» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
175 / 506
»»

ST-777 ::

assez je izjavil:

V čem je pa razlika, če ima/nima Sandforce kontoroler?
"SandForce controllers also use a proprietary compression system to minimize the amount of data actually written to non-volatile memory (the "write amplification") which increases speed and lifetime for most data (known as "DuraWrite")." Vir: wikipedia.org

Pri SSD-jih, ki imajo SandForce controller, včasih pride pri tej kompresiji podatkov do težav (BSOD ali pa SSD celo popolnoma odpove). Kdor želi večjo zanesljivost delovanja in mu ni toliko za hitrost, bo zato raje izbral SSD s controllerjem, ki ne stiska podatkov: nekateri modeli Intel, Samsung.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

assez ::

Aha, super, potem je Samsung 830 vredu, ali naj raje vzamam Intelov 330?

ST-777 ::

Priporočam Samsung 830.

"Intel recently introduced its SSD 330 family, positioned ahead of the SSD 320s and below the SSD 520s. Like the company's highest-end models, these drives employ SandForce's controller technology." http://www.tomshardware.com/reviews/ssd...

darkolord ::

Joj sej ne da je desetkrat na dan isto vprašanje "A vzamem Samsung 830 al xxxxxx?"

assez ::

darkolord je izjavil:

Joj sej ne da je desetkrat na dan isto vprašanje "A vzamem Samsung 830 al xxxxxx?"

Joj oprosti, ker hočem dobit najboljše za ta denar.

kuglvinkl ::

Opravičilo zavrnjeno. K človek običajno ne umre, če prej kej prebere.

Now, move on.

Dr_M ::

Nekako ste pozabil tudi na marvell kontroler, ki je tudi odlicen.
Moj crucial c300 64GB ima ze preko 15000 delavnih ur in se vedno brez tezav. :>

darkolord ::

Ne nismo pozabli, pa tudi nismo rekli da so ostali slabi; Samsung 830 se je pač v vseh pogledih izkazal za odličnega, poleg tega je pa še med cenejšimi, tako da pač ne moreš zgrešit, če ga vzameš.

refosk ::

Ne moreš verjet kaj se dogaja: na pixmania.si sem si dopoldne izbral SSD samsung 830 128GB po ceni 99,99 €, sem prišel domov in hotel naročiti in poglej ga zlomka sedaj je cena 146,14€ !! WTF ??

BugiMen ::

Danes mi je kolega povedal, da je prebral, da naj bi cena SSD v prihodnih mesecih se precej padla. Je se kdo slisal kaj podobnega, ali pa je pravi cas za nakup =)
Born to be wild and wild to be born

NejcSSD ::

Ne verjamem. Ne more v nedogled, po mojem mnenju smo blizu dna. flash se ne bo v nedogled cenil.
Ampak kdo ve.

McNato ::

@refosk
Pixmaniji jih je zmanjkal, zato so ti uturili SSD od drugega prodajalca (podobno kot ima Amazon). Zaloga bo spet čez 8-10 dni.

refosk ::

McNato je izjavil:

@refosk
Pixmaniji jih je zmanjkal, zato so ti uturili SSD od drugega prodajalca (podobno kot ima Amazon). Zaloga bo spet čez 8-10 dni.

Sem kar pri nas naročil Corsair 120GB, se mi zdi sprejemljiva cena.
http://www.topsolutions.si/artikel/4393...

ST-777 ::

Na newegg.com je precej več zadovoljnih uporabnikov SSD-ja Corsair Force Series GT kot Corsair Force Series 3, pa čeprav imata oba SandForce controller, verjetno je razlika v tipu controllerja.

NejcSSD ::

To si ga pa pihnu mimo. Samsunga pa spregledal: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

refosk ::

NejcSSD je izjavil:

To si ga pa pihnu mimo. Samsunga pa spregledal: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...


Že sedaj je dolga čakalna vrsta, tudi ko jih bodo dobili je vrašanje ali jih bo zadostno število.

hojnikb ::

ST-777 je izjavil:

Na newegg.com je precej več zadovoljniho uporabnikov SSD-ja Corsair Force Series GT kot Corsair Force Series 3, pa čeprav imata oba SandForce controller, verjetno je razlika v tipu controllerja.

vbistvu je razlika v tipu flasha; sync flash vs async flash.. kontroler je IDENTIČEN..
#brezpodpisa

drzni86 ::

Za en malo starejši prenosnik si ogledujem cenejši SSD:

Tale dva OCZ-ja sem našel...

