» »

Vodno hlajenje... nekaj ne štima!

Vodno hlajenje... nekaj ne štima!

Meizu ::

Nekaj dni nazaj sem si omislil vodno hlajenje za moj CPU. Dobil sem ga od enga mojga prijatelja, je pa THermaltake-ov. Vse sem namestil kot je potrebno in vse deluje kot mora. Problem nastane pa šele zdaj. In sicer:

1. Ni mi všeč temperatura CPUja ki jo dobim. Sedaj ga imam navitga na 3.0 in dobim v idleu že 40 stopinj - no, par % loada naj bo vštetega, ker tudi brskam vmes itd. Je pa res, da je moja soba neklimatizirana (šit, vem ja) in ima recimo okoli 26 - 27 stopinj.

2. A so vodna hlajenja tako občutljiva na toploto prostora, al je res kej narobe z mojim vodnim?

3. Ugotovil sem, da mi zjutraj, ko je vseeno bolj hladno, proc drži na okoli 25-30 stopinj.

No, če kdo ve v čem je problem, nej prosim sporoči čimprej! Aja, na radiatorju imam 3 120mm vente. Kao bi jih lahko dal 6 (še tri na spodnji strani). A je to glavni problem? Da mi pač tile 3 venti ne hladijo dovolj? Heat pipei na radiatorju pridejo kr mlačni že, med normalnim delovanjem kompa.

Hvala za odgovore!

mihec87 ::

Ne vem kaj od tega vodnega ne pričakovat, saj je bol šmeki peki..

Meizu ::

Misliš da ni to to? Ker meni se to ravno ne zdi kul, da imam kljub vodnem hlajenju take stopinje. Sej keša mu še nisem dal. Zanjga hoče 150€, zdej če mi misli s takmi stopinjami srat mu ga bom kr lepo nazaj dal.

Urc ::

Em... Sej pri vodnem se ne gre za idle temperaturo, ponavadi je tam tam z boljšim zračnim... Testiraj load pa sporoči in take stopinje niso nič za procesor. Je pa tudi odvisno od prostora ja, sam zavedaj se da pod sobno temp težko prideš :D

mihec87 ::

Glej to vodno je pač bol tako kot sm reku šmensi nekega hudega performanca ne pričakovat je pač bolj tako da se lahko pohvališ lej vodno mam..Pri teh vodnih so problem tanke cevi, svoh pumpa, premali radiator, tut blok ni bogve kaj..
Če boš malo bolj podrobno preiskal slo-tech bos dobil podobne oz iste info..

Če hočeš ornk vodno potem se boš moral sam podati v izdelavo le tega hint cool-pc, ek-waterblocks

Meizu ::

Sej meni se ne gre za samohvalo, meni se gre samo za to, da lahko karseda največ stisnem iz mojega proca. Sam če mi to hlajenje ne bo ustrezalo mu ga bom vrnu in si raje kupu Akaso 965 za 20€ :P

Aja, pumpa naj ne bi bla problem, kao da lahko prečrpa 500l/h...

Urc: Ja ja, se zavedam da pod sobno ne bo šlo :) Am sej, v loadu mi potem iz 40-ih stopinj pride nekje do 54 stopinj (navit E6550 na 3.0Ghz). Sej ni tako velik problem, ampak glede na to, da sem s stock coolerjem imel nekaj več kot 60 stopinj (redko je šlo čez 62 stopinj) bi pričakoval nekaj več od tega vodnega, neglede na to, da je bolj fensi šmensi... :(

preem ::

s čim pa hladi vodo? ali sploh?

Meizu ::

Pravim, da ima radiator, ki sprejme na vsako stran 3 vente, skupaj 6.

BaRtMaN ::

Raje si nabavi bolj zaresni rabljeno hlajenje. Ravno sem videl oglas, zadeva je slovenske izdelave (kar se blokov tiče) in ima precej širše cevi, kar opmeni večji pretok in hitrejše odvajanje toplote.

mihec87 ::

Saj to skušam dopovedat..Pač vsekakor to kolegovo vodno ni vredno 150eur..

mesoreznica ::

Sej meni se ne gre za samohvalo, meni se gre samo za to, da lahko karseda največ stisnem iz mojega proca. Sam če mi to hlajenje ne bo ustrezalo mu ga bom vrnu in si raje kupu Akaso 965 za 20€ :P

Aja, pumpa naj ne bi bla problem, kao da lahko prečrpa 500l/h...

Urc: Ja ja, se zavedam da pod sobno ne bo šlo :) Am sej, v loadu mi potem iz 40-ih stopinj pride nekje do 54 stopinj (navit E6550 na 3.0Ghz). Sej ni tako velik problem, ampak glede na to, da sem s stock coolerjem imel nekaj več kot 60 stopinj (redko je šlo čez 62 stopinj) bi pričakoval nekaj več od tega vodnega, neglede na to, da je bolj fensi šmensi... :(


Imaš višje tmperature kot jaz z Thermaltake V1 (isto E6550@ 3.02 GHz). To da v idle nima nizke temperature ni nič hudega, za load pa so previsoke temperature za vodno. Razen če je eno od onih vodnih, ki jih prodajajo za mali denar (bolj tko, tko).

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ma nevem no, meni je reku kolega, da je njemu E6600 na 3.2 držalo vedno pod 40 stopinj loada. TO me čudi. Ali imam čudno postavljeno zaporedje komponent, nekaj mora bit. Al je pa res vodno u pizdi...

Meizu ::

Glede oglasa: Pumpo imam celo isto, radiator mi je večji, cevi so gotovo istega premera...

mesoreznica ::

Ma nevem no, meni je reku kolega, da je njemu E6600 na 3.2 držalo vedno pod 40 stopinj loada. TO me čudi. Ali imam čudno postavljeno zaporedje komponent, nekaj mora bit. Al je pa res vodno u pizdi...


Daj probaj še enkrat snet dol vse. Očisti, še enkrat namaži in na novo motiraj. Mogoče je samo slab stik.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Ja, bom poskusil, pa sporočim kaj in kako.

Baltazar-x ::

Po premontažiti predlagam da testiraš na polno vsaj 2-3 ure da boš vidu če ti zakuha sistem, če ti dodaj vente, drgač pa kupi drugao vodno.

Meizu ::

aha. Hvala, bom poskusil.

Vuli ::

Za vodno se ti splač kupovat tukaj http://ekwaterblocks.com/shop/ , ima zelo kakovostno robo, je v Sloveniji, pa še povsod ga hvalijo(izdelke)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

pumpahhh ::

Pomojem je blok krivec, če maš res 360mm radiator. lahko kupiš enga EK wave rabljenga sl pa supreme, pol bi mogle bit pa nižje temp.

Meizu ::

bom poskusu ja. En moj sosed ima Eddijev blok pa bom z njegovim poskusu. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153861 (36971) Dr_M
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009008 (6013) axee
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482169 (1426) frenk
»

Kako se eni zajebavamo z mislijo, kako bi hladili hladilnik.Preberite si, kaj je nare

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332265 (1496) Nejc Pintar
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223402 (2772) TESKAn

Več podobnih tem