» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
185 / 506
»»

FlyingBee ::

to si verjetno 7mm ssd kupil? a gre tisti debelejši v navadne prenosnike ali je treba tudi za te kupiti 7mm?

Runnagain ::

FlyingBee je izjavil:

to si verjetno 7mm ssd kupil? a gre tisti debelejši v navadne prenosnike ali je treba tudi za te kupiti 7mm?


Ja, 7mm, pa paše notri kot ata na mamo...če bi bil 9,5, bi mogoče imel probleme...nisem pa meril...lahko pomerim danes, če bi bil info dobrodošel.

LpR!!

EDIT: sem pogledal specifikacijo diska, ki je bil originalno vgrajen, pa je debeline 9,5mm...tako da bi notri spravil tudi dotične SSD modele z debelino 9,5mm.

EDIT2: očitno obstajajo tudi Momentusi z 7mm...očitno bom moral preveriti doma :).

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

BlaY0 je izjavil:

zoot je izjavil:

SSD SATA 3 na SATA 2 in PCI-e SATA 3 kartica

Tukaj dosti kritizirajo

Ah to je 4 lane PCI-e 2.0 kartica (v bistvu ful eksotika). V bistvu jo moraš kar v x16 slot (za grafično) vtaknit, če želiš da funkcionira. Skratka pri vsem skupaj moraš gledati tudi, da ima tvoj MB vsaj PCI-e 2.0 porte če želiš throughput 500 MB/s per lane pa še tukaj lahko računaš realno na max. 450 MB/s. Če imaš starejšo mašino (več kot 4 leta) obstaja velika verjetnost, da ima MB PCI-e vodilo 1.0 ali 1.1, ki pa kot je že bilo napisano premore max 250 MB/s throughputa kar je potem že manj od SATA II.

Kako se imamo fajn šele tisti "srečneži", ki jim na native SATA2 priklopih ne dela TRIM>:D in bi morali SSD priklopiti na jmicron SATA2, ki visi na PCI-E 1X ali dodatno SATA 2/3 kartico, za katero pa je na voljo tudi le PCI-E 1.1:|

BlaY0 ::

Po moje je bolje 250 MB/s in TRIM kot pa 300 MB/s brez TRIM-a. SATA III PCI-e x1 kartico pa dobiš že za $15, tako da ne bi bil prevelik strošek.

Enron x86 ::

@Jest10, tudi mene skrbi, da slučajno ne bi delal TRIM. Matična uporablja nvidiin chipset (nforce4sli) in SSD deluje v načinu SATA1 namesto SATA2. Ukaz "fsutil behavior query DisableDeleteNotify" sicer vrne "0", ampak vprašanje, kakšno je stanje v resnici ... Pozna kdo kakšen program, ki bolj konkretno predstavi, če deluje TRIM? (torej ne, da je ukaz TRIM podprt, ampak da dejansko deluje)?

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

jest10 ::

NF čipsetom za AMD do 590SLI TRIM ne dela, ker nimajo AHCI>:D. Za Intel pa ne vem.
Sicer obsatajajo neki heci z RAID driverjem, samo ne deluje vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Enron x86 ::

OK, hvala. Potem bo verjetno najbolje, če se vsake toliko časa požene SSD Magician in izbere "performance optimization"? To z RAID-poljem sem že nekaj poskušal, ko na začetku ni hotelo bootat z SSD-ja, pa se je izkazalo, da so bile nastavitve v BIOS-u nekaj pobrkljane (ustvaril sem RAID-STRIPE in vanj dodal samo SSD). Mimogrede, odprl sem tudi temo na OCC in se pridružil temi na nForcehq.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

jest10 ::

Jaz bom poizkusil z vgrajenim jmicron kontrolerjem, kako bo kaj špilalo. Vsaj včasih vem, da so bile težave s tem čipom... Če ne bo dobro delalo, pa nakup PCI-E SATA3 kartice.

medenko ::

pa kaj je fora tega trim in potreben nakup pci-e sata 3 kartice?
za asrock extreme4 gen 3 rabim kaj? in pa intel ssd 320 model?

