zanima, če so mogoče znani kaki problem s to plato in SSD-ji...za doseganje otimalnih hitrosti in podobno.

hvala.
...

user-pass ::

Kupujem Samsung 830 128GB in v trgovini imam na voljo tri verzije:
MZ-7PC128B/WW 87,75€
MZ-7PC128N/EU 104,86€
MZ-7PC128D/EU 107,91€
Ve kdo, v cem je razlika? Naj bi bilo nekaj z installation kiti?

darkolord ::

N = notebook (ploščica za povečanje debeline + SATA-USB kabel + norton ghost)
D = desktop (2.5 -> 3.5 adapter + norton)
B = bulk

Izi ::

user-pass je izjavil:

Kupujem Samsung 830 128GB in v trgovini imam na voljo tri verzije:
MZ-7PC128B/WW 87,75€
MZ-7PC128N/EU 104,86€
MZ-7PC128D/EU 107,91€
Ve kdo, v cem je razlika? Naj bi bilo nekaj z installation kiti?
Sama enota je popolnoma ista pri vseh paketih, razlika je samo v dodatkih v paketu.
Važna je tista zadnja črka za številko (B, N, D, podobne oznake imajo pri večini firm).
B - Bulk - V paketu je samo SSD popolnoma brez dodatkov.
N - Notebook - Poleg SSD dobiš še dodatke za vgraditev v prenosni računalnik.
D - Desktop - Poleg SSD dobiš še dodatke za vgraditev v namizni računalnik.

Pri namiznem paketu so dodatki ponavadi nosilec, da lahko SSD, ki je velik 2,5" vgradiš v prostor za 3,5", pa še nekaj vijakov in verjetno še SATA kabel, pa seveda škatlica in navodila. Medtem ko ti Bulk varianto ponavadi prodajo kar gol SSD v navadni vrečki.

EDit: Darkolord me je za par sekund prehitel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Izi ::

DrSergioDJ je izjavil:

Imam Asusa Sabertooth p67 rev 3.0...pa gledam tele samsung 256gb in me zanima, če so mogoče znani kaki problem s to plato in SSD-ji...za doseganje otimalnih hitrosti in podobno.

hvala.

Kakšni problemi neki. A se zavedaš, da imaš top matično z elementi dizajniranimi in testirani za vojaško uporabo, ki pa je kljub robustnosti, ali pa ravno zaradi tega, ena boljših navijalskih plošč.
Plata nima popolnoma nobenih znanih problemov. Edino če je CPU Sandy Bridge, in če ga močno naviješ, ima ta nekaj problemčkov s hladnimi zagoni in zbujanjem iz spanja, za kar je kriv izključno procesor in ne matična. Enake probleme imajo tudi ostale matične vseh firm.

Sabertooth P67, imam tudi jaz, in je po mojem mnenju, kljub starosti, še vedno ena najboljših matičnih.
S SATA 3 ne boš imel nobenih problemov, ampak najprej uporabi tista 2 SATA 3 konektorja, ki sta preko Intelovega kontrolerja in sta rjave barve. Imaš še 2 sive barve, ki sta preko Marvelovega kontrolerja, ki sta sicer tudi v redu, ampak Intelov kontroler je boljši. In če Marvelovih SATA 3 konektorjev ne rabiš potem ga v BIOSU izklopi. Pridobiš nekaj sekund pri zagonu, pa vedno je bolje, da so zadeve na matični, ki jih ne uporabljaš, izklopljene.
(Tisti štirje konektorji črne barve pa so SATA 2)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kmetek ::

user-pass je izjavil:

Kupujem Samsung 830 128GB in v trgovini imam na voljo tri verzije:
MZ-7PC128B/WW 87,75€
MZ-7PC128N/EU 104,86€
MZ-7PC128D/EU 107,91€
Ve kdo, v cem je razlika? Naj bi bilo nekaj z installation kiti?


kaj so že po 88€?

kuglvinkl ::

cena se bo do božiča ustalila IMO med 0,4 in 0,5 €/GB, za Tier 1 pogone. Od 128 GB do 256 velikosti. Pol tera Samsunga je že vedno okoli 0,8 €/GB...

kmetek ::

Jao za 120GB 320 sem dal lani 170€ :|

Izi ::

kmetek je izjavil:

Jao za 120GB 320 sem dal lani 170€ :|
Še vedno malenkost proti 200 EUR za 80 GB, kolikor sem jaz dal 2,5 let nazaj ;)

FlyingBee ::

Izi je izjavil:

kmetek je izjavil:

Jao za 120GB 320 sem dal lani 170€ :|
Še vedno malenkost proti 200 EUR za 80 GB, kolikor sem jaz dal 2,5 let nazaj ;)


si pa že dve leti rešen problemov vrtečih se predmetov in posledic, ki jih prinašajo

intel 330 180 gb je v slo že za 140 eur, kaj pravte ... je pa adata s510 120 gb že za 90 eur

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Iz Nemčije si poklikaš Samsunga 256 GB za 160+ptt.

Tomson ::

Tale Intel 330 180Gb za 140€ je res bestbuy. Js sem dal dober mesec nazaj še 165€ ... Še bo padalo, očitno.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Gatsu ::

Euro trenutno raste napram dolarju, najbrž zato padajo cene.

