» »

Izdelava plugina za SD

Izdelava plugina za SD

roli ::

Za eno izmed ljubiteljskih strani, ki se je odločila za uporabo Subdreamer CMSja trenutno delam nek malo večji plugin. Seveda pa so kot vedno z CMSji problemi tudi tukaj. Vse skupaj seveda uporablja PHP in MYSQL. Prva stran tega plugina deluje kot bi moralo biti - na njej so razni linki do "podstrani" - v stilu (plugin.php?prikazinekaj&id=10). Seveda sem se stvari lotil tako kot vedno. Ustvaril neko funkcijo, ki prikaže prvo stran potem pa nameraval narediti še nekaj podstrani, ki bi dobile potrebne informacije iz linka. Torej v tisti funkciji so linki narejeni z $_SERVER['PHP_SELF']... Tam nekje v tej PHP datoteki pa sedi še SWITCH stavek, ki se iz URLja odloči kaj storiti. In sedaj pridemo do problema. PHP_SELF vrže obiskovalca na index.php... in ne na plugin.php kjer je moja koda. In seveda se ne zgodi nič.

Poizkusil sem kar direktno plugin.php... (brez PHP_SELF) kar pa izvrže sporočilo Hacking Atempt - ker stvar ni definirana v samem CMSju. Torej a je mogoče kako drugače to stvar pripraviti do delovanja?
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[JS / PHP] miniajax post

Oddelek: Programiranje
13956 (690) cobrica
»

ACTIVE_MENU

Oddelek: Izdelava spletišč
81166 (1013) jure1825
»

Slikca pred naslovom spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
191410 (1134) Tody
»

Includanje

Oddelek: Izdelava spletišč
71000 (844) McAjvar
»

php variable scope problem

Oddelek: Izdelava spletišč
81180 (1093) darh

Več podobnih tem