» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
176 / 506
»»

Izi ::

N4m31355 je izjavil:

Če proizvajalec jamči 5 letno garancijo, to se ne pomeni da jo trgovec tudi. primer : http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... ponuja 3 leta, na uradni strani pa lepo piše 5.

Garancija prodajalca in garancija proizvajalca sta dve popolnoma ločeni stvari.
Prodajalci dajo garancijo po svojem občutku ampak menda mora biti le ta najmanj 1 leto. In ponavadi je garancija prodajalca ravno 1 leto izjemoma 2 leti, za kakšen RAM in podobno malo pokvarljivo robo celo 3 leta.
Proizvajalci pa imajo daljše garancijske roke ponavadi okoli 3 leta izjemoma celo do 5 let. Ampak za uveljavljanje te garancije moraš izdelek nesti na uradni servis proizvajalca (ali pa ga poslati direkt izdelovalcu) in ne v trgovino kjer si izdelek kupil.

Sicer se pa vedno splača pokvarjen izdelek odnesti direkt na uradni servis izdelovalca, ker je popravljen veliko prej ali celo zamenjan takoj, kot pa če ga neseš v trgovino, kjer ga samo prepošiljajo naprej in tako vedno izgubiš kakšen teden ali dva.

Tomson ::

Pa ima Intel za SSDje mednarodno garancijo ki se da pri nas uveljavljat, če kupim v tujini?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Govoril z Avtero, ki bi naj bila uradni servis za Intel SSDje in pravijo da "mi lahko naredijo uslugo" če jim pošljem serijsko številko in se bodo pri Intelu pozanimali, če je možno uveljavit mednarodno garancijo za konkretno enoto.

Ko sem jim povedal da se samo zanimam glede uveljavljanja garancije zaradi nakupa v tujini, so seveda rekli, da oni imajo pravico, da kot zastopnik za Slovenijo pokrivajo samo pri nas uvožene SSDje.

Na vprašanje glede mednarodne garancije, čemu sploh služi, pa odgovarjajo da se naj za to vprašanje obrnem na Intel. Načeloma je menda odvisno od serijske številke in določene številke naj bi "na uslugo" pokrili tudi oni.


Skratka ... Razmišljam a se mi sploh splača prišparat 15€ z nakupom pri Pixmaniji namesto pri Funtechu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

s51as ::

SSD tehta nekih 300 g kar poemeni, da te poštnina praktično kamorkoli pride cca 6 EUR. Čas popravila je pa verjetno krajši če pošlješ ven, ker tudi naš trgovec, verjetno pošlje ven.
It's just me myself and I

kmetek ::

Tomson :kateri model, link?

aha vidim INTEL 330 180GB.

3 leta imaš pri ELKOTEXU in to je to, 330 nima 5 let, razen če ima INTEL na svoji spletni.
Pošlješ pa k njim preko RMA postopka. Bi morali imeti nekje na spletni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Dr_M ::

kuglvinkl ::

SSD ima običajno med 60 in 100g.

Tomson ::

Vem da ima 330 3-leta garancije, a na Pixmaniji imajo samo 2-letno garancijo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mihco ::

ne kompliciraj ampak si raje preberi se enkrat izi-jev post!

s51as ::

Po 2 letih pa pošlješ na intel :) OCZ Vertex 4 ima recimo 5 let garancije od tega lahko 2-3 leta uveljavljaš v trgovini naprej pa na OCZju
It's just me myself and I

WarpedGone ::

Skratka ... Razmišljam a se mi sploh splača prišparat 15€ z nakupom pri Pixmaniji namesto pri Funtechu

Če se ti zaplete z uveljavljanjem garancije, bo ta odgovor kristalno jasen.
Zapleti z uveljavljanjem garancije niso nobena posebnost.

Odgovori si sam.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tomson ::

Ma bom nabavil pri nas pa bo prej pa se ne bom sekiral kasneje ...

Ima še kdo kakšen "zadržek" pred nakupom Intela 330 180GB ali je to za cca. 165€ dober nakup?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

_Dormage_ ::

Izbiram 128Gb SSD in me zanima kaj predlagate?
Pred meseci sem bil siguren v Vertex 3, ampak prebiram malo tole in vidim, da so težavni.
Je Samsungov 830 trenutno bestbuy?
Hvala

darkolord ::

Ja.

s51as ::

Ma ja cela fama okol tega samsunga :) moj vertex 4 dela brez vsake težave zaneslivo in hitro :)
It's just me myself and I

Tomson ::

A ni glede na ratio GB/€ ter dolgoletno zanesljivostjo in kvaliteto izdelave plus res odličnim karakteristikam bestbuy Intel 330, ki je praktično serija 520 z spremenjenim FWjem ?

