» »

internet connection sharing

internet connection sharing

tomazjur ::

Živjo!

Imam mrežo med dvema računalnikoma. Eden od njiju ima modem, preko katerega želim, da se lahko connecta tudi tist pc, ki nima modema. Host ima ME, Client pa WIN98 SE.
Na obeh sem fiksiral ip adrese. Glede mreže ni težav, vendar mi host lahko surfa, client pa zazna stran (zazna dns stran), vendar ne pride do prenosa podatkov.
Sicer sem na clientu nastavil gateway od hosta, pa tud dns od hosta, dhcp je odklopljen.
Na hostu mam tud odklopljen dhcp, dns je od kissa, wingate je prazen.

Prosim za pomoč!

Tomaž

Sumo ::

Na clientu moras pod gateway vpisat IP od hosta, dns moras pa nastaviti enako kot je nastavljen na host racunalniku.

andrej ::

ne, to nebo delalo.

Ti moras najprej sharat tvojo povezavo na net. Ko to naredis dobi host fiksen IP, na njem se postavi mini DHCP in DNS server in ip forwarding se vkljuci.

Na clientu nastavis DHCP in vse dela.

Tebi zdaj ne dela, ker host ne ve kaj naj naredi s paketi, ki pridejo iz strani klienta. Ko vpklopis ICS potem on zna forwardat to naprej na modem...

ender ::

predvidevam, da si na hostu vklopil ICS (Internet Connection Sharing; najdeš ga v Pripomočki->Komunikacije, oz. ga namesti prek nadzorne plošče->Dodaj/Odstrani programe->Windows - namestitev->Orodja za Internet; včasih se ikona noče pojavit, v tem primeru poženi icssetup.exe v C:\Windows\System\). ko to narediš, na clientu samo nastaviš TCI/IP na omrežju na Samodejno dobi IP naslov, in bi ti moralo delat...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

perci ::

andrej in ostali: ta ics je čudna stvar; seveda sem jo imel vklopljeno na win2k mašini (host) in internet je normalno deloval na win98 client mašinah, na win2k pa ne? V čem je keč?

andrej ::

8-O To je pa jako jako cudno. Probaj disablat ICS na w2k in ga potem se enkrat enablaj.... cudno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2008 NAT DNS forwarding

Oddelek: Operacijski sistemi
191819 (1644) Swiwer
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
352056 (1542) boštjan
»

Povezava na net preko drugega compa

Oddelek: Pomoč in nasveti
71026 (930) Tomson
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614975 (4203) Microsoft
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321811 (1313) Quickbeam

Več podobnih tem