Buddah ::

Uf zdej bo pa že treba razmislit a se splača samsung 128gb za 125€ ali intel 330 180gb za 145€. Se v tem primeru verjetno splača stegnit dodatnih 20€ ane?

BlaY0 ::

amigo_no1 je izjavil:


BlaY0 je izjavil:

Na Amazonu je dobrih 100 € z notebook kitom. Dobiš v treh/štirih dneh.

http://www.amazon.co.uk/Intel-120GB-Sol...
75 GBP oz 93.17 E

Koliko je poštnine v Slo ?

cena v ZDA:
http://www.amazon.com/Intel-Series-Soli...
96 USD oz 73.65 E :))

Dobro nas perejo, USD = E.

Jaz vedno napišem ceno z vsemi davki in poštnino vred, tako da ni dileme. Poštnina je okrog 8 EUR, torej kot sem napisal skupaj dobrih 100 EUR.

Nič nas ne perejo, dodaj 20% davka. Inet štacune v USA imajo vse cene brez davka (vedno), v EU imajo vse cene z davkom (vedno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

FlyingBee ::

na funtech je že 137 eur za 180gb intel 330 (0,76 eur/gb)

kaj čem počakat da pade na 0,5eur na GB? bo še pred izidom win 8?

Veron ::

kaj če bi počaku, da pade na 0.1eur/gb? :)

če potrebuješ SSD sedaj, ga kupi, če ti ni nuja, počakaj še, vedno cenejši bodo, razn če spet kako tovarno ne poplavi

sasoe ::

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

kmetek ::

Veron je izjavil:

kaj če bi počaku, da pade na 0.1eur/gb? :)

če potrebuješ SSD sedaj, ga kupi, če ti ni nuja, počakaj še, vedno cenejši bodo, razn če spet kako tovarno ne poplavi


ali umetno dvignejo cene, tudi to lahko naredijo, saj je povpraševanje večje od ponudbe?

DOOM_er ::

zanima me katerega naj vzamem, ali intel 330 180 GB ali samsung 830. Razlika v ceni ni problem, po eni strani bi imel intela ker ima malo več prostora po drugi strani bi pa imel 830 ker je zelo zanesljiv in ga povsod hvalijo. Ta intel ima sandforce krmilnik v sebi, nekateri pravijo da je zanič, nekateri pravijo da je intlova verzija precej boljša od standardne. V glavnem vsi hvalijo oba, vendar se jih veliko obregne ob sandforce v intlu. Kaj naj vzamem :8)
Robots will steal your job. But that's OK

kmetek ::

kuglvinkl je izjavil:

Iz Nemčije si poklikaš Samsunga 256 GB za 160+ptt.


idealo.de?

Buddah ::

Se pridružujem vprašanju DOOM er-a!

Jst ::

Kupi Samsunga. Jaz sem za Entertainment PC prvo kupil tist prvi Intel, po dobrih dveh letih je umrl, sedaj sem si kupil Samsunga 830.

Zanimivo. Še NOBEN HDD, ki sem ga imel, ali v prenosniku, serverjih ali domačih PCjih mi ni crknil. Intel 80GB ter 2xIntel SLC Enterprise so mi pa umrli. S tem, da sta bila 2 SLC Intela 40GB v serverju v RAIDU mirroring in sta oba umrla naenkrat. Oziroma vsaj v isti uri. To je bilo ali neko neverjetno naključje, ali nekaj supernatural. To mi nikoli ne bo jasno.

Res zanimivo. Od 20MB do 2TB diskov, ki sem jih imel kot blata, mi noben ni umrl dokončno - sem vedno lahko prebral podatke. Ajde, mogoče mi je kakšen umrl, pa se ne spomnim. SO pa postali nenormalno počasni ali kaj podobnega. SDDji pa v dveh letih trije. Hecno.

edit: pozabil sem na 16GB SSD, ki sem ga dobil - to je bil tisti, ki je imel probleme, ko je za eno sekundo zmrznil, potem pa naprej lepo delal par minut, potem spet zmrz,... No, tega sem mučil z večkratnim prepisovanjem, med pisanjem sem mu izklopil elektriko, SATA kabel,.... dokler ni umrl. Sadisti varjanta. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

mat xxl ::

Ali je kdo kaj poizkušal z mSATA SSD ji montiranimi direktno, na plato, kar imajo novejši notesniki HP in nove plate Gigabyte. Sprašujem zato, ker sem to testiral in se mi zdi, da se najhitrejši OCZ-ji kar skrijejo pred mSATA recimo Crucial ali drugih. Zanimajo me izkušnje uporabnikov, ne natolcevanja, ker zadeve so dokaj nove še, vsaj to, da se SSD naredi za to vodilo.

PrimozR ::

Dokaj nove? mSATA pogoni so se v skorajda enaki obliki uporabljal že v prvem EeePC-ju. Zadeva je enostavno počasnejša od SATA 3, torej ne more biti bistveno hitrejša. Če bi bil mSATA tako dober, bi ga uporabljali. Pa je Intel na IDF-u raje predstavil namenski konektor za ultrabooke (okej, ima nekaj več specifikacij, ki bodo omogočale več svobode pri dolžini, eno oz. dvostranskih modulih - poznalo se bo na prostoru, ki je pri mSATA velik problem).
««
186 / 506
»»