Petrol

Vertex

Je vredno vzet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

kuglvinkl ::

Kaj pa ti misliš, potem, ko si prebral zdanji dve strani te teme?

drzni86 ::

Mislim da je tvegano ampak se ne morem odločiti ker cena je res lepa. No verjetno se bom vseeno raje stegnil do samsunga 830. Da me ne bo potem glava bolela. :)

jinzo ::

Počasi se mi bo čist sfuzlalo s tem "Beži stran od OCZ", "OCZ sploh dela ne - nikol", pa nevem kaj še vse. To smo že miljonkrat v tej temi predebatirali.
Tukaj se gre za Vertexa prve generacije, ki ni švoh in ne crkuje tako kot crkujejo 2-ke naprimer (sem prepričan da bo nehče potehnil ven spet the holy grail of newegg...). Je blo tukaj že več reportov vsega boga o OCZ pa noben ni rekel da bi bla prva generacija Vertexov slabe kvalitete (tako kot je druga recimo).
Sam ti osebno nebi priporočal tega Vertexa zaradi tako stare tehnologije (me res zanima kje so našli te zaloge, ker to so eni prvih masovno dostopnih SSD-jev).
Petrol pa ima zgleda "zelo velik" fail rate podobno kot Vertex 2. (sicer to vse treba vzeti z malo soli, saj ljudje vedno napišejo ko crkne - ko pa ne pa pozabijo povečini).

Neglede na to kater SSD vzameš bi ti priporočal redne in dobre backupe.

drzni86 ::

Zaenkrat si lastim crucial m4 (64) in corsair force 3 (120) in oba delujeta fenomenalno! Kot pa pravim se mi zdi malo smotano da bi bi v "HP Compaq nc6400" vtaknil tako dober, zmogljiv in drag SSD zato me je zanimalo kake so kej cenejše variante na trgu...

Nikonja ::

pri amazon.de je samsung 830 120GB po 95 eur, z poštnino me prišlo vse skupaj 109 eur !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

drzni86 ::

Pozabil... Sem pa dobil zadnjič enega novega corsair force GT klik takega kot je refosk naročil in mi crknil po cca 3 urah uporabe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

WarpedGone ::

OCZ Vertex 2 je gnilo jajce a to ni razlog da bi bežal stran od OCZja.
Razlog da bežiš stran od OZCja je njihova preteklost nategovanja kupcev s tihim slabšanjem performans že izdanega produkta brez vsaj jasne spremembe oznak, da veš kaj si naročil in kaj si dobil. Prevara.
Zbogom in hvala za vse ribe

Nikonja ::

sam imam Vertexa2 že 2 leti in še vedno dela kot urca, zdaj pa leti v prenosnika :)

hojnikb ::

WarpedGone je izjavil:

OCZ Vertex 2 je gnilo jajce a to ni razlog da bi bežal stran od OCZja.
Razlog da bežiš stran od OZCja je njihova preteklost nategovanja kupcev s tihim slabšanjem performans že izdanega produkta brez vsaj jasne spremembe oznak, da veš kaj si naročil in kaj si dobil. Prevara.

Točno tako.
Menjajo flash iz 34nm na 25nm in s tem "enak" ssd izgubi na hitrosti, a ga še vedno oglašujejo kot enak ssd. Pa potem so tu tile petrol ssdji, ki majo not flash vseh možnih proizvajalcev in lepo crkujejo kot po tekočem traku...
Od oczja nič, razn če je zadeva RES preverjena..
#brezpodpisa

jinzo ::

Mislim da je neglede na to katerega proizvajalca vzameš (pa ne samo pri SSD-jih) dobro pogledat informacije/feedback o dotični zadevi in ne na slepo zaupat znamki.

hojnikb ::

^^Defenitivno
In fino je tudi updejtat ssd ko je enkrat nabavljen na latest fw, ker dosti napak poravijo ravno preko fw updejtov in včasih pride zram še kak performance boost (m4, veretx4 itd... )
#brezpodpisa

Spock83 ::

hojnikb je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

OCZ Vertex 2 je gnilo jajce a to ni razlog da bi bežal stran od OCZja.
Razlog da bežiš stran od OZCja je njihova preteklost nategovanja kupcev s tihim slabšanjem performans že izdanega produkta brez vsaj jasne spremembe oznak, da veš kaj si naročil in kaj si dobil. Prevara.

Točno tako.
Menjajo flash iz 34nm na 25nm in s tem "enak" ssd izgubi na hitrosti, a ga še vedno oglašujejo kot enak ssd. Pa potem so tu tile petrol ssdji, ki majo not flash vseh možnih proizvajalcev in lepo crkujejo kot po tekočem traku...
Od oczja nič, razn če je zadeva RES preverjena..


Jaz sem kupil namerno Vertex 4 in za zdaj mi dela OK.

Nikonja ::

e a se da update samsunga naredit iz winsa tudi če je sistemski disk ?

refosk ::

drzni86 je izjavil:

Pozabil... Sem pa dobil zadnjič enega novega corsair force GT klik takega kot je refosk naročil in mi crknil po cca 3 urah uporabe!


Sem se premislil potem ko sem prebral nekaj internetne literature. Raje dam 10€ več in imam mirne živce zato sem zjutraj poklical na Funtech in so mi obljubili da dobim disk še danes. Sem bil malo skeptičen vendar je Samsung 830 res že doma. Pohvala za Funtech !

kmetek ::

res je težko it do dobavitelja in vzet, a ne refosk.