Samsung je trenutno kar precej dražji od 330tke ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ST-777 ::

s51as je izjavil:

moj vertex 4 dela brez vsake težave zaneslivo in hitro :)
Tudi na newegg.com so nekateri z OCZ Vertex 4 zelo zadovoljni. 61% uporabnikov je dalo Vertexu 4 najvišjo oceno. Je pa tudi nekaj takih, ki so kritični do tega modela: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

s51as ::

Na začetku sem bil tudi jaz nezadovoln. Od fw 1.4 pa sam še leti brez težav :)
It's just me myself and I

darkolord ::

Tomson> Samsung je trenutno kar precej dražji od 330tke ...

Na hoh.de je Samsung dražji za ~4.5 eur, s tem da je 8GB večji.

Tomson ::

Aja, sem gledal pri nas cene, je nekje za 20% dražji, je pa res tudi 7% večji, se pravi na koncu 13% razlike.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

_Dormage_ ::

Torej slo-tech predlaga?

darkolord ::

Je že predlagal, beri nazaj.

_Dormage_ ::

Spregledal, hvala

Če zanemarimo teoretične hitrosti, obstaja kaka primerjava RW hitrosti med Vertexi in Samsungi?

kuglvinkl ::

kaj pa ti misliš?

:)

Zgodovina sprememb…

kayz1 ::

Odgovor Agt.si glede Samsung "830 Series SSD" 128 GB: "Predvidoma dobijo ponovno zalogo 3.8., saj je bila zaloga razprodana." Naročil sem ga pa 15.7.2012...

technolog ::

Jst sm samsugnga 830 naročil že, ko ga ni imela še nobena slovenska trgovina. Stal je 180€ in mi še vedno odlično služi.

Uporabljam pa hibernate opcijo vsaj enkrat na dan in pogosto mi sistem swapa. SMART sporoča, da je prižgan že 120 DNI (2880 ur). Dela še vedno odlično kljub temu.

Kdor je v dvomih, priporočam!

Anney ::

Moj tut, dela ko urca.

SSD

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tomson ::

Naročil Intela 330 180GB za 165€ pri nas ...

Zdaj pa samo upam, da so kljub Sandforce kontrolerjem tile SSDji zanesljivi kot ostali Intelovi SSDji ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ST-777 ::

Na newegg.com so Intel 330 180GB zelo dobro ocenili: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Eden od uporabnikov je napisal tale koristen nasvet: "Don't even bother trying to migrate the system partion. Just install the drive and do a fresh Windows install. You will eliminate tons of potential issues."

Tomson ::

Absolutno. Po dveh letih nabiranja nesnage mi niti na misel ne pride kaj drugega kot FRESH INSTALL! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Gatsu ::

Grem stavit da je za večino težav z SSDji krivo naslednje - neposodobljeni biosi matičnih plošč in neposodobljen firmware na pogonih. Newegg ocenam verjet v popolnosti je pa neumnost, pejte sam mal brat kake neumnosti pišejo tisti ki dajejo pogonom slabe ocene...

technolog ::

Po moje pa windowsi.

Od vseh kolegov ki so kupili SSD za linux, še nihče ni imel problemov.

darkolord ::

Ja seveda.

Old Spice ::

Iščem nekoliko večji SSD. Ima kdo izkušnje z Intelovo serijo 520? Gledam pa kapaciteto 240GB.

ST-777 ::

Gatsu je izjavil:

Grem stavit da je za večino težav z SSDji krivo naslednje - neposodobljeni biosi matičnih plošč in neposodobljen firmware na pogonih. Newegg ocenam verjet v popolnosti je pa neumnost
Imam matično ploščo, ki je starejša od 5 let, in doslej še nisem posodobil BIOS. Moj SSD kljub temu dela brezhibno.

Newegg ocene so seveda le za informacijo. Nisem še videl spletne strani, kjer bi bile ocene uporabnikov nekega izdelka bolj pregledno prikazane, kot so na newegg.

WarpedGone ::

Od vseh kolegov ki so kupili SSD za linux, še nihče ni imel problemov.

Morda nism tvoj kolega ampak men je Vertex 2 spustil dušo med poganjanjem Ubuntu-ja celotno svojo živo dobo.
FW sm posodobil takoj po nakupu na takrat aktualno verzijo, kasneje nism več updatal.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jaffa ::

www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Icematxyz ::

WarpedGone je izjavil:

Od vseh kolegov ki so kupili SSD za linux, še nihče ni imel problemov.