BlaY0 ::

Nič.

jest10 ::

medenko je izjavil:

pa kaj je fora tega trim in potreben nakup pci-e sata 3 kartice?
za asrock extreme4 gen 3 rabim kaj? in pa intel ssd 320 model?

- 4 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5, Intel® Rapid Storage and Intel® Smart Response Technology), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
- 4 x SATA3 6.0 Gb/s connectors

Vse je ok

Enron x86 ::

@adapipika, skrbi samo nas, ki si lastimo penzionistične matične plošče z levimi čipovji tipa Nvidia Nforce :)

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

FlyingBee ::

Enron x86 je izjavil:

@adapipika, skrbi samo nas, ki si lastimo penzionistične matične plošče z levimi čipovji tipa Nvidia Nforce :)

lp


to pa zveni kot, da je kakšen politik o razmerah v Sloveniji povedal ... hahaha

ne se sekirat, na 2 leti menjat matično pa bo

kmetek ::

ali pa v štartu dati 10-20 več pa mir :)

Enron x86 ::

@kmetek, ta plošča je bila top shit ... pred šestimi leti :) Mislim, da je takrat stala 55k SIT.

Mimogrede, Fernando na NForceHQ me je pomiril, da TRIM deluje samodejno, tudi če krmilnik ne deluje v načinu AHCI; v tem primeru je pomembno, da uporabljaš Microsoftov generični gonilnik za shrambo, PCIIDE.SYS.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

jest10 ::

Slaba tolažba, glede na to, da ti SSD dela v SATA1 načinu

Enron x86 ::

Glavni so dostopni časi, ti pa so takšni, kot morajo biti. Velike datoteke, pri katerih bi hitrosti zaporednega branja in pisanja prišle do izraza, SSD-ja tako ali tako ne bodo videle.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

divad942 ::

Živjo,

Zanimam se za nakup SSD diska velikosti 128GB. Zanima pa me vaše mnenje, kateri disk bi mi priporočali, torej da je hiter in zanesljiv. Gledal sem OCZ vertex 4, kaj menite o njem?

Lp, David

BlaY0 ::

Daj vsaj 3 strani nazaj preleti...

rdecaluc ::

Mene pa zanima ali se mi sploh splača kupit SSD, glede na to da imam samo sata 2 na matični plošči. Bral sem veliko na to temo.. ampak bi rad še kakšno izkušnjo. Ima kdo SATA3 disk na starem priklopu, ste zadovoljni?

Gledam pa Samsungovo 830.
Est modus in rebus. ,typos

fireX88 ::

divad942 je izjavil:

Živjo,

Zanimam se za nakup SSD diska velikosti 128GB. Zanima pa me vaše mnenje, kateri disk bi mi priporočali, torej da je hiter in zanesljiv. Gledal sem OCZ vertex 4, kaj menite o njem?

Lp, David


kar se tiče ocz-ja ti nemorem nič rečt ker ga nimam, tako da boš moral res preletet vsaj zadne tri strani. Lahko ti pa priporočam samsungov 830. Pri meni super laufa! Neboš zgrešil z samyem če kupiš!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

ST-777 ::

@rdecaluc, o priklopu SSD SATA3 na matično, ki podpira le SATA2, je nekaj povedanega tudi tukaj: SSD SATA 3 na SATA 2 in PCI-e SATA 3 kartica

gruntfürmich ::

fantje, mislim da je sedaj top zadeva corsair perf. pro 128/128 pri funtechu.
samo ne mi uzet vsega, če si bom slučajno premislil in ga uzel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kamuee ::

Jest imam tut samsunga 830 128 GB in morem rečt da sm prezadovoln z njim, zadeva laufa ko urca, pa še dalj časa ko ga uporabljaš hitrejši je. Kar se kvalitete tiče, bolšga boš težko najdu, mogoč kak intel, ostalo je vse tko tko.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

mag3 ::

Mene zanima samo če bo kaj težav če bom vgradil 7mm ssd disk v prenosnik, ki ima 9.5mm prostora?

amigo_no1 ::

Ne, razen da zna opletati za kak mm če ga boš vzel na WRC/F1 wožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amacar ::

Odvisno tudi kako ima narejeno do sedaj. Sam imam znotraj še eno železno držalo, kamor je prišraufan disk, tako da je ssd pač 2mm v zraku ampak je na 4 straneh prišraufan, tako da nima kam iti.

mag3 ::

V ta prenosnik:http://www.mimovrste.com/artikel/275047...