Spock83 ::

Kaj je zdaj s četrto generacijo OCZ in Indilinx krmilnik? Jaz nimam novenih težav. Moram ga še updatat na zadnjo verzijo FW zaradi boljših perfomans.

BugiMen ::

Koliko bi prišla poštnina iz hoh.de v slovenijo?
Born to be wild and wild to be born

kmetek ::

cca 15-20€...

Anney ::

Nikonja je izjavil:

e a se da update samsunga naredit iz winsa tudi če je sistemski disk ?



Update firmwara? Da.

BugiMen je izjavil:

Koliko bi prišla poštnina iz hoh.de v slovenijo?



17€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

sasoe ::

mah jaz sem rekorder v kurjenju SSDjev, sem imel vetex 2 120GB
v letu in pol zdaj čakam na tretjega iz garancije
to pomeni že 4-ti v mojem računalniku :(((

nekaj sem bral da ga zjebe, če računalnik prehaja veliko v spanje?
mogoče je res, ker pri meni računalnik res veliko spi?
in do okvare je res vedno prišlo, ko sem ga budil.


no ker vertexa 2 ni več, bom zdaj dobil kao vertex 3
(saj sem si ga tudi zaslužil, že čakam krepko ćez 45 dni
+tega da mi je sistem padel na vsakih par mesecev, zdaj bom 4-tič nalagal)

pa me zanima, ali se splača doplačat 20 eur za iz vertex 3 v vertex 4???
če bi vedel, da bom zdaj nazadnje čakal ko budalo + rekordne okvare, bi pa bil že prej nabavil nekaj novega
samsung 830 (118eur) ali intel 330 (109eur)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

Dami ::

Rabim dva 256gb ssdja za hw raid1 (za esxi VMje, lahko da bom kasneje dodal še dva v raid10, če bo potreba po placu). Samsung 830 ok al treba kaj drugega, glede na to da trima ne bo? Rabim pa bolj zanesljivost (server pač) kot pa speed :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

destiny ::

sasoe je izjavil:

pa me zanima, ali se splača doplačat 20 eur za iz vertex 3 v vertex 4???


Jest bi, že zaradi 5 letne garancije, če ne zaradi non Sandforce kontrolerja.

N4m31355 ::

destiny je izjavil:

sasoe je izjavil:

pa me zanima, ali se splača doplačat 20 eur za iz vertex 3 v vertex 4???


Jest bi, že zaradi 5 letne garancije, če ne zaradi non Sandforce kontrolerja.



ti trgovina res ponudi 5 let garancije?

Tilen ::

A kdo slučajno ve kateri proizvajalec SSD-jev je recimo v top Alienware ali HP-jevih prenosnikih s SSD? Alienware konfigurator pravi samo "512GB SSD"
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sasoe ::

N4m31355 :: danes, 15:04:30
ti trgovina res ponudi 5 let garancije?

ja

Izi ::

Tilen je izjavil:

A kdo slučajno ve kateri proizvajalec SSD-jev je recimo v top Alienware ali HP-jevih prenosnikih s SSD? Alienware konfigurator pravi samo "512GB SSD"

V "tahudih" Alienware mašinah, ki imajo 512 GB SSD sta notri 2 Crucial M4 256 GB SSD-ja v RAID 0 polju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Tomson ::

Kje se da kupit najugodneje Intel 330 180GB SSD, dobavni rok do max 8dni (če je to tujina)?


TNX
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

Tomson ::

No, itak! :)

Zanimalo me je, če je kdo že kupoval 330 serijo v tujini in pozna kakšno ugodno varianto z poštnino in relativno hitro dostavo ...

Na Pixmaniji vidim da ga imajo za 144EUR, piše tudi na zalogi. Mogoče kdo ve, v kolikšnem času Pixamia dostavi in kakšna je poštnina? (drži 9.99EUR in 4-5dni?)
Ni mi jasno zakaj piše 2-leti garancije, če pa ima 330 serija 3-letno garancijo!?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

connel ::

Zakaj malo ne pogledaš eno stran nazaj, hoh.de oz. mogoče še jacobs-computers.

N4m31355 ::

Če proizvajalec jamči 5 letno garancijo, to se ne pomeni da jo trgovec tudi. primer : http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... ponuja 3 leta, na uradni strani pa lepo piše 5.

sasoe ::

N4m31355 je izjavil:

Če proizvajalec jamči 5 letno garancijo, to se ne pomeni da jo trgovec tudi. primer : http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... ponuja 3 leta, na uradni strani pa lepo piše 5.


AGT ponuja 60 mesecev, stane 128 eur, zato se splača dat 4 eur več za disk, kot na funtechu (124 eur).
dinokomp nič ne piše, imajo pa povezavo do uradne strani, in kar tam piše, verjetno upoštevajo? ampak tukaj je še dražji, cca 134 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()
««
175 / 506
»»