Morda nism tvoj kolega ampak men je Vertex 2 spustil dušo med poganjanjem Ubuntu-ja celotno svojo živo dobo.
FW sm posodobil takoj po nakupu na takrat aktualno verzijo, kasneje nism več updatal.


Na Pardus Linux in Chakra Linux pa si potem uporabljal naprej klasičen HDD?

WarpedGone ::

2 mašini, chakra je na desktopu, kjer je v pardusu zezala WiFi kartica.
Pardus ostaja na netbooku z zamenjanim SSDjem, načeloma zadeva dela. Ker sm se precej namatru da sm vzpostavu delujoče Wine okolje, tega ne bom podiral dokler ne bo nujno.
Zbogom in hvala za vse ribe

mihco ::

Gatsu je izjavil:

Grem stavit da je za večino težav z SSDji krivo naslednje - neposodobljeni biosi matičnih plošč in neposodobljen firmware na pogonih. Newegg ocenam verjet v popolnosti je pa neumnost, pejte sam mal brat kake neumnosti pišejo tisti ki dajejo pogonom slabe ocene...

Imam prvi(release) bios na maticni(kupil takoj ob izidu), ter enega izmed prvih firmware-ov na zloglasnem Vertex 2. Vec kot dve leti mucenja brez enega problema. Bi rekel, da tvoja teorija ne drzi vode, prej obratno. Ce bi se vec ljudi drzalo pregovora: "kar dela, ne spreminjaj" bi bilo tezav lahko bistveno manj.

WarpedGone ::

Bi blo manj težav a kljub temu bi bil Vertex 2 še vedno zmagovalec v kategoriji "Don't touch".

Zaflešanih enot je minimalno. Crkjenih iz modrega neba pa praktično 100%.
Zbogom in hvala za vse ribe

TribesMan ::

Moji trije vertexi 2 po skoraj dveh letih in skupno nekje 25.000 delovnih urah še delajo...

Z originalnim firmwareom kateri je bil gor iz fabrke.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

WarpedGone ::

Kolkrat so šli spat?
Zbogom in hvala za vse ribe

technolog ::

Ja, to mene skrbi. Mam 120 power on ur, pa 1100 power cycles.

Vedno ko sistem pospravi disk spat gre to za ena gor. Mam pa 1 uro neaktivnosti za limit.

Kok mate vi power cyclov?

TribesMan ::

Vse tri kište se vžgejo zjutraj in ugasnejo zvečer, razen čez vikend delajo non stop.

Ali si mislil kaj drugega?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

technolog ::

Računalnik ob neaktivnosti ugaša diske, tako da gre disk spat bolj pogosto kot samo ob ugasnjenem računalniku.

WarpedGone ::

Ni isto če gre spat samo disk al pa če gre spat cela mašina - Suspend to Disk oz. hibernacija.
V tem primeru se celoten ram shrani na disk in komplet izklopi napajanje, ko stvar pipneš, pa se naloži slika RAMa iz diska.
Kolikor sm uspel razbrat je problematičen ta Suspend to disk, ki je pogosto default izbira, ko na vklopljenem prenosniku zapreš ekran, v winsih stisneš izklop itd. Če rednos stvar izklapljaš in delaš normalne reboote "naj nebi bilo težav".

Držim fige da je res tako ...
Zbogom in hvala za vse ribe

TribesMan ::

Sem pogledal s SSDLife

Prvi (kišta)
12.000ur in 715 power cyclov

Drugi (laptop 1)
9.000ur in 691 power cyclov

Tretji (laptop 2)
6.000 ur in 520 power cyclov

Ja diske mam nastavljene, da ne hodijo spat.

Suspend to disk pa tudi nikoli ne delam...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

technolog ::

spanje v ram: suspend
spanje na disk: hibernate

sleep pa pomeni, da se disk izklopi med delovanjem računalnika.

Sssaga ::

Namestitev SSD-ja na SATA2 skupaj s HDD RAID0 + F3 je bila uspešna.
Najprej posodobil F4 v F13 biso na plati, ki ima zadnji RAID driver.
V biosu preklopil na RAID in se je začel postopek namestitve raid polja. Winsi na SSD brez težav, back-up na F3 internal in WD Elements external, tko da odlično.
Šiba pa z RAID na SSD ~200 MB/s :D



Biso sm pa posodobu tako, da sm na disku naredu novo particijo-FAT32, ki jo je poeg diskete lepo zaznalo. Diskete seveda ni...

Me pa zanima, če bi bilo hitreje na SATA3, ampak bi dejal da mata WD Black 1TBx2 kar limito branja pr ene 200+ MB/s ali me je SATA2 zaviral pr SSD pisanju?

Time to do some benchin':D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()
««
176 / 506
»»