Če mogoče kdo ima ta prenosnik pa ve kako je z vgradnjo ssdja.

ST-777 ::

@mag3, Samsung SSD 830 Serie 128GB Notebook Upgrade Kit 2.5" ima plastični okvir za prenosnik, ki ima 9.5mm prostora. http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...

Mitja358 ::

Ampak je 20€ dražji ;) V navodilih piše tole:
Supports 7-mm/9.5-mm/12.7-mm, 2.5-in SATA hard drives
with HP DriveGuard

Runnagain ::

Mitja358 je izjavil:

Ampak je 20€ dražji ;) V navodilih piše tole:
Supports 7-mm/9.5-mm/12.7-mm, 2.5-in SATA hard drives
with HP DriveGuard


Če si disk omisliš na angleškem amazonu, te bo Samsung 830 Notebook kit (torej z distančnikom, SW-jem ipd, kablom) s poštnino vred prišel dobrih 108€.

LpR!!

Dragi ::

Nasvet kako prihranit par % zneska:

Gres na geizhals.at
Poisces produkt in model, ki te zanima
Poisces trgovino, ki ga ima na listi, recimo hoh.de
Pritisnes na link in gres na hoh.de. NE DIREKTNO ampak preko geizhals.at!

Dosti trgovin ima spletne trgovine nareje tako, da pri iskanju preko geizhals.at dodajo zraven se nekaj popusta.
Ni pri vsaki trgovini je pa pri dostih.
Na ta nacin se da prihranit nekje 6-15eurov za SSD (ali bilokaj drugega), nekje toliko kot pride postnina.

Buddah ::

Kolebam med OCZ agilty 3 in 4 glede na to da sta cenejša med 120gb SSDji. Morda kdo ve v čem je glavna razlika? Agilty 3 so baje na sandforce kontrolerjih, 4ka pa na nečem drugem...glede na to da sem laik mi to ne pove veliko! So komu da na hitro obrazložit zadevo? Pa še to...vem, da so OCZjevi SSDji baje bolj No-go (zaradi vertex 2 serije kajne?), ampak so mi pa kljub temu v dinkompu Agility 3 priporočali kot dobro izbiro. Kak komentar na to? Opažam, da je zadnje čase samsung top izbira :)

hojnikb ::

Buddah je izjavil:

Kolebam med OCZ agilty 3 in 4 glede na to da sta cenejša med 120gb SSDji. Morda kdo ve v čem je glavna razlika? Agilty 3 so baje na sandforce kontrolerjih, 4ka pa na nečem drugem...glede na to da sem laik mi to ne pove veliko! So komu da na hitro obrazložit zadevo? Pa še to...vem, da so OCZjevi SSDji baje bolj No-go (zaradi vertex 2 serije kajne?), ampak so mi pa kljub temu v dinkompu Agility 3 priporočali kot dobro izbiro. Kak komentar na to? Opažam, da je zadnje čase samsung top izbira :)

Če že moreš potem vzam agility 4.
#brezpodpisa

ST-777 ::

@Buddah, na newegg.com je pri modelih 120GB/128GB SSD-ju OCZ Agility 4 najvišjo oceno dalo 54%, OCZ Agility 3 najvišjo oceno 58% in Samsung 830 najvišjo oceno 86% uporabnikov. Bolje je dati nekaj več evrov in kupiti Samsunga, imho.

Tomson ::

rdecaluc je izjavil:

Mene pa zanima ali se mi sploh splača kupit SSD, glede na to da imam samo sata 2 na matični plošči. Bral sem veliko na to temo.. ampak bi rad še kakšno izkušnjo. Ima kdo SATA3 disk na starem priklopu, ste zadovoljni?

Gledam pa Samsungovo 830.



Seveda se splača. Bistveno večja razlika je med HDD in keremkoli SSD kot pa pri SSDju med sata2/sata3 ...

Sam ima Intel 330 na Sata2 in zadeva siba neprimerno hitreje kot na HDDju ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Enron x86 ::

Kot že prej rečeno, meni Samsung 830 64GB deluje celo v načinu SATA1, pa se res ogromno pozna, sistem je neprimerno bolj odziven. Tako da kar kupi.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

jest10 ::

Enron x86 je izjavil:

Kot že prej rečeno, meni Samsung 830 64GB deluje celo v načinu SATA1, pa se res ogromno pozna, sistem je neprimerno bolj odziven. Tako da kar kupi.

lp


Ker pa meni delovanje v SATA 1 načinu ni všeč, me zanima:
kartica z Marvell 88SE9128, ASMEDIA ASM1061 ali ASM1042 + ASM1051
Pa če se komu sanja, če katera od teh podpira boot

jest10 ::

Ok, "zanimiv" hec je tole;((
Ravnokar se zafrkavam z inštalacijo sistema na nov SSD.
Intel 330 60GB mi noče bootat sistema. Ne na NV ne na jmicron kontrolerju.

Enron x86 ::

Ga zazna v BIOS-u? Tudi meni sprva ni hotel bootat, dokler nisem odprl vseh IDE "vrat" v BIOS-u - Channel0 in Channel1 (se pravi primary master/slave in secondary master/slave; oboje v načinu "auto"). Poglej, da nimaš slučajno to izklopljeno.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

tt2 ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t... cene res padajo ne normalno. :D

jest10 ::

Seveda ga zazna.
Pa še bolj hecno je tole. V starih winsih normalno dela. Ko hočem nadaljevati z inštalacijo novih na SSDju mi pribije "boot disk failure..." in zažene stare winse-tokrat SSDja NI v starih winsih;(( Po restartu se znova pojavi in dela normalno

zoot ::

tt2 je izjavil:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t... cene res padajo ne normalno. :D

Tudi če ga znižajo na 110€, ga pri AGTju ne nameravam kupit.

tt2 ::

Tudi pri funtechu ga imajo za par evrov več. :D

Gatsu ::

Pri Funtechu ga boš vsaj dobil :)

BlaY0 ::

Na Amazonu je dobrih 100 € z notebook kitom. Dobiš v treh/štirih dneh.

FlyingBee ::

kaj pa garancija in ostale nevšečnosti?

tt2 ::

BlaY0 je izjavil:

Na Amazonu je dobrih 100 € z notebook kitom. Dobiš v treh/štirih dneh.

Še dobro, da si to napisal. Namreč v kratkem bom moral kupiti SSD in sicer za prenosnik. In seveda nimam pojma kaj je notebook kit. A to je slučajno oprema brez katere SSD ne moreš vgraditi v laptop ali kaj drugega? Če se slučajno motim, bi bil vesel, če lahko kdo na kratko razloži.

Tezaab ::

Ce je SSD visok 7mm, v notebooku pa je prostor za disk visok 9,5mm imas problem. V notebook kitu dobis adapter, ki ti to razliko premosti (v bistvu samo nekaj plastike oz. gume, ki jo das na disk) in preprecuje, da bi ti disk v notebooku plesal prosto po Presernu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tezaab ()

amigo_no1 ::

jest10 je izjavil:

Ok, "zanimiv" hec je tole;((
Ravnokar se zafrkavam z inštalacijo sistema na nov SSD.
Intel 330 60GB mi noče bootat sistema. Ne na NV ne na jmicron kontrolerju.

Katera mb ?
Imaš prost sata disk ? Namesti winse gor, nato ghostaj na ssd in mora bootati (seveda po kloniranju odklopi prejšnji hdd).


BlaY0 je izjavil:

Na Amazonu je dobrih 100 € z notebook kitom. Dobiš v treh/štirih dneh.

http://www.amazon.co.uk/Intel-120GB-Sol...
75 GBP oz 93.17 E

Koliko je poštnine v Slo ?

cena v ZDA:
http://www.amazon.com/Intel-Series-Soli...
96 USD oz 73.65 E :))

Dobro nas perejo, USD = E.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()
««
185 / 506
»»